2024 balandžio 17 d. trečiadienis, 15:18
Reklama  |  facebook

STATYBOS RITMO įgyvendintas projektas – naujas Jonavos ir miesto svečių traukos objektas

2023-01-20 07:15
Žiemos švenčių išvakarėse Jonavoje duris atvėrė naujas vandens pramogų ir poilsio kompleksas. Išskirtinį objektą per dvejus metus pastatė įmonė „Statybos ritmas“.
nuotrauka
Jonavoje generalinio rangovo „Statybos ritmas“ įgyvendintas projektas – tai 4,6 tūkst. kv. m ploto A+ energinės klasės vandens pramogų ir poilsio kompleksas. A. Reipos, V. Kalpoko nuotr.


Minimos įmonės
Statybos ritmas, UAB
Jonavos r. savivaldybė,
Mavista, UAB

Šį baseiną Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius laiko dideliu rajono savivaldybės laimėjimu, kurį garantavo, jo žodžiais, patikimas rangovas – įmonė Statybos ritmas ir didelės savivaldybės administracijos pastangos. „Baseinas pastatytas per rekordiškai trumpą laiką ir yra labai jaukus bei šiuolaikiškas“, – sakė meras komplekso atidarymo renginyje, išreikšdamas lūkestį, kad baseinas bus lankomas ne tik jonaviečių, bet ir nuolat sugrįžtančių miesto svečių.

Jonavoje generalinio rangovo „Statybos ritmas“ įgyvendintas projektas – tai 4,6 tūkst. kv. m ploto A+ energinės klasės vieno aukšto pastatas, kurio žemiausia vieta yra 4 m aukščio, o aukščiausia siekia 10 metrų. Pastato fasadas įrengtas iš didelių vitrininių langų, kuriuos pietinėje pusėje iš dalies dengia fasadinės žaliužės, kurių lamelės ne tik suteikia dekoratyvumo, bet ir apsaugo nuo saulės.

Prie pastato įrengta 95 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. 4 automobilių stovėjimo vietos pritaikytos žmonėms su negalia. Aikštelėje įrengtos 2 elektromobilių stovėjimo vietos – su galimybe įkrauti 2 automobilius iš vienos stotelės.

5 baseinai pritaikyti įvairiems poreikiams – nuo sportinio iki kūdikių plukdymo

Naujajame vandens pramogų ir poilsio komplekse įrengti 5 baseinai – sportinis, kūdikių plukdymo, didysis pramogų, vaikų mokymo plaukti ir vaikų pramogų baseinai, keturios sūkurinės vonios bei šalto vandens baseinas, – kurių vandens ruošimo įranga suskirstyta į atskiras sistemas.

STATYBOS RITMAS, Jonavos baseinasDidžiausias yra 25 m ilgio sportinis plaukimo baseinas su 4 takeliais. Vietoj įprastų nusileidimo į baseiną kopėtėlių Jonavoje įrengti plytelėmis iškloti betoniniai laiptai. Šalia jo įrengtas vaikų mokymo plaukti baseinas, mažesnis ir seklus (apie pusmetrį gylio), kad vaikai mokytųsi plaukti saugiai.

Atskiroje erdvėje įrengtas plukdymo baseinas kūdikiams. Kad tėvams būtų patogu plukdyti kūdikius, nereikėtų susilenkti, baseinas yra komfortiško – apie 1,2–1,3 m – gylio. Šeimoms skirta ir speciali erdvė su 4 persirengimo kambariais. Šeima gali ramiai įsikurti atskirame kambaryje su spintelėmis, vystymo stalais, su žaidimais didesniems vaikams.

Atskirai įrengta vandens pramogų zona su kaskadomis, vandens čiuožyklomis ir 4 sūkurinėmis voniomis. Dar vienas – šalto vandens – baseinas, įrengtas prie pirčių komplekso.

Tiesiomis kraštinėmis yra tik sportinis baseinas, kitus statybininkams teko įrengti lenkiant linijas. Tačiau lenktos formos buvo mažiausias iššūkis, kurį teko įveikti statybininkams. „Įrengiant baseinus, juose teko įmontuoti tiek daug specialiosios įrangos, kad reikėjo paieškoti ir optimalių sprendimų, ir vietos įrangai, nes būdavo situacijų, kai betonui kone nebelikdavo vietos“, – sako įmonės „Statybos ritmas“ statybos direktorius Darius Vičiūnas.

Jonavos baseine įrengtos 5 pirtys: prie sportinio baseino – sušilti plaukikams, o pramogų zonoje – skirtingo dizaino, su druskos siena, specifiniais abachi medienos kvapais, trimačiu (3D) dekoru, dirbtinio rūko zona.

Saugumą užtikrina dirbtinis intelektas

Didžiajame Jonavos komplekso baseine įrengta skęstančiųjų aptikimo ir skendimo prevencijos sistema su dirbtiniu intelektu (DI). DI grįsti algoritmai geba nenutrūkstamai mokytis, t. y. atpažinti skęstantį žmogų. Įdiegus išmaniąsias technologijas, nebelieka poreikio įrengti tradicines stebėjimo sistemas, kai darbuotojai monitoriuose stebi vaizdą, perduodamą iš baseinų. DI atveju, sistema pati aptinka užprogramuotų dydžių objektus, kurie yra arti dugno ir tam tikrą laiką nedaro judesių. Užfiksavęs pavojingą situaciją, DI perduoda pavojaus signalą į gelbėtojo imtuvą, segimą ant rankos.

Vienas iš svarbiausių dalykų baseine – vandens švara, kuri paprastai neatsiejama nuo specifinio baseinų kvapo. Jonavoje įdiegta pažangi technologija – vandens ozonavimas, kuris apsaugo nuo įvairių mikroorganizmų, neskleisdamas kvapų. Užtikrinant privalomas Lietuvos higienos normas, naudojamas ir tam tikras kiekis chloro.

Darbus pradėjo teritoriją valydami nuo senų statybinių atliekų

Jonavos vandens pramogų ir poilsio kompleksas įrengtas miesto centre, šalia atnaujinto centrinio stadiono ir Jonavos sporto arenos, o pro vitrininius baseino langus atsiveria Joninių slėnio ir Jonavos slidinėjimo centro panorama. Šią vietą pasirinko patys rajono gyventojai, dalyvavę savivaldybės apklausoje. Tačiau kasdami pamatus būsimam pastatui, statybininkai čia aptiko palaidotas statybines atliekas: betono, gelžbetonio gabalus, akmenis. Statybinis laužas buvo išvežtas, o kai kurie akmenys liko komplekso teritorijoje – kaip aplinkos detalės.

STATYBOS RITMAS, Jonavos baseinasIšvalytoje nuo statybinio laužo teritorijoje buvo įrengti poliniai pastato pamatai ir kolonos, o 4 metrų gylio rūsyje įrengtos patalpos baseino inžinerinėms ir ŠVOK sistemoms. Pastarąsias įdiegė antrinė generalinio rangovo įmonė „Mavista“. Komplekse įrengtas grindinis šildymas, kuriam šiluma tiekiama iš miesto tinklų, įdiegta rekuperacinė sistema.

Įdiegtos universalaus dizaino priemonės

Jonavos baseinas, kaip ir kiti nauji bei rekonstruoti sporto objektai Jonavoje, yra draugiškas žmonėms su negalia – tai liudija objektui suteiktas specialus lipdukas su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboline gile.

Be vietų neįgaliųjų automobiliams, teritorijoje įrengti specialūs įspėjamieji paviršiai. Universalaus dizaino arba galimybės visiems patogiai naudotis pastatu elementai įdiegti ir komplekso viduje. Neįgalieji į pastatą gali patekti savarankiškai, jiems patogu šioje erdvėje laisvai judėti ir naudotis visomis pagrindinėmis ir pagalbinėmis lankytojams skirtomis patalpomis. Žmonių su negalia judėjimo trasų paviršiai yra lygūs, kieti, pašiurkštinti. Judėjimą daro lengvesnį ir tas faktas, kad pastatas yra vieno aukšto, jame įrengtos 850 mm pločio durų angos, o slenksčiai ties lauko durimis – 20 mm. Pastate įrengti ir specialiai pritaikyti tualetai. Tokios priemonės laisvai judėti baseinų komplekse leidžia ne tik neįgaliesiems, bet ir tėvams su vaikų vežimėliais, laikinai sunkiau judantiems, senyviems asmenims.

Generaliniam rangovui – nauja patirtis

30 metų patirtį sukaupusiai įmonei „Statybos ritmas“ baseino statyba nebuvo nauja sritis, tačiau tokios apimties baseinų kompleksas – pirmasis.

Baseino statybos sutarties vertė darbų pradžioje siekė beveik 8,5 mln. eurų, tačiau dėl kainų pokyčių rinkoje ši suma šiek tiek padidėjo. Baseino statybas finansavo Jonavos rajono savivaldybė.

„Atlikdami darbus, atsakingai rinkomės medžiagas, gaminius, sistemas ir tiekėjus. Mūsų užsakovui – Jonavos rajono savivaldybei – buvo svarbu turėti ne tik estetišką, vizualiai patrauklų ir lankytojų poreikius maksimaliai tenkinantį vandens pramogų ir poilsio kompleksą, bet ir kokybiškai pastatytą bei įrengtą objektą. Todėl prioritetą teikėme žinomiems prekių ženklams, išbandytoms sistemos ir naudingiems sprendimas“, – apie kokybę lemiančius pasirinkimus kalbėjo įmonės „Statybos ritmas“ statybos direktorius D.Vičiūnas.

Jonavos baseine, kurį pastatė „Statybos ritmas“, vienu metu galės lankytis iki šimto žmonių.

A. Reipos, V. Kalpoko nuotr. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...
nuotrauka
2024-03-28 14:34
UAB „Toksika“ visuotinis akcininkų susirinkimas į laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją išrinko Giedrių Dusevičių – UAB „Digital Audio“ direktorių, iki 2023 m. kovo mėn. ėjusį UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūra“ stebėtojų tarybos pirmininko, iki 2022 metų – AB „KN Energies“ valdybos ...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas