2023 birželio 2 d. penktadienis, 15:08
Reklama  |  facebook

Rygos biurų rinkoje NT vystytojai jungia aukštesnę pavarą, sudaromos išankstinės nuomos sutartys

2021-08-17 09:46
Pirmąjį 2021 m. pusmetį Rygos biurų rinkoje išnuomoto laisvo ploto kiekis pasiekė priešpandeminį lygį. Matydami rinkos potencialą, vystytojai toliau tęsia biurų plėtros projektus, orientuotus į modernius, aukštos kokybės sprendimus.
nuotrauka
NEWSEC iliustr.


Minimos įmonės
Newsec, UAB
SEB bankas, AB
Galio Group (buvusi M.M.M. projektai), UAB
Eastnine Lithuania (Eastnine, Švedijos investicinė bendrovė), UAB
Tuo tarpu nuomininkai palaipsniui keičia įpročius ir pradeda sudarinėti išankstines nuomos sutartis, pastebi tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec" analitikai naujoje 2021 m. I pusmečio Rygos biurų rinkos apžvalgoje „Riga Office Outlook".

Pasak „Newsec" analizės ir tyrimų paslaugų grupės vadovo Baltijos šalyse Mindaugo Kulboko, 2021 m. Rygoje bus pasiūlyta tik apie 9 tūkst. kv. m naujo biurų ploto, o 2022 m. šis skaičius bus 10 kartų didesnis. Prognozuojama, kad per artimiausius ketverius metus Rygos biurų rinką papildys 240 tūkst. kv. m modernaus ploto.

„Vystytojai nuo standartinių projektų pereina prie kūrybiškesnių sprendimų, kurie bus aktualūs modernioms, šiuolaikiškoms įmonėms – tai ekologija, darbo ir laisvalaikio balansą suteikiantys biurų miesteliai bei ryšį su praeities Ryga išlaikantys konversijos projektai", – cituojamas M. Kulbokas.

Rygoje kyla naujos kartos biurai

Kovo mėnesį „Lords LB Special Fund V" pradėjo statyti „Preses Nama" kvartalą, kurį planuoja pabaigti iki 2023 m. Objektas, kuriame galės įsikurti 2,5 tūkst. darbuotojų, rinkai pasiūlys patogią, jaukią ir sveikatą tausojančią darbo aplinką. „BREEAM Excellent" sertifikato siekiantis biuras bus A++ energinės klasės, turės bendradarbystės, maisto, laisvalaikio ir pramogų erdves, taip pat pirmąją Baltijos šalyse futbolo aikštę ant stogo.

Kitą išskirtinį projektą, dalijasi „Newsec“, vysto NT bendrovė „Eastnine". „Kimmel" kvartalas, kuriame transformuojama buvusios alaus daryklos erdvė į viešąsias vietas bei biurus, Rygoje jau užsitarnavo išskirtinės architektūros statusą. Bendras projekto plotas sieks apie 38 tūkst. kv. m, iš jų apie 4 tūkst. kv. m skirti paveldosaugai. Kvartale formuojamos multifunkcinės miesto erdvės, kur aikštėje šalia darbo išsaugomos istorinės detalės tradicijos.

Apie 40 proc. viso naujo ploto kitiems metams suplanuota Skanstes gatvėje, kuri ir toliau pildosi: „Linstow Baltic" už 10,5 mln. EUR iš „NP Properties Group" įsigijo „Sporta 2" kompleksą, esantį netoliese besikuriančio Rygos centrinio verslo rajono. NT vystytojo vizija šiam konversijos projektui – moderni, aukštos kokybės, daugiafunkcinė urbanistinė erdvė, kurioje įsikurs biurai, parduotuvės, įvairios paslaugos bei laisvalaikio erdvės.

Daugeliui iš namų grįžtant į savo įprastas darbo vietas, biurų poreikis išaugo ir lėmė 2 proc. sumažėjusią vakansiją, kuri dabar siekia 13,2 proc. Tačiau palyginus su Europos sostinių laisvo biurų ploto vidurkiu, kuris siekia 6,8 proc., vakansijos lygis Rygoje išlieka gana aukštas ir suteikia nuomininkams daugiau galimybių rinktis bei ieškoti lankstesnių sąlygų.

Pasikeitę biurų nuomininkų poreikiai formuoja rinką

„Pandemijai po truputį traukiantis, Rygos biurų rinkos nuoma įgauna pagreitį, o prie rinkos aktyvumo stipriai prisideda naujai į rinką ateinančios tarptautinės ir IT įmonės. Jos diktuoja tendencijas vystytojams, renkasi tik aukščiausios klasės ir šiuolaikiškus biurus, kuriuos mato kaip reikalingą įrankį konkurencinėje kovoje dėl talentų. Pavyzdžiui, Baltijos regione lyderiaujanti tarptautinė alkoholinių gėrimų distribucijos bendrovė „Amber Beverage Group" persikėlė į vieną iš naujausių verslo centrų Rygoje „Z-Towers", tikėdamasi, kad modernesnė darbo aplinka motyvuos ir suburs darbuotojus, kurie užtikrins sėkmingą įmonės veiklą", – teigia „Newsec" ekspertas.

Didžiosios bendrovės iš anksto planuoja, kur norės įsikurti po kelerių metų ir sudarinėja išankstines nuomos sutartis objektuose, kurie dar tik kyla. Štai sostinėje įsikūręs SEB grupės verslo paslaugų centras pasirašė sutartį su NT vystytoju „GALIO Group" ir jau 2023 metų pirmąjį pusmetį įsikurs ką tik pastatytame 12 tūkst. kv. m ploto verslo centre „GUSTAVS". SEB teigimu, šis sandoris buvo ilgai planuotas, juo siekiama darbuotojus iš pavienių biurų suburti po bendru stogu, taip stiprinant įmonės vidinę kultūrą.

Pandemija lėmė ir kai kurių įmonių spartų augimą. Technologijų bendrovė „Draugiem group" per pastaruosius 2 metus beveik padvigubino darbuotojų skaičių, o tai paskatino atverti dar vieno 3 tūkst. kv. m ploto biuro, esančio Raiņa bulvare, duris. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-02 11:37
Kauno oro uostas žengia svarbų strateginį žingsnį – skelbiami tarptautiniai rangovų atrankos viešieji pirkimai keleivių terminalo ir šiaurinio perono plėtros projektams. Šių metų duomenys rodo, kad keleivių srautai Kauno oro uoste yra rekordiniai ir lenkia ankstesnes prognozes. Jei ši tendencija išl...
nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...
nuotrauka
2023-05-26 06:10
Valstybės kontrolėje gegužės 24-25 d. vyko „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės susitikimas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) atstovai ir stebėsenos grupės nariai diskutavo apie projekto pažangą tiek tarptautiniu, tiek Lietuvos mastu, jo rizikas, būsima...
nuotrauka
2023-05-25 11:20
Gegužės 25 d. darbą pradeda Panevėžio mokymo centro direktoriumi išrinktas Donatas Bakšys. Naujasis profesinės mokyklos vadovas konkurso būdu paskirtas penkerių metų kadencijai.
nuotrauka
2023-05-25 06:28
Turto bankas skelbs išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 h...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-25 05:56
Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai. Apraše nuosekliai išdėstyti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešini...
nuotrauka
2023-05-24 15:46
Vilniuje tūkstančiui gyventojų tenka daugiau nei 400 automobilių, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai ketvirtadaliu daugiau nei Londone ar Berlyne. Nenuostabu, kad tokia situacija mieste kelia automobilių parkavimo keblumų. Savivaldybės atstovai ir nekilnojamojo turto plėtotojai pas...
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos