2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 18:34
Reklama  |  facebook

Ričardas Malinauskas įsipareigojo savo lėšomis atkurti upės apsaugos juostą

2020-09-10 17:14
Pagal taikos sutartį Druskininkų meras Ričardas Malinauskas įsipareigojo savo lėšomis atkurti Ratnyčios upės apsaugos juostą, iš naujo parengti statinių projektinę dokumentaciją ir esant būtinybei – gauti naują statybos leidimą bei perstatyti statinius.
nuotrauka
Ričardas Malinauskas. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Druskininkų savivaldybė,
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM,
VERT (Valstybinė energetikos reguliavimo taryba),
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),

Ričardas Malinauskas įsipareigojo per 24 mėnesius nuo taikos sutarties įsigaliojimo dienos savo sąskaita parengti aplinkos atkūrimo priemonių planą dėl Ratnyčios upės pakrantės apsaugos juostos atkūrimo ir pagal jį atkurti pakrantės apsaugos juostą, kad į ją nepatektų gyvenamasis namas (pastatas), stoginė, lauko židinys ir tvora, parengti pastato statybos projektinę dokumentaciją, gauti statybą leidžiantį dokumentą, pranešė Kauno apygardos teismas.

Neįvykdęs taikos sutartyje numatytų įsipareigojimų per nustatytą terminą, atsakovas per 6 mėnesius turės nugriauti pastatą, stoginę, lauko židinį ir tvoros dalį, kad tvora nepatektų į Ratnyčios upės pakrantės apsaugos juostą, bei sutvarkyti statybvietę.

Taikos sutartį tarp viešąjį interesą dėl neteisėtų statybos padarinių šalinimo Ratnyčios upės pakrantėje gynusios ieškovės Kauno apygardos prokuratūros ir grupės atsakovų: ginčo statinių savininko Ričardo Malinausko, Druskininkų savivaldybės administracijos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, Aplinkos apsaugos departamento bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patvirtino Kauno apygardos teismas. 

2014 m. Kauno apygardos prokuratūra, gindama viešąjį interesą, kreipėsi į Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmus, prašydama panaikinti statybos leidimą bei kitus dokumentus, sudariusius prielaidas neteisėtoms statyboms Ratnyčios upės, esančios Druskininkų rajono savivaldybės teritorijoje, pakrantės apsaugos juostoje. Ieškinys buvo parengtas patenkinus Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prašymą dėl viešojo intereso gynimo. Pirmosios instancijos teisme prokuratūros ieškinys buvo tenkintas iš dalies, tačiau bylą išnagrinėjus apeliacine tvarka, ieškinys buvo patenkintas visiškai. Tačiau su tokiu teismo sprendimu nesutiko atsakovai, kurie kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą su kasaciniu skundu.

2018 m. gegužės 23 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas sutiko su prokuratūros argumentais, kaip rašoma pranešime, kad minėti statiniai yra pastatyti neteisėtai, ir panaikino projektavimo sąlygų sąvadą, statybos leidimą bei statinių pripažinimo tinkamais naudoti aktą, tačiau nurodė, kad, atsižvelgiant į susiformavusią nacionalinių bei tarptautinių teismų praktiką, statinių griovimas yra kraštutinė priemonė, todėl visų pirma turi būti įvertinta, ar neteisėtų statybų padariniai negali būti pašalinti kitais būdais. Atsižvelgiant į tai, bylos dalis dėl neteisėtos statybos padarinių šalinimo buvo grąžinta ir iš naujo nagrinėta apeliacinės instancijos teisme.

Šio teisminio proceso metu buvo atlikta kompleksinė ekspertizė. Savo išvadas taip pat pateikė už valstybinę statybų priežiūrą bei aplinkos apsaugą atsakingų institucijų specialistai, po ko ginčo šalys priėjo išvados, kad viešasis interesas gali būti apgintas ne tik nugriaunant ginčo statinius, bet ir taikos sutartimi, kuri nustatytų aiškius reikalavimus ir jų įvykdymo terminus statytojui.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos