2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 14:07
Reklama  |  facebook

Socialinė atsakomybė „Achemoje“: kai verslas žengia koja kojon su bendruomenės poreikiais

2016-12-27 10:50
Nors Lietuvoje sėkmingai ir pelningai veikia ne viena stambi gamybinė įmonė, tačiau Jonavos rajone įsikūrusią AB „Achema“ pelnytai galima vadinti tikra šios srities lydere. Šiemet bendrovė jau 11-ąjį kartą tarp stambiųjų įmonių pelnė „Lietuvos metų eksportuotojo“ apdovanojimą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikė pagrindinį ir svarbiausia titulą „Socialiai atsakinga įmonė 2015“ rugsėjo pradžioje vykusiuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose (NAVA).
nuotrauka
Gamykla. AB „Achema“ nuotr.


Minimos įmonės
Achema, AB

Nuo 2001 metų „Lietuvos metų eksportuotojo“ nominacijos teikiamos Lietuvos įmonėms, eksportuojančioms lietuvišką produkciją, sėkmingai ją pristatančioms užsienio rinkose ir ženkliai prisidedančioms prie Lietuvos ūkio augimo. AB „Achema“, antra pagal dydį Lietuvos eksportuotoja, daugiau kaip 80 proc. savo gaminamos produkcijos tiekianti Vokietijai, Prancūzijai, Jungtinei Karalystei, Skandinavijos, Vidurio Europos šalims – šios nominacijos rekordininkė, nors 2015-ieji Lietuvos eksportuotojams ir nebuvo patys lengviausi.

Kai apdovanojimas tampa tradiciniu 

2015-aisiais trąšų kainos tarptautinėse rinkose buvo žemesnės nei 2014-aisiais, tačiau šios produkcijos paklausa augo. Įvertinus situaciją, bendrovės viduje buvo priimtas sprendimas kai kurių įmonės gamybos agregatų atnaujinimą nukelti į 2016-uosius. Tai leido pagaminti ir išvežti daugiau trąšų bei gauti daugiau pajamų.

Daugiau kaip 40-ies pavadinimų produkciją gaminanti „Achema“ dalį savo gamybos stabdo kasmet, dažniausiai vasarą, kai kritus trąšų paklausai rinkoje jų kaina yra mažiausia. 2016 m. dėl vykdomų rekonstrukcijų ir dalinio gamybos stabdymo „Achema“, planuojama, pagamins apie 15 proc. mažiau produkcijos. Tęsiant ilgalaikę gamybos įrengimų modernizavimo programą investicijos šiemet sieks apie 24 mln. eurų.

„Šiais metais „Achemoje“ tęsiame didelės apimties įrenginių modernizavimo investicinius projektus, kurių tikslas – didinti energijos efektyvumą ir mažinti gamybos sąnaudas. Tai ilgalaikė, daugiau nei penkerius metus truksiančios pagrindinių gamybinių cechų modernizavimo programa, – apie remontų ir gamybinių linijų stabdymo laikotarpį pasakoja generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. – Gamykla veikla nepertraukiamu 365/24/7 režimu. Tam, kad agregatų darbas būtų saugus ir sklandus ir, kad kuo mažiau būtų neplanuotų sustojimų, remiantis geriausia pasauline praktika ir įrenginių eksploatavimo instrukcijomis, privalome periodiškai juos tikrinti, remontuoti ir atnaujinti.“

Tarp iki šių metų pabaigos numatytų atlikti darbų – dviejų amoniako cechų modernizavimas; karbamido, amonio salietros, kalcio amonio salietros cechų remontas; skystų azotinių trąšų gamybos linijos remontas.

Skaičiuojama, kad po atliktų darbų trąšų gamyboje naudojamų gamtinių dujų vartojimas sumažės ir sieks maždaug 30 – 40 m³/1t NH3 (amoniako) pagaminti. Pasak R. Miliausko, tai taip pat mažins gamyklos išmetamų CO2 kiekį. Sistemingai investuojant ir modernizuojant įrenginius, diegiant pačias naujausias technologijas, per pastaruosius 20 veiklos metų „Achemai“ pavyko sumažinti taršą daugiau kaip šešis kartus.

Socialinė „Achemoje“ atsakomybė – ilgametė tradicija

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai (NAVA). „Achema“ nuotr.

Įmonių socialinė atsakomybė šiandien suprantama ir apibrėžiama labai įvairiai. Socialinės atsakomybės sąvoka nesiekia paneigti pelno siekimotikslo, bet akcentuoja pelno siekimą atsakingai. Šiandien versle itin svarbus trijų aspektų suderinimas: ekonominio, socialinio ir aplinkosauginio. Visuomenės gerovė ir aplinkos tausojimas „Achemoje“ – jau seniai svarbi strateginių tikslų ir kasdienės dienotvarkės dalis.

Kad tai ne įrankis komunikacijai, o reali veikla su apčiuopiamais rezultatais liudija rugsėjo pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Achemai“ skirtas pagrindinis ir svarbiausias NAVA apdovanojimų „Socialiai atsakingos įmonės“ titulas. Įmonė įvertinta už priemonių, kuriomis stiprinamas visuomenės pasitikėjimas verslu, visumą.

Bendrovė pelnė ir „Metų bendruomeniškiausios įmonės 2015“ apdovanojimą didelių įmonių kategorijoje. AB „Achema“ taip pat buvo nominuota „Metų darbovietės 2015“ ir „Metų aplinkosaugos įmonės“ nominacijose didžiųjų įmonių kategorijoje.

Anot AB „Achema“ generalinio direktoriaus, savo veikloje bendrovė socialiai atsakingo verslo principais vadovaujasi jau daug metų. Bendrovė savo darbuotojams stengiasi duoti daugiau nei numatyta darbo teisės – šioje įmonėje senos socialinės atsakomybės tradicijos labai gajos ir formavosi vienos pirmųjų Lietuvoje. 

AB „Achema“ – didžiausias mokesčių į valstybės biudžetą mokėtojas Jonavos rajone. Bendrovė daro didžiulę įtaką Jonavos rajono bendruomenės socialiniam gyvenimui, teritorijos aplinkos kokybei ir net kultūros tradicijų raidai. Ji – neatskiriama Jonavos ir Kauno regiono bendruomenės dalis, ne tik noriai bendradarbiaujanti realizuojant visuomeninius, kultūrinius, socialinius ar edukacinius projektus, bet dažnai juos ir inicijuojanti. Nuolat palaikomas dialogas su mokslo įstaigomis: remiami moksleiviai, studentai, universitetai, mokyklos ir pan. Ypatingai glaudus bendradarbiavimas bendrovę sieja su Kauno technologijos universitetu – pagrindine įmonės inžinierių kalve.

Nuo ekologiško autobuso iki paramos sportininkams

Socialinė „Achema“ darbuotojų akcija  „Dobilo kūrimasAB „Achema“ nuotr. 

Socialinės atsakomybės idėją įmonei padeda įprasminti ir galybė sėkmingai įgyvendintų pačių įvairiausių iniciatyvų. Pavyzdžiui, bendrovės lėšomis Jonavos mieste prie Varnutės tvenkinių įrengti dviračių takai, suteikiantys jonaviečiams puikias sveikos gyvensenos ir sporto galimybes.

Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečio proga Jonavą papuošė AB „Achema“ dovanotas paminklas lietuviškos raštijos pradininkui Abraomui Kulviečiui. Miestui buvo padovanotas EURO 4 standartus atitinkantis ekonomiškas ir itin sumažintos oro taršos autobusas. AB „Achema“ remia Jonavos miesto moterų tinklinio komandą „Achema-KKSC“, kuri 2012 metais tapo Lietuvos čempione. 600 tūkstančių eurų šiemet buvo skirta Jonavos sporto arenos statybų užbaigimui.

Stambiausia regiono gamybos įmonė tęsia savo pažadus aktyviai prisidėti ir prie jonaviečių gyvenimo sąlygų gerinimo – 2015-aisiais VšĮ „Jonavos ligoninei“ buvo padovanotas per 63 tūkst. eurų kainavęs pažangus echoskopas.

AB „Achema“ aktyviai dalyvauja edukaciniame projekte „Būk atsakingas – saugok Baltijos jūrą“, skirtame supažindinti Lietuvos ūkininkus su Baltijos jūros aplinkosauginėmis problemomis ir eutrofikacijos reiškiniu. AB „Achema“ kasmet dalyvauja Aplinkos ministerijos, Inžinerinės ekologijos asociacijos ir Aplinkos vadybos ir audito instituto bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos skelbiamame konkurse – „Pasiekimai aplinkosaugoje“.

Visi bendrovės darbuotojai mokosi ir kelia kvalifikaciją. Už visus įgyjamus privalomus pažymėjimus apmokama darbdavio sąskaita. Bendrovėje organizuojami vidiniai mokymai, aktyviai dalyvaujama įvairiuose projektuose, kurių pagalba suteikiama galimybė mokytis ir tobulėti įvairiose srityse. Bendrovė suteikia galimybę siekti naujų karjeros pakopų.

Personalo skyrius rengia individualius karjeros planus, perspektyviausiems darbuotojams sudaro mokymo ir kvalifikacijos kėlimo planus bei juos įgyvendina. Siekiama, kad darbas teiktų pasitenkinimą, kad darbuotojams būtų suteiktos maksimalios galimybės sugebėjimams atskleisti, kelti kvalifikaciją.Tobulėjimo galimybės užtikrinamos ir prieinamos kiekvienam darbuotojui. Ugdomas natūralus darbuotojų lojalumas bendrovei. Ženkliai didesnis nei vidutinis šalyje atlyginimas, „Achemoje“ viršijantis 1200 eurų, papildomos socialinės garantijos ir sveikatos draudimas, parama vaikų stovykloms yra tapę įprastu šios bendrovės gyvenimo ritmu. 

Reklama

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.
nuotrauka
2021-01-05 10:18
Ąžuolyno giraitėje Klaipėdoje intensyviai vykę atnaujinimo darbai jau baigti. Liko pastatyti informacinius ženklus, nuimti tvoras ir apsaugines medžiagas nuo naujų objektų. Tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke suformuotos skirtingos zonos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisval...
nuotrauka
2020-12-17 14:41
Gruodžio 17 d. 21-ą kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Sėkmingai dirbanti įmonė“ nugalėtojai. Sėkmingai dirbančiomis įmonėmis šiais metais tapo 9 įmonės trijose grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2020-12-17 13:25
Gruodžio 17 d. 24-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. Apdovanojimams buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės ...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos