2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 21:58
Reklama  |  facebook

Socialinių būstų nuomininkų įsiskolinimas šilumos tiekėjams – ženklus ir nemažėjantis

2016-09-22 12:23
Seimo Energetikos komisija rugsėjo 21 d. posėdyje domėjosi nepriklausomų šilumos gamintojų (toliau-NŠG) reguliavimo ir savivaldybių gyvenamųjų namų nuomininkų įsiskolinimo šilumos tiekėjams klausimų problematika.
nuotrauka
2014 m. pabaigoje socialiniuose būstuose gyvenančių vartotojų skola šilumos tiekimo bendrovėms siekė apie 6 mln. Eur. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
LŠTA (Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija),
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK),

NŠG reguliavimo aspektai ir tam tikrų teisės aktų spragos, dalyvaujant Energetikos ministerijos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK), Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos, Nepriklausomų šilumos gamintojų asociacijos, Lietuvos energijos gamintojų asociacijos (LEG) atstovams, buvo išgrynintos komisijos posėdyje.

LEG atstovas A. Zaremba paminėjo teisinio neapibrėžtumo aspektus, kuomet VKEKK patvirtintas NŠG pripažinimo nereguliuojamaisiais tvarkos aprašas nedviprasmiškai nustato, kad jei NŠG vienoje centralizuoto šilumos tiekimo sistemoje pagamina daugiau kaip 1/3 metinio šilumos poreikio, automatiškai šis gamintojas tampa reguliuojamu ir jam VKEKK turi nustatyti šilumos bazinės kainos viršutinę ribą iki tol, kol vadovaujantis minėto tvarkos aprašo reikalavimais bei procedūromis VKEKK savo motyvuotu sprendimu pripažins šį gamintoją nereguliuojamu NŠG arba motyvuotu sprendimu atsisakys tenkinti gamintojo prašymą pripažinti jį nereguliuojamu NŠG.

VKEKK narys D. Jasas patikino komisiją ir visus posėdžio dalyvius, jog VKEKK  viešai konsultacijai yra paskelbusi Supirkimo tvarkos naujos redakcijos projektą, kuriame, palyginti su šiuo metu galiojančia Supirkimo tvarkos redakcija, yra detaliau išdėstomi NŠG parduodamos šilumos kainos nustatymo principai.

Dar viena problema, paliesta posėdyje – tai savivaldybių gyvenamųjų namų nuomininkų įsiskolinimas šilumos tiekėjams. Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Ričardas Sargūnas  pažymėjo, kad visoje šalyje šilumos tiekėjai susiduria su socialiniuose būstuose gyvenančių gyventojų už suteiktas paslaugas nemokumu. „2014 m. pabaigoje socialiniuose būstuose gyvenančių vartotojų skola šilumos tiekimo bendrovėms siekė apie 6 mln. Eur, ir tai sudaro 14–20 proc. visų buitinių šilumos vartotojų skolos, nors tokių vartotojų skaičius vidutiniškai sudaro tik apie 2–4 proc. Ir šios vartotojų grupės įsiskolinimo lygis nemažėja jau eilę metų“, – sakė R. Sargūnas.

Po aktyvių diskusijų, dalyvaujant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Savivaldybių asociacijos atstovams, prieita bendros nuomonės, jog pirmas žingsnis link problemos sprendimo – rengti formalaus pobūdžio konsultacijas/seminarus savivaldybių ar apskričių lygmenyje, kuomet tam tikrų savivaldybių atstovai, kurių savivaldybėse socialiniuose būstuose gyvenantys vartotojai neturi ženklių mastų skolų šilumos tiekėjams, dalintųsi gerąja praktika, kaip jiems pavyksta išspręsti minėtą problemą, su kitomis savivaldybėmis.
 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos