2024 gegužės 23 d. ketvirtadienis, 0:54
Reklama  |  facebook

Savivaldybių valdomose įmonėse bus diegiamos priemonės, didinančios energijos efektyvumą

2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
UAB „Šiaulių vandenys“ nuotrauka


Minimos įmonės
Šiaulių vandenys, UAB

UAB „Šiaulių vandenys“ per septynerius metus įsipareigojo sutaupyti 3,1 GWh suminės energijos, o UAB Kėdbusas – 5,3 GWh suminės energijos. Abi įmonės per septynerius metus sutaupys – 8,4 GWh suminės energijos, o tiek elektros energijos pakaktų beveik 2000 Lietuvos namų ūkių aprūpinti šiluma ir vėsuma visus metus, jeigu ji būtų gaminama šilumos siurbliais.

„Savivaldybių įmonių indėlis energijos efektyvumo didinimo srityje yra būtinas, siekiant nacionalinių klimato neutralumo tikslų. Savivaldoje turime didelį energijos taupymo potencialą, ypatingai viešojo transporto, šilumos tiekimo, vandentvarkos, būsto administravimo srityse, todėl atsakingas savivaldybių įmonių požiūris bei sudaryti energijos sutaupymo susitarimai pagerins viešųjų paslaugų kokybę gyventojams ir tuo pačiu bus sumažintas neigiamas poveikis aplinkai ir visuomenei“, – Energetikos ministerijos pranešime cituojama viceministrė Inga Žilienė.

UAB „Šiaulių vandenys“ vandentvarkos objektuose jau nuo 2012 m. sėkmingai įgyvendina atsinaujinančios energetikos projektus, o sudarytas energijos sutaupymo susitarimas papildomai užtikrins ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektų įgyvendinimą.

„Vandentvarkos ūkio įrenginiai, ypač nuotekų valykla, yra imlūs elektros energijai. Per metus technologiniams poreikiams bendrovė suvartoja apie 11,6 tūkst. MWh elektros energijos. Prie energijos efektyvumo didinimo tikslų siekio prisidėsime įgyvendindami įvairias technines ir organizacines priemones savo veikloje. Ketiname modernizuoti technologinę įrangą vandenvietėse, vandens ir nuotekų perpumpavimo stotyse, nuotekų valymo įrenginiuose, taip pat planuojame atnaujinti automobilių parką, įsigyjant elektra varomas transporto priemones. Energetinio naudingumo sieksime pirmenybę teikdami ekonomiškai efektyviausioms taupymo priemonėms“, – cituojamas UAB „Šiaulių vandenys“ l. e. p. generalinis direktorius Aurimas Rutkauskas.

UAB „Kėdbusas“, siekdama gerinti paslaugų kokybę bei mažinti bendrovės kaštus, įsipareigojo atnaujinti savo autobusų parką, įsigydama elektra varomas transporto priemones, kurios ne tik vartos mažiau energijos lyginant su dabar eksploatuojamais dyzeliniais autobusais, tačiau ir veiks tyliau bei bus reikšmingai sumažinta oro tarša azoto oksidais ir kietosiomis dalelėmis.

„UAB „Kėdbusas“ nuolat ir nuosekliai ieško galimybių atnaujinti autobusų parką, kad kelionės Kėdainių rajono gyventojams būtų kiek galima patogesnės, pigesnės ir tvaresnės“ – sako l. e. p. direktorius Regimantas Valiauskas.

Energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis – dalis Energetikos ministerijos įgyvendinamų energijos vartojimo efektyvumo didinimo politikos priemonių, kuriomis siekiama per artimiausią dešimtmetį sutaupyti ne mažiau kaip 39,5 TWh galutinės energijos ir taip sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Planuojama, kad 2023 m. ir vėliau dar bus sudaryta ne mažiau kaip 15 tokių susitarimų, o savivaldybių valdomos įmonės kasmet diegs platų spektrą energijos efektyvumo didinimo priemonių ir taip racionaliau vartos energiją.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse