2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 21:40
Reklama  |  facebook

Šiaulių m. pietinio rajono jau šį rudenį laukia dideli darbai

2018-08-16 15:41
Šiaulių miesto pietiniame rajone esančiose gatvėse artimiausių metu prasidės milijoninės vertės darbai. Numatytas kapitalinis remontas Tilžės gatvės dalyje, taip pat mažesnių gatvių su šaligatviais remontas, suplanuota netgi nauja žiedinė sankryža.
nuotrauka
išgarsintas Šiaulių pietinis rajonas galės didžiuotis ne tik visoje šalyje žinomu įvaizdžiu, bet ir atnaujintomis erdvėmis. Šiaulių m. sav. (Vitalio Lebedžio) nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių vandenys, UAB
Šiaulių plentas, UAB
Šiaulių m. savivaldybė,
Populiarioje knygoje išgarsintas Šiaulių pietinis rajonas galės didžiuotis ne tik visoje šalyje žinomu įvaizdžiu, bet ir atnaujintomis erdvėmis.

„Jei anksčiau šioje miesto dalyje gyvenantys šiauliečiai skundėsi, kad gražinamas tik centras, tai šiemet būtent pietiniame bus investuota didžioji dalis gatvių remontui skirtų savivaldybės biudžeto ir valstybinės Kelių priežiūros programos lėšų“, – rašoma Šiaulių savivaldybės išplatintame pranešime.

Bene labiausiai situacija keisis Lyros, Dainų ir Gardino gatvių ribojamame kvartale. Šiaulių miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Lyros gatvės ir šaligatvių remonto, jis turi būti baigtas iki metų pabaigos. Parinkti rangovai, kurie artimiausiu metu pradės ir Dainų bei Aido gatvių remontą, tiesa, šiemet bus tvarkoma tik važiuojamoji šių gatvių dalis, o šaligatviai – 2019 metais, kai tinklų atnaujinimą baigs UAB „Šiaulių vandenys“.

Jau pasirašyta rangos sutartis ir dėl Tilžės gatvės atkarpos (nuo Aukštabalio g. iki Gardino g.) kapitalinio remonto. Dėl didelio masto darbai skirstomi į du etapus. Važiuojamoji dalis bus remontuojama dar šiemet, o šaligatviai, takai, aikštelės – 2019 metais. Planuojama darbų pradžia – rugpjūčio pabaiga–rugsėjo pradžia, iki to laiko rangovai – UAB „Šiaulių plentas“ atliks reikalingus projektavimo darbus.

Šiemet numatoma pradėti ir naujo žiedo Lyros–Gardino gatvių sankirtoje įrengimo darbus. Šis brangus objektas turėtų būti galutinai baigtas kitais metais. Rangos konkurso dalyvių pasiūlymai įvertinti, bus vykdomos derybos dėl darbų kainos. Tikimasi, kad darbai prasidės rugsėjo pabaigoje.

Dar viena infrastruktūros investicija pietiniame – pėsčiųjų tako tarp Gegužių ir Sevastopolio gatvių remontas, darbai turėtų prasidėti šio mėnesio pabaigoje.

Kitose miesto dalyse numatytiems atlikti remonto darbams taip pat paskirtos nemenkos sumos. Šiemet planuojama pradėti seniai lauktą Bačiūnų gatvės atnaujinimą, iki metų pabaigos turėtų būti baigtas pirmasis etapas – atkarpa nuo Pramonės iki Vyturių gatvės. Pasak skelbiamo pranešimo, gatvė ir šalia esantis pėsčiųjų ir dviračių takas bus perkloti naujai. Pagal projektą bus keičiama ne tik viršutinė asfalto danga, bet ir visi pagrindai. Naujai suformuota kelio sankasa bus pritaikyta didesnėms apkrovoms ir išaugusiam eismo intensyvumui, dviračių takas rekonstrukcijos metu bus platinamas.

Pasak Šiaulių mero Artūro Visocko, Bačiūnų gatvė dėl savo ilgio (beveik 8 km.) rekonstrukcija turėtų būti skirstoma į atskirus etapus ir tęstųsi kelis metus. Šiuo metu savivladybė ieško kitų būdų, kaip surinkti pakankamą kiekį lėšų ir darbus Bačiūnų gatvėje užbaigti kiek įmanoma greičiau, 2019–2020 metais.

Vairuotojai, kuriuos gąsdindavo nesaugi Dvaro, Žemaitės ir Grafo Zubovo gatvių sankirta, netrukus galės lengviau atsikvėpti, Sodo ir Žemaitės gatves sujungs nauja Stumbro gatvė, tad minėta sankryža taps įprastine keturšale. 

Kelininkų šiemet turi sulaukti ir J. Basanavičiaus gatvės atkarpa (tarp Sodo g. ir Vaidoto g.), čia bus atliktas kapitalinis remontas. Darbus planuojama pradėti rugsėjo pradžioje, kai tik bus baigti vamzdynų keitimo darbai.

Pėstiesiems svarbios atkarpos taip pat sulaukia dėmesio. P. Cvirkos gatvės šaligatvio (nuo A. Mickevičiaus g. iki Žemaitės g.) remontas jau atliktas, artimiausiu metu numatoma remontuoti šaligatvį Vilniaus gatvėje tarp Žemaitės ir M. Valančiaus gatvių (palei centrinę turgavietę), S. Daukanto gatvės šaligatvį palei lengvosios atletikos maniežą. Jau pradėtas tvarkyti Vytauto gatvės šaligatvis šalia centrinio futbolo stadiono.

Visiems šiems darbams skirta puspenkto milijono eurų, didesnioji šios sumos dalis numatyta miesto biudžete.

Kol kas vis tenka atidėti Tilžės gatvės dviračių tako tiesimą nuo Prisikėlimo aikštės prieigų iki Vaidoto gatvės. Jau kelis kartus skelbtame rangos darbų konkurse kelininkai nepateikė tinkamo pasiūlymo. Takui tiesti skirtas 9 mėn. terminas, darbų metu bus keičiamos dangos, atsiras poilsio aikštelių, stovų, suolelių.

O miesto centrinėje dalyje sėkmingai vykdomas Prisikėlimo aikštės ir gretimų gatvių rekonstrukcijos projektas. Vamzdynų keitimas bulvare turėtų būti baigtas iki rugsėjo 1 d., iki lapkričio bus atstatytas grindinys.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 09:33
Šią savaitę Vilniaus Gedimino prospekte nukritęs balkonas dar kartą priminė apie prastos būklės balkonų keliamas grėsmes tiek praeiviams, tiek daugiabučių gyventojams. Daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai" statinių techninės priežiūros specialistas Povilas Lysiukas pe...
nuotrauka
2024-05-29 10:48
Šiandien įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Sendvaryje, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils net 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, ...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse