2021 birželio 14 d. pirmadienis, 22:25
Reklama  |  facebook

Startavo studijų programa, kurios absolventų darbdaviai jau dabar laukia

2016-04-12 06:30
95-erius metus gyvuojančioje Kauno technikos kolegijoje (KTK) pradėti ruošti paveldo statinių inžinerijos specialistai. Rengiant naująją studijų programą, glaudžiai bendradarbiauta su darbdaviais ir Kultūros paveldo departamentu, siekiant kuo geriau prisitaikyti prie dabartinių rinkos poreikių.
nuotrauka
Kauno technikos kolegija. Kolegijos nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technikos kolegija,
2shaku, UAB
Simboliška: jaunieji paveldo statinių inžinieriai patys studijuos vertingame tarpukario modernizmo pastate.

Tai – devintoji KTK siūloma studijų programa. Be paveldo statinių inžinerijos čia siūloma studijuoti dar aštuonias, vienas populiariausių Lietuvoje, programas: elektronikos techniką, elektros energetiką, kelių inžineriją, statybos inžineriją, automobilių techninį eksploatavimą, autotransporto elektroniką, medžiagų apdirbimo inžineriją bei transporto elektros sistemų inžineriją.

Paskatino verslininkai

Statybos inžinerijos krypties studijų programų departamento vadovė Lolita Dalbokaitė pažymi, kad poreikis rengti paveldo statinių inžinerijos specialistus brendo jau senokai. Su socialiniais partneriais glaudžiai bendradarbiaujančiai KTK iš verslininkų ne kartą teko girdėti apie tokių specialistų trūkumą.

Nors paveldo specialistus ruošia ir universitetai, pastarieji mažiau nukreipti į praktiką.

„Kolegijos studijos, skirtingai nei universitetinės, daugiau nukreiptos į mokslo žinių ir technologijų taikymą praktikoje, o ne į jų kūrimą. Šiose studijose ruošiami kvalifikuoti paveldosaugos specialistai, išmanantys tvarkomuosius paveldosaugos darbus, gebantys juos planuoti, organizuoti ir jiems vadovauti, – paaiškina ji. – Gavęs į rankas parengtą projektą, paveldo statinių inžinerijos absolventas galės jį realizuoti konkrečiame paveldo objekte.“

Į paveldo statinių inžineriją planuojama kasmet priimti po 30 studentų į dienines ir ištęstines studijas. Kauno technikos kolegijos nuotr. 

L. Dalbokaitė įsitikinusi, kad darbdaviai jaunus specialistus greitai išgraibstys. Jie ne kartą patvirtino nekantriai laukiantys tokių studentų, kad šie jų įmonėse atliktų praktiką. Sudijų metu jų numatytos net penkios, o keturios iš jų atliekamos paveldosaugos objektuose.

„Kai iškart orientuojamasi į praktiką, o studentai mato konkrečių galimybių įsidarbinti, mokomasi tikslingiau“, – teigia ji.

Šiuo metu niekur kitur tokie specialistai neruošiami ir šioje srityje dirbančios įmonės pačios juos ugdosi iš statybos inžinierių. Tai užtrunka ilgai, nes reikia ne tik specialių kompetencijų, kad žmogus galėtų produktyviai dirbti paveldosaugos objektuose, tačiau neretai būtina keisti ir požiūrį.

Paveldo objektuose besispecializuojančios įmonės „2shaku“ vadovas Rolandas Janulis pažymi, kad, nors Lietuvoje dažnai suplakama į vieną, paveldo statinių inžinerija yra visai kita specialybė nei statybos inžinerija.

„Pats esu baigęs statybą ir žinau, kad statybinio išsilavinimo paveldosaugos sričiai nepakanka. Čia reikia nemažai papildomų žinių, tarkime, istorijos, ir praktinio įdirbio, kad perprastum specifiką. Geram paveldosaugininkui išugdyti reikia ne vienerių metų, – dėsto jis. – Statybininkai mokomi statyti arba griauti, o ne atkurti. Bendraudamas su šios srities draugais, pats matau, kad jie manęs tiesiog nesupranta.“

Naująją studijų programą teigiamai įvertino ir kitas socialinis partneris – Kultūros paveldo departamentas. Pernai KTK su juo pasirašė Tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir gali pasigirti glaudžiais ryšiais.


Bendrovės „2shaku“ rekonstruotas pastatas, paverstas traukinių garažu. Bendrovės nuotr.

„Kai nuvažiavome su pirminiu programos projektu, jis įvertintas labai palankiai, nes kruopščiai atlikome namų darbus diskutuodami su darbdaviais. Kultūros paveldo departamento palaiminimas reiškia, jog programa patenkina dabartinį poreikį“, – pažymi L. Dalbokaitė.

Išaugęs dėmesys ir finansavimas paveldo objektams

R. Janulis pabrėžia, kad jau dabar ryškus tokio tipo specialistų trūkumas dar labiau išryškės dėl didėsiančių ES skiriamų lėšų paveldosaugai: „Didžioji dalis paveldosaugos projektų yra remiami ES. Palyginti daug lėšų skirta dar 2007–2013 m. ES finansiniu laikotarpiu ir dar daugiau istorinių pastatų bus restauruojama 2014–2020 metais. Šiame etape darbai vyks dar intensyviau. Viskas turėtų įsibėgėti nuo 2017 m.: nors naujasis etapas jau prasidėjęs, atrinkti objektai dar nėra aiškūs.“

Kartu su ES finansuojamais projektais vykdomi ir valstybės remiami projektai. Nors čia apimtys mažesnės, lėšų restauravimo darbams skiriama nuolat. Taip pat sulaukiama finansavimo ir iš įvairių fondų. Šiems projektams tinkamai įgyvendinti reikalingi specialistai, kurių rinkoje kol kas trūksta.
 Reklama
Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.