2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 18:26
Reklama  |  facebook

Seminare aiškinosi viešųjų pirkimų CPO LT elektroniniame kataloge klausimus

2016-11-04 15:13
CPO LT direktorius R.Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas A.Maruškevičius spalio 27 d. Jonavos rajono savivaldybės specialistams vedė seminarą apie centralizuotus viešuosius pirkimus Centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT informacinėje sistemoje.
nuotrauka
Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms. CPO LT nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Jonavos r. savivaldybė,
Į seminarą susirinko per 40 dalyvių, atstovaujančių savivaldybei, jos įsteigtoms įmonėms, daugiausia švietimo, kultūros ir socialinėms įstaigoms.

Kalbėdamas seminare CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas akcentavo centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per CPO LT elektroninį katalogą, pranašumus perkančiosioms organizacijoms ir kvietė išsiaiškinti visus rūpimus klausimus.

Dauguma seminaro dalyvių atstovavo nedidelėms perkančiosioms organizacijoms, kurių įstaigų veiklos reikmėms skiriami biudžetai yra gana kuklūs. Todėl jiems buvo ypač aktualūs elektros, kanceliarinių prekių, higieninio ir biuro popieriaus, buities bei eksploatacinių medžiagų pirkimai, kurie būtini kasdieniame jų darbe.

Ne vienerius metus perkantys šias prekes, anksčiau jas įsigydavo Katalogas 2007 elektroninėje sistemoje. Nuo 2015 m. pabaigos šių prekių moduliai perkelti į naująjį katalogą CPO IS, kuriame užsakymo procedūros kai kuriais parametrais skiriasi nuo ankstesnio. Seminaro dalyviai norėjo išsiaiškinti šiuos skirtumus, sužinoti, kaip formuoti užsakymų krepšelį naujoje sistemoje, ar galima pasinaudoti anksčiau sukurtu užsakymo krepšeliu, vykdant naują pirkimą ir pan.

Direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė supažindino su naujojo katalogo CPO IS galimybėmis, naujais funkcionalumais, kurie turėtų palengvinti perkančiosioms organizacijoms pirkimo procesą Centrinės perkančiosios organizacijos administruojamame elektroniniame kataloge.

CPO LT konsultantas Arturas Maruškevičius pagal seminaro dalyvių pageidavimą įvykdė testinį higieninio popieriaus pirkimą CPO IS sistemoje, paaiškino kiekvieno pirkimo vykdymo etapo nuo užsakymo pateikimo iki pagrindinės sutarties pasirašymo ir prekių priėmimo bei jų kokybės patikros procedūras.

Viešųjų pirkimų specialistai klausė, kodėl higieninis popierius yra perkamas metrais, o ne ritinėliais, kaip įprasta parduotuvėje. CPO LT direktorius R. Černiauskas paaiškino, kad ritinėlių ilgis yra nevienodas. Pirkėjai būtų nepatenkinti, jei už tą pačią kainą gautų skirtingo dydžio ritinėlius. Todėl prekė užsakoma metrais, kompiuteris pats perskaičiuoja laimėjusio tiekėjo siūlomą prekę ritinėliais.

Baigiamojoje seminaro dalyje jo dalyviai užpildė anketą, kurioje įvertino seminaro naudą bei reikalingumą ateityje organizuoti panašų renginį. Jie pateikė pasiūlymus, kokias prekes, paslaugas ir darbus ateityje reikėtų įtraukti į centralizuotų viešųjų pirkimų sistemą elektroninėje erdvėje.

Visi respondentai patvirtino, kad šis praktinis seminaras buvo naudingas ir turėtų būti rengiamas nuolat, bent kartą per metus.

Siūlydami naujus modulius, viešųjų pirkimų specialistai įvardijo tas prekes, paslaugas ir darbus, kuriuos jie perka savarankiškai, bet norėtų, kad jie būtų kataloge: biokuro granulės, susisiekimo komunikacijų projektavimo, kadastrinių matavimo, mokinių maitinimo paslaugos ir kt.

Atsakinėdamas į klausimus, R. Černiauskas pabrėžė, kad dalis pageidaujamų produktų, kaip antai, kadastrinių matavimų paslauga, bus CPO LT kataloge. Tačiau jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ne visas prekes, paslaugas ar darbus įmanoma centralizuoti, todėl CPO LT informacinėje pirkimų sistemoje yra tai, kas reikalinga daugumai šalies perkančiųjų organizacijų.

Pasibaigus seminarui, jo dalyviai su CPO LT darbuotojais individualiai konsultavosi jiems svarbiais klausimais. 
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos