2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 6:00
Reklama  |  facebook

STATYBOS RITMO įgyvendintas projektas – naujas Jonavos ir miesto svečių traukos objektas

2023-01-20 07:15
Žiemos švenčių išvakarėse Jonavoje duris atvėrė naujas vandens pramogų ir poilsio kompleksas. Išskirtinį objektą per dvejus metus pastatė įmonė „Statybos ritmas“.
nuotrauka
Jonavoje generalinio rangovo „Statybos ritmas“ įgyvendintas projektas – tai 4,6 tūkst. kv. m ploto A+ energinės klasės vandens pramogų ir poilsio kompleksas. A. Reipos, V. Kalpoko nuotr.


Minimos įmonės
Statybos ritmas, UAB
Jonavos r. savivaldybė,
Mavista, UAB

Šį baseiną Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius laiko dideliu rajono savivaldybės laimėjimu, kurį garantavo, jo žodžiais, patikimas rangovas – įmonė Statybos ritmas ir didelės savivaldybės administracijos pastangos. „Baseinas pastatytas per rekordiškai trumpą laiką ir yra labai jaukus bei šiuolaikiškas“, – sakė meras komplekso atidarymo renginyje, išreikšdamas lūkestį, kad baseinas bus lankomas ne tik jonaviečių, bet ir nuolat sugrįžtančių miesto svečių.

Jonavoje generalinio rangovo „Statybos ritmas“ įgyvendintas projektas – tai 4,6 tūkst. kv. m ploto A+ energinės klasės vieno aukšto pastatas, kurio žemiausia vieta yra 4 m aukščio, o aukščiausia siekia 10 metrų. Pastato fasadas įrengtas iš didelių vitrininių langų, kuriuos pietinėje pusėje iš dalies dengia fasadinės žaliužės, kurių lamelės ne tik suteikia dekoratyvumo, bet ir apsaugo nuo saulės.

Prie pastato įrengta 95 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. 4 automobilių stovėjimo vietos pritaikytos žmonėms su negalia. Aikštelėje įrengtos 2 elektromobilių stovėjimo vietos – su galimybe įkrauti 2 automobilius iš vienos stotelės.

5 baseinai pritaikyti įvairiems poreikiams – nuo sportinio iki kūdikių plukdymo

Naujajame vandens pramogų ir poilsio komplekse įrengti 5 baseinai – sportinis, kūdikių plukdymo, didysis pramogų, vaikų mokymo plaukti ir vaikų pramogų baseinai, keturios sūkurinės vonios bei šalto vandens baseinas, – kurių vandens ruošimo įranga suskirstyta į atskiras sistemas.

STATYBOS RITMAS, Jonavos baseinasDidžiausias yra 25 m ilgio sportinis plaukimo baseinas su 4 takeliais. Vietoj įprastų nusileidimo į baseiną kopėtėlių Jonavoje įrengti plytelėmis iškloti betoniniai laiptai. Šalia jo įrengtas vaikų mokymo plaukti baseinas, mažesnis ir seklus (apie pusmetrį gylio), kad vaikai mokytųsi plaukti saugiai.

Atskiroje erdvėje įrengtas plukdymo baseinas kūdikiams. Kad tėvams būtų patogu plukdyti kūdikius, nereikėtų susilenkti, baseinas yra komfortiško – apie 1,2–1,3 m – gylio. Šeimoms skirta ir speciali erdvė su 4 persirengimo kambariais. Šeima gali ramiai įsikurti atskirame kambaryje su spintelėmis, vystymo stalais, su žaidimais didesniems vaikams.

Atskirai įrengta vandens pramogų zona su kaskadomis, vandens čiuožyklomis ir 4 sūkurinėmis voniomis. Dar vienas – šalto vandens – baseinas, įrengtas prie pirčių komplekso.

Tiesiomis kraštinėmis yra tik sportinis baseinas, kitus statybininkams teko įrengti lenkiant linijas. Tačiau lenktos formos buvo mažiausias iššūkis, kurį teko įveikti statybininkams. „Įrengiant baseinus, juose teko įmontuoti tiek daug specialiosios įrangos, kad reikėjo paieškoti ir optimalių sprendimų, ir vietos įrangai, nes būdavo situacijų, kai betonui kone nebelikdavo vietos“, – sako įmonės „Statybos ritmas“ statybos direktorius Darius Vičiūnas.

Jonavos baseine įrengtos 5 pirtys: prie sportinio baseino – sušilti plaukikams, o pramogų zonoje – skirtingo dizaino, su druskos siena, specifiniais abachi medienos kvapais, trimačiu (3D) dekoru, dirbtinio rūko zona.

Saugumą užtikrina dirbtinis intelektas

Didžiajame Jonavos komplekso baseine įrengta skęstančiųjų aptikimo ir skendimo prevencijos sistema su dirbtiniu intelektu (DI). DI grįsti algoritmai geba nenutrūkstamai mokytis, t. y. atpažinti skęstantį žmogų. Įdiegus išmaniąsias technologijas, nebelieka poreikio įrengti tradicines stebėjimo sistemas, kai darbuotojai monitoriuose stebi vaizdą, perduodamą iš baseinų. DI atveju, sistema pati aptinka užprogramuotų dydžių objektus, kurie yra arti dugno ir tam tikrą laiką nedaro judesių. Užfiksavęs pavojingą situaciją, DI perduoda pavojaus signalą į gelbėtojo imtuvą, segimą ant rankos.

Vienas iš svarbiausių dalykų baseine – vandens švara, kuri paprastai neatsiejama nuo specifinio baseinų kvapo. Jonavoje įdiegta pažangi technologija – vandens ozonavimas, kuris apsaugo nuo įvairių mikroorganizmų, neskleisdamas kvapų. Užtikrinant privalomas Lietuvos higienos normas, naudojamas ir tam tikras kiekis chloro.

Darbus pradėjo teritoriją valydami nuo senų statybinių atliekų

Jonavos vandens pramogų ir poilsio kompleksas įrengtas miesto centre, šalia atnaujinto centrinio stadiono ir Jonavos sporto arenos, o pro vitrininius baseino langus atsiveria Joninių slėnio ir Jonavos slidinėjimo centro panorama. Šią vietą pasirinko patys rajono gyventojai, dalyvavę savivaldybės apklausoje. Tačiau kasdami pamatus būsimam pastatui, statybininkai čia aptiko palaidotas statybines atliekas: betono, gelžbetonio gabalus, akmenis. Statybinis laužas buvo išvežtas, o kai kurie akmenys liko komplekso teritorijoje – kaip aplinkos detalės.

STATYBOS RITMAS, Jonavos baseinasIšvalytoje nuo statybinio laužo teritorijoje buvo įrengti poliniai pastato pamatai ir kolonos, o 4 metrų gylio rūsyje įrengtos patalpos baseino inžinerinėms ir ŠVOK sistemoms. Pastarąsias įdiegė antrinė generalinio rangovo įmonė „Mavista“. Komplekse įrengtas grindinis šildymas, kuriam šiluma tiekiama iš miesto tinklų, įdiegta rekuperacinė sistema.

Įdiegtos universalaus dizaino priemonės

Jonavos baseinas, kaip ir kiti nauji bei rekonstruoti sporto objektai Jonavoje, yra draugiškas žmonėms su negalia – tai liudija objektui suteiktas specialus lipdukas su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboline gile.

Be vietų neįgaliųjų automobiliams, teritorijoje įrengti specialūs įspėjamieji paviršiai. Universalaus dizaino arba galimybės visiems patogiai naudotis pastatu elementai įdiegti ir komplekso viduje. Neįgalieji į pastatą gali patekti savarankiškai, jiems patogu šioje erdvėje laisvai judėti ir naudotis visomis pagrindinėmis ir pagalbinėmis lankytojams skirtomis patalpomis. Žmonių su negalia judėjimo trasų paviršiai yra lygūs, kieti, pašiurkštinti. Judėjimą daro lengvesnį ir tas faktas, kad pastatas yra vieno aukšto, jame įrengtos 850 mm pločio durų angos, o slenksčiai ties lauko durimis – 20 mm. Pastate įrengti ir specialiai pritaikyti tualetai. Tokios priemonės laisvai judėti baseinų komplekse leidžia ne tik neįgaliesiems, bet ir tėvams su vaikų vežimėliais, laikinai sunkiau judantiems, senyviems asmenims.

Generaliniam rangovui – nauja patirtis

30 metų patirtį sukaupusiai įmonei „Statybos ritmas“ baseino statyba nebuvo nauja sritis, tačiau tokios apimties baseinų kompleksas – pirmasis.

Baseino statybos sutarties vertė darbų pradžioje siekė beveik 8,5 mln. eurų, tačiau dėl kainų pokyčių rinkoje ši suma šiek tiek padidėjo. Baseino statybas finansavo Jonavos rajono savivaldybė.

„Atlikdami darbus, atsakingai rinkomės medžiagas, gaminius, sistemas ir tiekėjus. Mūsų užsakovui – Jonavos rajono savivaldybei – buvo svarbu turėti ne tik estetišką, vizualiai patrauklų ir lankytojų poreikius maksimaliai tenkinantį vandens pramogų ir poilsio kompleksą, bet ir kokybiškai pastatytą bei įrengtą objektą. Todėl prioritetą teikėme žinomiems prekių ženklams, išbandytoms sistemos ir naudingiems sprendimas“, – apie kokybę lemiančius pasirinkimus kalbėjo įmonės „Statybos ritmas“ statybos direktorius D.Vičiūnas.

Jonavos baseine, kurį pastatė „Statybos ritmas“, vienu metu galės lankytis iki šimto žmonių.

A. Reipos, V. Kalpoko nuotr. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas