2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 14:02
Reklama  |  facebook

Sostinės statybvietėse rimtesnių priešgaisrinės priežiūros taisyklių pažeidimų neužfiksuota

2019-01-21 10:48
Vilniaus APGV valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai praėjusių metų lapkritį–gruodį vykdydami prevencinę akciją „Statykime saugiai“ Vilniaus mieste bei Vilniaus rajone aplankė 18 statybviečių. Akcijos tikslas buvo surinkti informaciją apie priešgaisrinės saugos reikalavimų vykdymą statybvietėse bei suteikti statybos proceso dalyviams konsultacijas gaisrinės saugos klausimais.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM,

Statybos rangovams buvo dalinamos informacinės atmintinės apie priešgaisrinės saugos reikalavimus statomiems objektams bei priešgaisrinio režimo užtikrinimą jų teritorijose. Kadangi Vilniaus mieste vyrauja gyvenamųjų namų statyba, kartu su statybos rangovais, užsakovais daugiausia ir buvo patikrintos daugiabučių gyvenamųjų namų statybvietės. Tai statybvietės Vilniuje, Budiniškių g. 1, Viršuliškių skg. 58, Tolminkiemio g. 35, Kaminkelio g. 24, Eišiškių pl. 47, L.Sapiegos g. 19, P. Vileišio g. 19, Antakalnio g. 97, Smėlio g. Taip pat patikrintos specialios paskirties pastato Viršuliškių skg. administracinio pastato P. Vileišio g. 20C, rekonstruojamo administracinio pastato Pelesos g. 1, mokyklos atnaujinimo (modernizacijos) S. Konarskio g. 27, Vilniuje, statybvietės.

Vykdant šią akciją aplankytos ir statybvietės Vilniaus rajono teritorijoje: sandėliavimo ir biurų paskirties pastato Mokyklos g. 32, Bukiškio k., Avižienių sen., baldų sandėliavimo ir surinkimo cecho Mokyklos g. 13, Bukiškio k., Avižienių sen., Bezdonių Saulėtekio pagrindinės mokyklos priestato Geležinkelio g. 40, Bezdonyse, Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro pastato Švenčionių g. 12, Nemenčinės mstl., Eitminiškių gimnazijos Ažulaukės pradinio ugdymo skyriaus pastato Nemenčinės g. 7, Ažulaukė, Riešės sen., Vilniaus r. 

Pasak akcijoje dalyvavusių specialistų, negalima būtų išskirti kokios nors vienos aplankytos statybvietės, kurioje būtų buvusi itin bloga situacija, tačiau akcentuota, kad gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimai kartojasi, t. y. statomų pastatų viduje trūksta pirminių gaisro gesinimo priemonių – gesintuvų, statybiniuose vagonėliuose nėra autonominių dūmų detektorių, netvarkinga statybos teritorija. Dažniausiai gesintuvai laikomi arba statybiniuose vagonėliuose, arba šalia jų, neįvertinant, kad atstumas iki statomo pastato yra gana nemažas – kilus gaisrui greitai pasinaudoti gesintuvu nepavyktų.

Tik keliose statybvietėse esančiuose vagonėliuose rasti autonominiai dūmų detektoriai, nors pagal Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisykles jie yra privalomi. Statybos rangovams akcentuota, kad nuomodamiesi vagonėlius atkreiptų dėmesį ir į tai, ar yra juose sumontuoti autonominiai dūmų detektoriai. 

Priešgaisrinės saugos specialistai priminė, kad atliekant laikinus ugnies darbus būtina išrašyti leidimą. Be leidimo ugnies darbus gali atlikti suvirintojai, kurių sąrašą sudaro ir tvirtina tos įmonės vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Tačiau rasti statybvietėse tokius sąrašus sudėtinga – jie saugomi, kaip teigė rangovai, ne statybvietėse.

Prieš gaunant statybos leidimą kiekviename statinio projekte yra paruošiamas darbų organizavimo planas, kuriame nurodoma, kur galima sandėliuoti statybines medžiagas, atliekas, kur yra privažiavimo keliai, nurodoma priešgaisrinio posto vieta. Tačiau pastebėta, kad šio plano ne visada laikomasi, degios medžiagos ir statybinės atliekos sandėliuojamos chaotiškai, dažnai visai šalia statomų ar rekonstruojamų pastatų, užstatomi privažiavimo keliai, o tai gali apsunkinti gaisrinės technikos privažiavimą ir jos panaudojimą gaisro metu. 

Džiugina tai, kaip pastebi priešgaisrinės priežiūros specialistai, kad 2018 metais pavyko išvengti rimtų gaisrų statybvietėse, užfiksuoti tik trys apleistų ir ne statybvietėse buvusių statybinių vagonėlių gaisro atvejai. Rimčiausias pavojus kilo statomame DEPO statybinių medžiagų prekybos centre Ukmergės g. užsidegus elektros kabeliams. Tačiau didelių nuostolių pavyko išvengti, gaisras buvo operatyviai užgesintas, apsilydė tik prekių pakuotės ir aprūko metaliniai stelažai.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos