2021 gegužės 14 d. penktadienis, 20:18
Reklama  |  facebook

R. Simanavičius apie pokyčius statybų sektoriuje: geri pavyzdžiai ugdo rinką

2016-09-26 10:00
Jau šių metų lapkričio 1 dieną įsigalios naujas statybų reikalavimas, nurodantis, kad visi naujai projektuojami statiniai privalės atitikti bent A energinio naudingumo klasę. Tiesa, Lietuvoje tokie statiniai vienas po kito kyla jau kelerius metus. Kaip sako bendrovės „EE plius“ vadovas, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius, proveržio šioje srityje dar nematyti, tačiau bendras supratimas apie tvarią ir darnią statybą Lietuvoje jau formuojasi.
nuotrauka
„EE plius“ vadovas, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
EE Plius, UAB
August ir Ko, UAB
Dzūkijos statyba, UAB

Pasak R. Simanavičiaus, šiuo metu Lietuvoje jau sertifikuota arti 200 A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatų, nuosekliai auga domėjimasis ir pasyvių namų statymo principais.

„Pasaulyje jau ne vienerius metus vyraujančios statybų tendencijos – tvarumas, darnumas, energinis efektyvumas – mūsų šalyje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, – sako pašnekovas. – Aukščiausius energinio efektyvumo reikalavimus atitinkantys objektai šiandien dar išskirtiniai Lietuvoje, tačiau judame teisinga linkme“.

Teigiamus pokyčius nesunku įvertinti ir savo akimis – tereikia apsižvalgyti aplinkui. Aplenkęs laiką ir statybų reikalavimus, 2012 metais Panaroje, Varėnos rajone, iškilo Pilnų namų bendruomenės pastatas, kuris pirmasis Lietuvoje sertifikuotas Vokietijos pasyvių namų instituto. Planuojama, kad ten pat, Panaroje, neseniai baigtam statyti valgyklos pastatui bus suteiktas A++ vertinimas – tai būtų pirmas tokią energinio naudingumo klasę turintis objektas mūsų šalyje. Neseniai pirmieji nuomininkai įsikėlė ir į pirmąjį BREEAM (darnių pastatų standarto kriterijus) atitinkantį verslo centrą „Quadrum“ Vilniuje. Jau baigtas ir beveik metus produkciją gamina pirmasis gamybinės paskirties pastatas (užsakovas – UAB „August ir Ko“), pelnęs aukščiausią BREEAM projekto įvertinimą.

„Geri pavyzdžiai ugdo pačią rinką ir tokių pastatų poreikis vis didėja. Pirmas statinys neretai tampa lūžiu rinkoje. Matydami sėkmingai įgyvendintus projektus, drąsesni tampa ir kiti užsakovai“, – teigiamomis permainomis statybų sektoriuje džiaugiasi „EE plius“ vadovas.

Pokyčius biurų rinkoje paspartino Lietuvoje aktyviai besikuriantys tarptautinių kompanijų paslaugų centrai. Pasak R. Simanavičiaus, socialiai atsakingos įmonės, tokios, kaip „Barclays“, „Lindorff“ įsikurdamos Lietuvoje žvalgosi ne tik kvalifikuotų specialistų, bet ir tvarių, darnių patalpų. „Galima teigti, kad būtent pastatų naudotojai, užsakovai prisidėjo prie energiškai efektyvių biurų pastatų skaičiaus didėjimo Vilniuje. Atsiradusi paklausa suformavo ir pasiūlą. Turime precedentų, kai statinių projektai buvo keičiami tam, kad atitiktų BREEAM reikalavimus, tuo pačiu – ir klientų poreikius“, – pastebi pašnekovas.

„Į pirmuosius statinius tenka įdėti ženkliai daugiau pastangų ir darbo. Tokie projektai komercine prasme nėra patys pelningiausi. Tipiniai, standartiniai projektai visada apsimoka labiau, tačiau mums įdomus darbas, kuris verčia pasukti galvas, o rezultatas duoda apčiuopiamą naudą vartotojui. Ne tik energinio efektyvumo, bet ir gyvenimo kokybės prasme. Energinis efektyvumas – tik vienas iš aspektų, kuris atspindi pastatų kokybės lygį“, – sako R. Simanavičius.

Pasak R. Simanavičiaus, pokyčiai galėtų vykti sparčiau, tačiau egzistuoja tam tikrų kliūčių, kurie „sudaro kamštį“. Pagrindinė kliūtis energiškai efektyvių statinių rinkai Lietuvoje vystytis didesniais žingsniais – projektavimo vertės suvokimo trūkumas. Jokia paslaptis, kad kokybiškas, apgalvotas projektas, racionaliai parinkti sprendimai – didžiulis potencialas lėšų taupymui ateityje. Tačiau užsakovams vis dar trūksta supratimo, kad didžiausia vertė sukuriama būtent projektavimo metu.

Inovatyvių sprendimų kainos visuomet didesnės, todėl ne visi NT projektų vystytojai ryžtasi į juos investuoti, kol to nereikalauja įstatymai. „Inovacijos visada kainuoja daugiau – tai papildomos investicijos. Nepaisant to, į statybų procesą svarbu žvelgti kompleksiškai ir suprasti, kad projektavimo metu teisingai investuotos lėšos taupo išlaidas statybų metu, nekalbant apie sutaupytus pinigus pastato eksploatacijos laikotarpiu“, – aiškina ekspertas.

Kol kas šalyje jaučiamas ir kvalifikuotų projektuotojų trūkumas. „Ankstesnė projektuotojų patirtis dabar praverčia ne visada. Pokyčiai verčia tobulėti, įgyti naujų kompetencijų ir žinių“, – apie permainų būtinybę baigdamas pokalbį tikina pašnekovas.

Įmonė „EE plius“ atliko ir vykdo energinio naudingumo vertinimą ir modeliavimą A, A+ ir A++ pastatuose ir dinaminio modeliavimo paslaugas BREEAM ir LEED standartus atitinkančiuose projektuose.

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-05-13 13:44
„Baltic Asset Management“ užbaigė pirmąjį loftų projektą Karoliniškėse „Cosmo lofts“. Pabaigus statybos darbus projekte jau parduota beveik 90 proc. loftų.
nuotrauka
2021-05-12 12:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir investicijų bendroves valdanti „Omberg group“ Vilniaus Pilaitės rajone įsigijo beveik 10 ha sklypą, kuriame planuoja vystyti mažaaukščius gyvenamojo būsto projektus su rekreacinėmis lauko erdvėmis.
nuotrauka
2021-05-07 10:45
Praėjusį mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius toliau augo, aktyvūs išliko butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų pirkėjai. Įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantys Registrų centro analitikai pastebi, kad pastarųjų kelių mėnesių rezultatai viršija iki pandemijos matytus skaičius.
nuotrauka
2021-05-04 11:45
Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau kuriasi modernus Piliamiesčio kvartalas. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kitapus laikinosios sostinės senamiesčio pradeda XI Piliamiesčio plėtros etapą, kurio metu bus pastatytas šiuolaikiškas 6 aukštų gyvenamasis namas su 23 butais i...
nuotrauka
2021-05-04 11:05
Panevėžio vakarinėje dalyje, Kniaudiškių rajone pradedamas vystyti didžiausias per pastarąjį dešimtmetį šiame mieste daugiabučių namų projektas „Ainių namai“.
nuotrauka
2021-04-29 14:01
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Horekus“ sostinės Mūrinės Vokės rajone pradeda gyvenamųjų namų kvartalo „Vokeriai“ statybas. Kvartalą sudaro 44 vienaukščiai, dviaukščiai namai ir kotedžai – iš viso į projektą numatoma investuoti 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2021-04-22 11:31
Naujas prekės ženklas „Chapters“ bus pirmasis bendro gyvenimo (co-living) projektas Vilniuje, siūlantis gyvenamąsias erdves centrinėje mieto dalyje. „Chapters“ apjungs Naujamiestyje ir Konstitucijos pr. verslo centrų zonoje įsikursiančius co-living projektus. Pastarajame projekte taip pat bus teikia...
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...
nuotrauka
2021-04-14 10:14
UAB „Eika“ pradeda kvartalo ,,Mėlyni vilkai“ pirmojo etapo, esančio Skroblų g. 14, statybas ir pardavimus. Projektas bus plėtojamas dviem etapais – pirmajame iki 2022 m. IV ketv. planuojama pastatyti 2 daugiabučius namus.
nuotrauka
2021-04-12 11:53
Būstą ar kitą savo nekilnojamo turto objektą parduoti nutarę žmonės susiduria su klausimu: pardavinėti pačiam ar kreiptis į profesionalą? Dažnas, pasirinkęs būstą parduoti savo jėgomis, tikisi tai atlikti greitai, be vargo ir sutaupyti mokestį, kurį už paslaugas sumokėtų brokeriui.
nuotrauka
2021-04-09 09:33
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pirmasis šių metų ketvirtis išliko aktyvus - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu didesnis nei per praėjusius metus, augo visų pagrindinių NT objektų kategorijų pardavimai, skelbia įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantis Regist...
nuotrauka
2021-04-07 11:16
Nekilnojamo turto plėtros bendrovė „HOMA“ tęsia gyvenamo būsto sostinės Lazdynų mikrorajone plėtrą, vystys 5 ir 6 projekto „Lazdynėlių vingis“ etapus. Naujieji projekto etapai rinkai pasiūlys 160 vidutinės klasės butų, apsuptų gamtos ir miesto patogumų.
nuotrauka
2021-03-25 11:27
„Citus“ pernai rudenį anonsuotame projekte „Link Ten“ prasideda statybos darbai – šią savaitę miesto savivaldybė patvirtino statybas leidžiantį dokumentą. Vilniuje, Šnipiškėse iškilsiančiam projektui prireiks apie 9 mln. eurų investicijų. Projekto 80 proc. statybos baigtumą pasiekti planuojama per m...
nuotrauka
2021-03-25 11:03
Būsto rinkai šalies didmiesčiuose nemažinant apsukų vis daugiau gyventojų siekia įsigyti savo svajonių namus. Visgi nusipirkti būstą – tai ne tas pats, kas naujus batus ar televizorių. Dėl to tokį pirkinį planuojantiems gyventojams paprastai kyla nemažai klausimų ar sunkumų.
nuotrauka
2021-03-18 12:47
NT plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šiemet iki kovo vidurio sostinėje parduota 1630 butų, o tai yra 13 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Bendrovės „Realco“ atlikta parduotų butų analizė atskleidžia, ko ieško vilniečiai – greičiausiai išgraibstomi butai su gražiu vaizdu pro langą...
nuotrauka
2021-03-18 09:42
Sostinės Baltupiuose pradeda kilti naujas daugiabutis namas – „Didlaukio 3“, kurį stato NT vystytojas „Lithome“. 5 aukštų, A+ energinės klasės daugiabutyje iš viso bus 57 butai – 1–4 kambarių. Vieno kvadratinio metro kaina prasidės nuo 1900 Eur.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.
nuotrauka
2021-03-10 10:32
„Baltic Asset Management“ užbaigė privačios gyvenvietės projektą Tarandėje „Skandinavijos alėja“ ir skelbia pardavusi visus suprojektuotus sklypus.
nuotrauka
2021-03-09 10:35
Šiaulių bankas suteikė finansavimą nekilnojamojo turto bendrovės „HOMA“ projektams „Gilužio rivjera" ir „Lazdynėlių vingis". Šių projektų plėtrai skirtų paskolų suma siekia 14 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-09 09:42
Nors viešojoje erdvėje vis dažniau kalbama apie tai, kad vilniečiai mieliau renkasi butus sostinės centriniuose rajonuose, pastarųjų 12 mėn. pardavimų statistika rodo, kad daugiausia būstų vis dar parduodama toliau nuo centro esančiuose ramesniuose rajonuose, rodo NT plėtros bendrovės „Omberg“ duome...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...