Šildymas be rūpesčių: kas svarbu įrengiant, prižiūrint ir modernizuojant šildymo sistemą?

Prieš įrengiant šildymo sistemą, pirmiausia būtinas projektas
Tam, kad šildymo sistema būtų įrengta, pirmiausia būtina parengti projektą. Projektuotojas įvertina visus pastato parametrus, apskaičiuoja šilumos poreikį. Pagal tai parenkama, kokia sistema būtų ekonomiškiausia konkrečiu atveju. Pagal tai, kokia šildymo sistema parenkama, apskaičiuojama, kokie turi būti vamzdžių diametrai, koks šilumos poreikis bus reikalingas eksploatuojant. Kai viskas suprojektuojama, galima diegti pačią sistemą.
Jeigu žmogus bent šiek tiek supranta apie šildymo sistemas, žino, ko jam reikia, projekto gali ir neprireikti. Tačiau dažniausiai būna taip, kad žinių trūksta, be to, rinkoje nuolat atsiranda daug naujovių, tad žmogus, kasdien su tuo nesusiduriantis, be specialistų pagalbos šioje informacijoje sunkiai susivoktų.
Kartais žmonės atkakliai tvirtina, kad jiems reikia kokios nors konkrečios šildymo sistemos. Tačiau specialistas mato, kad apšildyti turimas patalpas su kliento pasirinkta sistema – neekonomiška, neretai – netgi visai netinka. Gali būti ir taip, kad kliento pasirinkta sistema tam tikroms patalpoms šildyti būtų ir nesaugi. Tik specialistas gali pasakyti, kokia šildymo sistema kokioje patalpoje, kokiai paskirčiai – būtų pati efektyviausia. Taigi geriau pasidalinti savo lūkesčiais su specialistu, aptarti poreikius ir pasitikėti profesionalo sprendimais.
Kai yra parengtas šildymo sistemos projektas konkrečioms patalpoms, tai reiškia, kad yra ir konkreti informacija, skaičiai, kurie leidžia paprasčiau pasirinkti ir sistemos tiekėją, ir montuotoją, o bendrauti darbo metu – lengviau ir greičiau.
Taigi, specialistai išsiaiškina klientų lūkesčius ir pageidavimus. Įvertinę objektą pagal brėžinius, ypač, jei tai sudėtingas ar netipinis projektas, vyksta į vietą išsiaiškinti konkrečių sąlygų. Tuomet atliekami projektavimo darbai ir pasiūlomi keli variantai, iš kurių klientas turi galimybę pasirinkti optimaliausią savo atveju.
Kaip dažnai prižiūrėti sistemą? Kasmet
Šildymo sistemos priežiūra yra būtinybė, o ne prabanga. Tai profilaktinė priežiūra, kuri turi įtakos efektyviam sistemos darbui. Jeigu sistema teisingai prižiūrima, ji tarnaus labai ilgai ir efektyviai.Dažniausiai priežiūra yra kasmetinė, atliekama prieš pradedant šildymo sezoną. Įrenginiai ne tik patikrinami, bet ir sureguliuojami, jeigu to reikia.
Apžiūros metu specialistai turi galimybę įvertinti, kiek sistema susidėvėjusi, kokios detalės turi būti keičiamos naujomis. Specialistai gali padėti užbėgti už akių didesnėms problemoms, padėti sutaupyti, nes apžiūros metu įvertina nusidėvėjimus, įspėdami apie galimus gedimus.
Specialistai pastebi, kad kasmetine profilaktine sistemos priežiūra pasirūpina retas žmogus, tačiau praktiškai visada tokiais atvejais išlaidos remontams susidaro gerokai didesnės. O sistemai sugedus žiemos metu, tenka ir parą kitą pašalti, kol gedimas pašalinamas.
Modernizuoti verta ne tik taupantiems pinigus
Šildymo sistemų gamintojai kasmet pateikia daug naujovių. Paprastai jos padeda taupyti energiją, yra paprasčiau naudojamos, teikia kitų verčių. Todėl verta pasidomėti, paklausinėti specialistų apie rinkos naujoves, nes modernizavimas atsiperka – taupydamas laiką, pinigus, paprastindamas naudojimą.
Modernūs šilumos siurbliai, atkreipia dėmesį specialistai, sunaudoja daug mažiau energijos nei, pavyzdžiui, senesnio tipo siurbliai. Rinkoje kasmet pasirodo vis tobulesnių dujinių katilų.
Atnaujinama gali būti tiek šildymo įranga, tiek ir visa šildymo sistema.
Reklama