Statybos įmonę iš Švedijos BIM kryptimi nukreipia lietuviai
Kompanija „Trivselhus“ Švedijoje turi kelis gamybos padalinius ir daugiau kaip 25 projektavimo biurus visoje šalyje. Ši įmonė ne tik projektuoja, gamina bei stato medinius namus pagal užsakovų poreikius Švedijoje, bet ir eksportuoja savo gaminius į Nyderlandus, Daniją, Vokietiją, Angliją ir Šveicariją. Didelės darbų apimtys skatina tobulinti pastatų projektavimo ir gamybos procesus, kad jie būtų kuo efektyvesni, tačiau, esant didesnei darbų spartai, gaminiai išliktų maksimaliai aukštos kokybės.
Švedai pasirinko „AGA CAD“ kaip profesionalią BIM ekspertų komandą. Skandinavai, šiuo metu dirbantys daugiausiai su CAD technologijomis, pageidavo maksimaliai padidinti savo veiklos efektyvumą, todėl ieškojo BIM profesionalų, kurie padėtų integruoti BIM darbo principus jų verslo procesuose.
Įmonių susitikimo metu „AGA CAD“ atstovai analizavo BIM metodologijos diegimo tikslus, esamą kliento projektavimo, gamybos, statybos specifiką ir planuojamus veiklos technologinius tobulinimus. Buvo aptartas pageidaujamas bendradarbiavimo rezultatas – visiškai įdiegta BIM metodologija kliento projektavimo, gamybos ir statybos procese – ir suderintas veiksmų planas, kaip to rezultato bus siekiama.„Įdiegus BIM metodologijos principus ir parinkus tinkamus darbo įrankius, galima mažiausiai dvigubai sutrumpinti projektavimo procesą. To ir sieksime įgyvendinant kliento užsakymą“, – teigia „AGA CAD“ BIM projektų vadovė Renata Jočienė.
>>>BIM – kur ir kodėl verta tai studijuoti?
„Užsakovas turi tikslą sutvarkius BIM procesus padvigubinti gamybos apimtis. Jei šiandien jis pagamina po vieną namą per dieną, jo siekis - du namai per dieną. Mūsų paslaugos apims ne tik projektavimą, bet ir informacijos paruošimą gamybai ir statybai. Tam reikia sutvarkyti projektavimo, informacijos aprūpinimo, gamybos ir montavimo procesus. Tuo tikslu diegsime klasifikavimo ir indeksavimo sistemą, kuri nurodys konkrečią elementų montavimo vietą tam tikroje pastato konstrukcijoje. Ši sistema palengvins elementų pjovimo, žymėjimo, surinkimo brėžinių ruošimo ir gaminių montavimo statybos aikštelėje etapus“, - sako„AGA CAD“ direktorius Donatas Aksomitas.
„Įdiegus BIM informacijos mainų sistemą, ją dar reikės integruoti su planavimo, buhalterinės apskaitos, sąmatų skaičiavimo programomis. Šiandien įmonėje dalis specialistų dirba su „AutoCAD“ programine įranga, kita dalis su „Revit“, tačiau nėra vientiso BIM proceso, apimančio visus veiklos etapus. Dėl to skandinavai ir samdo „AGA CAD“, kad jų turimi programinės įrangos ištekliai būtų integruoti į skaitmeninės gamybos ir statybos procesą“, - toliau pasakoja D. Aksomitas.>>>BIM – ne metodas, o procesas, kurio naudą pajusime eksploatuodami statinius
Viena didžiausių karkasinių namų gamyklų Švedijoje ne veltui pasitiki „AGA CAD“ profesionalumu BIM srityje. „AGA CAD“ jau daugiau nei 10 metų kuria BIM produktus, konsultuoja įmones BIM diegimo klausimais bei ne vienus metus dalyvauja Lietuvoje veikiančios VšĮ „Skaitmeninė statyba“ veikloje. Įmonė savo žiniomis ir patirtimi diegiant BIM procesus nuolat dalinasi su klientais. Juk ne veltui „AGA CAD“ veiklos vizija yra „vardan BIM industrijos sėkmės“.
Šis bendradarbiavimas – tai įrodymas, kad užsakovai tiki „AGA CAD“ profesionalumu BIM srityje. Švedai pasisamdė „AGA CAD“ specialistus, nes jų šalyje nėra tokių profesionalų, kurie galėtų ne tik mokyti dirbti BIM principais, bet ir sukurti bei įdiegti klientui pritaikytus BIM sprendimus.