2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 4:24
Reklama  |  facebook

Šiaulių savivaldybės ginčas su MEBA. Teismas deda tašką Šiaulių menų inkubatoriaus procese

2020-04-20 09:11
Šiaulių miesto savivaldybė po kelių metų bylinėjimosi pagaliau sulaukė teigiamo Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo ginče su RUAB „Meba“ dėl žlugusio Menų inkubatoriaus projekto pasekmių. Šiaulių miesto savivaldybė siekė įrodyti, kad nėra solidariai atsakinga su tuometine projekto įgyvendintoja VšĮ Šiaulių regiono plėtros agentūra. Savivaldybei, kaip rašoma pranešime, teko bylinėtis visų instancijų LR teismuose dėl siekio iš Šiaulių miesto savivaldybės prisiteisti daugiau nei 800 tūkst. Eur.
nuotrauka
Šiaulių menų inkubatorius. Šiualių m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių m. savivaldybė,
Meba, UAB
Ieškovė RUAB „Meba“ savo reikalavimą Savivaldybei, kaip solidariajai atsakovei dėl skolos pagal statybos rangos sutartį grindė aplinkybe, kad Savivaldybė buvo statytoja, pavedusi užsakovo funkcijas atlikti viešajai įstaigai, t. y. kad tarp atsakovių byloje buvo susiklostę statybos valdymo teisiniai santykiai. Be to, ieškovė teigė, kad teisines pasekmes rangos sutartis sukėlė būtent Savivaldybei, nes ji siekė įgyti iš rangos sutarties kylančias teises, pareigas bei naudą.

Lietuvos Apeliacinis teismas 2019 m. nusprendė, kad Šiaulių miesto savivaldybė yra solidariai atsakinga ir neįgyvendinto projekto teisinės pasekmės tenka ir jai. Žinant aplinkybę, kad VšĮ Šiaulių regiono plėtros agentūra realiai bankrutavusi, visos pasekmės buvo nukreiptos į Šiaulių miesto savivaldybę, kuri antstolio raginama dalį teismo sprendimo įvykdė ir sumokėjo daugiau nei 120 tūkst. Eur. RUAB „Meba“.

Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė apskundė antstolio veiksmus bei kreipėsi kasaciniu skundu į Lietuvos Aukščiausiąjį teismą. Šiame teisme buvo sustabdytas tolesnis Apeliacinio teismo sprendimo vykdymas, o dalis bylos grąžinta nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui iš naujo.

Grąžinus civilinę bylą nagrinėti Lietuvos apeliaciniame teisme, pastarasis sudėjo visus taškus šioje istorijoje ir iš naujo kvalifikavo statybos valdymo teisinius santykius ir priėmė naują 2020 m. balandžio 9 d. nutartį byloje, kuria nusprendė, kaip cituojama savivaldybės pranešime,„Civilinės bylos dalį pagal restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės „MEBA“ ieškinio reikalavimą dalyje dėl 116 804,28 Eur skolos bankrutavusiai viešajai įstaigai „Šiaulių regiono plėtros agentūra“, nutraukti. Restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės „MEBA“ ieškinio reikalavimą dalyje dėl 116 804,28 Eur skolos Šiaulių miesto savivaldybei, atmesti.“

Teismas priteisė Šiaulių miesto savivaldybės administracijai iš bendrovės „MEBA“ 6 954,84 Eur  bylinėjimosi išlaidų bei nusprendė įpareigoti ieškovę, bendrovę „MEBA“, grąžinti Šiaulių miesto savivaldybės administracijai tai, kas iš jos išieškota ieškovės – 120 632,51 Eur .

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, šiuo nauju Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu buvo aiškiai konstatuota, kad Šiaulių miesto savivaldybė nėra solidariai atsakinga su bankrutavusia VšĮ Šiaulių regiono plėtros agentūra. Apeliacinės instancijos teismo kolegijos vertinimu, ieškovė RUAB „Meba“ neturėjo pagrindo manyti, kad statytoja šiuo atveju yra savivaldybė ir (ar), kad savivaldybė įgaliojo veikti savo vardu viešąją įstaigą, todėl ieškovė ir neturi reikalavimo teisės į savivaldybę ieškovės nurodomais pagrindais.

„Meba“ Šiaulių miesto savivaldybei yra iškėlusi dar tris civilines bylas, kuriose reikalaujama šimtatūkstantinių sumų, iš kurių dviejose jau buvo priimti palankūs Šiaulių miesto savivaldybei sprendimai, tačiau pastarieji buvo apskųsti.. Dar vienoje byloje priimtas preliminarus sprendimas, dėl kurio Šiaulių miesto savivaldybė yra pateikusi prieštaravimus. Šios civilinės bylos buvo sustabdytos, kol bylą išnagrinės Lietuvos Aukščiausiasis teismas, nes bylose buvo keliamas tas pats klausimas, ar Šiaulių miesto savivaldybė yra solidariai atsakinga dėl kilusios žalos RUAB „Meba“.

Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas ir Savivaldybės teisininkai principingai nesutiko su RUAB „Meba“ siūlymais sudaryti taikos sutartis bylose, kai buvo siūloma sumokėti RUAB „Meba“ ir baigti civilinį ginčą taikiai. Naujasis Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas tik parodė šios pozicijos teisingumą, rašoma savivaldybės pranešime.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...
nuotrauka
2023-09-06 08:58
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl UAB „Pasvalio vandenys“ direktoriaus Algimanto Mataičio galimo kyšininkavimo. Kaltinimai dėl papirkimo šioje byloje pateikti vienai Pasvalio bendrovei ir jos vadovui E. Z.
nuotrauka
2023-09-04 10:25
Šiandien duris Klaipėdoje atveria rekonstruotas lopšelis-darželis „Svirpliukas“. Vaikai į įstaigą sugrįžta po dvejų metų pertraukos.
nuotrauka
2023-08-31 06:54
Vyriausybės sprendimu Nidos švyturio pastatų kompleksą išbraukus iš parduodamų objektų sąrašo, jis galės būti perduotas Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM). Toks sprendimas leis atverti daugiau kultūros turinio visuomenei, pritaikant Nidos švyturio komplekso pastatus vietos bendruomenės ir...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse