2021 rugsėjo 25 d. šeštadienis, 19:15
Reklama  |  facebook

Prieš mokėdami baudas mokesčių inspekcijai – derėkitės

2016-06-27 13:01
Pastaruoju metu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) itin intensyviai vykdo mokesčių mokėtojų patikrinimus. Tokių patikrinimų metu tikrinami tiek fiziniai asmenys – ūkininkai, asmenys, vykdantys kitokią individualią veiklą, pagal darbo sutartis dirbantys gyventojai, užsieniečiai, turintys leidimą laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, tiek ir juridiniai asmenys – uždarosios akcinės bendrovės, žemės ūkio bendrovės, individualios įmonės ir kt.
nuotrauka
Deivis Valiulis, advokatų kontoros „Triniti“ partneris sako, kad dėl priskaičiuotų mokesčių, delspinigių bei baudų dydžio su mokesčių inspekcija galima derėtis. „Triniti“ nuotr.


Minimos įmonės
TRINITI, advokatų profesinė bendrija,
Tokių patikrinimų metu Valstybinė mokesčių inspekcija tikrinamo asmens atžvilgiu priskaičiuoja ne tik mokesčių sumas, tačiau ir delspinigius bei paskiria baudas už mokesčių įstatymų pažeidimus. Šios sankcijos dažnai sudaro tokią pačią ar kartais net didesnę sumą net už priskaičiuotus mokesčius.

Sumą galima sumažinti ir perpus

Visgi, ne visi mokesčių mokėtojai žino, kad patikrinimo metu dėl priskaičiuotų mokesčių, delspinigių bei baudų dydžio su mokesčių inspekcija gali derėtis. Tokią galimybę numato Mokesčių administravimo įstatymas. Derybų metu mokesčių mokėtojas ir mokesčių inspekcija gali pasirašyti susitarimą dėl mokesčių ir su jais susijusių sumų dydžio, kuriame šalių sutarto mokesčio, delspinigių bei baudų dydžio nei viena iš susitarimo šalių vėliau nebeturi teisės ginčyti.

Tokia galimybė nėra tik teorinė – ne kartą yra tekę atstovauti mokesčių mokėtojams derybose su mokesčių inspekcija, pavyzdžiui, 2015 m. vykdytų derybų su Vilniaus apskrities valstybine mokesčių inspekcija metu priskaičiuotų mokesčių, delspinigių bei baudų suma sumažinta beveik 40 procentų; 2014 m. vykdytų derybų su Panevėžio apskrities valstybine mokesčių inspekcija metu pasirašytas susitarimas, kuriuo mokesčių, delspinigių bei baudų suma sumažinta daugiau kaip perpus.

Beveik visais atvejais rekomenduojama siūlyti mokesčių administratoriui pradėti derybas dėl priskaičiuotų mokesčių, delspinigių ir baudų dydžio. Visgi tokiu atveju derėtų nepamiršti, kad prieš einant į derybas, reikalinga atlikti išsamią situacijos teisinę ir finansinę analizę ir mokesčių administratoriui pateikti svarius argumentus, kodėl, mokesčių mokėtojo vertinimu, priskaičiuotos sumos galėtų būti mažesnės. Priešingu atveju mokesčių administratorius gali nesutikti sudaryti tokio pobūdžio susitarimą.

Siūlyti pradėti derybas dėl mokesčių ir su jais susijusių sumų dydžio mokesčių mokėtojas gali tiek vietiniam mokesčių administratoriui – apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai – tiek centriniam mokesčių administratoriui – Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tai priklauso nuo to, kokiame etape vyksta mokestinio patikrinimo ar jau prasidėjusio mokestinio ginčo procedūra. Mokesčių administravimo įstatymas numato, kad toks susitarimas tarp mokesčių mokėtojo ir Valstybinės mokesčių inspekcijos gali būti pasirašomas mokestinio tyrimo ar mokestinio patikrinimo metu, taip pat visų mokestinių ginčų nagrinėjimo etapų metu.

Derėtis galima ir pakartotinai

Nepavykus su mokesčių administratoriumi pasiekti susitarimo, derėtų nepamiršti, kad mokesčių mokėtojas gali pateikti siūlymą deryboms pakartotinai, turėdamas papildomų įrodymų bei argumentų, kuriais remiantis Valstybinė mokesčių inspekcija galėtų sutikti pradėti derybas iš naujo. Pavykus pasiekti susitarimą su Valstybine mokesčių inspekcija ir mokesčių mokėtojui neturint pakankamai lėšų iškart sumokėti visą priskaičiuotą sumą, mokesčių mokėtojas toliau gali inicijuoti mokestinės paskolos sutarties sudarymo procedūrą – teikti prašymą mokesčių administratoriui atidėti arba išdėstyti susitarime nurodytą mokestinę nepriemoką.

Taigi, prieš nutardami kilusį mokestinį ginčą dėl priskaičiuotų mokesčių, delspinigių bei baudų spręsti tik teismo keliu, mokesčių mokėtojai turėtų įvertinti galimybę siūlyti Valstybinei mokesčių inspekcijai pradėti derybas dėl priskaičiuotų mokesčių ir su jais susijusių sumų dydžio, papildomai atkreipiant dėmesį į tai, jog ši procedūra administruojant muitus netaikoma.  
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos