2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 13:30
Reklama  |  facebook

Pramonės poreikiai: gamybos technologai, galintys vadovauti, organizuoti gamybą ir diegti naujoves

2015-07-23 10:33
Įvairios paskirties mašinų kūrimas ir naudojimas padėjo žmonijai pasiekti dabartinį civilizacijos lygį. Visi mūsų aplinkos daiktai yra pagaminti naudojant pažangius įrenginius ir technologijas, todėl apdirbamoji, mašinų ir prietaisų gamybos pramonė yra daugumos išsivysčiusių šalių gerovės pagrindas.
nuotrauka
Pramonės sektoriuje šiandien labai reikalingi kvalifikuoti gamybos technologijų specialistai, kurie gali vadovauti įmonėms, organizuoti gamybą ir diegti naujoves. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Stevila, UAB
Baltec CNC Technologies, UAB
Karbonas, UAB
Astra, AB
Umega, AB
Achema, AB
Snaigė, AB
LINPRA (Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija ),

Gamybos inžinerijos specialistai labai paklausūs darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje. Apdirbamosios gamybos sektoriuje 2014 m. buvo virš 2 tūkst. laisvų darbo vietų. Dirbančiųjų šioje srityje skaičius nuo 2013 iki šių metų pradžios – nuosekliai augo.

Norintiems savo ateitį su šiuo sektoriumi sieti jaunuoliams, kurie domisi gamybos technologijomis, eksporto organizavimu, ekonomika ir finansais, rinkomis, naujovėmis ir išradimais, Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas (KTU MIDF) siūlo dvi perspektyvias bakalauro studijų programas – Eksporto inžineriją bei Gamybos inžineriją ir technologijas.

Gamyba apima visas žmogaus veiklos sritis

Pramonės sektoriuje šiandien labai reikalingi kvalifikuoti gamybos technologijų specialistai, kurie gali vadovauti įmonėms, organizuoti gamybą ir diegti naujoves.

Lietuvos bendrovės gamina įvairius įrenginius ir detales automobilių, chemijos, maisto pramonei, žemės ūkiui, transportui, krašto apsaugai ir kasdieninei žmogaus buičiai. Konkurencijos sąlygomis įmonės turi naudoti pažangias gamybos technologijas, greitai keisti gaminamą produkciją, diegti inovacijas ir išradimus.

KTU Gamybos inžinerijos ir technologijų studijų programa mokys būsimus įmonių darbuotojus ir vadovus gilintis į tradicines ir modernias gamybos technologijas, įrenginių, įrankių ir kitų gamybos priemonių optimalų panaudojimą, kokybės užtikrinimo gamybos sistemose būdus, socialinius, ekonominius gamybinės veiklos aspektus ir kitus sėkmingai inžinerinei veiklai būtinus dalykus.

Įgijus Gamybos inžinerijos ir technologijų bakalauro diplomą, yra galimybė mokslus toliau tęsti Gamybos inžinerijos ir kitose magistrantūros studijų programose.

Specializacija plečia kompetencijos ribas

Programos absolventai turės gamybos ir mechanikos inžinerijos žinių, išmanys inžinerijos socialinį ir tarpdalykinį kontekstą, supras įvairias gaminių ir technologijų projektavimo ir eksperimentinių tyrimų metodikas, gebės projektuoti mechaninius gaminius, kurti jų gamybos technologijas.

Būsimieji gamybos inžinieriai gebės valdyti ir tobulinti technologines sistemas, saugiai eksploatuoti gamybos įrenginius, supras kaip formuluoti ir tirti technines gamybos problemas, išmanys profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normas. Absolventai taip pat turės pasirinktos specializacijos Gamybos technologijų ar Plastikų inžinerijos žinių ir gebėjimų.

Šios studijų programos absolventai galės sėkmingai plėtoti savo profesinę karjerą moderniose mašinų gamybos, metalo apdirbimo ir kitų sričių įmonėse, tokiose kaip: „Stevila“, „Baltec CNC Technologies“, „Karbonas“, „Astra“, „Umega“, „Achema“, „Snaigė“ ir daugelyje kitų.

Eksporto inžinieriai paklausūs visame pasaulyje

„Eksporto inžinerijos studijų programa ypač aktuali šiuolaikinei darbo rinkai ir žmonėms, kurie nori būti savo srities profesionalais tiek Lietuvos, tiek pasaulio mastu. Programa paruošta remiantis užsienio kolegų patirtimi bei nevalstybinės kalbos galimybių išnaudojimu, nes studijos vykdomos anglų kalba.

Nuo pat pirmojo semestro jaučiau, jeigu kruopščiai, neapgaudinėdamas nei savęs, nei dėstytojų, sieksiu žinių, šios studijos nuves ten, kur aš noriu būti. Mano atveju, tai stipri tarptautinė kompanija, leidžianti atsiskleisti jauniems specialistams“, – studijų programos privalumus vardijo Eksporto inžinerijos absolventas ir įmonės „KB Components“ gamybos inžinierius Vaidas Babrauskas.

Baigę studijų programą, absolventai kuria bei tobulina produktus ir procesus, siejant juos su verslo pagrindais. Eksporto inžinerijos studijų programą baigusieji specialistai profesinėje veikloje geba derinti inžinerijos, ekonomikos ir vadybos žinias bei užsienio kalbų įgūdžius.

Programos studentai turi pramonės ir mechanikos inžinerijos žinių, geba projektuoti gaminius ir įrangą, supranta inžinerinio estetinio projektavimo principus, gali organizuoti integruotą gamybą, žino produkcijos realizavimo ir logistikos principus, turi įgūdžių rengti techninę dokumentaciją.

Nuo technologo iki įmonės vadovo

Įmonės „KB Components“ gamybos vadovo Rolando Jackevičiaus teigimu, Eksporto inžineriją baigę studentai sugeba labai greitai įsisavinti ir perprasti techninius gamybos niuansus, turi kritišką mąstymą bei ekonominį išprusimą.

„Šios programos absolventai turi puikų techninį paruošimą, o tai jiems leidžia per trumpą laiką perprasti sudėtingus techninius procesus. Nemažiau svarbu tai, jog baigusieji Eksporto inžinerijos studijų programą turi išvystytus finansinius gebėjimus, kurie būtini vertinant investicijų atsiperkamumą ar skaičiuojant gaminio savikainą.

Esu tikras, kad studentai gauna visas žinias, reikalingas procesų inžinieriams, projektų vadovams ir ateityje tampa puikiais įmonių vadovais“, – teigė R. Jackevičius.

Įsidarbina žinomose bendrovėse

Studijų programa suteikia šiandien ypač reikalingo tarpkryptinio išsilavinimo galimybę: studentai gali pasinaudoti gretutinių studijų teikiamais privalumais ir lygiagrečiai studijuoti Ekonomiką.

Studentai taip pat gali dalyvauti akademiniame pradedančiųjų technologinių įmonių inkubatoriaus KTU „Startup Space“ veikloje, atlikti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą studentų mokslinę praktiką, dalyvauti LINPRA organizuojamuose studentų verslumo neformalaus ugdymo projektuose.

Įgijusiems Eksporto inžinerijos bakalauro diplomą, karjeros galimybių kelias – platus. Absolventai gali dirbti gamybos įmonių darbuotojais, technologijų, pramonės gaminių ir rinkos ekspertais, įmonės atstovais užsienyje, rinkos tyrimo, eksporto organizavimo, inovacijų diegimo specialistais ir įmonės vadovais.

Programos absolventai jau dirba „Barclays Technology Centre Limited“, „Formateka“, „FL Technics“, „Philip Morris International“, „Schmitz Cargobull Baltic“, „Švyturys-Utenos alus“, „Vičiūnų“ įmonių grupė, „Baltec CNC Technologies“, „Mars Lietuva“, „Hoptrans Group“, „KB Components“ ir kitose žinomose bendrovėse. 

Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija