Šildymo sistemos siurblio keitimas – efektyvus būdas sutaupyti

Optimalaus energijos suvartojimo tiek komerciniuose, tiek gyvenamuosiuose pastatuose reikalauja ir teisės aktai. Siekiant, kad energijos suvartojimas atitiktų naujausius tvarios statybos reikalavimus ir užtikrintų vartotojams komfortišką aplinką, danų kompanijos atstovybė „Grundfos Pumps Baltic“ siūlo sprendimą – šildymo sistemas aprūpinti inovatyviais ir efektyviais siurbliais, kurie suvartoja gerokai mažiau elektros energijos nei senieji.
Ar siurblys nešvaisto Jūsų pinigų?
Dauguma senesnių pastatų pasižymi menku energiniu naudingumu. Norint pasiekti komfortišką temperatūrą patalpose, reikia daugiau šildyti, sunaudojama daugiau elektros energijos. Norint maksimaliai sumažinti energijos suvartojimą, būtina neefektyvius, senus siurblius pakeisti energiją taupančiais šildymo sistemų sprendimais.

Taip pat svarbu tinkamai subalansuoti šildymo sistemą. Tinkamai subalansuota šildymo sistema gali padėti sutaupyti 1–7 proc. individualiuose gyvenamuosiuose namuose ir iki 15 proc. senesniuose, didesniuose pastatuose. Pakeitę senus siurblius naujais, tvariais, aplinkai draugiškais gaminiais, ne tik sutaupysite energijos kaštus, bet ir prisidėsite prie CO2 emisijų mažinimo globaliu mastu.
Jei jums svarbu taupyti energiją, verta pasidomėti siurbliais, tinkančiais jūsų šildymo ir vėdinimo sistemai. Jei siurblys yra senesnio modelio, gali būti iššvaistoma daug pinigų. Tad norint įvertinti, ar siurblį jau laikas keisti, svarbu atsižvelgti į jo amžių, modelį ir tipą. Siurbliai, turintys pastovaus greičio veikimo režimą, gali būti keičiami ir po trejų ar mažiau metų, o siurblius, kurių greitis reguliuojamas automatiškai, dažniausiai rekomenduojama keisti po aštuonerių ir daugiau metų naudojimo.Kaip paskaičiuoti, kiek galima sutaupyti pakeitus siurblį
Net 95 proc. išlaidų, kurias patiriame per visą siurblio veikimo laiką, sudaro energijos kaštai (85 proc.), aptarnavimas ir priežiūra. Pati siurblio kaina tesiekia 5 proc. Tad siurblio atnaujinimas gali padėti ne tik sumažinti išlaidas, bet ir užtikrinti sklandų šilumos ar vėdinimo sistemos darbą, optimizuoti priežiūrą ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.
Naujas, tinkamai parinktas ir konkretiems poreikiams pritaikytas šildymo sistemos cirkuliacinis siurblys veikia patikimiau, efektyviau, sklandžiau. Be to, jis rečiau genda, yra taupesnis ir suteikia daugiau komforto.
Jei jūsų siurblį jau laikas keisti, tačiau prieš priimdami sprendimą norite pasitikrinti, kaip ir kiek energijos galima sutaupyti pasirinkus naują įrenginį, „Grundfos Pumps Baltic“ Lietuvos filialo komanda siūlo profesionalų energetinį patikrinimą. Procedūra aiškiai parodo, kaip galima sutaupyti energijos (apskaičiuojamos išlaidos visam siurblio gyvavimo ciklui) ir kokiais siurbliais reikėtų pakeisti senus. Ši siurblio atnaujinimo potencialą atskleidžianti paslauga yra visiškai nemokama ir neturi jokios įtakos kasdienei veiklai.
Kokių klaidų vengti, renkantis naują šildymo sistemos siurblįNet ir nutarus atnaujinti seną šilumos sistemos įrangą ir pasirinkus tvaresnius, modernius sprendimus, pasitaiko klaidų, kurios trukdo pasiekti maksimalių rezultatų. Pagrindinės klaidos, kurių svarbu vengti, yra trys:
„Grundfos Pumps Baltic“ nuolat tobulina savo gaminius ir ieško inovatyvių, tvarių sprendimų, kad prisidėtų prie pastatų energinio naudingumo, tvarumo, ilgaamžiškumo ir vartotojų komforto. Gamintojas tikisi, kad pastatų renovacija, siekiant pagerinti jų energinį efektyvumą, įgaus naują mastą ir vis daugiau pastatų savininkų atsigręš į efektyvius sprendimus. Siurblių pakeitimas naujais padės sumažinti energijos ir vandens sąnaudas bei prisidės prie švaresnės gamtos ir sveikesnės aplinkos visai visuomenei.1. Siurblys su neefektyvia valdymo sistema. Jo savininkams auga eksploatacinės išlaidos, o siurblio priežiūra yra sudėtingesnė, dėl to mažėja vartotojo komfortas. „Grundfos Pumps Baltic“, vienas iš didžiausių siurblių gamintojų pasaulyje, siūlo sprendimą. Cirkuliacinis siurblys „Grundfos MAGNA3“ turi išmaniąją nuotolinę valdymo sistemą ir yra efektyviausias didelis cirkuliacinis siurblys rinkoje. Jis padeda sutaupyti iki 75 proc. energijos. AUTOADAPT funkcija ir integruotas dažnio keitiklis užtikrina maksimalų komfortą ir padeda užtikrinti sklandų darbą esant skirtingiems poreikiams.2. Neteisingas ŠVOK sistemos paleidimas. Ši klaida mažina siurblio efektyvumą ir didina vandens bei energijos suvartojimą ir kaštus. Visa tai sukelia nepatogumų vartotojams. O „Grundfos MAGNA3“ siurblys pasižymi paprastu, intuityviu nustatymu: įjungus siurblį pirmą kartą, paleisti sistemą pagal nuoseklius žingsnius padės specialiai tam skirta programa „Assist™“. Taip pat šį modelį galima valdyti nuotoliniu būdu iš savo išmanaus įrenginio.3. Prastas energijos optimizavimas. Jei trūksta duomenų, išauga priežiūros ir aptarnavimo sąnaudos, sumažėja funkcionalumas. Taip pat tampa neįmanoma pasinaudoti visomis galimybėmis subalansuoti ŠVOK sistemą, dėl to jos efektyvumas gali sumažėti 10–20 proc. Tokiu atveju problemą išspręsti padės „Grundfos MIXIT“ maišymo kilpa šildymo ir aušinimo sistemoms. Įrenginys valdomas įmontuota pavara ir valdikliu. Taip pat užtikrinama nemokama veikimo stebėsena, temperatūros, srauto ir šiluminės galios kontrolė, o duomenys gali pasitarnauti energijos optimizavimo procesuose.
Nepraleiskite galimybės pasinaudoti nemokamu profesionaliu energetiniu patikrinimu ir sužinoti, kiek galėtumėte sutaupyti.