2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:02
Reklama  |  facebook

Sostinė pražys tūkstančiais žiedų, naujovė šįmet – valgomieji gėlynai

2023-04-20 10:03
Vilniečius jau džiugina pirmosios pavasarinės gėlės. Krokų, narcizų, žydrių ir scylių žiedais pasidengė Neries krantinė prie Baltojo tilto, Bernardinų sodas, Trakų Vokės dvaro sodybos aplinka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prieigos, J. Jablonskio skveras. Įvairūs žiedai miestiečius džiugins iki pat vėlyvo rudens – šiais metais sostinę puoš apie 72,5 tūkst. žiedų.
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Vienmetes keičia daugiametės gėlės

Sostinėje šiais metais gėlynų plotas apims apie 80 arų, kuriuose bus pasodinta daugiau kaip 16 tūkst. svogūninių gėlių, atsiras daugiau nei 60 naujų gėlinių Naujamiestyje, Žvėryne, Pavilnyje ir kitose sostinės vietose.

„Projektuodami gėlynus, laikomės tvarumo principų. Daugumoje vietų vienmetes gėles keičiame daugiametėmis. Stengiamės būti kūrybiški, projektuojame įvairių rūšių kompozicijas. Parenkame vietinių rūšių gėles ir augalus – šilokus, žemuoges, raudonėlius, juozažoles. Jos gražios, bet kartu ir nelepios, ištveria sunkias miesto sąlygas, pakelia kaitrą", – Vilniaus miesto savivaldybės pranešime cituojama parkų kraštovaizdžio architektė Vaiva Marozienė.

Projektuojant gėlynus komponuojamos skirtingu metu žydinčios rūšys, kad žiedai ar lapai puoštų tą plotą nuo pavasario iki vėlyvo rudens.

Ir gėrėtis, ir paskanauti

Šių metų naujovė – sostinėje bus valgomasis gėlynas Šnipiškių gatvėje prie Prekybos centro „CUP". Jame augs medetkos, mėtos, nasturtos, mangoldai, lapiniai kopūstai, moliūgai ir net pomidorai. „Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse itin populiarūs vadinamieji miesto daržai ir valgomieji gėlynai. Jie atrodo gražiai, tačiau kartu yra ir savotiška edukacija miestiečiams, ypač vaikams – apie augalus, daržoves, kurios atsiduria ant mūsų stalo", – kalbėjo V. Marozienė.

VILNIAUS GĖLYNAI

Ji prisipažino, jog nebijotų paragauti iš tokio daržo nuskintos daržovės – Šnipiškių gatvė skirta tik pėstiesiems, šalia nėra automobilių srauto. „Čia užaugę pomidorai neturėtų skirtis nuo tų, kurių miestiečiai užsiaugina balkone", – svarstė specialistė.

Pavasarinės gėlės jau žydi terasose prie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Bernardinų sode sužydo pernai rudenį pasodintų per 60 tūkst. pavasarinių gėlių svogūnėlių, prie Katedros aikštės iš narcizų suformuotas 700 ženklas – pavasarinis pasveikinimas miestui, švenčiančiam 700 metų jubiliejų.

Neries krantinės pieva prie Baltojo tilto pasipuošė tūkstančiais pražydusių krokų. O einant krantine šiuo metu būtina užsukti ir pasidaryti asmenukę jau pražydusių Čijunės Sugiharos sakurų parke. Trakų Vokės dvaro sodyboje sužydėjo narcizai, krokai, greitu metu pražys tulpės.

Miesto parkuose, skveruose bus pasodinta apie 700 rožių

Šį sezoną nauji gėlynai puoš Vokiečių gatvę, Rotušės aikštę ir jos prieigas, Odminių ir Vašingtono skverus. L. Stuokos-Gucevičiaus skvere augančių medžių pomedžiuose taip pat pasodinta gėlių.

VILNIAUS GĖLYNAI

Atnaujintos ir papildytos gėlių kompozicijos Lukiškių aikštėje, Reformatų parke. Gėlėmis puošiami ir transporto žiedinės sankryžos: bus atnaujinta gėlių kompozicija Santariškių g. žiedinėje sankryžoje prie Santaros klinikų, taip pat sužydės Žirmūnų žiedinė sankryža ir kitoje upės pusėje esanti Antakalnio ir Olandų gatvių žiedinė sankryža.

Sostinėje taip pat atnaujinami ir kuriami nauji rožynai. Anot V. Marozienės, rožės – miestui tinkantis augalas. Jos daugiametės, nelepios, labai estetiškos ir kvapnios.

Šiais metais miesto parkuose, skveruose bus pasodinta apie 700 rožių. Rožėmis pakvips Bernardinų sodas. Nemažai jų bus pasodinta Trakų Vokės dvaro parke. Jame taip pat bus pasodinta daugiamečių – snapučių, rasakilų, ežiuolių, astrancijų, bei šiek tiek vienmečių, kad būtų išlaikytos dvaro autentiškumo tendencijos: celiozijų, margenių, fuksijų, kordilinų.
Sauliaus Žiūros nuotr.  
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse