2023 gruodžio 11 d. pirmadienis, 1:10
Reklama  |  facebook
Naujienos

Skaitykite sutartis prieš pasirašant: elektros kaina didesnė už rinkos, bet pagal pasirašytą sutartį

2022-03-22 08:54
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir UAB „Elektrum Lietuva“ kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę perskaičiuoti suvartotos elektros energijos kainas ir pateikti naują sąskaitą apmokėjimui.
nuotrauka
VERT/FB iliustr.


Minimos įmonės
VERT (Valstybinė energetikos reguliavimo taryba),
Elektrum Lietuva, UAB
VERT konstatavo, kad bendrovė apskaičiavo elektros energijos kainą laikydamasi sutarties sąlygų, todėl vartotojo reikalavimas yra nepagrįstas.

Vartotojas teigė, kaip rašoma VERT pranešime, kad įmonė „Elektrum Lietuva“ už tam tikrą laikotarpį nepagrįstai apskaičiavimo didesnę elektros energijos kainą nei kiti elektros tiekėjai, tiekiantys elektrą tokiomis pačiomis sąlygomis. Anot vartotojo, kitų elektros tiekėjų elektros energijos kainos buvo žymiai mažesnės, nors jos priklauso nuo tos pačios „Nord Pool“ biržos kainų.

Patikrinus skaičiavimus buvo nustatyta, rašoma pranešime, kad bendrovė elektros energijos kainą apskaičiavo laikydamasi sutartyje nustatytų elektros energijos kainos apskaičiavimo principų. Aplinkybės, jog kitų elektros energijos tiekėjų kainos yra mažesnės, nei bendrovės pritaikyta kaina, neturi jokios reikšmės ir jų vertinimas nėra tikslingas. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Elektros kaina