2022 rugsėjo 26 d. pirmadienis, 13:20
Reklama  |  facebook

ROCKWOOL – pažangi apsauga nuo gaisrų

2016-01-12 16:24
Gyvenamosiose ir biurų ar pramoninės paskirties pastatuose kilę gaisrai ne tik atneša didelių nuostolių, bet ir neretai pasiglemžia žmonių gyvybių. Šių dienų pažangiosios technologijos bei naujos kartos medžiagos, naudojamos statybų pramonėje, leidžia tokio pavojaus riziką sumažinti iki minimalios ar net visai pašalinti.
nuotrauka
Statinio konstrukcija turi būti suprojektuota ir sumontuota taip, kad, kilus gaisrui ar nugriaudėjus sprogimui, nuostoliai ir poveikis pastatui būtų minimalūs. „Rockwool“ iliustr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Statybų sektorių pasiekiančios naujovės iš mokslininkų laboratorijų kelia aukštyn kokybės kartelę ir statybos standartams. Statinio konstrukcija turi būti suprojektuota ir sumontuota taip, kad, kilus gaisrui ar nugriaudėjus sprogimui, nuostoliai ir poveikis pastatui būtų minimalūs.

Kilus gaisrui statinio laikančiosios konstrukcijos turi tam tikrą laiką išlaikyti dėl gaisro atsiradusias apkrovas. Be to, turi būti apribota gaisro kilimo galimybė ir ugnies bei dūmų plitimas statinyje, gaisro išplitimas į gretimus statinius, o pastate esantys žmonės galėtų saugiai iš jo išeiti.

Itin svarbiu faktoriumi ekstremalių situacijų akivaizdoje tampa pastato šiltinimo medžiaga, mat gali tapti itin nuostolingo ugnies siautėjimo priežastimi. Vienas iš racionalių sprendimų siekiant užtikrinti patalpų saugumą – pastatų šiltinimas nedegia akmens vata, kokią savo klientams siūlo ROCKWOOL. Šios rūšies medžiagos, nepriklausomai nuo storio, ne tik neprisideda prie gaisro plitimo, bet ir riboja jį.

Neišskiria dūmų ir liepsnojančių lašelių

Ši vata priskiriama saugiausiai – A1 degumo klasei. Ji nedega, o lydosi tik aukštesnėje nei 1000 laipsnių temperatūroje, tad neprisideda prie ugnies plitimo bei sudaro patikimą priešgaisrinį užtvarą.

Itin svarbu tai, kad gaisro metu šios statybinės medžiagos beveik neišskiria dūmų bei neskleidžia liepsnojančių lašelių ar dalelių. Būtent dūmai sunkina orientaciją gaisro aplinkoje ir sukelia pavojų uždusti, o liepsnojantys lašeliai gali tapti rimtų nudegimų priežastimi.

Maksimaliam saugumui – izoliacinė sistema 

ROCKWOOL į platų savo siūlomų akmens vatos gaminių asortimentą įtraukė kompleksinę sprendimų sistemą, skirtą pasyviajai pastato konstrukcijų apsaugai nuo gaisro. Kuriant priešgaisrinius sprendimus pasinaudota jau daug metų rinkoje žinoma sistema CONLIT 150, kuri skirta įvairių laikančiųjų konstrukcijų apsaugai nuo ugnies.

Sistemos CONLIT 150 naudojimas paremtas laiko patikrintais ir veiksmingais medžiagų bei technologiniais sprendimais, todėl su ja statomame objekte galima kompleksiškai įrengti įvairių rūšių apsaugos nuo gaisro priemones.

Ugnies pastate plitimui kelią gali užkirsti laikančiųjų plieninių, medinių ir gelžbetoninių konstrukcijų bei ventiliacijos ortakių priešgaisrinė izoliacijos sistema.

Priešgaisrinės plokštės naudojamos įvairaus tipo ir skerspjūvio plieninių laikančiųjų konstrukcijų ir elementų – sijų ir kolonų, bei gelžbetoninių konstrukcijų (perdenginių, sienų, sijų ir kolonų) priešgaisrinei izoliacijai, bei kaip papildoma priešgaisrinė danga medinėms konstrukcijoms. Šių izoliacijos elementų tvirtinimui naudojami CONLIT GLUE klijai, kurie skirti ne tik plokštėms tvirtinti, bet ir siūlių ar sandūrų sandarinimui.

Sistema lengvai montuojama

Klientai, siekiantys maksimaliai užtikrinti priešgaisrinę izoliaciją statiniuose, itin palankiai įvertino CONLIT PLUS plokštes. Tai kietos akmens vatos plokštės su magnio hidroksido Mg (OH) 2 dalelių priedu, kuris veikiamas šilumos išskiria didelį kiekį kristališkai surišto vandens. Magnio hidroksido dalelės yra išsidėsčiusios maždaug per plokščių storio vidurį. Plokštės iš vienos pusės padengtos aliuminio folijos danga.

Plieninių ventiliacijos, kondicionavimo ir dūmų nuvedimo ortakių sistemas izoliavus 60 mm storio CONLIT PLUS plokštėmis, galima pasiekti jų atsparumo ugniai klasę iki 120 minučių, t. y. apsaugotas nuo ugnies poveikio ortakis nustatytą laiką pasižymi vientisumu, izoliacinėmis savybėmis gaisro metu.

Gaisro izoliacijos sistema yra veiksminga, paprasta ir lengvai montuojama. Izoliacinė medžiaga iš ROCKWOOL akmens vatos yra lengvai pjaustoma paprasčiausiais įrankiais (pvz., peiliu, rankiniu pjūklu). Dėl papildomo konstrukcijos apsunkinimo izoliacinėmis medžiagomis nebūtina naudoti stipresnių tvirtinimo sistemų

ROCKWOOL gaminių savybės apsibrėžiamos standartu LST EN 13501-1, kuris pripažįstamas ne tik Europos Sąjungos, bet kai kuriose kitose pasaulio šalyse.

Daugiau informacijos apie COLNIT sistemą rasite čia.
 

Reklama 

„Rockwool“ iliustr. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 11:12
Sostinės būsto nuomos rinkoje paklausai ir toliau viršijant pasiūlą, visuomenei oficialiai buvo pristatytas pirmasis daugiabutis, skirtas tik nuomai. Vilniaus Šnipiškių rajone esančiame „Naujojo Skanseno“ kvartale, įsikūrusiame tarp Žalgirio ir Linkmenų gatvių, pirmuoju etapu pasiūlyti 124 įvairaus ...
nuotrauka
2022-09-23 07:10
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastate tęsiami atnaujinimo darbai. Jau įrengtas pastato konstruktyvas, atlikta didžioji dalis fasado darbų. Pastato viduje atliekami apdailos darbai bei daug iššūkių keliantys technologiniai scenos mechanizmų, apšvietimo įrengimo darbai.
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 05:54
Konstitucijos prospekte Vilniuje – vis ryškesni vieno ambicingiausių pastarojo dešimtmečio sostinėje statomų pastatų kontūrai. Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuoto verslo centro „Artery“ statybos Vilniaus centrinio verslo kvartalo širdyje žengia į finalinius etapus: jau past...
nuotrauka
2022-09-20 09:39
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Sostinės Ukmergės gatvėje pastatytas pirmasis prekybinių sandėlių (angl. stock office) patalpų kompleksas, kur vienoje vietoje veikia įmonių biurai, sandėliai ir prekybinės patalpos. Netrukus bendrovė pla...
nuotrauka
2022-09-19 15:32
Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kartu su partneriu „Reefo“ (antrinė įmonė UAB „Corein“) viešajame aukcione įsigijo 1,1 ha ploto sklypą kartu su 7580 kv.m. patalpų Vilniaus centre. Adresu J. Basanavičiaus g. 28 esančiame sklype, kuriame šiuo metu stovi Vilniaus Gedimino techn...
nuotrauka
2022-09-19 07:18
Plėtrą Lietuvoje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ pradeda antrojo logistikos centro statybas šalyje. Naujasis logistikos centras įsikurs Vilniuje, netoli Lentvario, jo plotas sieks apie 64 tūkst. kv. metrų. Investicijos į projektą sieks daugiau nei 100 mln. eurų, čia planuojama sukurti per 300 nauj...
nuotrauka
2022-09-19 06:48
„Dabartinė geopolitinė situacija regione yra ypač įtempta. Kurdami tinkamas sąlygas kariams prisidedame prie nacionalinio saugumo didinimo ir užtikriname Lietuvos kariuomenės bei sąjungininkų poreikius“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas viceministras Žilvinas Tomkus, dalyvaudamas ...
nuotrauka
2022-09-14 07:55
Saugius, energiją taupančius ir aplinkai nekenksmingus statybos sprendimus siūlantis prekės ženklas PENOSIL pristato naują produktą – akrilinį užpildą „Penosil LightFiller 620“. Šis produktas yra itin lengvas ir padeda atlikti remonto darbus ne tik lengviau, bet ir greičiau. Panaudojus užpildą, dažy...
nuotrauka
2022-09-12 06:44
Remiantis oficialiais duomenimis, liepos mėnesio vidutinė biržos elektros kaina Lietuvoje buvo didžiausia per visą dalyvavimo biržoje laikotarpį nuo 2013 m. Rugpjūtį, palyginti su liepa, kaina biržoje išaugo dar 57 proc. Įmonių atstovai skundžiasi, ruošia „protesto akcijas“, siekdami atkreipti dėmes...
nuotrauka
2022-09-12 06:41
Atliekant statybos darbus, kiekvienam naujos statybos ar renovuojamam pastatui reikia didelio kiekio tvirtinimo detalių. Ir jos – ne vien sąmatos eilutė, bet ir galutinio rezultato, pastato gyvavimo ciklo kokybės lėmėjos.
nuotrauka
2022-09-09 07:29
Modernizuodami daugiabučius namus ne tik padidiname jų energinį efektyvumą, taip sumažindami išlaidas šildymui, bet ir kuriame sąlygas sveikesnei, patogesnei gyvenamajai aplinkai bei pageriname estetinę pastato išvaizdą. Jau ne paslaptis, kad butas modernizuotame name yra patrauklesnis ir kainuoja d...
nuotrauka
2022-09-08 07:01
Per dvejus metus „Statmax“ įmonė rekonstravo apie 3 tūkst. kv. m ploto Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro patalpų, kuriose įsikūrė vienas iš moderniausių šalyje Statybos sektorinis praktinio mokymo centras.
nuotrauka
2022-09-08 06:38
Rugsėjo 7 dieną duris oficialiai atvėrė „Žalgirio“ arenos baseinas – Nemuno saloje miestiečių laukiama erdvė buvo pastatyta per mažiau nei dvejus metus.
nuotrauka
2022-09-06 10:01
Bendrovė „East Capital Real Estate“ užbaigė dar trijų pastatų sertifikavimą pagal BREEAM tvarumo standartą, sėkmingai įgyvendindama savo įsipareigojimą investuoti į ekologišką, aplinką tausojantį turtą.
nuotrauka
2022-09-06 08:54
Dešimtmečiais trūkus deramo dėmesio Lietuvos liaudies buities muziejaus pastatų-eksponatų stogų tvarkybai, pagaliau sulaukta intensyvaus jų atnaujinimo etapo.
nuotrauka
2022-09-06 07:42
Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje (Vilniaus KJ) neseniai baigta įrengti biokuro sandėliavimo aikštelė. 40 tūkst. kv. m aikštelės dangos įrengta betono armavimą armatūros tinklu pakeitus polipropileno fibra.
nuotrauka
2022-09-05 06:06
Šiaurinėje Vilniaus dalyje esančiam 8 aukštų verslo centrui ELEVEN, valdomam valdymo bendrovės UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“, suteiktas BREEAM standarto įvertinimas. Tai – ilgiausiai pasaulyje veikiantis tarptautinis tvariųjų pastatų standartas, kurį šiuo metu sudaro devynios kategor...
nuotrauka
2022-09-02 08:32
Kauno ir apylinkių gyventojai bei miesto svečiai, laukiantys „Žalgirio“ arenos baseino ir „Žalgirio“ plaukimo akademijos atidarymo, kalendoriuose gali pasižymėti rugsėjo 7 dieną – būtent tada Nemuno saloje pastatyta erdvė atvers duris nuo 14 valandos.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...