2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 14:46
Reklama  |  facebook

Rinkai pasiūlė ekonomišką katilą, kuris be jokios priežiūros šildys savaitę

2016-01-20 12:51
Šildytis galima dviem būdais – be rūpesčio ir brangiai arba pigiai, bet turėti nuolatinį rūpestį. Pirmasis būdas asocijuojasi su centralizuotai tiekiama šiluma, o antrasis – su katilu, kūrenamu atsinaujinančiu kuru. O yra katilų, su kuriais šildytis galima pigiai ir be rūpesčio. Vienas tokių – universalus granulinis katilas „BIO20“.
nuotrauka
UAB „Biokaitra“ katilai, kūrenami tik ekologišku, iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagamintu kuru. Bendrovės fotomontažas.


Universalus granulinis katilas „BIO20“ yra pats mažiausias iš bendrovės „Biokaitra“ pagamintų katilų. Jo galia siekia 20 KW, bet apšildyti juo galima patalpas iki 200 kv. metrų. Katilo galia automatiškai gali būti reguliuojama: nuo 6 iki 20 KW.

Lietuviai dažniau renkasi pigų kurą

Šis universalus nedidelės galios katilas „BIO20“ gali būti kūrenamas visais rinkoje prieinamais biokuro gaminiais: medžio drožlių, šiaudų, saulėgrąžų lukštų, durpių granulėmis.

Lietuviai paprastai renkasi palyginti žemos kokybės kurą, todėl labai svarbu, kad katilas pajėgtų iš jo „išspausti maksimalią šilumą“. Bendrovės katilai kaip tik ir konstruojami taip, kad atitiktų šį kriterijų.

Tinkamiausią kurą katilui galima pasirinkti pagal galimybes ir poreikius. Medžio drožlių granulių patraukliausia savybė yra mažas pelenų kiekis ir geros šiluminės savybės. Vis dėlto jų kaina, lyginant su kitų rūšių granulėmis, yra aukščiausia. Šiaudų granulės dėl žemos pelenų lydymosi temperatūros linkusios tapti šlaku, bet kainuoja pigiau ir pasižymi geromis šiluminėmis savybėmis. Saulėgrąžų lukštų granulės Lietuvoje dar pakankamai naujas dalykas, šių granulių pasiūla mažesnė, jų pelenai labiau linkę tapti šlaku. Durpių granulės pasižymi aukštu kaloringumu ir žema kaina, tačiau dėl specifinio kvapo ir didelio pelenų kiekio jos, kaip kuras, labiau rekomenduotinas pramoninėms patalpoms, akcentavo Ž. Mackevičius.

UAB „Biokaitra“ katilai, kūrenami tik ekologišku, iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagamintu kuru. Šiandien, kai ekologinės problemos tampa vis aktualesnės, tai tampa itin svarbu. Bendrovės katilai šilumai gaminti naudoja kurą, kuris nekenkia aplinkai. Jam sudegus, pelenai gali būti panaudojami kaip trąša žemės ūkyje.

Svarbu ir tai, kad katilams tinkamo kuro pasiūla Lietuvos rinkoje yra didžiulė ir jo įsigyjant niekada neturėtų kilti problemų. Žemės ūkio kultūrų, šiaudų ar medžio granulių galima įsigyti ištisus metus. Todėl katilą įsigijusiems žmonėms savo namuose nereikės turėti specialios patalpos dideliems kuro kiekiams sandėliuoti.

Užkūrei ir pamiršai savaitę


Apsisprendus dėl kuro, naujojo katilo vartotojo laukia labai patogios funkcijos. Viena jų – galimybė katilą valdyti nuotoliniu būdu. Antroji – katilą be rūpesčio galima palikti ilgesniam laikui.

„Kuru užpildžius bunkerį, katilą galima palikti veikti savarankiškai tris – septynias paras, – pasakoja Ž. Mackevičius. – Katilo darbą valdo šiuolaikiška automatinė sistema, kuri efektyviai užtikrina optimalų degimo procesą ir leidžia katilo savininkui be didelio nerimo įjungti katilą ir kelioms dienoms jį pamiršti.“

Bendrovės granulinis katilas „BIO20“ yra patikimas dėl jame įdiegtos saugios katilo veikimo sistemos, kuri atitinka visus Europoje taikomus saugumo standartus. Tai ypač aktualu šalčiausiais metų mėnesiais, per kuriuos žmonės neretai vengia ilgesniam laikui išvykti, nes nenori sugrįžę rasti visiškai atšalusių namų. UAB „Biokaitra“ gaminiai jų vartotojams suteikia gerokai daugiau laisvės.

„BIO20“ ir kiti bendrovės „Biokaitros“ katilai – tai automatiniai, šiaudų, žemės ūkio kultūrų bei medžio granulėmis kūrenami katilai, kurių degiklis neturi analogų. Šio elemento konstrukcija yra patentuota ir unikali bendrovės gaminiams. Skirtingų modelių katilai skirti gyvenamųjų, visuomeninių, komercinių patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui.

Visi bendrovės katilai gaminami Lietuvoje. Tai suteikia galimybę operatyviai reaguoti ir suteikti klientams reikiamą pagalbą. Taip pat greitai atlikti ir garantinį bei pogarantinį aptarnavimą, nes visos atsarginės granulinio katilo dalys visuomet yra sandėliuose.

Už šį gaminį, universalų katilą „BIO20“, bendrovė „Biokaitra“ gruodį buvo apdovanota „Metų gaminio 2015“ aukso medaliu. Taip buvo pratęsta ilgametė įmonės tradicija. Tokius pat prizus jos gaminiai laimėjo ir 2012 bei 2013 metais, o 2011–aisiais pelnytas sidabro medalis.
Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-19 14:46
Gaisrai pramonės įmonėse ir komerciniuose pastatuose kasmet sukelia milžiniškų nuostolių visame pasaulyje. Ekspertų skaičiavimais, tokiuose objektuose įsiplieskusi ugnis vidutiniškai padaro nuostolių už 100 tūkst. eurų, tačiau kilęs gaisras neretai gali baigtis visišku verslo žlugimu.
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.
nuotrauka
2021-05-27 18:17
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“ SAS pasirašė išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkimo sutartį, kuria bus įsigyjama ir diegiama apie 1,2 mln. naujos kartos – išmaniųjų – elektros energijos skaitiklių bei sistemos duomenų valdymo ir ry...
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-21 11:54
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, kurianti išmanųjį vandentiekį, artėja prie pirmojo etapo darbų pabaigos. Jau įdiegta daugiau nei 6 300 vnt. išmaniųjų nuotolinio nuskaitymo skaitiklių šuliniuose ir daugiabučių pastatų įvaduose.
nuotrauka
2021-01-25 07:34
Specifiniai virtuvės kvapai ir gaisru gresiantys ortakiuose susikaupę riebalai yra nuolatinės maitinimo įstaigų problemos. Rinkoje esama ir nemažai sprendimų. Tačiau tiek inžinerinių sistemų montuotojai, tiek pačios maitinimo įstaigos ieško būdų, kad problemos būtų sprendžiamos kuo paprasčiau, bet e...
nuotrauka
2021-01-21 11:26
Kiekviena būsto apdailos smulkmena ar, atrodytų, pakoreguota nereikšminga detalė gali būsto šeimininkams sukelti įvairių nepatogumų. Nekilnojamojo turto plėtotojai naujakuriams rekomenduoja būsto apdailos projektą parodyti statybų inžinieriams ir pasikonsultuoti su jais dėl techninių galimybių.
nuotrauka
2020-11-24 10:44
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Panevėžio valdybos pareigūnai, tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose jau atliko 22 reidus ir aplankė per 200 privačių namų valdų. Rezultatai ne itin džiugina – nustatytas 41 nuotekų tvarkymo...
nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-10-08 10:04
Netrukus dalyje Vilniaus pastatų karštas vanduo gali nusidažyti skaisčiai žalia spalva – tai reiškia, kad pastate įrengtas šilumokaitis nesandarus ir jį reikia nedelsiant keisti, siekiant užtikrinti kokybišką karšto vandens tiekimą.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-08-28 11:44
Vasarą, gulėdami ant lieptelio prie ežero, turbūt daugelis pasvajoja apie tai, kaip būtų galima vasaros šilumą ir energiją išsaugoti žiemos šildymo laikotarpiui. Pasak KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) dėstytojo dr. Artūro Barono, toks uždavinys išsprendžiamas tiek teoriškai, tiek praktiš...
nuotrauka
2020-08-20 11:46
Rugsėjo mėnesį moksleiviai grįžta į mokyklas, tačiau šis grįžimas bus ne toks, kaip kiekvienais metais. SARS-COV-2 viruso plitimas įveda nemažai apribojimų, siekiant minimizuoti viruso sklidimo tarp moksleivių riziką. Apie virusų plitimą, oro užterštumą mokyklose ir priemones šioms rizikoms valdyti ...
nuotrauka
2020-05-07 08:32
Ketverius metus veikiančių ozono technologijų profesionalų „AirPLUS1 Lituanica“ klientai – nuo vandenvalos įmonių, pramonės objektų, iki didžiųjų prekybos centrų ir valstybinių įstaigų. Vienas pagrindinių ozono panaudojimo tikslų iki šiol buvo kvapų naikinimas, o pastaruoju metu išmanias ozonavimo s...
nuotrauka
2020-04-20 09:20
Aplinkos ministerija skirs kompensacines išmokas individualių gyvenamųjų namų savininkams, keičiantiems iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiais įrenginiais.
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...
nuotrauka
2020-02-21 11:24
Senų baldų dalys, tuščios plastikinės pakuotės ar atliekų likučiai po remonto žiemos metu dažnai atsiduria gyventojų buitiniuose katiluose ar židiniuose. Nereikalingus daiktus tautiečiai degina tikėdami, kad taip tausos aplinką – sumažins atliekų kiekį, išvengs nelegalių sąvartynų. Tačiau ekspertai ...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos