2024 balandžio 16 d. antradienis, 16:58
Reklama  |  facebook

Registrų centras pataria, ką daryti nugriovus statinį

2023-08-01 15:12
Statybos - tai ne tik naujo statinio statyba, rekonstravimas ar remontas, statybos rūšis yra ir statinio griovimas. Bet kokie duomenų apie statinius pasikeitimai privalo būti įrašomi Registrų centro tvarkomame Nekilnojamojo turto registre ir kadastre. Registrų centras dalinasi naudingais patarimais, ką daryti nugriovus statinį.
nuotrauka
Asociatyvi portalo STATYBUNAUJIENOS.LT nuotr.


Minimos įmonės
Registrų centras, VĮ,
Registrų centras, VĮ,
Statinio griovimas - tai statybos rūšis, kurios tikslas išardyti ar išmontuoti visas statinio konstrukcijas. Statinys laikomas nugriautu, jei išardytos visos jo konstrukcijos, išskyrus likusias giliau nei 0,5 metro po žeme. Atlikus statinio griovimo darbus, teisės aktų nustatyta tvarka, asmens prašymu statinys bei teisės į jį išregistruojamos iš Nekilnojamojo turto registro (NTR), rašoma Registrų centro pranešime.

Dažniausiu atveju norint išregistruoti statinį, Registrų centrui kartu su prašymu turi būti pateikta matininkų parengta statinio kadastro duomenų byla, kurioje užfiksuotas statinio nugriuvimo, jo sugriuvimo, sunykimo ar sudegimo faktas, ir statybos darbų atlikimą patvirtinantis dokumentas.

Norint išregistruoti statinį, kuriam griauti reikalingas statybą leidžiantis dokumentas, kartu su prašymu ir statinio kadastro duomenų byla, kurioje užfiksuotas statinio nugriuvimo faktas, turi būti pateikiamas vienas iš šių dokumentų:
 • Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) pažyma apie statinio nugriovimą;
 • Statinių naudojimo priežiūrą atliekančio viešojo administravimo subjekto nustatytos formos pažyma, patvirtinanti nekilnojamojo daikto sugriuvimo, sunykimo ar sudegimo faktą;
 • Statybos įstatyme nustatytu atveju statytojo ar jo teises ir pareigas perėmusio asmens surašyta deklaracija apie statybos užbaigimą, kuri turi būti patvirtinta statinio ekspertizės rangovo ir įregistruota informacinėje sistemoje "Infostatyba".

Norint išregistruoti statinį, kuriam griauti nereikalingas statybą leidžiantis dokumentas, kartu su prašymu ir statinio kadastro duomenų byla, kurioje užfiksuotas jo nugriovimo faktas, turi būti pateiktas statytojo ar jo teises ir pareigas perėmusio asmens surašyta ir informacinėje sistemoje "Infostatyba" įregistruota deklaracija apie statybos užbaigimą.

Išregistruojant pagal teismo sprendimą ar pagal VTPSI privalomąjį nurodymą nugriautą statinį, kartu su šios inspekcijos prašymu turi būti pateikiamas VTPSI privalomojo nurodymo įvykdymo patikrinimo aktas arba kitas šios institucijos dokumentas, patvirtinantis statinio nugriovimo aktą. Tokiais atvejais statinio kadastro duomenų byla neprivaloma.

Išregistruojant nebaigtą statyti ar rekonstruoti statinį, turi būti pateikiama šio statinio kadastro duomenų byla, kurioje užfiksuotas jo nugriovimo faktas, ir statytojo surašyta ir "Infostatyboje" įregistruota pažyma apie nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio išardymą.

Svarbu nepamiršti, kad kartu turi būti patikslinti bei atnaujinti ir žemės sklypo, kuriame buvo nugriautas statinys, kadastro duomenys NTR.

Prašymą išregistruoti nekilnojamąjį daiktą Registrų centrui turi pateikti nuosavybės teisę į daiktą įgijęs asmuo ar jo įgaliotas atstovas. Kai nuosavybės teisės į nekilnojamąjį daiktą įregistruotos keliems bendraturčiams, prašymą gali pateikti nekilnojamojo daikto savininkai ar vienas iš jų.

Žingsniai išregistruojant statinį, atlikus nugriovimo darbus
 1. Įsivertinama, ar norimam nugriauti statiniui reikalingas statybą leidžiantis dokumentas griovimo darbams. Jei taip, gauti leidimą griauti statinį. Atvejai, kuriais toks leidimas nėra privalomas, numatyti Statybos įstatyme. Statybos leidimus išduoda savivaldybės meras ar jo įgaliotas savivaldybės administracijos atstovas.
 2. Atlikus statinio griovimo darbus, patikslinami žemės sklypo kadastro duomenys ir atnaujinama žemės sklypo kadastro duomenų byla.
 3. Parengiama statinio kadastro duomenų byla, kurioje užfiksuojamas jo nugriovimo faktas. Kadastro duomenų nustatymo darbus atlieka ir kadastro duomenų bylas rengia matininkai. Kadastro duomenų bylos pateikiamos, derinamos ir duomenys įrašomi elektroninėmis ryšių priemonėmis: statinių NTR posistemėje "Matininkas", žemės sklypų ? NTR posistemėje "Geomatininkas".
 4. Parengiamas/išduodamas statybos užbaigimo dokumentas.
 5. Registrų centrui pateikiamas prašymas dėl žemės sklypo kadastro duomenų pakeitimo NTR.
 6. Registrų centrui pateikiamas prašymas dėl statinio ir teisių į jį išregistravimo iš NTR.
Neretai pasitaiko atvejų, kai nugriaunami žemės sklype esantys nesudėtingi statiniai, pavyzdžiui, pagalbiniai ūkio pastatai, malkinės, garažai, sandėliukai ar sodo nameliai. Tokiais atvejais norint išregistruoti nugriautą nesudėtingą statinį iš NTR reikia:
 1. Atlikus griovimo darbus, patikslinti žemės sklypo kadastro duomenis ir atnaujinti žemės sklypo kadastro duomenų bylą, parengti statinio kadastro duomenų bylą, kurioje užfiksuojamas statinio nugriovimo faktas. Kadastro duomenų bylas rengia matininkai, jos pateikiamos NTR posistemėse "Matininkas" (statinių) ar "Geomatininkas" (žemės sklypų)
 2. Parengti deklaraciją apie statybos užbaigimą. Deklaracija surašoma, kvalifikuotu el. parašu pasirašoma ir įregistruojama informacinėje sistemoje "Infostatyba".
 3. Registrų centrui pateikti prašymą dėl žemės sklypo kadastro duomenų pakeitimo bei dėl statinio ir teisių į jį išregistravimo Nekilnojamojo turto registre.
 4. Per metus Registrų centras gauna ir įvykdo apie 7,5 tūkst. prašymų išregistruoti įvairius NT objektus ? patalpas, pastatus ar inžinerinius statinius. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-16 12:47
Aplinkos ministerija parengė Specialiųjų reikalavimų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų struktūros ir išdavimo tvarkos aprašo pataisas, leisiančias į statybų planavimo procedūras įtraukti ir visuomenės atstovus.
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-16 09:52
Nenuostabu, kad apšvietimas tapo svarbiu aspektu ne tik funkcine, tačiau ir estetine prasme. Sumanius įnešti daugiau jaukumo, žaismingumo, pabrėžti išskirtines architektūros detales ar padidinti pastato vizualinį patrauklumą kyla klausimas: ar šviestuvų įrengimas ant pastato fasado (dekoratyviniam a...
nuotrauka
2024-04-15 15:30
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus konteinerius įrengusios bendrovės VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) turės atlyginti daugiau nei 445 tūkst. eurų žalą.
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-13 07:54
Kaune jau veikia naujasis stadionas, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus. Per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skel...
nuotrauka
2024-04-12 13:55
Šiandien Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą atmetė teisiamojo verslininko iš Panevėžio apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl mėginimo papirkti Neringos merą bei dėl uždarosios akcinės bend...
nuotrauka
2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti,...
nuotrauka
2024-04-12 13:36
2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi" ir UAB „Samogitia miestelis". Netrukus 7,8 ha terito...
nuotrauka
2024-04-12 13:21
Sakoma, kad svarbiausias kriterijus renkantis būstą yra vieta. Tačiau šiemet Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad kone pusė (48 proc.) šalies gyventojų kaip prioritetą nurodo būsto energinį efektyvumą. Tiesa, trečdalis apklaustųjų pripažino, kad nėra svarstę apie investicijas, kurios padėtų pag...
nuotrauka
2024-04-12 10:00
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji infrastruktūra – baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Suremontuoto šaligatvio ruožas yra reprezentacinėje miesto vietoje, kultūros paveldo teritorijoje, prie vienos pagrindinių uostamiesčio gatvių – Taikos prospekto rytinėje pu...
nuotrauka
2024-04-12 09:52
Visuomenės požiūris ir darbdavių sprendimai nebūtinai vieni kitus atitinka. Lietuviams įprasta galvoti, kad vyresni žmonės yra vertingi darbuotojai, tačiau taip pat įprasta juos vertinti kaip prastesnius kandidatus nei jaunesnius. Tai – neigiamas paradoksas, kuriam išspręsti reikalingas sprendimus d...
nuotrauka
2024-04-11 15:40
Vilniaus miesto savivaldybės vertinimu, šiandien Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pateikta nuomonė dėl Daugiafunkcio komplekso neatspindi visos koncesijos sutarties pakeitimų apimties. Finansininkų skaičiavimais, taikant VPT siūlomą skaičiavimų metodologiją, Vilniaus miesto savivaldybei ir Švietimo mo...
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-11 10:39
Rūta Rimašauskienė, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Gamybos inžinerijos katedros docentė, mokslų daktarė bei šios katedros vedėja, teigia, kad studijų laikais lyčių stereotipai buvo labai gajūs – ji pati buvo pirmoji mergina savo paauglių grupėje, kuri dalyvavo karatė varžybos...
nuotrauka
2024-04-11 10:29
„Orientuokimės į tai, kad mūsų vaikai neprisimintų tokio reiškinio kaip sąvartynas. Į Europos Sąjungą prieš 20 metų Lietuva įstojo prižiūrėdama šalyje 850 sąvartynų, šiuo metu yra tik 11 jų, o ateityje jų turėtų iš viso nebelikti“, – teigė pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas tr...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".

Statybunaujienos.lt » Aktualijos