2021 liepos 31 d. šeštadienis, 9:47
Reklama  |  facebook

Rudenį Vilniaus darželiuose žada 900 naujų vietų

2016-02-22 14:14
Sostinės valdžios pareigūnai pirmadienį apsilankė renovuojamame darželyje „Ąžuolas“ (Žirmūnų g. 32), kurį jau šį rudenį lankys 220 darželinukų. Sostinės savivaldybė praneša įgyvendinanti „4 žingsnių“ programą, kuria siekiama suteikti galimybę visiems eilėje laukiantiems vaikams lankyti darželius. Renovuojant esamus savivaldybės darželius, pritaikant turimas patalpas darželiams, šį rudenį suplanuota įkurti beveik 900 naujų vietų.
nuotrauka
Šiuo metu vyksta savivaldybės derybos su investuotojais dėl darželių lengvatinėmis sąlygomis statybų 7 valstybiniuose sklypuose. Vilniaus m. sav. (Sauliaus Žiūros) nuotr.


Minimos įmonės
Irdaiva, UAB
Vilniaus vystymo kompanija, UAB
Miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad labiausiai norėtųsi, jog tėvams galiausiai nebereikėtų aršiai kovoti dėl vietos darželyje, kad jie galėtų pasirinkti geriausią darželį arti savo namų. „Tikslas – sudaryti galimybę visiems mažiesiems vilniečiams lankyti valstybinius ir privačius darželius, o nuo šio rugsėjo į naujai sutvarkytus savivaldybės darželius papildomai pakviesti dar 900 vaikų. Ir tai bus papildomos vietos greta kitų naujų vietų, kurios steigiasi privačiuose darželiuose. Vilniuje vis daugiau nenaudojamų patalpų pritaikome darželiams. Tai greitas ir efektyvus būdas spręsti vietų darželiuose trūkumo problemą“, – sako R.Šimašius.

Meras pirmadienį apžiūrėjo buvusio Suaugusių mokymo centro patalpas, kurias pertvarko savivaldybės UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ ir konkursą laimėjęs rangovas UAB „Irdaiva“. Iki rugsėjo pirmosios čia suplanuota visiškai atnaujinti pastatą – nuo konstrukcijų iki apdailos darbų ir teritorijos sutvarkymo. Registracija į „Ąžuolą“ vyksta nuo praėjusių metų pabaigos.

Registruotis šiuo metu galima ir į kitą būsimą darželį „Gluosnis“, kuris įsikurs remontuojamose Justiniškių g. 65 patalpose, kuriose anksčiau veikė Šolomo Aleichemo mokykla. Abiejų darželių sutvarkymui savivaldybė skyrė po 2 mln. eurų.

Vilniaus savivaldybė planuoja nuo rugsėjo 1-osios dienos atidaryti iš viso 4 naujus darželius ir vieną naują darželio skyrių. Be „Ąžuolo“ ir „Gluosnio“, atsiras naujas darželis „Malūnėlis“ Senamiestyje, Vitebsko g., kuriame bus 230 naujų vietų. Naujas 120 vietų skyrius bus atidarytas darželyje „Kodėlčiukas“ (Laisvės per. 57). Reorganizavusi vaikų globos namus Antakalnyje, savivaldybė įkurs naują 160 vietų darželį „Žolynas“ (Žolyno g. 45).

Pernai Vilniaus darželiuose sukurta apie 2 000 naujų vietų: daugiausia – „100 eurų“ paramos privatiems darželiams pagalba. 2014 metų rugsėjo 1 dieną, kol naujoji tvarka dar nebuvo įsigaliojusi, privačias įstaigas lankė 3 017 vaikų, o šių metų pradžioje - jau 4 336 vaikai.

Toliau vyksta savivaldybės derybos su investuotojais dėl darželių lengvatinėmis sąlygomis statybų 7 valstybiniuose sklypuose. Darželius ir pradines mokyklas kviečiama statyti žemės sklypuose, esančiuose tuose miesto rajonuose, kuriuose ypač trūksta vietų vaikų darželiuose: Verkių, Pilaitės, Lazdynų seniūnijose, Balsiuose. Būsimi konkursai kelia didelį susidomėjimą. Miesto Taryba šį mėnesį kaip tik pritarė kreipimuisi į Vyriausybę dėl 7 žemės sklypų perdavimo neatlygintinai naudotis Vilniaus savivaldybės nuosavybėn.
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-07-29 10:27
Miestams vis labiau puoselėjant žaliąsias erdves, nekilnojamojo turto (NT) vystytojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria kiemo želdynams savo projektuose. Kaip formuojami želdynai daugiabučių kiemuose ir kiek laisvės sodinti augalus turi patys gyventojai, atskleidžia NT plėtros bendrovės „Realco“ e...
nuotrauka
2021-07-26 10:09
Papildoma patalpa prie pastato ne tik apsaugo šildomas patalpas nuo vėjo, lietaus ar šalto oro, bet ir leidžia taupyti gyvenamojo būsto šildymo išlaidas, o papildomą patalpą įrengus pastate, sukuriama dar viena erdvė įvairiems daiktams laikyti. Visgi, norintiems pasistatyti pagalbines (ar papildomas...
nuotrauka
2021-07-22 10:05,      papildyta 2021-07-27 09:50, papildyta informacija
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – Statybos inspekcija) primena, kad prieš imantis tvoros statybos, verta išsiaiškinti, kokie reikalavimai jai keliami.
nuotrauka
2021-07-21 08:25
Už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą 47 metų V. Z. Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė 3 000 Eur baudą, kurią jis turės sumokėti per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
nuotrauka
2021-07-16 08:33
Nuo šiol gyventojai galės lengviau pasirinkti ir keisti elektros tiekėją, bus kuriama nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymų (planų) vieninga palyginimo sistema. Tai numatyta liepos 15 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams. Jais siekiama didesnės elektros rinkos dalyvių konkuren...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-15 11:16
Blogai veikiantis elektros ar dujų apskaitos prietaisas – skaitiklis – gali nulemti mokesčių už šias paslaugas permokas ar nepriemokas, kurias anksčiau ar vėliau gyventojams teks padengti. Vidutinė tokios nepriemokos suma siekia 85 eurų, tačiau gali virsti ir gerokai didesne – 5 tūkst. eurų suma, ro...
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-08 06:30
Vilnius siūlo gyventojams išlaisvinti savo kiemus nuo automobilių chaoso ir gyventi jaukesnėje aplinkoje. „Gyventojų zona" – tai vieta, kur tvarkomos kiemų prieigos, apmokestinamas svečių automobilių stovėjimas, o gyventojai, pasinaudoję Kaimynijų programa, pačius kiemus gali tvarkyti taip, kaip jie...
nuotrauka
2021-07-05 07:27
Birželio pradžioje startavo paskutinis šiais metais paramos etapas, kurio metu gyventojai gali teikti paraiškas ir gauti paramą nuosavai salės elektrinei iš elektrinių parko įsigyti. Teikti paraiškas bus galima iki rugpjūčio 2 d. iš viso numatoma paramos suma siekia 3 mln. eurų.
nuotrauka
2021-07-01 13:48
Išaugus nekilnojamojo turto rinkos aktyvumui, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau kaip 7,5 tūkst. gyventojų prašymų jų statomą būstą prijungti prie elektros bei dujų tinklų. Ši procedūra vidutiniškai užtrunka 40 kalendorinių dienų prisijungiant prie elektros ...
nuotrauka
2021-06-30 16:44
Oro kondicionierius yra nepakeičiamas sprendimas karštomis vasaros dienomis, tačiau jį įsirengiant, būtina laikytis nustatytų taisyklių.
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.
nuotrauka
2021-06-29 11:49
Daugiabučių kiemuose palikta sena vonia ar nudėvėta sofa aplinkos ne tik nepuošia, bet ir ją teršia, o neretai pakursto nesutarimus su kaimynais. Vien šiemet tokių stambaus gabarito atliekų Vilniaus kiemuose rasta kone 400 tonų.
nuotrauka
2021-06-28 11:55
Natūralus apšvietimas daugeliui žmonių yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis naujus namus. Jį vertinant pirmiausia visuomet tikriname būste esančių langų dydį ir kryptį. Vis dėlto, tai nėra vienintelis svarbus dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį.
nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:38
Daugiau nei trečdalis namų ūkių, analizuojančių, kiek energijos naudoja, tam skiria nuo 10 iki 50 minučių per metus. Tokius duomenis atskleidė „Ignitis“ užsakymu atliktas tyrimas apie energijos suvartojimą. Ekspertai pastebi, kad akylesnis namuose sunaudojamos elektros ar gamtinių dujų kiekio stebėj...
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai