2022 liepos 3 d. sekmadienis, 6:20
Reklama  |  facebook

Savivaldybės perspėjimas biudžetinėms įstaigoms, bus persvarstoma ir Šiaulių arenos sutartis

2018-01-16 15:26
Šiaulių biudžetinėse įstaigose atliktų finansų valdymo pažeidimų suma viršijo 200 tūkstančių eurų. Panaši suma turėtų būti grąžinta į miesto biudžetą, jei paaiškėtų, kad Savivaldybė neprivalėjo mokėti koncesijos mokesčio Šiaulių arenos valdytojui 2016 metais, Šiaulių miesto vadovai ir kontrolieriai informavo apie pažeidimus miesto biudžetinėse įstaigose ir atskleidė, kaip toliau klostosi Šiaulių arenos sutarties istorija.
nuotrauka
Šiaulių arena. Bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ nuotr.


Minimos įmonės
Pramogų sala, VŠĮ

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus ir Šiaulių mero iniciatyva Kontrolės ir audito tarnyba atliko 42-iejų miesto biudžetinių įstaigų 2016 metų finansų valdymo patikrinimus, skirtus įvertinti biudžeto lėšų panaudojimo skaidrumą. Net 37-iose iš jų rasta įvairaus masto pažeidimų.

„Mieste veikia apie 100 biudžetinių įstaigų, paprašėme patikrinti pusę jų. Tik keliose pažeidimų nerasta. Iš to matyti, kad tai – sisteminė bėda, visa tai tęsėsi gal dešimtmetį, bet ilgiau nesitęs. Tos 37 įstaigos bus tikrinamos dar kartą, jei vėl bus pažeidimų, teks imtis rimtų veiksmų“, – teigė meras Artūras Visockas.

Sandoris prieštarauja įstatymams 

Pasak laikinai einančios Savivaldybės kontrolieriaus pareigas Ingos Šimkūnaitės, buvo nustatyti atvejai, kai biudžeto lėšos naudotos avansiniams mokėjimams – buvo dengiamos ateinančių biudžetinių metų išlaidos; darbo užmokesčiui – buvo viršijami Savivaldybės tarybos nustatyti maksimalūs darbo užmokesčio dydžiai; prekėms, paslaugoms ar turtui įsigyti – nors nebuvo gautas Savivaldybės tarybos sutikimas, neinformuota Savivaldybės administracija. Tai prieštarauja Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių, Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto asignavimų administravimo, biudžeto vykdymo ir atskaitomybės tvarkos aprašo nuostatoms.

Anot Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, įstaigose atliktų pažeidimų mastai nėra vienodi. Šešiolikai biudžetinių įstaigų, kurios apmokėjo ateinančių biudžetinių metų išlaidas ar viršijo Savivaldybės tarybos nustatytus maksimalius darbo užmokesčio dydžius bus siūloma mažinti skiriamas lėšas. Likusioms organizacijoms asignavimų mažinti nenumatoma, nes jų pažeidimai mažesni ir lėšas jų vadovai vis dėlto naudojo veiklai reikalingoms priemonėms, paslaugoms ar turtui įsigyti.

Šiaulių meras Artūras Visockas ir administracijos direktorius Antanas Bartulis taip pat išdėstė Savivaldybės poziciją dėl Šiaulių arenos koncesijos sutarties. Pasak miesto mero, viešosios įstaigos „Pramogų sala“ ir Šiaulių miesto savivaldybės koncesijos sutartis yra vienas blogiausių pavyzdžių.

siauliu arena. pst

Šiaulių arena. Bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ nuotr.

„Dar 2012 metais Šiaulių apygardos prokuratūra bandė šią sutartį pripažinti negaliojančia, tačiau Savivaldybės tuometiniai vadovai ir koncesininkas nenorėjo iš esmės keisti ydingos sutarties“, – sakė Artūras Visockas.

Keis sutartį

Dabar svarbiausia užduotis – pakeisti šią sutartį taip, kad arenos valdytojas turėtų atitinkamus įsipareigojimus ir kad sutartį būtų įmanoma tinkamai administruoti.

Pasak Antano Bartulio, VšĮ „Pramogų sala“ jau įvykdė dalį Koncesijos priežiūros komisijos reikalavimų, tačiau šių metų koncesijos mokesčio mokėjimą Savivaldybė linkusi pristabdyti.

Šiaulių savivaldybės atstovai informuoja, kad pagal šią sutartį, koncesijos mokestį Savivaldybė turi mokėti, jei koncesininko veikla būna nuostolinga. Tačiau keleto metų nuostoliai yra gana nedideli ir finansinės apskaitos niuansai galėjo lemti, ar mokėti Savivaldybei koncesijos mokestį, ar ne. Savivaldybės vadovai abejoja, ar VšĮ „Pramogų sala“ pagrįstai mokėjo PVM nuo gauto koncesijos mokesčio, ar teisingai elgėsi 2015 metų pelnui nepriskirdama gautos kompensacijos už indėlius „Snoro“ banke. Tai galėjo turėti lemiamą įtaką koncesijos mokesčio sutaupymui, 215 tūkstančių eurų būtų likę miesto metų biudžete. Koncesininkas kol kas nevykdė sutarties sąlygos, kuri numato, kad arenos valdytojo veiklai vertinti būtų samdoma tarptautinė audito kompanija.  

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-07-01 15:00
Atnaujinant Klaipėdos senamiesčio gatves – pirmasis finišas. Darbai baigiami Sukilėlių gatvėje, ji bus atverta jau ateinantį pirmadienį.
nuotrauka
2022-07-01 14:18
Vilniaus naujo būsto rinka traukiasi jau ketvirtą ketvirtį iš eilės: vien per I šių metų pusmetį būsto buvo parduota 64% mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai (1526 butai lyginant su 4225). Tai vyksta dėl visos puokštės besikaupiančių priežasčių.
nuotrauka
2022-07-01 08:53
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti trijų teisės aktų pakeitimų paketą, kuris reguliuoja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimą ir statybą. Atsižvelgus į tai, kad šiuose sandėliuose nedirba žmonės, visus procesus atlieka kompiuterizuoti įrenginiai, liftai ir robotai, siū...
nuotrauka
2022-06-30 15:38
Šiemet Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) registruoti jau du mirtini nelaimingi atsitikimai darbe: abiem atvejais darbuotojai žuvo, statybvietėse kritę iš aukščio. Net 5 iš 10 darbuotojai, statybvietėse kritę iš aukštai, susižalojo.
nuotrauka
2022-06-30 09:11
Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pareiškimą dėl turto pripažinimo bešeimininkiu, jį tenkino – pripažino Linkavičių dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės k. va...
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-30 08:19
Manoma, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių: nereguliuojamos dalies, dėl kurios sutariama su savo tiekėju, ir iš valstybės reguliuojamos dalies,...
nuotrauka
2022-06-29 14:01
Vyriausybė suteikė startą įmonių konversijos projektams – persiorientuoti iš taršaus iškastinio kuro naudojimo į atsinaujinančius energijos išteklius. Finansų ministerijos teikiamu Vyriausybės nutarimu šiandien, birželio 29 d., skirti pirmieji 5 mln. eurų iš bendro 90 mln. eurų krepšelio tokiems pro...
nuotrauka
2022-06-29 13:49
Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio statusas. Tokiu atveju nustos galioti visos socialinės privilegijos, o įmokas, kurias už darbo ieškantįjį sumoka valstybė, teks mokėti patiems.
nuotrauka
2022-06-29 13:38
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai.
nuotrauka
2022-06-29 10:13
Paskelbtas antrasis Tauragės daugiafunkcio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų doku...
nuotrauka
2022-06-29 09:50
Darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlie...
nuotrauka
2022-06-29 09:18
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, praneša Statistikos departamentas, turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio, mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas po 0,5 proc.
nuotrauka
2022-06-29 07:34
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2022-06-28 10:04
Pastarąjį pusmetį lietuvių skolos vėl pradėjo augti, nors 2021 m. antrąjį pusmetį buvo užfiksuotas skolų mažėjimas, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" atlikta analizė. Palyginęs gyventojų įsiskolinimo rodiklius pernai birželį, gruodį ir šių metų birželį, kredito biuras nustatė daugelio rodiklių...
nuotrauka
2022-06-28 09:49
Baltijos šalių gyventojams svarbu gyventi nuosavame būste, o ketvirtadalis jų ketina būsto nekeisti visą gyvenimą. „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Latvijos ir Lietuvos gyventojai norėtų gyvenamąją vietą keisti kuo rečiau, o estai šiuo klausimu šiek tiek lankstesni. Tačiau vis...
nuotrauka
2022-06-28 09:33
Lietuvos Respublikos 2021 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatai rodo: nors gyventojų skaičius šalyje mažėja, būstų – priešingai – daugėja, ypač vieno buto namų. Lietuviai iš daugiabučių keliasi į vienbučius nuosavus namus. Surašymas parodė, kad gyvename erdviau ir patogiau. Naudingasi...
nuotrauka
2022-06-27 16:51
Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššū...
nuotrauka
2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto...
nuotrauka
2022-06-27 08:23
Prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos poreikių bus paprasčiau – Užimtumo įstatymo pakeitimuose numatyta daugiau tikslinių grupių ir mokymosi formų. Pagrindinė naujovė – neformalusis suaugusiųjų švietimas. Taip pat bus sudaromos sąlygos mokytis valstybinės kalbos užsieniečiams.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos