2022 sausio 20 d. ketvirtadienis, 0:24
Reklama  |  facebook

Šiaulių LEZ tikisi rekordinių metų

2021-08-12 11:23
Šiaurės Lietuvoje esančios Šiaulių laisvosios ekonominės zonos (LEZ) plėtra šiais metais gali būti rekordinė. Pernai prasidėjusi pandemija privertė verslą investicijų planus vertinti ypač konservatyviai, tačiau pagal šiemet sulaukiamas užklausas LEZ tikisi išnuomoti daugiau kaip 20 hektarų ir įveiklinto ploto apimtis padidinti 3,5 karto iki 32-33 hektarų.
nuotrauka
Šiaulių LEZ iliustr.


Minimos įmonės
Šiaulių LEZ,
Eika, UAB
Progressive Business Solutions, PBS, UAB
„Iki metų pabaigos galimybių plėstis ieškančiam verslui tikimės išnuomoti 22-23 ha ploto sklypų Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje ir tai būtų sparčiausia mūsų plėtra nuo pat veiklos pradžios. Po pandemijos nulemtos pauzės 2020-aisiais šiemet sulaukiame didelio užklausų kiekio. Bendraujame su verslu ir, jei planai pasitvirtins, šiemet Šiaulių LEZ plėtra bus rekordinė“, – cituojamas Šiaulių LEZ direktorius Artūras Klangauskas.

Remiantis Šiaulių LEZ prognozėmis, jei verslas patvirtintų savo planus kurtis Šiauliuose, jis jau užimtų ketvirtadalį ekonominės zonos teritorijos.

Iš 130 hektarų teritorijos Šiaulių LEZ išnuomota 9 hektarai, kuriuose įsikūrė tokios įmonės kaip „Bär Cargolift“, „Plus Windows“, „RD Signs“ bei „Medicinos linija“.

Su kol kas neskelbiamu nauju investuotoju preliminariai sutarta dėl 7,5 hektaro sklypo nuomos, o iki metų pabaigos tikimasi pritraukti investuotojus į dar 15 hektaro ekonominės zonos ploto.

„Pandemijos nulemta pauzė pasibaigė, vartojimas neabejotinai auga toliau, todėl verslas jaučiasi užtikrintai vėl imdamasis naujų plėtros projektų. Po pernai išgyvento sąstingio šiemet praktiškai kas savaitę sulaukiame vis naujos užklausos iš investuoti norinčių įmonių“, – pastebi A. Klangauskas.

Pasak jo, Lietuva yra konkurencinga pritraukiant investuotojus, nes jie pirmiausiai renkasi šalį, o tik po to dairosi konkrečios vietos įsikurti. Šiaulių LEZ yra visiškai pasiruošusi naujoms „plyno lauko“ investicijoms bei siūlo sutvarkytą pagrindinę infrastruktūrą: nutiestus kelius, užtikrintas inžinerines komunikacijas, šalia krovinių gabenimo veiklą gaivina ir paslaugas verslui didina tarptautinis Šiaulių oro uostas.

Šiaulių miesto savivaldybės rūpesčiu šiuo metu yra projektuojama nauja geležinkelio vėžė, skirta Šiaulių pramoniniam parkui ir Šiaulių LEZ, taip pat bus įrengtos apie 25 tūkst. kvadratinių metrų ploto geležinkelio krovinių krovos aikštelės.

„Žinoma, laisvosios ekonominės zonos statusas yra patrauklus ir dėl galimybės greitai įsikurti bei dėl pelno, nekilnojamojo turto ir kai kuriais atvejais dividendų apmokestinimo lengvatų, tačiau mes tiek dėmesio sulaukiame ne tik dėl to. Šiauliai neabejotinai tampa reikšmingu gamybos ir logistikos centru, gebančiu pritraukti investuotojų dėmesį ne tik vietos, bet ir tarptautiniu mastu, todėl bendrai tampame vis konkurencingesni“, – sako A. Klangauskas.

Jo teigimu, verslas dėl Šiauliuose susitelkusių kompetencijų miestą vertina kaip inžinerinės pramonės centrą, galintį pasiūlyti visą reikalingą infrastruktūrą bei išplėtotą logistiką, todėl laikui bėgant miesto potencialas tik dar labiau atsiskleis.

Investicijos į Šiaulių LEZ jau siekia 23,5 mln. eurų.

Bendrovė „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“ yra valdoma dviejų rinkos lyderių – bendrovių „Progressive Business Solutions“ ir „Eika“. 
Statybunaujienos.lt
Pramoninė statyba

nuotrauka
2022-01-11 11:49
Gautas Kauno rajono savivaldybės leidimas UAB „Tamro“, vaistų didmeninio platinimo įmonės bei „BENU“ vaistinių valdytojo, logistikos centrui Kauno laisvosios ekonomikos zonos (LEZ) teritorijoje. Logistikos centro statybų „build-to-suit“ tipo projektą valdo investicinės įmonės UAB „Eika Asset Managem...
nuotrauka
2022-01-10 08:00
Sausio 7 dieną Molėtuose pažymėta oficiali „Teltonikos technologijų centro“ statybų pradžios.
nuotrauka
2021-12-27 14:14
Minkštųjų baldų gamybos įmonė „Vilmers“ Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statys naują gamyklą, į kurią planuoja investuoti apie 20 mln. eurų ir sukurti 304 naujas darbo vietas. Šis projektas bus įgyvendinamas pasinaudojus ministerijos pasiūlyta žaliojo koridoriaus iniciatyva stambiems inv...
nuotrauka
2021-12-09 10:43
Kosmetikos gamybos įmonė „BIOK laboratorija“ (toliau – „BIOK LAB“) persikėlė į naują gamyklą Klevinėje, Vilniaus rajone. Toks įmonės strateginis žingsnis leis padidinti kosmetikos gamybos kiekį daugiau nei triskart – iki 25 mln. vienetų produkcijos per metus.
nuotrauka
2021-12-01 13:39
Ekonomikos ir inovacijų ministerija su tarptautine investicine VMG grupės įmone „VMG Technics“ pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį. Ši įmonė Klaipėdoje kuria Pramonės inovacijų parką, į kurį investuos iki 50 mln. eurų ir sukurs apie 150 naujų darbo vietų.
nuotrauka
2021-11-22 14:36
Kol kas visas Lietuvoje naudojamas biometanas yra importuojamas ir Lietuvoje negaminamas. Artimiausiais metais situacija turėtų pasikeisti – viena pirmųjų biometano dujų gamybos jėgainių iki 2023 m. turėtų iškilti prie Panevėžio, Šilagalyje, netoli magistralės „Via Baltica“. Biometanas bus saugiai g...
nuotrauka
2021-11-17 15:05
Vilniaus oro uosto teritorijoje oficialiai pradėta „DHL Lietuva“ skubių siuntų terminalo statyba. Inovatyvaus ir į tvarumą orientuoto terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF).
nuotrauka
2021-11-15 06:52
Stambaus investicinio projekto statusas suteiktas antrajam Lietuvoje įgyvendinamam investicijų projektui – SBA grupės Klaipėdos rajone statomai naujai baldų gamyklai, į kurią planuojama investuoti beveik 92 mln. eurų ir sukurti daugiau kaip 150 naujų darbo vietų.
nuotrauka
2021-11-04 06:25
Kauno raj., Juodonių k., šalia pagrindinio DOJUS agro prekybos ir aptarnavimo centro Lietuvoje, pradėta naujojo DOJUS įmonių grupės logistikos centro statyba.
nuotrauka
2021-10-18 15:23
Vokietijos kapitalo bendrovė „Homanit Lietuva“ Vilniaus rajone esančiuose Pagiriuose į gamyklos statybą numato investuoti 150 mln. eurų ir sukurti 440 naujų darbo vietų. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei bendrovei pasirašius stambaus projekto investicijų sutartį, šiai investicijai suteiktas s...
nuotrauka
2021-09-30 09:36
Vilniuje, Keramikų gatvėje, baigta statyti nauja lazerių technologijų bendrovės „EKSMA Optics“ optikos įrangos gamykla. Modernią užsakovo poreikiams pritaikytą 7,3 tūkst. kv. m ploto gamyklą su pažangiausiomis inžinerinėmis sistemomis už 8,2 mln. eurų pastatė darnios miestų plėtros ir statybų bendro...
nuotrauka
2021-09-24 10:24
„DPD group“ priklausanti bendrovė „DPD Lietuva“ plečia siuntų skirstymo pajėgumus Lietuvoje. Nauji DPD siuntų skirstymo centrai bus pastatyti Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir Telšiuose, netoli policijos komisariato. Vien į šių centrų statybą numatoma investuoti daugiau kaip 4 mln. eurų...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-08-12 13:38
Industrinio nekilnojamo turto (NT) segmentas po pasaulio susidūrimo su pandemija pakilo it feniksas iš pelenų. Praėjusio amžiaus pabaigoje Baltijos tigrais pramintos Lietuva, Latvija ir Estija tampa vis stipresniu traukos objektu užsienio investuotojams, kurie, Europoje esant nedidelei pasiūlai šiam...
nuotrauka
2021-08-09 11:33
Siekiant gerinti lėktuvų aptarnavimo kokybę ir padaryti ją draugiškesne aplinkai, Vilniaus oro uoste 2022 m. planuojama pradėti automatizuotos orlaivių nuledinimo nuotekų perdirbimo gamyklos statybas.
nuotrauka
2021-08-06 10:38
Alytuje daugėja investuotojų ‒ į naują pramoninėje teritorijoje atsirasiančią mineralinių uolienų perdirbimo gamyklą „MS LT01“ ketinama investuoti daugiau nei 30 mln. Eur. Planuojama, kad gamykloje darbus pradės 70 žmonių, kurių, veiklai įsibėgėjus, skaičius gali didėti net iki 400.
nuotrauka
2021-07-30 07:10
Lenkijos stiklo gaminių bendrovė PRESS GLASS pranešė apie savo planus statyti naują gamyklą Lietuvoje. Naujasis fabrikas Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje turėtų pradėti veikti 2022–2023 m., o per trejus metus PRESS GLASS įdarbins 240 kvalifikuotų specialistų.
nuotrauka
2021-07-21 11:40
„IKEA Industry Lietuva“, įsikūrusi Kazlų Rūdoje, šį mėnesį baigė svarbų aplinkosauginį projektą – 70 metrų kaminą, kurio statybai buvo skirtas 1 milijonas eurų. Šis kaminas padės dar labiau sumažinti kvapų koncentraciją aplink esančiame rajone didinant sklaidą.
nuotrauka
2021-07-02 13:50
Konversijos projektą pradedanti SBA minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ generalinės rangos sutartį pasirašė su darnios miestų plėtros ir statybų bendrove „YIT Lietuva“. Sutarties vertė – 18,5 mln. eurų. Numatoma, kad vietoje senų pastatų moderni nauja gamykla iškils 2022 m. antrą pusme...
nuotrauka
2021-06-30 13:14
AB „Kelių priežiūra“, siekdama veiklos efektyvumo ir konkurencinio pranašumo, modernizavo asfalto gamyklą Kuršėnuose. Pagrindinis šio atnaujinimo tikslas – operatyviai aprūpinti bendrovės Kelių tarnybas reikiamu kiekiu įvairių rūšių asfalto. Didžioji dalis produkcijos būtent ir bus skirta šiam porei...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba