2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 6:44
Reklama  |  facebook

Šiandien prasidedančioje parodoje „Resta“ - nuo varžto iki skaitmeninės statybos

2016-04-27 16:10
Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO šiandien atidaryta 23-oji tarptautinė statybų ir remonto paroda „Resta 2016“.
nuotrauka
Šiandien atsidariusi paroda „Resta“ veiks iki šeštadienio 17 val. Luko Balandžio nuotr.


Parodą atidarę Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Ūkio ministras Evaldas Gustas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas džiaugėsi, kad Lietuvos statybų sektorius auga ir dabar sudaro 6% sukuriamo bendrojo vidaus produkto, kad jame darbuojasi net 100 tūkstančių žmonių, kad Lietuvos statybininkai šiandien gali statyti inovatyviai ir naudodamiesi pačiomis moderniausiomis technologijomis.

Šiemetinis parodos akcentas ir skirtas ateities technologijoms - skaitmeninei statybai. Skaitmeninės statybos salėje savo produktus ir paslaugas prisistatys daugiau nei 80 įmonių. Naujausias technologijas demonstruos BIM (angl. – building information modeling) programinės įrangos kūrėjai ir ekspertai, BIM procesus diegiančios ir konsultacijas teikiančios įmonės, „protingų“ namų valdymo sistemų kūrėjai ir pardavėjai.

„Tačiau lankytojai parodoje turės galimybę ne tik susipažinti su ateities statybų technologijomis, tačiau ir išsirinkti statybinių medžiagų ar statybvietėje reikalingų įrankių, įgyti įvairiausių žinių. Pavyzdžiui, kaip tvarkyti savo kiemą, terasą, balkoną ar kaip įsigyti antrą būstą Tenerifėje arba kaip statant būstą pasinaudoti sutelktiniu finansavimu“, - teigia parodos „Resta“ projektų vadovės Lina Jurkėnaitė ir Indrė Reimorienė.

Didžiausią parodos ekspozicijos dalį sudaro statybinės ir apdailos medžiagos – trečdalis visų parodos dalyvių: tai ir langai, durys, vartai, grindų danga, dažai, net rankų darbo kokliai, elektros instaliacija, naujos būsto vidaus ir lauko apšvietimo technologijos bei kitokie gaminiai, sudominsiantys norinčius atsinaujinti savo būstą arba besistatančius naują.

Parodoje dalyvauja ir nekilnojamojo turto vystytojai bei pardavėjai, todėl svajojantys apie nuosavą būstą turės galimybę susipažinti ne tik su Lietuvos miestuose vystomais projektais, bet ir sužinos, kaip įsigyti būstą Tenerifėje ar kitur. Parodos dalyvių teigimu, lankytojams bus siūlomi ne tik brangūs nekilnojamojo turto projektai, bet ir ekonominės klasės butai. O taip pat ir rąstiniai bei moduliniai nameliai.

Pasak parodos organizatorių, puoselėjančius nuosavo namo kiemą, turėtų sudominti nemaža aplinkotvarkos ekspozicija, sodinukų mugė, gal net ir gyvosios žoliapjovės – alpakos, o taip pat ir lauko baldų ekspozicija. Nemokamus seminarus apie gražaus daržo kūrimą ir spalvų derinimo vingrybes parodoje pristatys „Geltono karučio“ lektoriai, kurie viską paaiškins paprastai, duos praktinių patarimų.

Lauko aikštelėse puikuosis ir naujausia statybinė technika, įranga, bus pristatomi įrankiai.

Vienas iš šiųmetės parodos akcentų – gyventojui padedančios ir jo laiką taupančios išmaniosios sistemos. Parodoje sukiosis robotai – žoliapjovės, bus demonstruojamas išmanusis laistymas, „protingos“ lysvės, balkonų ir  terasų „protingi“ želdinimo sprendimai, naujos šiltnamių mados. Be to, specialistai pristatys, kas iš tiesų yra „išmanusis namas“, pasakos ateities namų tendencijas.

„Metai iš metų daugiausia lankytojų dėmesio sulaukia alternatyvūs šildymo sprendimai, energetiniu naudingumu pasižymintys pasyvių namų sprendimai, šilumos nuostolių išvengti padedantys naujos kartos langai, durys. Manome, kad ir šiais metais susidomėjimas šia tema bus didelis, todėl džiaugiamės, kad gamintojai parodoje pristatys naujausius sprendimus, padedančius sumažinti sąskaitas už šildymą tiek butų, tiek individualių namų gyventojams,“ – sako parodos „Resta“ projekto vadovės.

Kaip ir kasmet, „Resta“ pasiūlys įdomių paskaitų statybų profesionalams, tačiau didžioji dalis renginių ir parodos akcentų turėtų sudominti ir planuojančius statybas arba remontą, ar tiesiog norinčius pasidomėti naujausiomis statybų bei dizaino tendencijomis. 

Parodos organizatorių skaičiavimu, šiemet parodoje vyks apie 50 renginių. Juose klausytojai galės susipažinti su naujausiomis statybų technologijomis, medžiagomis, nemokama būsto sąmatos skaičiuokle, sutelktiniu finansavimu, dalyvauti „Geltono karučio“ kūrybinėse dirbtuvėse-seminaruose, įvairiose dalyvių stenduose organizuojamose loterijose. Visi besidominantys Vilniaus perspektyva, miesto vizija ir plėtra, kviečiami į savivaldybės organizuojamą konferenciją – „Augantis tūkstantmečio kartos miestas – kaip keisis Vilnius?“, kuri vyks rytoj. Konferencijoje bus galima sužinoti, kaip keisis ir koks ateityje bus Vilnius, ar jis taps išmaniuoju miestu ir ką reiškia protingai ir atvirai valdyti tokį miestą. Taip pat bus pristatyta miesto transporto ateitis, sužinosime kaip judėsime sostinėje po penkerių metų.

Iš viso parodoje dalyvauja 550 įmonių iš 17 pasaulio valstybių: Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos. Paroda užima visą LITEXPO teritoriją, o jos bendras ekspozicijos plotas sieks apie 33,5 tūkst. kvadratinių metrų.

Šiandien atsidariusi paroda „Resta“ veiks iki šeštadienio 17 val.
Skaitmeninė statyba

nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-14 20:17
Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai i...
nuotrauka
2024-05-13 10:05
Reaguodama į Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių aso...
nuotrauka
2024-05-10 07:11
Visų statybos darbų pagrindas yra įrankiai ir mechanizmai: išlaidos jiems siekia 10–30 % nuo bendros projektų kainos. Todėl efektyvus jų valdymas yra svarbus verslo sėkmei.
nuotrauka
2024-05-04 07:54
Parodos „RESTA 2024“ metu įvyko tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“. Tryliktus metus iš eilės rengiama konferencija, laikoma didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, subūrė kelis šimtus NT vystytojų, valdy...
nuotrauka
2024-05-01 07:58
Statybos sektorius sparčiai skaitmenizuojamas, tačiau šis procesas kelia nemažų įtampų verslui dėl technologijų kompleksiškumo, investicijų, pagaliau – kompetencijų trūkumo. Todėl, kaip sako UAB „Statybos ritmas“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Marijampolės filialo tarybos...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-29 07:56
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasira...
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-05 09:46
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimu...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-18 11:45
Skaitmenizacija ir verslo procesų integracija visada buvo svarbiausiais Pramonės 4.0 aspektais, tačiau COVID-19 pandemijos kontekste verslų skaitmeninimas įgavo tik dar didesnį pagreitį ir reikšmę. Skaitmenizacijos nauda akivaizdi, ji dažnai tampa ir didelių verslui kylančių iššūkių priežastimi. Kas...
nuotrauka
2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – t...
nuotrauka
2023-04-26 05:21
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystymui bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoj...
nuotrauka
2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius g...
nuotrauka
2023-03-28 11:24
Sparčiai besikeičiantis statybų sektorius, veikiamas daiktų interneto, pastatų informacinio modeliavimo ir skaitmeninių dvynių bei kitų naujovių, verčia nuolat tobulėti ir verslo įmones, ir akademinę bendruomenę. Efektyviai pritaikius šias naujas technologijas galima padidinti statybos sektoriaus ef...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...

Statybunaujienos.lt » Skaitmeninė statyba