2024 balandžio 21 d. sekmadienis, 9:07
Reklama  |  facebook

ROCKWOOL – pažangi apsauga nuo gaisrų

2016-01-12 16:24
Gyvenamosiose ir biurų ar pramoninės paskirties pastatuose kilę gaisrai ne tik atneša didelių nuostolių, bet ir neretai pasiglemžia žmonių gyvybių. Šių dienų pažangiosios technologijos bei naujos kartos medžiagos, naudojamos statybų pramonėje, leidžia tokio pavojaus riziką sumažinti iki minimalios ar net visai pašalinti.
nuotrauka
Statinio konstrukcija turi būti suprojektuota ir sumontuota taip, kad, kilus gaisrui ar nugriaudėjus sprogimui, nuostoliai ir poveikis pastatui būtų minimalūs. „Rockwool“ iliustr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Statybų sektorių pasiekiančios naujovės iš mokslininkų laboratorijų kelia aukštyn kokybės kartelę ir statybos standartams. Statinio konstrukcija turi būti suprojektuota ir sumontuota taip, kad, kilus gaisrui ar nugriaudėjus sprogimui, nuostoliai ir poveikis pastatui būtų minimalūs.

Kilus gaisrui statinio laikančiosios konstrukcijos turi tam tikrą laiką išlaikyti dėl gaisro atsiradusias apkrovas. Be to, turi būti apribota gaisro kilimo galimybė ir ugnies bei dūmų plitimas statinyje, gaisro išplitimas į gretimus statinius, o pastate esantys žmonės galėtų saugiai iš jo išeiti.

Itin svarbiu faktoriumi ekstremalių situacijų akivaizdoje tampa pastato šiltinimo medžiaga, mat gali tapti itin nuostolingo ugnies siautėjimo priežastimi. Vienas iš racionalių sprendimų siekiant užtikrinti patalpų saugumą – pastatų šiltinimas nedegia akmens vata, kokią savo klientams siūlo ROCKWOOL. Šios rūšies medžiagos, nepriklausomai nuo storio, ne tik neprisideda prie gaisro plitimo, bet ir riboja jį.

Neišskiria dūmų ir liepsnojančių lašelių

Ši vata priskiriama saugiausiai – A1 degumo klasei. Ji nedega, o lydosi tik aukštesnėje nei 1000 laipsnių temperatūroje, tad neprisideda prie ugnies plitimo bei sudaro patikimą priešgaisrinį užtvarą.

Itin svarbu tai, kad gaisro metu šios statybinės medžiagos beveik neišskiria dūmų bei neskleidžia liepsnojančių lašelių ar dalelių. Būtent dūmai sunkina orientaciją gaisro aplinkoje ir sukelia pavojų uždusti, o liepsnojantys lašeliai gali tapti rimtų nudegimų priežastimi.

Maksimaliam saugumui – izoliacinė sistema 

ROCKWOOL į platų savo siūlomų akmens vatos gaminių asortimentą įtraukė kompleksinę sprendimų sistemą, skirtą pasyviajai pastato konstrukcijų apsaugai nuo gaisro. Kuriant priešgaisrinius sprendimus pasinaudota jau daug metų rinkoje žinoma sistema CONLIT 150, kuri skirta įvairių laikančiųjų konstrukcijų apsaugai nuo ugnies.

Sistemos CONLIT 150 naudojimas paremtas laiko patikrintais ir veiksmingais medžiagų bei technologiniais sprendimais, todėl su ja statomame objekte galima kompleksiškai įrengti įvairių rūšių apsaugos nuo gaisro priemones.

Ugnies pastate plitimui kelią gali užkirsti laikančiųjų plieninių, medinių ir gelžbetoninių konstrukcijų bei ventiliacijos ortakių priešgaisrinė izoliacijos sistema.

Priešgaisrinės plokštės naudojamos įvairaus tipo ir skerspjūvio plieninių laikančiųjų konstrukcijų ir elementų – sijų ir kolonų, bei gelžbetoninių konstrukcijų (perdenginių, sienų, sijų ir kolonų) priešgaisrinei izoliacijai, bei kaip papildoma priešgaisrinė danga medinėms konstrukcijoms. Šių izoliacijos elementų tvirtinimui naudojami CONLIT GLUE klijai, kurie skirti ne tik plokštėms tvirtinti, bet ir siūlių ar sandūrų sandarinimui.

Sistema lengvai montuojama

Klientai, siekiantys maksimaliai užtikrinti priešgaisrinę izoliaciją statiniuose, itin palankiai įvertino CONLIT PLUS plokštes. Tai kietos akmens vatos plokštės su magnio hidroksido Mg (OH) 2 dalelių priedu, kuris veikiamas šilumos išskiria didelį kiekį kristališkai surišto vandens. Magnio hidroksido dalelės yra išsidėsčiusios maždaug per plokščių storio vidurį. Plokštės iš vienos pusės padengtos aliuminio folijos danga.

Plieninių ventiliacijos, kondicionavimo ir dūmų nuvedimo ortakių sistemas izoliavus 60 mm storio CONLIT PLUS plokštėmis, galima pasiekti jų atsparumo ugniai klasę iki 120 minučių, t. y. apsaugotas nuo ugnies poveikio ortakis nustatytą laiką pasižymi vientisumu, izoliacinėmis savybėmis gaisro metu.

Gaisro izoliacijos sistema yra veiksminga, paprasta ir lengvai montuojama. Izoliacinė medžiaga iš ROCKWOOL akmens vatos yra lengvai pjaustoma paprasčiausiais įrankiais (pvz., peiliu, rankiniu pjūklu). Dėl papildomo konstrukcijos apsunkinimo izoliacinėmis medžiagomis nebūtina naudoti stipresnių tvirtinimo sistemų

ROCKWOOL gaminių savybės apsibrėžiamos standartu LST EN 13501-1, kuris pripažįstamas ne tik Europos Sąjungos, bet kai kuriose kitose pasaulio šalyse.

Daugiau informacijos apie COLNIT sistemą rasite čia.
 

Reklama 

„Rockwool“ iliustr. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas