2023 vasario 6 d. pirmadienis, 4:44
Reklama  |  facebook

STATYBOS RITMO įgyvendintas projektas – naujas Jonavos ir miesto svečių traukos objektas

2023-01-20 07:15
Žiemos švenčių išvakarėse Jonavoje duris atvėrė naujas vandens pramogų ir poilsio kompleksas. Išskirtinį objektą per dvejus metus pastatė įmonė „Statybos ritmas“.
nuotrauka
Jonavoje generalinio rangovo „Statybos ritmas“ įgyvendintas projektas – tai 4,6 tūkst. kv. m ploto A+ energinės klasės vandens pramogų ir poilsio kompleksas. A. Reipos, V. Kalpoko nuotr.


Minimos įmonės
Statybos ritmas, UAB
Jonavos r. savivaldybė,

Šį baseiną Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius laiko dideliu rajono savivaldybės laimėjimu, kurį garantavo, jo žodžiais, patikimas rangovas – įmonė Statybos ritmas ir didelės savivaldybės administracijos pastangos. „Baseinas pastatytas per rekordiškai trumpą laiką ir yra labai jaukus bei šiuolaikiškas“, – sakė meras komplekso atidarymo renginyje, išreikšdamas lūkestį, kad baseinas bus lankomas ne tik jonaviečių, bet ir nuolat sugrįžtančių miesto svečių.

Jonavoje generalinio rangovo „Statybos ritmas“ įgyvendintas projektas – tai 4,6 tūkst. kv. m ploto A+ energinės klasės vieno aukšto pastatas, kurio žemiausia vieta yra 4 m aukščio, o aukščiausia siekia 10 metrų. Pastato fasadas įrengtas iš didelių vitrininių langų, kuriuos pietinėje pusėje iš dalies dengia fasadinės žaliužės, kurių lamelės ne tik suteikia dekoratyvumo, bet ir apsaugo nuo saulės.

Prie pastato įrengta 95 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. 4 automobilių stovėjimo vietos pritaikytos žmonėms su negalia. Aikštelėje įrengtos 2 elektromobilių stovėjimo vietos – su galimybe įkrauti 2 automobilius iš vienos stotelės.

5 baseinai pritaikyti įvairiems poreikiams – nuo sportinio iki kūdikių plukdymo

Naujajame vandens pramogų ir poilsio komplekse įrengti 5 baseinai – sportinis, kūdikių plukdymo, didysis pramogų, vaikų mokymo plaukti ir vaikų pramogų baseinai, keturios sūkurinės vonios bei šalto vandens baseinas, – kurių vandens ruošimo įranga suskirstyta į atskiras sistemas.

STATYBOS RITMAS, Jonavos baseinasDidžiausias yra 25 m ilgio sportinis plaukimo baseinas su 4 takeliais. Vietoj įprastų nusileidimo į baseiną kopėtėlių Jonavoje įrengti plytelėmis iškloti betoniniai laiptai. Šalia jo įrengtas vaikų mokymo plaukti baseinas, mažesnis ir seklus (apie pusmetrį gylio), kad vaikai mokytųsi plaukti saugiai.

Atskiroje erdvėje įrengtas plukdymo baseinas kūdikiams. Kad tėvams būtų patogu plukdyti kūdikius, nereikėtų susilenkti, baseinas yra komfortiško – apie 1,2–1,3 m – gylio. Šeimoms skirta ir speciali erdvė su 4 persirengimo kambariais. Šeima gali ramiai įsikurti atskirame kambaryje su spintelėmis, vystymo stalais, su žaidimais didesniems vaikams.

Atskirai įrengta vandens pramogų zona su kaskadomis, vandens čiuožyklomis ir 4 sūkurinėmis voniomis. Dar vienas – šalto vandens – baseinas, įrengtas prie pirčių komplekso.

Tiesiomis kraštinėmis yra tik sportinis baseinas, kitus statybininkams teko įrengti lenkiant linijas. Tačiau lenktos formos buvo mažiausias iššūkis, kurį teko įveikti statybininkams. „Įrengiant baseinus, juose teko įmontuoti tiek daug specialiosios įrangos, kad reikėjo paieškoti ir optimalių sprendimų, ir vietos įrangai, nes būdavo situacijų, kai betonui kone nebelikdavo vietos“, – sako įmonės „Statybos ritmas“ statybos direktorius Darius Vičiūnas.

Jonavos baseine įrengtos 5 pirtys: prie sportinio baseino – sušilti plaukikams, o pramogų zonoje – skirtingo dizaino, su druskos siena, specifiniais abachi medienos kvapais, trimačiu (3D) dekoru, dirbtinio rūko zona.

Saugumą užtikrina dirbtinis intelektas

Didžiajame Jonavos komplekso baseine įrengta skęstančiųjų aptikimo ir skendimo prevencijos sistema su dirbtiniu intelektu (DI). DI grįsti algoritmai geba nenutrūkstamai mokytis, t. y. atpažinti skęstantį žmogų. Įdiegus išmaniąsias technologijas, nebelieka poreikio įrengti tradicines stebėjimo sistemas, kai darbuotojai monitoriuose stebi vaizdą, perduodamą iš baseinų. DI atveju, sistema pati aptinka užprogramuotų dydžių objektus, kurie yra arti dugno ir tam tikrą laiką nedaro judesių. Užfiksavęs pavojingą situaciją, DI perduoda pavojaus signalą į gelbėtojo imtuvą, segimą ant rankos.

Vienas iš svarbiausių dalykų baseine – vandens švara, kuri paprastai neatsiejama nuo specifinio baseinų kvapo. Jonavoje įdiegta pažangi technologija – vandens ozonavimas, kuris apsaugo nuo įvairių mikroorganizmų, neskleisdamas kvapų. Užtikrinant privalomas Lietuvos higienos normas, naudojamas ir tam tikras kiekis chloro.

Darbus pradėjo teritoriją valydami nuo senų statybinių atliekų

Jonavos vandens pramogų ir poilsio kompleksas įrengtas miesto centre, šalia atnaujinto centrinio stadiono ir Jonavos sporto arenos, o pro vitrininius baseino langus atsiveria Joninių slėnio ir Jonavos slidinėjimo centro panorama. Šią vietą pasirinko patys rajono gyventojai, dalyvavę savivaldybės apklausoje. Tačiau kasdami pamatus būsimam pastatui, statybininkai čia aptiko palaidotas statybines atliekas: betono, gelžbetonio gabalus, akmenis. Statybinis laužas buvo išvežtas, o kai kurie akmenys liko komplekso teritorijoje – kaip aplinkos detalės.

STATYBOS RITMAS, Jonavos baseinasIšvalytoje nuo statybinio laužo teritorijoje buvo įrengti poliniai pastato pamatai ir kolonos, o 4 metrų gylio rūsyje įrengtos patalpos baseino inžinerinėms ir ŠVOK sistemoms. Pastarąsias įdiegė antrinė generalinio rangovo įmonė „Mavista“. Komplekse įrengtas grindinis šildymas, kuriam šiluma tiekiama iš miesto tinklų, įdiegta rekuperacinė sistema.

Įdiegtos universalaus dizaino priemonės

Jonavos baseinas, kaip ir kiti nauji bei rekonstruoti sporto objektai Jonavoje, yra draugiškas žmonėms su negalia – tai liudija objektui suteiktas specialus lipdukas su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboline gile.

Be vietų neįgaliųjų automobiliams, teritorijoje įrengti specialūs įspėjamieji paviršiai. Universalaus dizaino arba galimybės visiems patogiai naudotis pastatu elementai įdiegti ir komplekso viduje. Neįgalieji į pastatą gali patekti savarankiškai, jiems patogu šioje erdvėje laisvai judėti ir naudotis visomis pagrindinėmis ir pagalbinėmis lankytojams skirtomis patalpomis. Žmonių su negalia judėjimo trasų paviršiai yra lygūs, kieti, pašiurkštinti. Judėjimą daro lengvesnį ir tas faktas, kad pastatas yra vieno aukšto, jame įrengtos 850 mm pločio durų angos, o slenksčiai ties lauko durimis – 20 mm. Pastate įrengti ir specialiai pritaikyti tualetai. Tokios priemonės laisvai judėti baseinų komplekse leidžia ne tik neįgaliesiems, bet ir tėvams su vaikų vežimėliais, laikinai sunkiau judantiems, senyviems asmenims.

Generaliniam rangovui – nauja patirtis

30 metų patirtį sukaupusiai įmonei „Statybos ritmas“ baseino statyba nebuvo nauja sritis, tačiau tokios apimties baseinų kompleksas – pirmasis.

Baseino statybos sutarties vertė darbų pradžioje siekė beveik 8,5 mln. eurų, tačiau dėl kainų pokyčių rinkoje ši suma šiek tiek padidėjo. Baseino statybas finansavo Jonavos rajono savivaldybė.

„Atlikdami darbus, atsakingai rinkomės medžiagas, gaminius, sistemas ir tiekėjus. Mūsų užsakovui – Jonavos rajono savivaldybei – buvo svarbu turėti ne tik estetišką, vizualiai patrauklų ir lankytojų poreikius maksimaliai tenkinantį vandens pramogų ir poilsio kompleksą, bet ir kokybiškai pastatytą bei įrengtą objektą. Todėl prioritetą teikėme žinomiems prekių ženklams, išbandytoms sistemos ir naudingiems sprendimas“, – apie kokybę lemiančius pasirinkimus kalbėjo įmonės „Statybos ritmas“ statybos direktorius D.Vičiūnas.

Jonavos baseine, kurį pastatė „Statybos ritmas“, vienu metu galės lankytis iki šimto žmonių.

A. Reipos, V. Kalpoko nuotr. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-02-03 11:00
Dėl didėjančio automobilių skaičiaus ir su tuo susijusios būtinybės naujai statomuose objektuose užtikrinti reikiamą stovėjimo vietų skaičių, projektuojamos vis gilesnės automobilių stovėjimo aikštelės. Dažnai dėl tankaus miesto užstatymo, įskaitant ir senamiesčius, užstatymo teritorijose su nuolydž...
nuotrauka
2023-02-02 08:10
Atgimsta dar vienas Kauno miesto istorinis pastatas – architekto Karolio Reisono projektuota Evangelikų reformatų bažnyčia (E. Ožeškienės g. 41). Jau parengti architektų grupės UAB „Senamiesčio projektai“ tvarkybos darbų projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos bus restauruota Evangelikų reformatų baž...
nuotrauka
2023-02-02 07:21
Statinio statybos techninis prižiūrėtojas turi turėti ne tik reikiamų kompetencijų, išsilavinimą, bet ir praktinės patirties, įsitikinęs inžinierius Ridas Verpečinskas, MB „Gorikliai“ statybų techninės priežiūros vadovas.
nuotrauka
2023-02-02 06:11
Vilniaus oro uoste pradėtos naujo išvykimo terminalo statybos: startavo visai Lietuvos aviacijai strategiškai svarbus projektas. Apie tai paskelbta sausio 31 dieną oficialios ceremonijos metu. Teigiama, kad didelio masto projektas truks dvejus metus, visi darbai vyks veikiančiame oro uoste, o pirmie...
nuotrauka
2023-02-01 14:14
Transporto priemonėms judėti nuo Molėtų iki Pabradės miesto ir atgal taps dar saugiau, patogiau bei greičiau. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ atliks šio kelio virš 5 km ilgio ruožo kapitalinį remontą. Darbus, kurie prasidės pasibaigus technologinei pertraukai, planuo...
nuotrauka
2023-02-01 07:38
Baseinų, šaldymo patalpų stogai yra veikiami drėgmės, garų, cheminių medžiagų, specifinės temperatūros. Tokia agresyvi aplinka verčia atidžiai rinktis stogo sistemas. Taigi ko reikia vengti ir kuo keisti tradicinius gaminius?
nuotrauka
2023-02-01 05:51
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), pradės veikti šių metų pabaigoje. Iki kovo pabaigos bus pastatyti ir įrengti pagrindiniai pastata...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 10:15
Sostinės senamiestyje, šalia S. Moniuškos skvero, restauruota šv. Kotrynos bažnyčia. Atnaujintas vėlyvojo baroko laikų pastatas, pagal restauravimo programas sutvarkyti kryžiai ir fasadinės skulptūros, o bažnyčia apšviesta specialiais, meno vertybes tausojančiais LED šviestuvais.
nuotrauka
2023-01-31 06:43
Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) įvykdytas projektas, kurio metu nuo branduolinio kuro dalių (nuobirų) išvalytas kuro išlaikymo baseinų dugnas.
nuotrauka
2023-01-30 13:24
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ šiemet į NT projektus Lietuvoje investuos 114 mln. eurų – apie 13 mln. eurų daugiau nei 2022 metais. Didžioji dalis investicijų – 89 mln. eurų – bus nukreiptos į negyvenamosios paskirties projektus – prekybinius sandėlius (stock-office) bei viešosio...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2023-01-30 04:49
Pernai Druskininkuose pradėti ir šiuo metu tęsiami vilos „Oazė“, esančios V. Krėvės g. 6, tvarkybos darbai. Darbus vykdo UAB „Paveldo sprendimai LT“. Sausį ši įmonė pradėjo ir Vilos pastatų kompleksui priklausančios medinės vilos tvarkybos darbus pagal architektės Marijos Nemunienės parengtą projekt...
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-26 04:44
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystymo ir valdymo bendrovė „Sirin Development“ įdiegė kokybės valdymo sistemos (9001) ir aplinkosaugos valdymo sistemos (14001) ISO standartus bei gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Tokiu būdu bendrovė siekia gerinti įmonės vadybos ir paslaugų teikimo proces...
nuotrauka
2023-01-25 06:29
Praėjusių metų „Eikos statybos“ apyvarta, palyginus su 2021 m., išaugo daugiau kaip dvigubai. Verslui tai didžiulė grėsmė neįvykdyti įsipareigojimų. Tačiau laiku priimti įmonės valdymo sprendimai, stipri komanda ir principas „Statome kaip sau“ leido visus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir išvengti n...
nuotrauka
2023-01-24 09:28
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ gavo statybų leidimą projektui „Stockholm“ Kaune ir pradeda paruošiamuosius statybų darbus. 7 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcės paskirties patalpų kompleksas (angl. „stock-office“) sujungs sandėliavimo patalpas, pardavimo erdves ir biurus, o rinkoje išsiskirs...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 08:37
Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro laukia kardinalūs pokyčiai – sostinės savivaldybė pasirašė sutartį dėl Žirmūnų baseino tvarkymo darbų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas