2021 spalio 28 d. ketvirtadienis, 14:15
Reklama  |  facebook

Rado būdą, kaip pasiūlyti butą už mažesnę kainą ir su pigiu išlaikymu

2017-10-06 08:49
Į periferines sostinės vietas nusitaikę daugiabučių statytojai neprašovė pro šalį: UAB „Euroka“ 4 aukštų namą su 28 butais pastatė Tarandėje ir tai leido pasiūlyti pirkėjams trečdaliu nei vidutinė rinkos kaina pigesnį būstą – nuo 1050 Eur už kv. m. Visus statybos darbus planuojama užbaigti po kelių mėnesių, tačiau jau dabar beveik pusę butų yra parduota arba rezervuota.
nuotrauka
UAB „Euroka“ 4 aukštų namą su 28 butais pastatė Tarandėje ir tai leido pasiūlyti pirkėjams trečdaliu nei vidutinė rinkos kaina pigesnį būstą. Bendrovės „Euroka“ nuotr.


Minimos įmonės
Euroka, UAB
Capital Realty, UAB

UAB „Euroka“ projektą „Tarandės 36“ vysto 16 arų sklype, į jį investuota apie 2 mln. Eur.

B energinės klasės 4 aukštų name yra dvi laiptinės, pirkėjams siūlomi 2–4 kambarių butai, kurių plotas nuo 40 iki 82 kv. m., visuose butuose yra apie 4 kv. m šildomos lodžijos. Standartinio 2 kambarių buto kaina – apie 56 tūkst. Eur. Gyventojams yra įrengta 18 požeminio ir 20 antžeminio automobilių parkavimo vietų.

Pasak „Capital“ NT brokerės Ingos Antanaitienės, Tarandėje būsto populiarumą pirmiausia lemia patraukli kaina: „Čia būsto įperkamumas yra žymiai didesnis nei, pavyzdžiui, Šnipiškėse, Naujamiestyje ar Pilaitėje, kur dabar intensyviai statomi daugiabučiai. Už vieno kambario buto kainą Tarandėje galite įsigyti du kambarius, o konkrečiai šiame name netgi 57–60 kv. m plote yra suprojektuoti 3 kambarių butai, kad būtų patogu vaikus auginančioms jaunoms šeimoms.“

Brokerė taip pat pastebi, kad žmonės jau atsikando vadinamųjų skruzdėlynų, kai vienas namas dygsta prie kito ir per langus galima matyti, ką veikia kaimynai, todėl dairantis būsto norima daugiau erdvės, privatumo, tačiau kartu reikalingas ir geras susisiekimas – nuo Tarandės galima patogiai pasiekti miesto centrą automobiliu arba naudotis visuomeniniu transportu.

„Dar vienas svarbus kriterijus – pigus išlaikymas, ypač tai aktualu artėjant šildymo sezonui. Šiame name įrengtas autonominis dujinis šildymas (kartu ruošiamas ir karštas vanduo) su išmaniąja valdymo sistema. Kiekvieno buto gyventojai ne tik gali savarankiškai reguliuoti temperatūrą, bet ir pasinaudoti išmaniųjų technologijų privalumais – sistema įsimena naudojimo įpročius ir automatiškai užprogramuoja šildymo funkcijas bei optimizuoja energijos sąnaudas“, – privalumus vardija brokerė I. Antanaitienė.

Tai leidžia gerokai sumažinti išlaikymo sąnaudas. Palyginimui, jei senos statybos daugiabutyje šildymas gyventojams vidutiniškai atsieina 1,50 Eur už kv. m, tai čia – apie 0,50 Eur. Taip pat ir su karštu vandeniu: už centralizuotai paruošto karšto vandens 1 kub. m vidutiniškai tenka mokėti 4,50 Eur, o kai karštas vanduo paruošiamas naudojant autonominį dujinį katilą – kaina sumažėja tris kartus.

Projekte „Tarandės 36“ būsimiems naujakuriams siūlomi būstai tiek su daline, tiek su pilna apdaila. Jeigu pastarasis variantas anksčiau rodė tik gyventojų norą kuo greičiau įsikraustyti į naujuosius namus, dabar tai daroma ir dėl finansinių sumetimų.

„Jei būstas perkamas su paskola, nereikia atskirai skolintis jo įrengimui – sukaupiamas 15 proc. pradinis įnašas ir galima eiti gyventi. O jaunos šeimos (iki 35 m.), kurių pajamos neviršija 1000 Eur per mėn., gali kreiptis į savivaldybę lengvatinės paskolos. Tai reiškia, kad, priklausomai nuo pajamų, bus dotuojama 10–15 proc. įsigyjamo turto vertės, tačiau toks būstas turi būti visiškai įrengtas, t. y. su virtuve, vonia, baldais ir t.t., kad iš karto būtų galima eiti gyventi“, – sako brokerė ir pabrėžia, kad dėl patrauklios kainos nedideles pajamas gaunančioms jaunoms šeimoms dabar yra galimybė apsigyventi naujos statybos ekonomiškame name. 

Bendrovės „Euroka“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-10-28 10:51
Bendrovė „Baltisches Haus“ išnuomojo visą 3000 kv. m biurams skirtą plotą „Bokšto skvere“. Sandoris sudarytas su Danijos debesijos paslaugų lydere „CLOUDEON part of Devoteam“. Bendrovės susitarė dėl 440 kv. m patalpų nuomos.
nuotrauka
2021-10-27 07:07
Kai dalinė būsto apdaila jau atlikta, atrodo, kad jau čia pat bus galimybė įsikelti į savo nuosavus namus. Bet taip tik atrodo. Lemiamo būsto apdailos etapo metu prireikia ir nemažai kantrybės, ir laiko, ir svarbių sprendimų, ir detalaus investicijų apskaičiavimo.
nuotrauka
2021-10-26 15:51
Naujos statybos būstas su pilna apdaila – vis dažnesnis nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų pasirinkimas. „Realco“ skaičiuoja, kad apie trečdalis būsimų naujakurių pastaruoju metu renkasi vidutinės ar ekonominės klasės butą su pilna apdaila.
nuotrauka
2021-10-26 14:21
Panašu, kad pandemijai atsitraukus biurai gali išgyventi savotišką renesansą, bet, ekspertų teigimu, tam šiandieniniai biurai neišvengiamai turės prisitaikyti prie naujų darbo organizavimo modelių ir kintančių įmonių poreikių.
nuotrauka
2021-10-21 14:04
Per pastaruosius penkerius metus Vilniaus mieste augo ne tik pastatytų ir parduotų butų skaičius, tačiau ir jų kainos. Butai sostinėje tapo patrauklia investicija, vis daugiau žmonių ieškojo ir įsigijo antrąjį ar trečiąjį būstą, o reaguodami į paklausą nekilnojamojo turto (NT) vystytojai rinkai pate...
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...
nuotrauka
2021-10-15 20:55
Krašto apsaugos ministerija ir NT vystymo bendrovė „Olfin“ skelbiamų derybų būdu sudarė administracinių patalpų nuomos sandorį dėl Gynybos resursų agentūros, Infrastruktūros valdymo agentūros ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpų.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-13 13:19
„Citus“ visai netoli rugsėjį anonsuoto daugiafnkcio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln....
nuotrauka
2021-10-05 11:23
Trečiasis metų ketvirtis Vilniaus nekilnojamo turto (NT) rinkoje buvo kiek vangesnis, tačiau tai nesutrukdė naujiems rekordams. „Realco“ duomenimis, šių metų 3-jų ketvirčių rezultatai jau viršijo visų pandeminių 2020 m. būsto pardavimus pirminėje rinkoje.
nuotrauka
2021-10-04 11:37
Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, Vilniuje per tris ketvirčius rezervuotų butų ir kotedžų skaičius jau viršijo sėkmingiausių iki 2019–ųjų rezultatą, kai per visus metus šis skaičius siekė 6 178. Per devynis šių metų mėnesius sostinėje plėtotojai susitarė dėl 6 334 būstų (butų ir kotedžų), ...
nuotrauka
2021-09-28 10:31
Dideliame 5 hektarų plote Klaipėdos rajone, vos 5 km nuo Klaipėdos centro, Angelavos ir Bruožaičių gatvių sankirtoje, MKF su partneriais vysto naują 111 A+ klasės namų gyvenvietę „Angelavos vilos“.
nuotrauka
2021-09-27 11:17
Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje ir pradeda trečiąjį gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“ statybos etapą.
nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...