2022 rugsėjo 29 d. ketvirtadienis, 23:24
Reklama  |  facebook

Statybos inspekcija siekia, kad „Infostatyba“ taptų pažangi ir patogi sistema

2016-05-04 07:46
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), administruodama LR statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“, nuolat siekia gerinti gyventojams ir verslo subjektams teikiamų statybos srities viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumą, jų kokybę. 2013–2015 m. vykdyto „Infostatybos“ Europos Sąjungos remiamo modernizavimo projekto rezultatais jau galima naudotis. Sistema atnaujinta, atsižvelgiant į pasikeitusius teisės aktus, įdiegtos naujos ir modernizuotos esamos paslaugos.
nuotrauka
Su statybų dokumentacija susijusius klausimus galima išspręsti ne tik pateikiant prašymus, paraiškas ar pranešimus nuotoliniu būdu, bet ir gaunant reikiamą dokumentą internetu. Asociatyvi portalo nuotr.


Nuo šių metų vasario teikiama 18 elektroninių paslaugų. Su statybų dokumentacija susijusius klausimus galima išspręsti ne tik pateikiant prašymus, paraiškas ar pranešimus nuotoliniu būdu, bet ir gaunant reikiamą dokumentą internetu. Statybos dokumentų išdavimo procese dalyvaujantys subjektai taip pat bendradarbiauja elektroniniu būdu.

Per 70 proc. su statyba susijusių prašymų pateikta nuotoliniu būdu

Per modernizuotą „Infostatybą“ galima gauti visų rūšių statybą leidžiančius dokumentus, prisijungimo sąlygas ir specialiuosius reikalavimus statinio projektui parengti, pranešti apie galbūt savavališką statybą ir kt. VTPSI specialistai daugelį statybos valstybinės priežiūros funkcijų, susijusių su dokumentų išdavimu, taip pat atlieka nuotoliniu būdu. Sukurtos 85 mobilios darbo vietos statybos valstybinei priežiūrai vykdyti, tam skirta mobili programa.

Elektroninių statybos srities paslaugų pranašumo pripažinimą tiek dėl laiko sąnaudų, tiek ir dėl procedūrų skaidrumo liudija praeitų metų pabaigos statistika – daugiau kaip 70 proc. visų su statyba susijusių prašymų buvo pateikta nuotoliniu būdu. Taip pat ir naujosios „Infostatybos“ funkcionalumo naudą supranta vis daugiau ankstesne jos versija besinaudojusių žmonių. 

Planuojustatyti.lt ir skaitmeninė statyba

Įpratusiems tiesiogiai bendrauti su dokumentus priimančiais ir išduodančiais įstaigų specialistais vis dar atrodo, kad tiesioginis būdas patikimesnis. Gaištamas laikas, patiriamos išlaidos kelionėms, kai reikalus galima sutvarkyti prisėdus prie kompiuterio namuose. Tereikia internete nurodyti adresą www.planuojustatyti.lt ir pasirinkti pageidaujamą paslaugą. 

Neturinčių kompiuterio ar interneto prieigos gyventojų patogumui didžiųjų šalies apskričių teritorijas prižiūrinčiuose VTPSI skyriuose įrengtos kompiuterizuotos vietos lankytojams. VTPSI siekia, kad visi interesantai turėtų galimybę interneto adresu www.planuojustatyti.lt, prisijungę prie „Infostatybos“, pateikti prašymus elektroniniu būdu. Naudotis elektroninėmis paslaugomis gyventojai skatinami ir nustačius mažesnes paslaugų kainas, lyginant su tiesioginiu prašymų išduoti dokumentus pateikimu.

Statinių projektavimo ir statybos procese diegiami skaitmeninės statybos principai, statinio informacinis modeliavimas. Atsiradus galimybei statinio informacinį modelį teikti kaip statinio projektą ar jo dalį, visi projektą tikrinantys subjektai, statybos dalyviai ir statybos valstybinę priežiūrą atliekančios institucijos turi būti atitinkamai pasirengę dirbti su šiuo modeliu. Todėl neišvengiamai turi būti tobulinamos tiek informacinės sistemos, tiek ir specialistų gebėjimai.

Per „Infostatybą“ planuojama atlikti statinių registraciją Nekilnojamojo turto registre

2008 m. pradėjusi veikti „Infostatyba“ jau ne kartą modifikuota pagal pasikeitusius teisės aktus, tobulinta, gerinant gyventojams ir verslo subjektams teikiamų statybos srities viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumą ir jų kokybę. Šiuo metu jau kuriami nauji sistemos vystymo planai, plėtojantys informacijos mainus su kitomis informacinėmis sistemomis ir registrais. Pavyzdžiui, planuojama sudaryti galimybę per „Infostatybą“ atlikti statinių registraciją Nekilnojamojo turto registre, gauti duomenis iš topografijos ir infrastruktūros informacinės sistemos (TIIS), kitų duomenų bazių. 

Individualių namų statytojams ypač naudinga turėtų būti kuriama sudėtinė paslauga „Statau namą“, kuri padės identifikuoti konkrečiu atveju reikalingas atlikti procedūras (užsisakyti ir gauti atitinkamas elektronines paslaugas). Pildant prašymą, bus galima rasti paaiškinimus dėl taikytinų teisės aktų nuostatų. Informacinės sistemos portalą www.planuojustatyti.lt numatyta labiau orientuoti į eilinį naudotoją. Įgyvendinus „Infostatybos“ vystymo planus, bus žengti dar keli reikšmingi žingsniai pažangios skaitmeninės statybos link.
 
Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...