2021 rugsėjo 25 d. šeštadienis, 20:07
Reklama  |  facebook

Šiandien prasidedančioje parodoje „Resta“ - nuo varžto iki skaitmeninės statybos

2016-04-27 16:10
Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO šiandien atidaryta 23-oji tarptautinė statybų ir remonto paroda „Resta 2016“.
nuotrauka
Šiandien atsidariusi paroda „Resta“ veiks iki šeštadienio 17 val. Luko Balandžio nuotr.


Parodą atidarę Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Ūkio ministras Evaldas Gustas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas džiaugėsi, kad Lietuvos statybų sektorius auga ir dabar sudaro 6% sukuriamo bendrojo vidaus produkto, kad jame darbuojasi net 100 tūkstančių žmonių, kad Lietuvos statybininkai šiandien gali statyti inovatyviai ir naudodamiesi pačiomis moderniausiomis technologijomis.

Šiemetinis parodos akcentas ir skirtas ateities technologijoms - skaitmeninei statybai. Skaitmeninės statybos salėje savo produktus ir paslaugas prisistatys daugiau nei 80 įmonių. Naujausias technologijas demonstruos BIM (angl. – building information modeling) programinės įrangos kūrėjai ir ekspertai, BIM procesus diegiančios ir konsultacijas teikiančios įmonės, „protingų“ namų valdymo sistemų kūrėjai ir pardavėjai.

„Tačiau lankytojai parodoje turės galimybę ne tik susipažinti su ateities statybų technologijomis, tačiau ir išsirinkti statybinių medžiagų ar statybvietėje reikalingų įrankių, įgyti įvairiausių žinių. Pavyzdžiui, kaip tvarkyti savo kiemą, terasą, balkoną ar kaip įsigyti antrą būstą Tenerifėje arba kaip statant būstą pasinaudoti sutelktiniu finansavimu“, - teigia parodos „Resta“ projektų vadovės Lina Jurkėnaitė ir Indrė Reimorienė.

Didžiausią parodos ekspozicijos dalį sudaro statybinės ir apdailos medžiagos – trečdalis visų parodos dalyvių: tai ir langai, durys, vartai, grindų danga, dažai, net rankų darbo kokliai, elektros instaliacija, naujos būsto vidaus ir lauko apšvietimo technologijos bei kitokie gaminiai, sudominsiantys norinčius atsinaujinti savo būstą arba besistatančius naują.

Parodoje dalyvauja ir nekilnojamojo turto vystytojai bei pardavėjai, todėl svajojantys apie nuosavą būstą turės galimybę susipažinti ne tik su Lietuvos miestuose vystomais projektais, bet ir sužinos, kaip įsigyti būstą Tenerifėje ar kitur. Parodos dalyvių teigimu, lankytojams bus siūlomi ne tik brangūs nekilnojamojo turto projektai, bet ir ekonominės klasės butai. O taip pat ir rąstiniai bei moduliniai nameliai.

Pasak parodos organizatorių, puoselėjančius nuosavo namo kiemą, turėtų sudominti nemaža aplinkotvarkos ekspozicija, sodinukų mugė, gal net ir gyvosios žoliapjovės – alpakos, o taip pat ir lauko baldų ekspozicija. Nemokamus seminarus apie gražaus daržo kūrimą ir spalvų derinimo vingrybes parodoje pristatys „Geltono karučio“ lektoriai, kurie viską paaiškins paprastai, duos praktinių patarimų.

Lauko aikštelėse puikuosis ir naujausia statybinė technika, įranga, bus pristatomi įrankiai.

Vienas iš šiųmetės parodos akcentų – gyventojui padedančios ir jo laiką taupančios išmaniosios sistemos. Parodoje sukiosis robotai – žoliapjovės, bus demonstruojamas išmanusis laistymas, „protingos“ lysvės, balkonų ir  terasų „protingi“ želdinimo sprendimai, naujos šiltnamių mados. Be to, specialistai pristatys, kas iš tiesų yra „išmanusis namas“, pasakos ateities namų tendencijas.

„Metai iš metų daugiausia lankytojų dėmesio sulaukia alternatyvūs šildymo sprendimai, energetiniu naudingumu pasižymintys pasyvių namų sprendimai, šilumos nuostolių išvengti padedantys naujos kartos langai, durys. Manome, kad ir šiais metais susidomėjimas šia tema bus didelis, todėl džiaugiamės, kad gamintojai parodoje pristatys naujausius sprendimus, padedančius sumažinti sąskaitas už šildymą tiek butų, tiek individualių namų gyventojams,“ – sako parodos „Resta“ projekto vadovės.

Kaip ir kasmet, „Resta“ pasiūlys įdomių paskaitų statybų profesionalams, tačiau didžioji dalis renginių ir parodos akcentų turėtų sudominti ir planuojančius statybas arba remontą, ar tiesiog norinčius pasidomėti naujausiomis statybų bei dizaino tendencijomis. 

Parodos organizatorių skaičiavimu, šiemet parodoje vyks apie 50 renginių. Juose klausytojai galės susipažinti su naujausiomis statybų technologijomis, medžiagomis, nemokama būsto sąmatos skaičiuokle, sutelktiniu finansavimu, dalyvauti „Geltono karučio“ kūrybinėse dirbtuvėse-seminaruose, įvairiose dalyvių stenduose organizuojamose loterijose. Visi besidominantys Vilniaus perspektyva, miesto vizija ir plėtra, kviečiami į savivaldybės organizuojamą konferenciją – „Augantis tūkstantmečio kartos miestas – kaip keisis Vilnius?“, kuri vyks rytoj. Konferencijoje bus galima sužinoti, kaip keisis ir koks ateityje bus Vilnius, ar jis taps išmaniuoju miestu ir ką reiškia protingai ir atvirai valdyti tokį miestą. Taip pat bus pristatyta miesto transporto ateitis, sužinosime kaip judėsime sostinėje po penkerių metų.

Iš viso parodoje dalyvauja 550 įmonių iš 17 pasaulio valstybių: Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos. Paroda užima visą LITEXPO teritoriją, o jos bendras ekspozicijos plotas sieks apie 33,5 tūkst. kvadratinių metrų.

Šiandien atsidariusi paroda „Resta“ veiks iki šeštadienio 17 val.

 

Žymės  RESTA 2016
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA