2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 22:55
Reklama  |  facebook

Šiauliuose rekonstruota 38 km vandentiekio ir nuotekų tinklų

2019-12-27 09:33
Užbaigti vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai pagal vieną stambiausią rangos sutartį, kurią UAB „Šiaulių vandenys“ su rangovu – jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančia ūkio subjektų grupe AB „Panevėžio statybos trestas“ (pagrindinis partneris) ir SIA „Monum“ – pasirašė 2017 m. balandžio 20 d.
nuotrauka
Atnaujinus vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūrą Šiauliuose, pagerės geriamojo vandens kokybė ir tiekimas, bus užtikrinta nuotekų tvarkymo paslaugų kokybė. ŠIAULIŲ VANDENŲ nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių m. savivaldybė,
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
Šiaulių vandenys, UAB

Pagal šią sutartį Šiauliuose buvo rekonstruota 18,15 km labiausiai susidėvėjusių vandentiekio ir 20 km nuotekų vamzdynų, sumontuota 478 vnt. naujų vandentiekio šulinių ir 702 vnt. nuotekų šulinių. Rangovas darbų atliko už 6,77 mln. Eur (be PVM), pranešė „Šiaulių vandenys“.

Lapkričio pradžioje rangovas perdavė UAB „Šiaulių vandenys“ atliktus darbus. Bendrovė jau ruošia dokumentaciją Statybų užbaigimo komisijai vertinti. Darbai atlikti įgyvendinant projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstravimas Šiaulių mieste“.

Darbai vyko beveik 40-yje miesto gatvių

Pasak AB „Panevėžio statybos trestas“ statybos darbų vadovo Andrius Jėčiaus, cituojamo „Šiaulių vandenų“ pranešime, dėl didelės darbų apimties projektas buvo suskirstytas į keturis etapus. Tinklai buvo projektuojami dalimis, taip pat dalimis gauti statybos leidimai bei priduoti darbai.

Statybos darbų vadovo teigimu, didžioji dalis vamzdynų (apie 80 proc.) buvo rekonstruojami betranšėjiniu vamzdynų atstatymo metodu: laužant senąjį vamzdį buvo įvelkamas naujas plastikinis vamzdis. Likę vamzdynai buvo rekonstruojami kitais metodais: į didesnio skersmens seną vamzdį buvo įvelkamas naujas mažesnio skersmens, atviru būdu – atkasant vamzdynus, o taip pat taikant vamzdynų atstatymo technologiją vietoje polimerizuojamais vamzdžiais.

Rekonstruojami vandentiekio vamzdžiai buvo kalaus ketaus ir plieniniai nuo 32 mm iki 400 mm skersmens, o nuotekų – keramikiniai ir gelžbetoniniai nuo 110 mm iki 800 mm skersmens. Daugiausia buvo rekonstruota 160 mm ir 315 mm skersmens vandentiekio bei 225 mm skersmens nuotekų vamzdynų.

„Projekto darbai buvo sudėtingi ne tik dėl intensyvaus eismo gatvėse, ypač miesto centrinėje dalyje, bet ir dėl didelių gylių, kurie siekė 6–7 m, o vidutiniškai tinklai pakloti 4 metrų gylyje. Be to, prieš kelis dešimtmečius nutiesti vamzdynai šiandien yra per arti pastatų pamatų ir tai taip pat apsunkino darbus, – sakė A. Jėčius.

Projekto darbai tęsiasi


Šio projekto darbai dar tęsiasi. UAB „Šiaulių vandenys“ 2018 m. balandžio 18 d. pasirašė rangos sutartį su Danijos kompanija „Per Aarsleff A/S“, pagal kurią per 18 mėn. bus rekonstruota 2,72 km vandentiekio ir 7,89 km nuotekų tinklų. Rangovas rekonstrukcijos darbus atliks už 3,45 mln. Eur (be PVM). Šios rangos sutarties darbus planuojama užbaigti kitų metų pradžioje.

Pagerės teikiamų paslaugų kokybė

Atnaujinus vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūrą Šiauliuose, pagerės geriamojo vandens kokybė ir tiekimas, bus užtikrinta nuotekų tvarkymo paslaugų kokybė. Taip pat sumažės gedimų tinkluose, pagerės ekologinė situacija mieste. UAB „Šiaulių vandenys“ patirs mažiau sąnaudų tinklų eksploatacijai bei padidės miesto vandentvarkos ūkio efektyvumas.

Viso projekto vertė – 10,25 mln. eurų (be PVM). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo (50 proc.) ir projekto vykdytojos UAB „Šiaulių vandenys“ (50 proc.) lėšomis.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 09:33
Šią savaitę Vilniaus Gedimino prospekte nukritęs balkonas dar kartą priminė apie prastos būklės balkonų keliamas grėsmes tiek praeiviams, tiek daugiabučių gyventojams. Daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai" statinių techninės priežiūros specialistas Povilas Lysiukas pe...
nuotrauka
2024-05-29 10:48
Šiandien įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Sendvaryje, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils net 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, ...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse