2021 spalio 19 d. antradienis, 12:56
Reklama  |  facebook

„Santakos“ slėnis mini vienerių metų gimtadienį

2015-11-27 15:27
Prieš metus duris atvėrė išskirtinės architektūros, vienas didžiausių ir moderniausių Baltijos regione mokslo ir inovacijų centrų – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnis. Nacionalinės svarbos atviros prieigos centras, į kurį investuota beveik 43,5 mln. eurų, iš karto tapo inovacijų katalizatoriumi, bendrai veiklai jungiančiu mokslą, technologijas ir verslą.
nuotrauka
Prognozuojama, kad į KTU „Santakos“ slėnį investuotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos turėtų atsipirkti per 15 metų. KTU nuotrauka.


Minimos įmonės
Rubedo sistemos, UAB
Enerstena, UAB
Kauno technologijos universitetas (KTU),
„Mes džiaugiamės, kad pasirinktas KTU „Santakos“ slėnio valdymo modelis, kai trys institucijos pasirašė jungtinę veiklos sutartį, išgryninant vieningus Slėnio veiklos rodiklius ir nuolat atsiskaitant Santakos valdybai už pusmetinius ir metinius pasiekimus, tikrai atrodo pasiteisinęs. O nuo 2015 m. prie Slėnio jungtinės veiklos sutarties prisijungęs Vytauto Didžiojo universitetas dar labiau išplėtė veiklos galimybes“, – sako KTU mokslo prorektorė Asta Pundzienė.

Viena didžiausių KTU „Santakos“ slėnio stiprybių įvardijanti Kaune sutelkto mokslinio potencialo suvienijimą, A. Pundzienė pabrėžia ir aktyvų verslo įsitraukimą į jo veiklą. Slėnio valdybos nariai yra jo steigėjai ir partneriai – Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų ir Vytauto Didžiojo universitetai, Lietuvos energetikos institutas bei bendrovės „Achemos grupė“, „MG Baltic Investment“ ir „Tiltra Group“.

Investicijos sugrįžta


Nuo Slėnio atidarymo praėjusių metų lapkritį, KTU pajamos už atliktus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) darbus bei paslaugas įvairiems projektams ir užsienio bei Lietuvos ūkio subjektams išaugo 22 proc., palyginti su ankstesniais metais.

Dar sparčiau auga pajamos gautos iš vykdomų tarptautinių ir nacionalinių mokslo projektų. 2014 m. iš nacionalinių mokslo projektų gautos pajamos yra beveik 3 kartus didesnės, palyginti su 2012 m., o iš tarptautinių mokslo projektų gauta 21 proc. daugiau pajamų nei 2013 m.

Stabili projektinė veikla išlieka ir 2015 m., o ateinančiais metais vėl tikimasi ženklaus dalyvavimo Europos Sąjungos, Lietuvos, įvairių organizacijų inicijuotose programose, kuriant mokslo inovacijas, augimo.

Išnaudoja sutelktą mokslinį potencialą

KTU „Santakos“ slėnyje sutelktas mokslinis potencialas katalizavo ir mokslinės veiklos aktyvumą.

Mokslinių straipsnių „Thomson Reuters Web of Science“ duomenų bazės sąrašo užsienio leidiniuose su cituojamumo rodikliu šiemet, palyginti su 2014 m., publikuota apie 10 proc., o, palyginti su 2012 m., net pusantro karto daugiau.

2015 m. Lietuvos ir užsienio patentų biurams pateiktos 22 patentinės paraiškos (14 – Lietuvos, 8 – užsienio patentų biurams) ir tai yra dvigubai daugiau nei praėjusiais metais ir net 3 kartus daugiau nei 2012 m. Taip pat buvo gauti ne tik 5 Lietuvos patentai, bet ir itin svarbus Europos patentas, atskleidžiantis naujų fotochrominių junginių gamybą.

Nuosekliai daugėja „Santakos“ slėnio padaliniuose moksline veikla užsiimančių doktorantų. Nuo 2012 m. jų skaičius išaugo apie 30 proc. 2015 m. bendrovės „Virtustream“ ir „Ernestena“ įsteigė finansuojamas doktorantūros vietas.

Atlieka pasaulinio lygio tyrimus

Slėnyje sutelkta unikali mokslinė įranga, įrengtos tokios darbo erdvės, kaip pirmasis Lietuvoje ISO 5 klasės „švarusis kambarys“, suteikia galimybę atlikti pasaulinio lygio tyrimus, būti lygiaverčiais partneriais geriausiems Europos moksliniams centrams.

Atviros prieigos centre įdiegta „vieno langelio“ principu veikianti slėnio valdymo sistema jau pirmaisiais veiklos metais nudžiugino puikiais rezultatais įveiklinant modernią mokslinę įrangą.

Pavyzdžiui, 700MHz branduolių magnetinio rezonanso spektrometro (BMRS) apkrovimas siekia net 90 proc., 400MHz BMRS – 85 proc., Elektroninės litografijos ir elektroninės mikroskopijos įrenginio su rentgeno spindulių energijos dispersijos spektrometru – 70 proc. Taip pat efektyviai išnaudojama ir kita brangiausia, naujausia mokslinių tyrimų įranga.

Veikia „vieno langelio“ principu

„Per šiuos metus KTU „Santakos“ slėnyje turėjome labai daug lankytojų, verslo delegacijų iš Lietuvos ir užsienio. Nors žengiame tik pirmuosius žingsnius, matome stiprėjantį abipusį ryšį tarp mokslo ir verslo. Efektyvesniam tyrėjų ir verslininkų dialogui sukūrėme „vieno langelio“ principu veikiančią informacinę sistemą https://apcis.ktu.edu, kurioje patalpintos visos Slėnyje ir KTU teikiamos paslaugos ir esanti įrangą“, – sako Edmundas Šalna, KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC), kuris koordinuoja slėnių „Santaka“ ir „Nemunas“ veiklą, direktorius.

KTU „Santakos“ slėnis tapo ir reikšmingų nacionalinių bei tarptautinių renginių traukos centru – jų per metus surengta daugiau nei 30: konferencija „Lietuvos mokslas ir pramonė 2014: slėniai – paskata inovacijų ekonomikai“, kurioje dalyvavo Europos Komisijos (EK) narys mokslui, moksliniams tyrimams ir inovacijoms Carlosas Moedas, EK tematinis forumas „Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“, jaunųjų mokslininkų paroda-konkursas KTU „Technorama 2015“, mokslo festivalis KTU „Tyrėjų naktis“, pasaulinio garso mokslininkus, tyrėjus pritraukiantis paskaitų ciklas „Zooetika“ ir daugelis kitų.

Paskaitas Slėnyje skaitė Nobelio taikos premijos laureatas Anilas Markandya, „Google“ marketingo vadovas Baltijos šalims Regimantas Urbanas, kiti žinomi tyrėjai, antrepreneriai.

Per metus Slėnyje sulaukta daugiau nei 100 verslo ir mokslo delegacijų iš užsienio, apsilankė 2 tūkst. moksleivių.

Kuria inovatyvius sprendimus

Kauną papuošusį KTU „Santakos“ slėnį, kuris yra slėnio „Santaka“ dalis, sudaro dvi organiškai susijungiančios dalys – Mokslo ir technologijų centras bei Kauno mokslo ir technologijų parko (KMTP) padalinys – Technologinio verslo inkubatorius.

Didžioji Slėnio dalis – apie 9 tūkst. kv. metrų – skirta mokslinių tyrimų reikmėms. Mokslo ir technologijų centre įsikūrę 5 mokslo institutai (Prof. Kazimiero Baršausko ultragarso, Sveikatos telematikos mokslo, Biomedicininės inžinerijos, Medžiagų mokslo ir Sintetinės chemijos), 2 moksliniai centrai (Realaus laiko kompiuterių sistemų ir Informacinių sistemų projektavimo technologijų) ir Cheminės technologijos fakulteto Polimerų chemijos ir technologijos katedros laboratorijos.

Į tarpdiciplininės biomedicinos informatikos studijų programai skirtą laboratoriją Mokslo ir technologijų centre JAV įmonė „Intermedix“ investavo 100 tūkst. eurų.

Technologinio verslo inkubatoriuje įsikūrė 14 inovatyvių Lietuvos ir užsienio įmonių, tokių kaip „Virtustream“, „SEMS Technologies“, „Rubedo sistemos“ ir kt. Kartu su Technologinio verslo inkubatoriumi KTU „Santakos“ slėnyje duris atvėrė modernios inovacijų ekspozicijų KMTP erdvės, užimančios 350 kv. m. Centro tikslas – sukurti išskirtinę aplinką naujų žinių, technologijų ir produktų pristatymui bei kūrėjų ir vartotojų inovacijų kultūros ugdymui.

Prognozuojama, kad į KTU „Santakos“ slėnį investuotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos turėtų atsipirkti per 15 metų.

KTU Santakos slėnis vakare. Garbacauskas.lt nuotr.

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-10-19 09:28
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūrinei tarybai pateikė svarstyti iš esmės atnaujintą daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektą. Baigus projekto viešinimo procedūras, kitais metais Vilniaus Vilkpėdės rajone, buvusios gamyklos „V...
nuotrauka
2021-10-19 07:18
Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.
nuotrauka
2021-10-18 15:37
Valstybės gynybos taryba spalio 18 d. apsisprendė dėl Lietuvos kariuomenės poligono – bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas Šalčininkų rajone. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus siūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono ...
nuotrauka
2021-10-18 14:18
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ stiprina savo pozicijas turto valdymo srityje ir pradeda teikti turto valdymo paslaugas Latvijoje. Pirmasis klientas – automobilių importuotojas Baltijos šalyse, Suomijos įmonė „Bassadone Group“.
nuotrauka
2021-10-18 12:10
UAB „Hanner“ kartu su viešbučių valdytoja „Apex Alliance“ statys 324 kambarių 3 žvaigždučių „Hampton by Hilton“ viešbutį Venecijoje. Viešbutis bus statomas Tronchetto saloje, kuri yra itin patogioje vietoje turistams, vykstantiems į pagrindinę Venecijos salą.
nuotrauka
2021-10-15 21:07
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ iš SEB banko pasiskolinto 21,32 mln. eurų. Didžiausia paskolos suma, 11,4 mln. eurų, bus skirta naujos sluoksniuotų gaminių linijos įsigijimui. 5,3 mln. eurų bus skirti vienos iš įmonės gamyklų rekonstrukcijai. Šios investicijos, kurių bendra ver...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Balta...
nuotrauka
2021-10-14 11:00
Industrinėje Klaipėdos dalyje įsikūręs inovacijų ekosistemos branduolys „LightHouse“ jau dabar asocijuojamas su veiklia, veržlia, kuriančia bendruomene. Jis vienija per 50 narių. Nuo 2021-ųjų spalio jo teritorijoje vyksta intensyvūs statybos darbai. Šiuo ir būsimais plėtros etapais siekiama vieninte...
nuotrauka
2021-10-14 10:32
Rugsėjo pradžioje pradėta Palangos oro uosto aerodromo modernizacija jau pasiekė baigiamąją dalį: šiuo metu jau baigti visi pagrindiniai darbai, pakeisti tūkstančiai kvadratinių metrų įvairių dangų, atnaujintas kilimo-tūpimo takas, kitos aerodromo dalys, sumontuota paviršinių nuotekų surinkimo siste...
nuotrauka
2021-10-14 07:58
Vilniaus miesto savivaldybė teismui pateikė prevencinį ieškinį dėl Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, neteisėtai veiklą vykdančių laidojimo namų UAB „Ligamis“. Savivaldybė sieks, kad savavališka įmonės veikla, vykdoma techniškai neužbaigtame pastate būtų užkardyta teismui pritaikius laikinąsias apsaug...
nuotrauka
2021-10-14 06:36
Jau ketvirtį amžiaus Alytuje įsikūrusi „Grinduva“ dalyvauja išskirtinių savo reikšme ir dydžiais objektų statybose. Pasak įmonės vadovo Tomo Vailionio, profesinė šventė yra tinkama proga dar kartą akcentuoti, kad žmonės yra svarbesni už procesus.
nuotrauka
2021-10-13 15:45
Dar 2019–2020 m. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), kalno tvarkymo darbus vykdančios įmonės „Hidroterra“ subrangovas, atliko Gedimino kalno konstrukcijų tyrimus. Remiantis turimais rezultatais, buvo sudarytas viso Gedimino kalno trimatis (3D) modelis, kuris atskleidė, kad nuoš...
nuotrauka
2021-10-12 10:40
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas kitais metais Anykščiuose įgyvendins didelės apimties modernizacijos projektą. Iš esmės bus atnaujintas J. Jablonskio g. 30 esantis pastatas. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos regioninės p...
nuotrauka
2021-10-12 07:37
Praėjusių metų lapkritį buvo pradėti Lyduvėnų geležinkelio tilto remonto darbai, kuriuos vykdo viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Švykai“. 2,6 mln. eurų vertės projektą įmonė įsipareigojo įgyvendinti per 24 mėnesius.
nuotrauka
2021-10-12 06:58
Pastaruoju metu prasidėjus svarstymams dėl Vilniaus oro uosto pastato, esą jis neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, o atnaujinimas būtų dukart brangesnis nei naujo statyba, paveldosaugininkai primena, kad tai regioninės reikšmės kultūros paveldo objektas. Čia negalima vadovautis vien ekonominiais sv...
nuotrauka
2021-10-11 15:43
Pirmadienį, spalio 11 d., Lietuvos zoologijos sode atidaryta naujoji veterinarijos gydykla ir karantino pastatas, o kapsulės įkasimo iškilmės pažymėjo būsimosios šilumą mėgstančių gyvūnų buveinės statybų pradžią.
nuotrauka
2021-10-11 07:12
Gaminant betoną, išmetama apie 7–8 proc. viso į aplinką patenkančio CO2 kiekio. Todėl statybos pramonė intensyviai ieško technologijų, kurios leistų statyti švariau, „žaliau“. Viena tokių – armavimo plienu keitimas polipropileno fibra. Pandeminis laikotarpis šią tendenciją dar labiau aktualizavo: tr...
nuotrauka
2021-10-08 09:20
Pasaulyje populiari pramoninių rajonų konversija į gyvenamajam būstui pritaikytas teritorijas sėkmingai skinasi kelią ir Lietuvoje. Kairysis Nemuno krantas Kaune, ilgą laiką buvęs industrinės paskirties teritorija, sulaukė nekilnojamo turto (NT) vystytojų dėmesio ir šiuo metu konvertuojamas į gyvena...
nuotrauka
2021-10-08 07:55
Palangos oro uoste vykstanti rekonstrukcija artėja prie pabaigos, Vakarų Lietuvos regione jau netrukus keleivius ir orlaivius bus galima priimti pagal naujausius standartus atnaujintame oro uosto aerodrome. Kodėl tai svarbu ne vien Palangai, bet ir visam regionui, ir kokią įtaką sėkmingas oro uosto ...
nuotrauka
2021-10-07 17:31
Šią vasarą naujai patvirtintame Vilniaus bendrajame plane numatyta, kad pietinėje miesto dalyje esantis Vilkpėdės mikrorajonas tampa prioritetine plėtros teritorija – pramoninį kvartalą turėtų prikelti nauji komercinio ir gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos