2022 sausio 16 d. sekmadienis, 13:01
Reklama  |  facebook

Reikalavimai statybos aikštelėse – ne tik dėl grožio

2015-12-02 12:52
Aplinkos ministerija, griežtindama statybinių atliekų tvarkymo kontrolę, nuo šių metų vasario Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pavedė vykdyti pirmines statybinių atliekų tvarkymo statybvietėse patikras. Per jas tikrinama ar laikomasi svarbiausių šių atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
Projektų rengėjai irgi turėtų prisiminti reikalavimą statinio projekte numatyti planuojamą statybinių atliekų kiekį ir jų tvarkymo būdus. Asociatyvi portalo nuotr.


VTPSI pažymi, kad patikrų rezultatai nuteikia optimistiškai. Jeigu vasario–kovo mėnesiais atliekų tvarkymo reikalavimų pažeidimų buvo nustatyta vienoje iš dešimties patikrintų statybviečių, tai iki šiol patikrinus daugiau kaip 800, neatitikčių nustatyta tik 35 statybų aikštelėse. Rezultatai rodo, kad dauguma už statybinių atliekų tvarkymą statybvietėje atsakingų statybos rangovų (statybos ūkio būdu atveju – statytojų) yra susipažinę su atliekų rūšiavimo, laikinojo sandėliavimo ir privalomos dokumentacijos pildymo reikalavimais, jų laikytis jau įprasta.

Dažniausiai pasitaikantys trūkumai – nepateikiama sutartis dėl susidariusių atliekų perdavimo jas tvarkančioms įmonėms, nepildomas atliekų apskaitos žurnalas, trūksta rūšiavimo konteinerių. Projektų rengėjai irgi turėtų prisiminti reikalavimą statinio projekte numatyti planuojamą statybinių atliekų kiekį ir jų tvarkymo būdus pagal atskiras atliekų rūšis, galimas atliekų laikinojo laikymo zonas. Šie sprendiniai statybų patikrinimo metu randami ne visų statinių projektuose.

Informaciją apie statybinių atliekų tvarkymo reikalavimų pažeidimus VTPSI teritoriniai skyriai perduoda atitinkamų regionų aplinkos apsaugos departamentams (RAAD), kurie atlieka tolesnius veiksmus pagal savo kompetenciją. RAAD pareigūnai turi teisę skirti statybos dalyviams administracines nuobaudas už statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus. Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta atsakomybė už šių taisyklių reikalavimų nevykdymą priklauso nuo pažeistų reikalavimų ir sukeltų pasekmių. Pavyzdžiui, už didesnio negu vienas kubinis metras nepavojingų atliekų kiekio laikinąjį laikymą, jeigu dėl to šiomis atliekomis buvo užteršta aplinka, minimali bauda – 173 eurai.

Visgi VTPSI įsitikinimu, ne baudos yra svarbiausia.

„Lapkričio pabaigoje paminėta Europos atliekų mažinimo savaitė. Nors jos renginiai nebuvo tiesiogiai siejami su statybinių atliekų tvarkymo problemomis, bet siekiant taupyti išteklius ir mažinti atliekų kiekį svarbus ir statybvietėse susidarančių atliekų klausimas. Reikalavimai dėl šių atliekų tvarkymo atsirado ne tik dėl to, kad statybos aikštelėje būtų tvarkinga ir gražu, – jų turi būti laikomasi aplinkos apsaugos ir išteklių taupymo tikslais. Turi būti taikomi visi įmanomi būdai atliekas perdirbti ir panaudoti, dėl to jas būtina tinkamai tvarkyti susidarymo vietoje. Statybos inspektoriams nurodyta atidžiai fiksuoti visus statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus ir apie tai informuoti RAAD“, – sako VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė.

Svarbiausi reikalavimai, kurių laikantis būtų išvengta administracinės atsakomybės, nurodyti patikrų metu statybos inspektorių privalomai naudojamame statybinių atliekų tvarkymo atitikties teisės aktų reikalavimams patikrinimo akte.
Statybunaujienos.lt
Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2022-01-10 09:55
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), siekdama didinti Statybos inspekcijos veiklos efektyvumą, mažinti įstaigos sukeliamą priežiūros ir administracinę naštą, tobulinti informacinėmis sistemomis teikiamų paslaugų kokybę, įsteigė Pata...
nuotrauka
2022-01-05 09:34
KLAUSIMAS. Ar pagalbinio ūkio paskirties pastate galima gyventi?
nuotrauka
2021-12-30 12:00
Gyventojams įsigyjant atokiau nuo miestų esančias sodybas, prireikia remontuoti ne tik gyvenamuosius namus, bet ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus, t. y. garažus arba sandėliukus. Neretai nusprendžiama tik šiek tiek pagerinti negyvenamosios paskirties pastatų estetinę išvaizdą, arba kitaip – atl...
nuotrauka
2021-12-28 10:51
Mėgėjų sodo sklype, Statybos įstatymo nustatyta tvarka, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą ir jo priklausinius arba vieną sodo namą ir jo priklausinius, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų, nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties.
nuotrauka
2021-12-17 11:10
KLAUSIMAS. Ar galima daugiabučio namo bendro naudojimo ventiliacijos angoje bute montuoti virtuvinį garų surinktuvą?
nuotrauka
2021-12-17 06:10
Populiarėjant pirčių kultūrai neretai žemės sklypo savininkas susimąsto apie nuosavą pirtį. Vienas iš paprastesnių pirties statymo būdų – suręsti ją ant polių. Tačiau statytojui veikiausiai kiltų klausimų, kokiai pastatų kategorijai toks objektas būtų priskiriamas ir ar norint jį statyti privaloma g...
nuotrauka
2021-12-08 11:49
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statytojas, norėdamas įteisinti savavališką statybą, privalo sumokėti Statybos įstatyme nurodyto dydžio įmoką. Įmokos dydis yra nustatomas atsižvelgiant į savavališkos statybos darbų ...
nuotrauka
2021-11-23 14:27
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) statytojui UAB „Ligamis“ surašė ritualinių paslaugų patalpos savavališkos statybos aktą. Už neteisėtas statybas bendrovei gresia bauda iki 9 000 eurų.
nuotrauka
2021-11-23 07:44
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai (teismas), išnagrinėję Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) prašymą, priėmė sprendimą Lietuvos valstybei iš Klaipėdos apskrities viršininko administracijos neteisėtai veikusi...
nuotrauka
2021-11-18 09:11
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), atlikusi reidą Užliedžių seniūnijoje, Kauno rajono savivaldybėje, nustatė itin šiurkščių statybos pažeidimų – net 12 gyvenamųjų namų statomi savavališkai. Statytojui už šiuos pažeidimus gresia be...
nuotrauka
2021-11-16 07:55
KLAUSIMAS. Didelio ploto butą jo gyventojai nori pritaikyti gyventi dviem šeimoms: įrengti papildoma virtuvę ir vonios kambarį, tačiau kapitalinės sienos nebūtų ardomos. Ar reikia tokiems darbams statybos leidimo, jeigu daugiabutis namas yra kultūros paveldo zonoje?
nuotrauka
2021-11-15 12:27
Ar administracinės paskirties pastatas yra viešasis pastatas? Tai klausimas, kurio dažnai sulaukia Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija).
nuotrauka
2021-11-12 14:34
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) informuoja apie žymiajai Kražių kolonijai (Montvilos kvartalui) priklausančiame pastate J. Tumo-Vaižganto g. 7 nustatytus statybos pažeidimus.
nuotrauka
2021-11-03 14:53
KLAUSIMAS. Ar reikia kokių leidimų, projektų, norint vietoj mažos virtuvės padaryti darbo kambarį, o virtuvę perkelti į svetainę, t. y. pakeisti buto patalpų paskirtis?
nuotrauka
2021-10-25 10:41
Svarbu žinoti, kad įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado, šlaitinio stogo ar ant pastato plokščiojo stogo, kai jos iškyla daugiau kaip 1 m virš plokščiojo stogo parapeto, laikomas pastato išorės išvaizdą keičiančiais darbais, primena Statybos inspekcija...
nuotrauka
2021-10-22 08:39
Planuojate statybos darbus, tačiau nežinote, ar jiems vykdyti būtinas statybą leidžiantis dokumentas (SLD)? Nuo šiol atsakymą į šį klausimą galėsite sužinoti vos per akimirką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pristato naują automatinį įrankį, skirtą pasiti...
nuotrauka
2021-10-19 10:23
Statant pagalbinio ūkio pastatą, žinotina, kad dokumentus, kurių reikia arba be kurių galima apsieiti, lemia grupė, kuriai priskiriamas tas pastatas.
nuotrauka
2021-10-13 16:33
Panaudojant naujausias technologijas ir sukūrus papildomas integracijas su kitų institucijų valdomomis informacinėmis sistemomis ir registrais, sukurta į vartotoją – gyventojus ir verslą – orientuota su statybos dokumentų išdavimu ir statybos valstybine priežiūra susijusi, sudėtinė elektroninė pasla...
nuotrauka
2021-10-11 09:56
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kuriais atvejais statant pavėsinę rekreacinio naudojimo žemės sklype, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonoje reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
nuotrauka
2021-10-07 07:15
Individualiųjų gyvenamųjų namų, sodų bendrijų, kaimiškųjų vietovių gyventojai, kuriems nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų, įsirengia vietinius nuotekų valymo įrenginius, skirtus buitinėms arba joms artimoms nuotekoms valyti. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja