2021 spalio 19 d. antradienis, 12:22
Reklama  |  facebook

Pristatė viziją, kaip galėtų atrodyti bendras NT agentūrų skelbimų portalas

2017-08-25 07:15
Augančios skelbimų portalų paslaugų kainos skatina NT agentūras ieškoti alternatyvų – Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijoje (LNTAA) buvo pristatyta vizija, kaip galėtų atrodyti bendras asociacijai priklausančių NT agentūrų skelbimų portalas, kuris, preliminariais skaičiavimais, perpus sumažintų išlaidas skelbimams.
nuotrauka
Bendrovės „Capital“ nuotr.


Minimos įmonės
LNTAA (Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija),
Capital Realty, UAB

Kodėl pabrango paslaugos?

Lietuvoje didžiausią auditoriją turinčius NT skelbimų portalus iš esmės valdo AS Eesti Meedia (tiesiogiai arba per kitas bendroves). Dėl galimo naudojimosi dominuojančia padėtimi Konkurencijos taryba ėmėsi tyrimo, tačiau ginčai įstrigo teismuose.

Lietuvos NT agentūros sujudo balandžio mėn., kai dar kartą šoktelėjo skelbimų portalų paslaugų kainos, o maždaug 11 Estijos NT bendrovių kaip tik tuo metu paskelbė apie pasitraukimą iš AS Eesti Meedia grupės skelbimų portalų. Priežastis ta pati – išaugę kainos. Neoficialiomis žiniomis, šios NT agentūros įkūrė savo skelbimų portalą, o pati AS Eesti Meedia – NT agentūrą.

Lietuvoje NT agentūroms balandžio mėn. buvo įvestas naujas fiksuotas 300 Eur mėnesinis mokestis už duomenų eksportą, nors agentūros už šią paslaugą jau moka pagal vartotojų skaičių.

„Mes pareiškėme, kad nesutinkame su tokiu sprendimu ir paprašėme skelbimų portalų pagrįsti kainas. Tačiau panašu, kad į tai niekaip nereaguojama, todėl kreipėmės į Konkurencijos tarybą. Savo prašyme mes išdėstėme argumentus, kodėl manome, kad kainos didinimas – niekuo nepagrįstas t. y., neatsirado kažkokių naujų paslaugų, nepagerėjo kokybė, nepadidėjo auditorija ir pan.“, – sako didžiausio Baltijos šalyse nekilnojamojo turto agentūrų tinklo „Capital“ vadovas Dmitrij Semionov.

Sumoka daugiau nei už nuomą

Skelbimams vidutiniškai tenka trečdalis ar net pusę NT brokerio veiklos sąnaudų, o kartais už šias paslaugas sumokama daugiau, nei, pavyzdžiui, kainuoja išsinuomoti naują biurą naujame verslo centre Vilniuje, todėl NT rinka itin jautriai reaguoja į kainų pasikeitimą.

Palyginimui, „Capital“ tinklo išlaidos skelbimams sudaro apie 15–20 tūkst. Eur per mėnesį, o asociacijos narių mastu tai galėtų siekti apie 100 tūkst. Eur.

Pasak „Capital“ vadovo D. Semionov, daugelio NT agentūrų interneto svetainės yra gerokai patobulėjusios, kokybe jos nenusileidžia, o kartais netgi lenkia dominuojančius skelbimų portalus, todėl sulaukia vis daugiau lankytojų. Tiesa, norint pritraukti didelę auditoriją, reikalinga skelbti ir kitų agentūrų skelbimus – tai tapo rimtu pagrindu galvoti apie bendrą portalą, kuriame būtų skelbiami asociacijos narių skelbimai. Kaip galėtų atrodyti tokia svetainė, kiek kainuotų jos vystymas ir išlaikymas, neseniai buvo pristatyta LNTAA posėdyje. Preliminariais skaičiavimais, tai leistų perpus sumažinti išlaidas skelbimams.

Skatina ieškoti alternatyvų

Skelbimų portalų pakeista kainodara turėjo ir teigiamą poveikį: NT agentūros ėmė aktyviau reklamuoti savo tinklapius bei paslaugas, taip parodydamos, kad NT rinka veikia ne tik skelbimų portaluose. Daug dažniau pradėti organizuoti atvirų durų dienų renginiai – tokia praktika labai populiari užsienyje, kai žmonės savaitgaliais arba po darbų neskubėdami gali pasižvalgyti po objektą ar naujos statybos projektą, naudojamasi virtualiu turu, nes galima apžiūrėti objektą neiškėlus kojos iš namų ar biuro, NT agentūros bendradarbiauja su bankais ir tiesioginiais jų klientais, daugėja reklamos užsienio portaluose, kur paslaugos pigesnės nei vietiniuose. „Capital“ kompanija leidžia žurnalą, platinamą 15 tūkst. tiražu, kuriame žmonės gali rasti naujausių NT pasiūlymų, taip pat platinamas naujienlaiškis, kurį gauna daugiau nei 100 tūkst. „Capital“ klientų, o neseniai startavo naujas portalas www.ntnaujienos.lt, kuris leidžia stebėti NT naujoves.

Informuojama, kad dabar naujausi brokerių skelbimai visų pirma talpinami vidinėje duomenų bazėje (MLS), kur skelbiami nereklamuojami objektai – šia informacija tarpusavyje keičiasi brokeriai, paskui jie atsiranda NT kompanijų tinklapiuose ir tik po to – skelbimų portaluose. Tad šiai dienai naujausius NT skelbimus vartotojai gali pamatyti tik NT įmonių tinklapiuose. Beje, dažnu atveju „skaniausi“ objektai net nepasiekia kitų skelbimų portalų.

Lietuvoje prie MLS sistemos yra prisijungusios 95 įmonės ir virš 1000 brokerių, tai yra apie 70–80 proc. NT rinkos.

„Toks įrankis, kaip „Capital“ naudojama ryšių su klientais valdymo sistema (CRM), jau dabar leidžia NT brokeriui matyti potencialių pirkėjų sąrašą iš karto po naujo objekto įvedimo į sistemą, o brokeriams, dirbantiems su pirkėjais, į sistemą įvedus kliento poreikius, iš karto galima pamatyti labiausiai tinkančius pasiūlymus. Ir ne tik iš „Capital“ duomenų bazės, bet ir visų kitų NT įmonių“, – vardija „Capital“ vadovas D. Semionov.

Lietuvoje susidarė absurdiška situacija

Mantas Mikočiūnas, „Capital Team“ biuro vadovas, „Capital Klaipėda“ biuro akcininkas, LNTAA valdybos narys, pastebi, kad Lietuvoje NT skelbimų rinkoje susidariusi situacija nėra normali.

Pasak jo, dabar Lietuvoje brokeriai investuoja į aukštos kokybės vizualizacijų kūrimą, samdo fotografus, t. y. sukuria projekto turinį ir visa tai atiduodami skelbimų portalams dar turi už tai nemažai susimokėti. Apie 80 proc. NT skelbimų portalų turinio sudaro būtent brokerių pateikiama informacija.

„Jei pasižvalgysime į kitas šalis, pavyzdžiui, Jungtines Amerikos Valstijas, ten brokeriai skelbimus pirmiausia pateikia asociacijai ir minėtoje MLS sistemoje, o tada jau skelbimų portalai kreipiasi į asociaciją ir susimoka už šią informaciją, nes kitaip paprasčiausia negalėtų vykdyti veiklos“, – teigia M. Mikočiūnas ir atkreipia dėmesį, kad iš to finansuojama ir pačios asociacijos veikla. 
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...
nuotrauka
2021-10-15 20:55
Krašto apsaugos ministerija ir NT vystymo bendrovė „Olfin“ skelbiamų derybų būdu sudarė administracinių patalpų nuomos sandorį dėl Gynybos resursų agentūros, Infrastruktūros valdymo agentūros ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpų.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-13 13:19
„Citus“ visai netoli rugsėjį anonsuoto daugiafnkcio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln....
nuotrauka
2021-10-05 11:23
Trečiasis metų ketvirtis Vilniaus nekilnojamo turto (NT) rinkoje buvo kiek vangesnis, tačiau tai nesutrukdė naujiems rekordams. „Realco“ duomenimis, šių metų 3-jų ketvirčių rezultatai jau viršijo visų pandeminių 2020 m. būsto pardavimus pirminėje rinkoje.
nuotrauka
2021-10-04 11:37
Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, Vilniuje per tris ketvirčius rezervuotų butų ir kotedžų skaičius jau viršijo sėkmingiausių iki 2019–ųjų rezultatą, kai per visus metus šis skaičius siekė 6 178. Per devynis šių metų mėnesius sostinėje plėtotojai susitarė dėl 6 334 būstų (butų ir kotedžų), ...
nuotrauka
2021-09-28 10:31
Dideliame 5 hektarų plote Klaipėdos rajone, vos 5 km nuo Klaipėdos centro, Angelavos ir Bruožaičių gatvių sankirtoje, MKF su partneriais vysto naują 111 A+ klasės namų gyvenvietę „Angelavos vilos“.
nuotrauka
2021-09-27 11:17
Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje ir pradeda trečiąjį gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“ statybos etapą.
nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.
nuotrauka
2021-09-06 14:39
Paskutinysis šių metų vasaros mėnuo nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pasižymėjo mažesniu aktyvumu nei iki tol buvę du vasaros mėnesiai. Tam įtakos galėjo turėti ir atostogų sezonas, ir šiek tiek priblėsę pirkėjų lūkesčiai dėl ateities, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantys Regis...
nuotrauka
2021-08-24 09:26
Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atlikta šalies gyventojų apklausa, daugelis gyventojų įsigyti būstą „iš brėžinio“ yra linkę tik tuomet, jei jo vystytojas yra patikimas.
nuotrauka
2021-08-24 09:00
Prabėgus jau daugiau nei metams nuo COVID-19 pandemijos pirmosios bangos, „Ober-Haus“ specialistai įvertino, kaip keitėsi situacija permainingomis nuotaikomis pasižymėjusiomis pagrindinėse sostinės prekybinėse gatvėse.
nuotrauka
2021-08-23 10:22
Netrukus Vilniaus Naujamiesčio rajone bus pradedamos naujo NT projekto statybos. NT kompanijos REWO projektui „Skvero namai“ suteiktas statybos leidimas.
nuotrauka
2021-08-19 09:20
Per metus Vilniuje nekilnojamojo turto (NT) pasiūla prestižiniame segmente sumažėjo daugiau negu 3 kartus – nuo 1186 butų praėjusių metų liepą iki 355 butų šių metų tą patį mėnesį. Ekspertai vardija šio pokyčio priežastis ir prognozes ateities rinkai.
nuotrauka
2021-08-17 10:19
REWO Vilniuje, Talino gatvėje, greta „Taikos“ progimnazijos, planuojama modernų daugiabučių namų kvartalą.

Statybunaujienos.lt » NT projektai