2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 6:29
Reklama  |  facebook

Pradedami Klaipėdos Vingio mikrorajono aikštės ir jos prieigų remonto darbai

2021-06-10 16:14
Rangos sutartis dėl Vingio mikrorajono aikštės tarp Vingio ir I. Simonaitytės g., ir jos prieigų remonto darbų tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir supaprastinto atviro konkurso laimėtojo UAB „Stamela“ pasirašyta pernai, lapkričio pabaigoje. Sutarties kaina – 1,1 mln. Eur.
nuotrauka
UAB „Projektai ir Co“ vizualizac.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Projektai ir Co, UAB
Stamela, UAB

Lėšos remonto darbams atlikti bus skiriamos iš savivaldybės biudžeto. Darbai bus atliekami pagal UAB „Projektai ir Co“ parengtą techninį projektą.

Kaip praneša uostamiesčio savivaldybė, betoninių plytelių, kuriomis išklota pėsčiųjų alėja, būklė yra prasta: plytelės daug kur iškilnotos, vaikščioti nėra saugu. Prieš kelis dešimtmečius įrengta alėja dengta gelžbetoniniu stogu, kuris dėl nusidėvėjusių lietaus nubėgimo konstrukcijų šlampa ir rūdija. Apšvietimo nebėra, todėl vakarais čia tamsu ir nejauku. Tačiau ir dieną praeiviai rizikuoja susižeisti, užkliuvę už iškilusių, sutrūkinėjusių plytelių ar lietaus surinkimo latakų. Negailestingi laiko pėdsakai matomi ir ant neįgaliesiems skirto panduso, laiptų ir kt.

Specialistams visapusiškai įvertinus Vingio pasažo būklę, dalijasi savivaldybė, buvo nuspręsta skverą tvarkyti iš esmės: įrengti papildomus takus aplink skvero žaliąsias erdves ir suoliukus, sukurti didesnę vaikų žaidimų erdvę, šiaurinėje parko dalyje suprojektuoti stacionarų lauko tualetą. Rytinėje sklypo dalyje bus pastatyta nauja šiuolaikiška metalinių konstrukcijų stoginė su grūdinto stiklo stogo danga. Bus įrengti dviračių stovai, šiukšlių dėžės, atnaujinti mediniai suoliukai. Skvero akcentu taps dekoratyvinis laikrodis. Taip pat numatyta įrengti naują skvero ir jo prieigų apšvietimą, sutvarkyti visos tvarkomos teritorijos žaliąsias zonas, suformuoti naujus želdynų plotus. Medžiai čia yra jauni ir sveiki, todėl jų keisti nereikės.

Gyventojai Vingio skvere galės jaustis saugiau negu iki šiol ir dėl įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų. Parenkant jų išdėstymo vietas konsultuotasi su policijos pareigūnais.

Atnaujintoje pėsčiųjų alėjoje, jungiančioje skverą ir Vingio g., bus įrengti mažosios architektūros elementai – suoliukai, šiukšlių dėžės, šviestuvai bei laikini prekystaliai vietos prekeiviams. Skveras, per kurį iš gyvenamųjų namų klaipėdiečiai keliauja į Vingio gatvę, komercinę alėją, mokyklą, prekybos centrus, bus pritaikytas judėti žmonėms su negalia.

„Pradėsime dar vienos miesto teritorijos atnaujinimo darbus. Svarbiausias savivaldybės tikslas ir rūpestis – užtikrinti reikiamą finansavimą, kad suplanuoti darbai vyktų sklandžiai ir po pustrečių metų gyventojai galėtų džiaugtis šiuolaikiškai sutvarkyta viešąja erdve, kuri bus žymiai patrauklesnė ir šio mikrorajono gyventojams, ir vietos verslo aplinkai“, – cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Šių metų miesto biudžete Vingio pasažo teritorijos tvarkymui numatyti 300 tūkst. Eur. Darbų atlikimo terminas – 27 mėn.

„Prasidedančios statybos reiškia būsimus pokyčius, tačiau kartu tai yra ir neišvengiami nepatogumai (triukšmas, dulkės, išrausti takai ir pan.), su kuriais reikės laikinai susitaikyti. Atsiprašome Vingio kvartalo gyventojų už būsimą diskomfortą ir tikimės jų kantrybės bei supratimo, o pabaigus teritorijos tvarkymo darbus turėsime gražią, šiuolaikišką aplinką“, – pranešime cituojamas Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Darbų pradžia – jau visai čia pat. Liepos 1 d. numatyta pradėti vadinamojo Vingio pasažo stoginės griovimo darbus. Pasaže įsikūrę verslininkai laikinai veiklas turi perkelti į kitą pasiūlytą vietą.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...
nuotrauka
2023-09-06 08:58
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl UAB „Pasvalio vandenys“ direktoriaus Algimanto Mataičio galimo kyšininkavimo. Kaltinimai dėl papirkimo šioje byloje pateikti vienai Pasvalio bendrovei ir jos vadovui E. Z.
nuotrauka
2023-09-04 10:25
Šiandien duris Klaipėdoje atveria rekonstruotas lopšelis-darželis „Svirpliukas“. Vaikai į įstaigą sugrįžta po dvejų metų pertraukos.
nuotrauka
2023-08-31 06:54
Vyriausybės sprendimu Nidos švyturio pastatų kompleksą išbraukus iš parduodamų objektų sąrašo, jis galės būti perduotas Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM). Toks sprendimas leis atverti daugiau kultūros turinio visuomenei, pritaikant Nidos švyturio komplekso pastatus vietos bendruomenės ir...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse