2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 5:43
Reklama  |  facebook

Skaičiuojama, kad dėl „Ekologistikoje“ kilusio gaisro aplinkai padaryta žalos už 5,5 mln. eurų

2019-11-22 14:37
Dėl gaisro Alytaus miesto savivaldybės patirtos išlaidos šiuo metu siekia 100 tūkst. Eur, ūkio subjektai prašo kompensuoti nuostolius už 135 tūkst. Eur sumą. Alytaus rajono savivaldybė skaičiuoja 23 tūkst. Eur nuostolį. 18 ūkininkų kreipėsi į rajono savivaldybę su prašymais kompensuoti patirtą žalą dėl uždrausto parduoti pieno – ūkininkų nuostoliai siekia daugiau nei 20 tūkst. Eur.
nuotrauka
Gaisras Alytuje. Aplinkos ministerijos nuotr.


Minimos įmonės
Ekologistika, UAB
Aplinkos apsaugos agentūra,

Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (toliau – VESK) aptarė įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro padarinių šalinimo eigą Alytaus mieste ir rajone. VESK posėdyje nuspręsta, kad nėra būtinybės skelbti ekstremalios situacijos valstybės mastu – po gaisro Alytuje tarša į kitas savivaldybių teritorijas neišplito.

Kokius nuostolius gaisras atnešė savivaldybėms bei ūkio subjektams

Tačiau nutarta tęsti aplinkos taršos stebėseną: valstybės institucijos ir toliau privalės koordinuoti veiksmus su savivaldybėmis, teikti informaciją apie atliekamus tyrimus bei esant poreikiui – atnaujinti rekomendacijas gyventojams.

Posėdyje taip pat pristatyti aplinkos tyrimų Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse rezultatai, aptartos savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos padarinių šalinimo priemonės ir problemos.
Maždaug pusė po gaisro susidariusių pavojingų atliekų iš įmonės teritorijos yra jau išvežta – liko dar 500 tonų padangų degėsių. Posėdžio metu pavesta įmonei „Toksika“ kaip įmanoma greičiau išvežti visas pavojingas atliekas. Šiuo metu užterštas vanduo, naudotas gaisrui gesinti, yra saugomas saugiose talpyklose – aplinkai pavojaus jis nekelia. Ekspertų grupė sprendžia, kokiu būdu saugiai ir efektyviai išvalyti užterštą vandenį.
VESK posėdyje pranešta, kokius nuostolius gaisras atnešė savivaldybėms bei ūkio subjektams.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skaičiuoja, kad tyrimams, susijusiems su gaisro padariniais, išleista 250 tūkst. Eur, Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamas biomonitoringas Alytaus rajone atsieis maždaug 400 tūkst. Eur. Patirti nuostoliai ir pagrįstos išlaidos gaisro padariniams likviduoti bus kompensuojami iš valstybės rezervo.

Skaičiuojama, kaip praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, kad dėl įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro aplinkai padaryta žala siekia 5,5 milijono Eur.

Aplinkos apsaugos agentūra atliko beveik pustrečio tūkstančio vandens analizių 

Aplinkos apsaugos agentūra (AAA), kaip pranešė Aplinkos ministerija, nuo pat gaisro pradžios padangų perdirbimo įmonėje Alytuje spalio 16 d. iki lapkričio 18 d. atliko 119 vandens mėginių, imtų iš Nemuno ir vandens telkinių šio gaisro paveiktoje teritorijoje, 2407 analizes. Juose tirti 64 skirtingi parametrai.

Šių tyrimų tikslas – ištirti į paviršinius vandens telkinius galimai patekusius teršalus ir vandens kokybę.

Apibendrinus visą mėnesį iš Nemuno (žemiau Alytaus nuotekų valymo įrenginių) imtų mėginių tyrimus matyti, dalijasi AAA, kad jo vandenyje nė vienas iš matuotų sunkiųjų metalų neviršijo momentinių didžiausių leistinų koncentracijų, o kai jos nenustatytos – vidutinių metinių leistinų koncentracijų. Normų neviršijo ir kitos tirtos pavojingos medžiagos – polichlorinti bifenilai, policikliniai aromatiniai angliavandeniliai, lakieji organiniai junginiai, naftos angliavandeniliai. Spalio antroje pusėje trumpuoju laikotarpiu po gaisro dėl sutrikusios nuotekų valyklos veiklos Nemune buvo stebima padidėjusi organinių, azotinių ir fosfatinių medžiagų koncentracija, bet lapkričio pradžioje ji labai sumažėjo ir tapo artima geros būklės vertei. Gaisro metu (spalio 20-21 d.) paimti mėginiai toksiškumui nustatyti parodė, kad Nemuno vanduo buvo netoksiškas.

Padidėjusi tarša nenustatyta ir ištyrus gaisro poveikio teritorijoje esančių telkinių vandenį. Mėginiai buvo paimti iš kūdrų Miklusėnuose, Jasunskų ir Navickų kaimuose, Kavalio ežero ir Gulbynės karjero. Nė vienos kūdros vandenyje sunkiųjų metalų ir policiklinių aromatinių angliavandenilių koncentracijos, praneša AAA, neviršijo momentinių arba metinių didžiausių leistinų koncentracijų. Kavalio ežere sunkiųjų metalų, lakiųjų organinių junginių, polichlorintų bifenilų, policiklinių aromatinių angliavandenilių ir naftos angliavandenilių koncentracijos buvo mažesnės už metodo nustatymo ribą. Gulbynės karjere, į kurį pateko gaisro gesinimui naudoto vandens, nei vienas iš sunkiųjų metalų neviršijo momentinės didžiausios leidžiamos koncentracijos. Iš policiklinių aromatinių angliavandenilių vienintelis benz(g,h,i)perilenas viršijo momentinę didžiausią leidžiamą koncentraciją 1,5 karto. Kitų teršalų koncentracijos buvo mažos, o dažnai net mažesnės už metodo nustatymo ribą.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Gaisras, Nuostoliai
Aktualijos

nuotrauka
2021-12-08 16:33
Trečiadienį, gruodžio 8 d., Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam nutarimui, kuris nustato, kokiais atvejais perkančiosios organizacijos pirkimo dokumentuose turės nurodyti privalomo statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodų taikymo reikalavimus ir kriterijus.
nuotrauka
2021-12-08 13:51
„Eika“ įmonių grupė ir „Eternia Solar“ pasirašė susitarimą dėl 5 MW bendros galios saulės elektrinių parko statybos ir eksploatacinės priežiūros. Šiuo susitarimu „Eika“ užtikrintai kreipia veiklą tvarumo kryptimi – nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins 85 proc. „Eika“ įmonių grupės dabartinio energijos...
nuotrauka
2021-12-08 08:57
„EfTEN Capital“ įkūrė naują komercinio nekilnojamojo turto fondą, kuris vadovausis žaliųjų investicijų principais. Pirmasis fondo įsigijimas – „Danske Bank“ biurų pastatas Vilniuje.
nuotrauka
2021-12-07 11:41
Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ sutarė įsigyti bendrovės „CSUB AS“ kontrolinį akcijų paketą. Norvegijos įmonė, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžiner...
nuotrauka
2021-12-06 14:11
Lietuvos banko valdyba oficialiai įtvirtino anksčiau skelbtą ketinimą kredito davėjams taikyti papildomą 2 proc. kapitalo rezervą būsto paskolų portfeliui, taip siekdama pristabdyti kaistančią būsto rinką ir mažinti rizikas finansiniam stabilumui. Šis reikalavimas nuo 2022 m. liepos 1 d. bus taikoma...
nuotrauka
2021-12-06 07:11
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba kvietė organizacijas dalyvauti konkurse „Efektyviausi viešieji pirkimai 2021“ ir atrinko geriausiai bei profesionaliausiai atliktus pirkimus. Laimėtojai buvo renkami trims nominacijoms: darniausio, inovatyviausio ir sumaniausiai or...
nuotrauka
2021-12-03 10:05
Sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose Vilniaus rajonuose (Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje) bus statomos naujos ugdymo įstaigos. Jų projektams skelbiami architektūrinės idėjos konkursai.
nuotrauka
2021-12-03 08:31
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu kuklesnis nei spalį. Nepaisant to, šie metai pagal sandorių skaičių jau aplenkė iki tol rekordiniais buvusius 2019-uosius, skelbia įregistruotų NT sandorių ...
nuotrauka
2021-12-02 14:29
Valstybinė darbo inspekcija (DVI) š. m. spalį atliko įmonių, kurios priima laikinai dirbti komandiruotus užsienio šalių piliečius, patikrinimus ir nustatė 41 pažeidimą, tarp kurių ir trys nelegaliai įdarbinti užsienio šalių piliečiai.
nuotrauka
2021-12-02 11:36
Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ 2022 m. planuoja 240 mln. eurų vertės investicijas – 10 proc. didesnes, palyginti su šiais metais. Įmonės prioritetais lieka sklandų judėjimą užtikrinanti infrastruktūra, veiklos efektyvinimas ir plėtra bei eismo saugu...
nuotrauka
2021-12-01 13:57
Susisiekimo ministerija, siekdama padidinti viešųjų pirkimų proceso efektyvumą ir skaidrumą, atkreipia dėmesį į būtinybę plėsti nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių ketinamų sudaryti sandorių patikrą ir numatyti galimybę patikrinti ne tik sandorio šalį, bet ir subrangovus.
nuotrauka
2021-12-01 10:56
Lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujibutai ir kotedžai, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633, buvo liepą, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ...
nuotrauka
2021-12-01 09:45
Valstybės įmonė Turto bankas kartu su partneriais konsultacijų bendrove „Newsec“ kviečia nekilnojamojo turto rinkos dalyvius į konsultaciją dėl galimos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) būstinės Vilniuje nuomos ar įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 16:06
Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.
nuotrauka
2021-11-30 12:02
Lietuvos užimtumo tarnybos duomenimis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas pastaraisiais metais šalyje tapo kritinis ir išaugo tiek, kad daugiau nei dvigubai viršija nekvalifikuotų darbuotojų paklausą. Šios problemos sprendimo būdų ieškota, įgyvendinant komunikacijos kampaniją „Profesijos, pritaikytos ...
nuotrauka
2021-11-30 11:29
Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Kauno apygardos prokuratūros apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl kyšininkavimo nuteistos bankroto administratorės atžvilgiu būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas. Iš nuteistosios bus ko...
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-30 09:18
Vėjo energetikai sparčiai plečiantis Europoje, sektoriaus dalyviai imasi veiksmų, kad užtikrintų maksimalų vėjo energetikos žalumą. Nors jau yra perdirbama iki 90 proc. vėjo elektrinių detalių, iššūkį kelia iš kompozitinių medžiagų pagamintos, todėl sunkiau perdirbamos jų mentės. Vėjo energetikos se...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos