2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 5:43
Reklama  |  facebook

Skardinė naujojo „Amberton Green SPA Druskininkai“ apdaila – ne tik gamtiška estetika, bet ir nepastebima funkcija Fotogalerija

2022-03-01 07:20
Pirmasis Šiaurės Europoje miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“ pastatytas pagal aukščiausius tvarumo kriterijus – būdamas tamsios samanų spalvos bei natūralaus medžio apdailos, jis darniai įsilieja į miesto-kurorto aplinką, šildymui ir vėsinimui naudojama žemės gelmių energija, pastatas yra A+ energinės naudingumo klasės.
nuotrauka
Norbert Tukaj nuotr.


Minimos įmonės
Lukarna, UAB
Arches, UAB
VA Statyba, UAB
Iš pirmo žvilgsnio cinko skardos apdaila, naudota šiam pastatui, gali neatrodyti sudėtinga, tačiau SPA architektas Edgaras Neniškis ir studija „Arches“ suprojektavo konstrukciją, tarsi pjūviais perskiriančią skersinius nuožulnius stogus, kurie taip pat buvo dengti skarda. Marijanas Borkovskij, ilgametę skardinių fasadų įrengimų patirtį turinčios įmonės „Lukarna“ vadovas, sako, jog šios vietos sušvelnina pastato monotoniją.

Ankstyvas bendradarbiavimas su architektais atsipirko sklandžiais statybos darbais

Įmonė „Lukarna“ seniai bendrauja su „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektavusiais „Arches“ architektais. Šie architektai išsiskiria drąsiais sprendimais, vėliau skinančiais architektūrinius apdovanojimus (šįkart pastatas pelnė „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį).

SPA Druskininkai LukarnaPasak pašnekovo, labai svarbu, kad architektai dar projektavimo etape savo viziją išdėstytų rangovams – tuomet netenka įvairių techninių iššūkių spręsti statybų aikštelėje, sutaupoma laiko ir įtampų, sprendžiant netikėtus iššūkius.

„Su šiais architektais gera dirbti. Studija į mus kreipėsi iš anksto: taip jau pradinėse stadijose, įgyvendinant architektų viziją, galėjome ieškoti techninių sprendimų. Iš pradžių fasadui planavome įvairių – netgi labai sudėtingų – skardos raštų. Tačiau galiausiai likome prie paprastesnio, ramesnio varianto. Visada ieškome praktiškiausio, finansiškai racionaliausio sprendimo“, – pasakoja įmonės „Lukarna“ vadovas.

Dizainas ir funkcija – stogų forma užtikrina, kad cinkas neišlinks užplūdus karščiams

Pastato apdailai pasirinkta vokiečių gamintojo „Rheinzink schiefergrau“ skarda. Ilgametę patirtį dirbant su skardos fasadais turinčios „Lukarna“ specialistai perspėjo architektus: patartina, jog fasado lakštai neviršytų 3 metrų ilgio.

SPA Druskininkai LUKARNA

Taip bendro kūrybinio proceso metu gimė skersai „užlinkstančių“ stogų idėja.

„Tie skersiniai stogai sukuria šiltesnį įspūdį, pastatas tampa ne toks oficialus, gamtiškesnis, o kartu jie iš dalies neutralizuoja temperatūros svyravimus, nes metalas, veikiant temperatūros skirtumams, keičia savo gabaritus. Todėl pasiūliau kloti ne ištisinius metalo lakštus, o juostas, kurios būtų ne ilgesnės, kaip 3 metrai. Priešingu atveju, metalas, veikiamas kaitros, pradeda banguotis“, – sako „Lukarna“ vadovas ir dar kartą pabrėžia, jog itin naudinga pradėti bendradarbiauti dar objekto projektavimo metu.

Tačiau pagal architektų idėją sukurta nestandartinė stogo forma vis tiek įmonei kėlė iššūkių. Vienas iš jų buvo fasado linkiai. Pastatui jie suteikia jaukumo įspūdį, tačiau kėlė galvosūkių – kaip tinkamai įrengti fasadą siauriausiuose kampuose?

„Lukarna“ meistrai siauriausias fasado dalis sumontavo iš anksto ir vėliau jas tiesiog pritvirtino. Ši įmonė savo įrengtiems fasadams suteikia dešimt metų garantiją. Įmonė yra dengusi nemažai visuomenei žinomų ir matomų objektų stogų, tokių kaip Martyno Mažvydo bibliotekos ar Valdovų rūmų stogai. Lukarna

„Amberton Green SPA Druskininkai“ šiuo metu varžosi dėl geriausio metų pastato titulo („Building of the Year 2022“) tarptautinėje architektūros ir urbanistikos naujienų svetainėje archdaily.com – čia galite už lietuvių architektų bei rangovų sėkmingą objektą atiduoti savo balsą.

Viešbučio generalinis rangovas – įmonė „VA Statyba“.  

Norbert Tukaj nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-16 10:31
Pasauliniai tyrimai rodo 5 biurų rinkos tendencijas: verslų vadovai toliau skatins darbuotojų grįžimą į biurus, geriausius talentus norintys pritraukti verslai didins biurų plotą, turėsime atsižvelgti į darbuotojų kartų skirtumus, augs lanksčių biurų paklausa, o vidutiniškai dešimtadaliu smuktelėsia...
nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas