2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 9:49
Reklama  |  facebook

Savivaldybių asociacija pristatė savivaldos siūlymus mažinti skirtumus tarp šalies regionų

2024-06-20 06:46
Mažinti skirtumus tarp šalies regionų gali padėti tolygiai plėtojamos kokybiškos viešosios paslaugos ir savarankiškai veikti įgalinta vietos savivalda – tokius siūlymus Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) birželio 19 dieną, trečiadienį, pristatė šalies politinių partijų atstovams.
nuotrauka
Lietuvos savivaldybių asociacijos nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos savivaldybių asociacija,
Lazdijų r. savivaldybė,
Strateginiai savivaldos siūlymai partijoms apima pagrindines jos veiklos sritis - švietimą, žemėtvarką, finansus, sveikatos apsaugą, regionų plėtrą, kelių infrastruktūrą, energetiką, aplinkosaugą, kultūrą, daugiabučių ir savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimą, vietos savivaldą, civilinės saugos bei socialinę sritį.

Susitikime su partijų atstovais laikinai LSA prezidento pareigas einantis Audrius Klišonis akcentavo, kad pagrindiniai savivaldybių tikslai yra du – tinkamos sąlygos teikti kokybiškas viešąsias paslaugas gyventojams ir galimybės vystyti investicijas į viešąją infrastruktūrą, kuri savo ruožtu kurtų patrauklią aplinką verslui.

„Gyvenimo kokybės ir pažangos formulė nėra sudėtinga: gyventojai noriai kuriasi regionuose, jei ten yra darbo vietų ir gerai išvystyta viešoji infrastruktūra - švietimo, sveikatos, susisiekimo ir kitos paslaugos, o verslas darbo vietas kuria pirmiausiai ten, kur yra darbuotojų. Savivaldybių užduotis yra sukurti tinkamas minėtas sąlygas, o tam reikalinga daugiau įrankių, didesnis savarankiškumas, ir aiškesnė nacionalinė politika tam tikrose srityse,“ - susitikime sakė LSA pranešime cituojamas A. Klišonis.

Partijų atstovams LSA vadovai akcentavo, kad savivaldybių veikla būtų efektyvesnė, jei jos galėtų lanksčiau priimti sprendimus žemės disponavimo klausimais, lanksčiau skolintis ne tik Europos Sąjungos (ES) remiamiems, bet ir savivaldybių bei valstybės finansuojamiems investiciniams projektams, taip pat – turėtų daugiau galimybių įtvirtinti konkrečios vietos ar regiono poreikius planuojant regionų plėtrą ir ES investicijas.

„Kalbant apie viešąsias paslaugas, svarbi ne tik jų kokybė, bet ir prieinamumas – vienodas visiems šalies gyventojams. Būtent todėl siūlome įtvirtinti galimybes išlaikyti kai kurias mokyklas, kurios, nors ir nepilnai atitinka tinklo reikalavimus, tačiau konkrečios vietovės moksleiviams suteikia kokybišką ugdymą. Tiek profesionali kultūra ir menas, tiek sveikatos paslaugos regionų gyventojams taip pat turi būti ne kartais pasiekiama prabanga, o prieinamos ir teikiamos kuo arčiau namų – net ir tada, kai tai reikalauja papildomų investicijų, nes ne visada atsiperkamumo kriterijus yra svarbesnis už socialinį,“ – akcentavo LSA viceprezidentė, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

LSA vadovų teigimu, paslaugų pasiekiamumui ypač svarbi kelių infrastruktūra, tad LSA siūlo atlikti visapusišką šalies kelių būklės situacijos įvertinimą ir įvardinti, kokiu būdu būtų nuosekliai formuojamas kelių sektoriaus biudžetas, o dabartinei kelių būklei gerinti skirti ne mažiau kaip 80 procentų akcizo už kurą bei perduoti savivaldybėms motorinių transporto priemonių registracijos mokestį.

Savivaldybės taip pat siūlo energetikos bendrijoms skirtą valstybės finansavimo priemonę tobulinti taip, kad energetinio nepritekliaus mažinimo galimybe pasinaudotų kuo daugiau šalies gyventojų.

Partijų atstovams savivaldybės taip pat siūlo daug aiškiau suformuluoti nacionalinę politiką vandentvarkos ar komunalinių atliekų tvarkymo srityse, kuriose įgyvendinant įvairias reformas neretai pamirštama nauda galutiniam vartotojui – gyventojui. Savivaldybėse sparčiai besiplečianti socialinių paslaugų sritis taip pat turėtų būti aiškiau reglamentuota, atskiras socialines paslaugas gyventojams apjungiant į „socialinių paslaugų paketus“.

Savivaldos siūlymai rinkimams į Seimą besiruošiančioms politinėms partijoms buvo patvirtinti LSA narių atstovų suvažiavime gegužės 23 dieną.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-07-24 10:13
Savivaldybės vadovams aprodyta teritorija, kurioje išaugs priestatas, ir pirmajame aukšte esančios patalpos, į kurias laikinai persikels Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius, papasakota, kokie pokyčiai laukia įgyvendinus šį projektą. Daugiausiai nerimo kėlęs klausimas – ar pavyks betranšėju būdu pak...
nuotrauka
2024-07-23 10:48
Klaipėdos uoste įgyvendinamas vieną didžiausių projektų jo istorijoje – bus suformuota ir įveiklinta 100 hektarų apimanti teritorija. Naujos sausumos teritorijos pietinėje Klaipėdos uosto dalyje kūrimui pritarė Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, baigtos visos poveikio aplinkai vertinimo proce...
nuotrauka
2024-07-19 09:43
Pėsčiųjų susisiekimas tarp Vitės kvartalo ir Poilsio parko bus saugesnis – Klaipėdos savivaldybė ir AB „LTG Infra“ rengiasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį dėl dviejų lygių pėsčiųjų perėjos per geležinkelį įrengimo ties Pušyno gatve.
nuotrauka
2024-07-17 13:56
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei svarbaus projekto statusą.
nuotrauka
2024-07-17 09:38
Seimas priėmė Aplinkos ministerijos parengtas Želdynų įstatymo pataisas, kurios leis optimizuoti ir efektyvinti savivaldybių vykdomą želdynų ir želdinių inventorizaciją bei stebėseną, sumažins administracinę naštą savivaldybių administracijoms ir užtikrins kokybišką, centralizuotą duomenų apie želdi...
nuotrauka
2024-07-17 09:33
Panevėžio miesto savivaldybė atnaujina miesto sporto infrastruktūrą. Artimiausiu metu darbai prasidės Smėlynės g. 2B esančiame futbolo stadione.
nuotrauka
2024-07-17 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė tęsia senamiesčio gatvių atnaujinimą. Šiais metais tvarkomos Subačiaus, Paupio, V. Šopeno, Vingrių, Žygimantų, T. Kosciuškos, Seinų, M. Daukšos, Aušros Vartų gatvės, dalis Pylimo gatvės šaligatvių. Ateinančiais metais bus pradėtos tvarkyti Trakų, Barboros Radvilaitės ir M...
nuotrauka
2024-07-16 12:05
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) visuomenei pristatė ilgai lauktą naujieną – naują didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 1D, Šiauliai. Apie 3,7 tūkst. kvadratinių metrų plote įsikūrusioje atliekų surinkimo aikštelėje gyven...
nuotrauka
2024-07-15 16:01
Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad vyksta gražiausios aplinkos konkursas ir kviečia jame dalyvauti Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones, privačių valdų savininkus.
nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-12 11:36
Klaipėdoje toliau gerinama infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Darbai neseniai baigti Šilutės plente, ties bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorija, taip pat – Dubysos gatvėje. Šilutės plente įrengta daugiau nei pusė kilometro naujų takų, Dubysos gatvėje – daugiau nei 300 metrų. Abiejuose...
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse