2021 birželio 15 d. antradienis, 22:58
Reklama  |  facebook

Pradedama Kretingos šilumos trasų rekonstrukcija

Audronė GRIEŽIENĖ, Kretingos rajono laikraštis „Pajūrio naujienos"      2017-08-08 13:47
Kretingos mieste dar šį mėnesį bus pradėta magistralinių šilumos trasų rekonstrukcija. Šilumą karštam vandeniui gyventojų butams ruošti tieksianti laikina katilinė jau pastatyta Vilniaus gatvėje, netrukus tokia atsiras ir Vytauto gatvėje.
nuotrauka
Bendrovė „Klaipėdos energija“. Asociatyvi nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,
Elektrėnų energetikos remontas, UAB

Laikinos katilinės – dėl gyventojų

Pasak bendrovės Kretingos šilumos tinklai direktoriaus pavaduotojo Tomo Liaučio, šis 547 tūkst. 663 Eur vertės Europos Sąjungos ir pačios bendrovės lėšomis finansuojamas projektas vykdomas siekiant sumažinti šilumos nuostolius lauko šilumos tinkluose bei didinti šilumos tiekimo patikimumą bei efektyvumą. Keturiasdešimties metų senumo tinklai bus pakeisti naujais gamykloje izoliuotais vamzdžiais su kontrolės sistema. Rekonstruojamų šilumos tiekimo tinklų ilgis – apie 1458 m.

Balandį įvykusiame rangos darbų konkurse dalyvavo 4 įmonės, sutartis pasirašyta su daugiametę patirtį šioje srityje turinčia bendrove „Elektrėnų energetikos remontas“. Sutartyje numatyta atlikti projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugas, centralizuoto šilumos tiekimo tinklų rekonstravimo darbus ir atkurti infrastruktūrą.

„Šiuo metu derinami projekto sprendiniai, darbų vykdymo grafikas, laikinų šilumos šaltinių prijungimas tiems vartotojams, kuriems dėl rekonstrukcijos negalėsime tiekti šilumos daugiau kaip 21 kalendorinę dieną“, – sakė T. Liaučys. Jo žodžiais, kad dėl rekonstravimo darbų vartotojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, šiluma pastatams laikinai bus tiekiama iš katilinių Nr. 1, Žalioji g. 3 (kūrenama gamtinėmis dujomis) ir Nr. 2, Melioratorių g. 10. Dvi laikinos mobiliosios katilinės pastatytos prie namo Vilniaus g. 35 (tieks šilumą karštam vandeniui ruošti namams Nr. 31, 33A, 35) ir Vytauto g., prie namų Nr. 131 ir 129 (tieks šilumą namams Nr. 119, 121, 123, 125, 127, 129 ir 133).

Prašo supratingumo

Pavaduotojo teigimu, investicijos į trasų atnaujinimą leis taupyti ne tik šilumos tinklų remonto ir eksploatavimo išlaidas, kuro sąnaudas, bet ir prisidės prie aplinkos taršos mažinimo. „Atliktos šilumos tinklų rekonstrukcijos sumažins šilumos perdavimo nuostolius tinkluose ir leis sutaupyti apie 240 MWh šilumos per metus“, – sakė jis.

Kadangi darbų apimtys didelės, be to, spaudžia terminai, rekonstrukcija bus atliekama keliuose šilumos trasų ruožuose: nuo katilinės Nr. 2, Melioratorių g. 10 iki daugiabučio gyvenamojo namo Vytauto g. 119; nuo Kretingos stadiono, Savanorių g. 23A, pro Savanorių g. 5A ir 7A iki buvusios katilinės Nr. 6, Kretingos muziejaus teritorijoje.

„Be abejo, bet kokie statybos, žemės kasimo ir kiti panašūs darbai, statybų technikos naudojimas visada sukelia laikinų nepatogumų šalia gyvenantiems miestiečiams, kai kurių įstaigų darbuotojams. Labai prašytume jų supratingumo“, – sakė T. Liaučys.

Apie laikinus šilumos tiekimo išjungimus šilumos vartotojai bus informuojami iš anksto vietinėje spaudoje, gyvenamųjų namų laiptinėse esančiuose informaciniuose stenduose, bendrovės interneto svetainėje.

Šilumos trasų rekonstrukcija truks iki šildymo pradžios, kuri rajone paprastai skelbiama apie spalio 7 d.

Pasak T. Liaučio, naujajam šildymo sezonui bendrovė Kretingos šilumos tinklai beveik pasiruošė.

„Tik dėl smulkaus remonto kelioms dienoms teks sustabdyti miesto antrosios katilinės darbą, bet mes šį laiką suderinsime su magistralinių šilumos trasų rekonstrukcijos pradžia“, – sakė T. Liaučys.

Pavaduotojas pasidžiaugė, kad bendrovė Kretingos šilumos tinklai šiemet laimėjo konkursą ir su rajono Savivaldybe sudarė sutartį dėl 52-jų biudžetinių įstaigų pastatų šildymo bei karšto vandens ruošimo sistemų priežiūros. Ankstesniais metais tai atliko įmonė „Inservis“.
Nuo šiol Kretingos šilumos tinklai prižiūrės 162-jų pastatų šildymo ir karšto vandens sistemas. 
Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.
nuotrauka
2021-04-30 10:16
Pirmieji šiais metais dujų balionus pasikeitė dviejų daugiabučių Radviliškio raj. Baisiogalos sen. gyventojai. Dar daugiau nei 250 daugiabučių visoje Lietuvoje jau yra užsitikrinę paramą ir pradėję rangos darbus, o 116 daugiabučių jau pateikė paraiškas ir laukia patvirtinimo dėl skirto finansavimo.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai