2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 4:46
Reklama  |  facebook

Prastai įstatytas langas dažnai lemia didelius šilumos nuostolius

2016-04-25 08:55
Nemaloni tiesa: lietuviai dažniausiai gyvena pakankamai kiauruose namuose, pro kurių sienas oras keliauja su minimaliu pasipriešinimu. Jeigu vasarą per daug problemų dėl to neiškyla, tai štai žiemą bėda užgriūna visu savo svoriu. Dėl plyšių sienose lietuviai kiekvieną žiemą išleidžia milijonus eurų.
nuotrauka
„ROCKWOOL“ neseniai pristatė ir inovatyvų produktą, kuris padės daug efektyviau saugoti šilumą patalpose. Specialus korpusas langų ir durų montavimui termoizoliaciniame sluoksnyje „REDAir „LINK“ tinka tiek statant naujus, tiek rekonstruojant senus pastatus. „Rockwool“ nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Prolemų dėl to neiškyla, tai štai žiemą bėda užgriūna visu savo svoriu. Pro plyšius sienose lietuviai kiekvieną žiemą išleidžia milijonus eurų.

Sovietiniai daugiabučiai nebeatitinka dabartinių montavimo standartų

Šias problemas paveldėjome iš sovietmečio. Anuomet nebuvo poreikio taupyti šilumą, radiatoriai kaisdavo „kaip išprotėję“, o pastatų vėdinimo problema buvo spręsta labai primityviai: oras patekdavo per pastato langus (o dažnai ir konstrukcijų plyšius), o išeidavo per įvairius kanalus. Tuo metu kiauras langas buvo vėdinimo sistemos dalis, pro kurią į patalpas patekdavo oras. Šiandien tokiomis pažiūromis vadovautis nebegalime. Visi jau puikiai suprantame, kad taip tik švaistome energiją.

Žinoma, problema jau suvokta. Regis, ir priemonių pamažu imamasi. Statomi vis energiškai efektyvesni pastatai, įsibėgėja esamų daugiabučių renovacijos procesas. Tačiau dirbti dar tikrai yra kur. Didžioji dalis žmonių tebegyvena nesandariuose namuose bei butuose, nors priemonių, padedančių nebešvaistyti šilumos, tikrai netrūksta.

Kaip sako termoizoliacinius gaminius ir sprendimus pristatančios įmonės „ROCKWOOL“ projektų vadovas Nerijus Jaras, bene pažeidžiamiausia pastato dalis yra langai. Būtent per juos prarandama nemaža dalis šilumos, be to aplink juos paprastai susidaro daugiausiai šiluminių tiltelių, per kuriuos iškeliauja šiluma ir atkeliauja šaltis. „Labai svarbu tai, kad pastate nebūtų tiesioginių vietų, pro kurias galėtų praeiti šaltis. Visų pirma, kalbu apie konstrukcines dalis arba plyšius, atsiradusius dėl nekokybiško darbo. Aišku, esama ir daugybės kitų kriterijų, kurie ir nulemia šilumos praradimą“, – teigia jis.

 Pašnekovas pastebi, kad seni sovietiniai daugiabučiai, kuriuose gyvena dauguma Lietuvos gyventojų, šiandien paprasčiausiai nebeatitinka šilumos išsaugojimo standartų, o apie dar senus langus ir jų sumontavimo kokybę nėra ką ir kalbėti. „Juose lango rėmai montuoti tiesiai į konstrukcinę sienos dalį. Jeigu apskaičiuotume, kiek per juos prarandama šilumos, skaičiai nedžiugintų. Lango rėmas bent jau turi būti sumontuotas prie pat konstrukcijos krašto, išorinėje jos pusėje, o statant žemų energinių sąnaudų pastatą, rėmas turėtų būti montuojamas šiltinimo sluoksnyje. Taip konstrukcijoje išsaugojama šiluma“, – pasakoja N. Jaras.

Būtent dėl netinkamai sumontuotų langų kiekvieną šildymo sezoną mes iššvaistome sunkiai suvokiamus pinigų kiekius. Šilumos praradimo kiekiai tiesiog stulbina. „Specialistai yra atlikę šilumos nuostolių skaičiavimus, kai lango rėmas yra įmontuotas pačioje laikančioje sienos konstrukcijoje, yra iki penkių kartų didesni nei tuo atveju, kai langai montuojami šiltinimo sluoksnyje. Įvertinant orientacinę šilumos kainą, tenka konstatuoti, kad vien dėl to vienam butui per sezoną tenka sumokėti papildomai ne vieną dešimtį eurų, o kur dar nepatogumas, kai, būnant prie lango, jaučiamas skersvėjis“, – sako „ROCKWOOL“ projektų vadovas.

Siūlo produktą, neturintį analogų

„ROCKWOOL“ neseniai pristatė ir inovatyvų produktą, kuris padės daug efektyviau saugoti šilumą patalpose. Specialus korpusas langų ir durų montavimui termoizoliaciniame sluoksnyje „REDAir LINK“ tinka tiek statant naujus, tiek rekonstruojant senus pastatus.  

Kaip sako N. Jaras, „ROCKWOOL“ sukurta unikali sistema suteikia galimybę greitai ir lengvai sumontuoti langus ir duris fasado termoizoliaciniame sluoksnyje. Sistemą sudaro specialios akmens vatos plokštės ir laikikliai kampų jungimui bei tvirtinimui prie sienos.

„Iš tikrųjų rinkoje šiuo metu net nėra analogiškų produktų. Gaminys yra iš itin kietos akmens vatos. Jo tankis – 475 kg viename kubiniame metre. Taigi tankis kaip mediena. Svarbu ir tai, kad jis nėra degus. Daugiabučiams pastatams tai yra labai svarbu. Kilus gaisrui, atsiranda saugi anga, pro kurią galima evakuotis ar atlikti gelbėjimo darbus. Kitas svarbus aspektas yra tas, kad „REDAir LINK“ nesugeria drėgmės. Jis išlieka sausas ir sandarus. Pati medžiaga lengva, konstrukcija nesunkiai sumontuojama, ir darbas ilgai netrunka“, – teigia pašnekovas.

Siekiant palengvinti montavimo procesą ir sumažinti darbo sąnaudas statybos objekte, „REDAir LINK“ sistemą sudarančios plokštės, laikikliai ir varžtai tiekiami kartu. Ją įrengiant belieka elektriniu arba rankiniu pjūklu supjaustyti plokštes pagal norimą lango termoizoliacijos sluoksnyje sumontavimo gylį ir lango dydį. Visus kitus darbus galima lengvai pabaigti naudojant elektrinį suktuvą.

Reklama

„ROCKWOOL“ iliustr.

  Parodoje RESTA bendrovę rasite 5.C10 stende
Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.

Statybunaujienos.lt » RESTA