2024 balandžio 17 d. trečiadienis, 15:57
Reklama  |  facebook

Prie geležinkelių įrengta daugiau kaip 12 km triukšmo slopinimo sienelių

2023-07-27 09:15
Skatinant geležinkelių transportą kaip žaliausią transporto rūšį, ypatingas dėmesys skiriamas geležinkelių eismo saugumui ir sukeliamo triukšmo mažinimui. Norint apsaugoti gyventojus nuo traukinių keliamo triukšmo, įvairiuose Lietuvos miestuose ties geležinkelio stotimis ir gretimomis gatvėmis įrengiama vis daugiau triukšmą slopinančių sienučių.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt


Minimos įmonės
LTG Infra (Lietuvos geležinkelių infrastruktūra), AB
„2014–2020 m. laikotarpiu, pasinaudojus Europos Sąjungos (ES) investicijomis, triukšmo slopinimo sienutės prie geležinkelio stočių ir aplinkinėse gatvėse pastatytos septyniuose Lietuvos miestuose. Tam buvo panaudota daugiau kaip 20 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo investicijų lėšų.

Skatindami geležinkelių transportą turime galvoti ir apie tai, kad nenukentėtų šalia geležinkelių stočių gyvenančių žmonių gyvenimo kokybė, kad jų ramybės nedrumstų nuolatinis triukšmas, o triukšmo slopinimo sienutės – viena efektyviausių priemonių šiam tikslui pasiekti“, – Susisiekimo ministerijos pranešime cituojamas Vandens ir geležinkelių transporto politikos grupės vadovas Vidmantas Tamulis.

Nebeliko gąsdinančių garsų

Nuo vaikystės šalia geležinkelio gyvenanti kaunietė Indrė Šeputienė sako pati pajutusi, kaip skiriasi gyvenimas be triukšmo slopinimo sienutės ir jai atsiradus.

„Didžiausi minusai būdavo didelis garsas ir gyventojų vaikščiojimas per nesaugius traukinių bėgius – žmonės nenorėdavo eiti į darbą, į mokyklą ar pas draugus ilgesniu keliu, todėl apsidairydavo ir bėgdavo tiesiai per bėgius. Iškart po triukšmo slopinimo sienutės atsiradimo pasijautė, kad garsas, sklindantis nuo geležinkelio, yra prislopintas, tylesnis. Be to, sienelė nebeleidžia gyventojams bėgioti per traukinių bėgius, todėl džiugina ne tik daug mažesnis garsas, bet ir padidėjęs saugumas“, – kalba I. Šeputienė.

Ji pasakoja, kad garsas anksčiau būdavo tikrai didelis, nes jį keldavo ne tik traukinių važiavimas, bet ir jų vagonų sujungimas. Girdėdavosi kiekvienas smūgis, o sklindantys garsai gąsdindavo prie to nepratusius.

„Kartą pas mus atvyko draugai. Buvo vėlus vasaros vakaras, sėdėjome kiemelyje ir kalbėjomės, kuomet iš geležinkelio pusės pradėjo sklisti garsus pokšėjimas – vagonų susijungimo garsai. Kadangi mūsų draugai prie to nepratę, jie labai išsigando, manė, kad įvyko kokia nelaimė. Žinoma, mes jiems paaiškinome, iš kur šis garsas sklinda, iš situacijos tik pasijuokėme. Atsiradus sienelei to garso praktiškai nebesigirdi“, – tikina pašnekovė.

I. Šeputienė mano, kad triukšmo slopinimo sienutės pagerina ir nekilnojamojo turto situaciją – žmonės mažiau baidosi pirkti namus ar butus netoli geležinkelio.

Vietos parenkamos atlikus stebėseną


Įgyvendinant ES finansuojamus projektus, Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ triukšmą slopinančias sienutes ties geležinkelio stotimis ir gretimomis gatvėmis įrengė Kaišiadoryse, Klaipėdoje, Kretingoje, Lentvaryje, Mažeikiuose, Radviliškyje ir Šiauliuose. Į sienučių statybas be ES lėšų investavo ir miestų savivaldybės, dalį sumos skyrė „LTG Infra“.

Įmonės „LTG Infra“ duomenimis, iš viso įrengta daugiau kaip 12 kilometrų (km) triukšmo slopinimo sienelių, daugiausiai – Radviliškyje (3,67 km).

Radviliškio geležinkelio stotis, kartais dar tituluojama geležinkelio sostine, yra didžiausia šalyje, per ją kasdien pravažiuoja daugiau kaip 100 traukinių, todėl triukšmo mažinimas šioje vietovėje buvo būtinas. Įrengus iš viso aštuonias triukšmo mažinimo sieneles, tą pajuto daugiau kaip 3 tūkst. šio miesto gyventojų: gyventi tapo ramiau, saugiau.

Taip pat daug triukšmo slopinimo sienučių pastatyta Klaipėdoje (3,4 km), Kaišiadoryse (2,8 km), Mažeikiuose (2,67 km).

Lietuvoje reguliariai vykdoma geležinkelio transporto triukšmo lygio stebėsena, o atsižvelgus į jos rezultatus ir parenkamos konkrečios vietos, kuriose reikėtų įrengti triukšmą slopinančias sieneles. Labiausiai atsižvelgiama į galimą neigiamą geležinkelių triukšmo poveikį patiriančių gyventojų skaičių. Pačios triukšmą slopinančios sienutės gali būti statomos skirtingų aukščių, kurie svyruoja nuo 3,5 iki 8 metrų. Tokios sienelės iš karto sumažina traukinių skleidžiamą garsą iki nustatytų leistinų higienos normų verčių.

Triukšmo šalia geležinkelių mažinimo darbai tęsiami ir 2021–2027 m. ES finansavimo laikotarpiu: numatoma įrengti eismo saugos priemones geležinkelio linijoje Vilnius–Klaipėda (10 pervažų rekonstrukcija), modernizuoti 14 prioritetinių pervažų kitose linijose, taip pat įrengti triukšmo mažinimo priemones geležinkeliuose Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybėse. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-16 18:41
Panevėžio Beržų progimnazijos stadione šiuo metu įrengiamas pripučiamas futbolo maniežas. Minėtos progimnazijos teritorijoje jau darbuojasi statybininkai – modernizuojama futbolo aikštė, netrukus prasidės komunikacijų įrengimo darbai.
nuotrauka
2024-04-16 18:33
Balandžio 22d. startuoja kvietimas savivaldybių administracijoms teikti paraiškas suprojektuoti, suformuoti ir užregistruoti miestų miškų sklypus Nekilnojamojo turto registre. 2024 m. šiai priemonei įgyvendinti bus skiriama apie 47 tūkst. eur.
nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-16 12:47
Aplinkos ministerija parengė Specialiųjų reikalavimų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų struktūros ir išdavimo tvarkos aprašo pataisas, leisiančias į statybų planavimo procedūras įtraukti ir visuomenės atstovus.
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-16 09:52
Nenuostabu, kad apšvietimas tapo svarbiu aspektu ne tik funkcine, tačiau ir estetine prasme. Sumanius įnešti daugiau jaukumo, žaismingumo, pabrėžti išskirtines architektūros detales ar padidinti pastato vizualinį patrauklumą kyla klausimas: ar šviestuvų įrengimas ant pastato fasado (dekoratyviniam a...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-15 15:30
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus konteinerius įrengusios bendrovės VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) turės atlyginti daugiau nei 445 tūkst. eurų žalą.
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-13 07:54
Kaune jau veikia naujasis stadionas, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus. Per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skel...
nuotrauka
2024-04-12 13:55
Šiandien Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą atmetė teisiamojo verslininko iš Panevėžio apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl mėginimo papirkti Neringos merą bei dėl uždarosios akcinės bend...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos