2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 6:28
Reklama  |  facebook

Suomiai kuria inovatyviausią rajoną pasaulyje

2016-03-30 07:20
Suomija XXI amžiuje – tai viena iš inovatyviausių šalių pasaulyje, pasiryžusi drąsiai realybėje išbandyti sprendimus, kurie šiandien mums gali atrodyti visiškai futuristiniai. 2013 m. Helsinkyje netgi oficialiai pristatytas „Smart Kalasatama“ projektas. Tai ištisas išmanusis miesto rajonas, kuriame gyventojai nuolatos bando naujausias technologijas ir taip pat tiesiogiai sprendžia, kaip Kalasatama vystysis toliau.
nuotrauka
Projektas turėtų būti įgyvendintas maždaug 2030 m. Helsinkio m. sav. nuotr.


„Smart Kalasatama“ idėjos atspirties taškas ir paprastas, ir labai ambicingas. Norima naudojant pačius pažangiausius sprendimus gyvenimą rajone sureguliuoti taip, kad jo gyventojai kiekvieną dieną sutaupytų vieną valandą savo laiko. Kitaip tariant, Kalasatamoje neturėtų būti nei transporto kamščių, nei spėliojimų, kada atvažiuos autobusas, nei netgi eilių parduotuvėse.

Argi tai įmanoma? Projekto iniciatoriai įsitikinę, kad tikrai taip. Tereikia pasitelkti šiuolaikinius IT sprendimus ir nebijoti eksperimentuoti. „Smart Kalasatama“ ir kuriamas kaip erdvė eksperimentuoti. Ir šiame eksperimente dalyvauja toli gražu ne vien naivūs idealistai. Prie projekto prisideda tiek verslas, tiek miesto savivaldybė. Skaičiuojama, kad iki 2030 m. pabaigsimas projektas iš viso atsieis 5 milijardus eurų. Iš jų 600 milijonų skirti įsipareigojo Helsinkio savivaldybė. Likusią sumą suneš privatūs investuotojai.

Planuojama, kad 2030 m. „Smart Kalasatamoje“ gyvens ir ją kurs apie 20 000 gyventojų. Tačiau jau dabar jų yra 2000. Savo ir visos bendruomenės gyvenimą jie tvarko naudodamiesi bendradarbiavimo principais. Rajone bus įkurtos bendros darbo erdvės, kuriose šalia galės dirbti mokslininkai, verslininkai ir miesto pareigūnai. Nuolatos bus rengiami bendruomenės susirinkimai, kurių metu gyventojai galės teikti pasiūlymus Kalasatamos projekto iniciatyviniai grupei.

Įdomu tai, kad „Smart Kalatasama“ vystoma toje Helsinkio vietoje, kurioje dar ne taip seniai inovacijomis net nekvepėjo – buvusioje uosto teritorijoje. Pasenę ir nebenaudojami pramoniniai pastatai buvo sulyginti su žeme, o vietoj jų vienas po kito kyla išmanūs, aplinkai draugiški statiniai.

Visai neseniai „Smart Kalatasama“ pradėjo dar vieną drąsų eksperimentą. Projektai vystytojai išsikėlė sau labai įdomų tikslą – pabaigtas rajonas turėtų funkcionuoti be automobilių. Šiandien toks planas skamba keistai, bet suomiai įsitikinę, kad susisiekimo sistemą IT sprendimų pagalba galima sustyguoti taip, kad viešasis transportas patenkins visus gyventojų poreikius. Nedidelė dalis „Smart Kalatasama“ gyventojų jau tapo pirmosios šio eksperimento stadijos dalyviais. Po miestą jie juda viešuoju transportu, dviračiais arba tiesiog pėsčiomis.

Atrodytų, gyvenimas be automobilio daugeliui pasirodytų pernelyg nepatogus. Tačiau tik ne suomiams. Norinčiųjų dalyvauti „Smart Kalatasama“ eksperimentuose netrūksta. Atvirkščiai, jau yra susidariusi ir norinčiųjų apsigyventi inovatyviausiame pasaulio rajone eilė.

Paruošta pagal Archinect ir Fiksukalasatama informaciją

Statybunaujienos.lt
Žymės  Urbanistika
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-12-08 11:24
LRT naujojo pastato konkurse, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga, geriausiu pripažintas biuro „Aketuri architektai“ projektas „Juosta“.
nuotrauka
2021-12-02 14:16
Naują nekilnojamąjį turtą įsigiję gyventojai susiduria su klausimu, kaip susikurti patogų ir praktišką namų interjerą. Atsakymus jiems pateikia ekspertai, kurie pabrėžia: pagrindinės būsto erdvės turi skirtingas paskirtis, lemiančias, kaip šiose zonose išdėstomi baldai, projektuojamas apšvietimas, į...
nuotrauka
2021-12-02 11:33
Nordhavn rajonas Kopenhagoje dar visai neseniai buvo žinomas kaip pramoninė uosto teritorija su laivų statyklomis, remonto dokais, sandėliais ir logistikai skirtais pastatais. Šiandien čia vykdoma konversija leidžia teritorijai atgimti nauju traukos tašku – statomi gyvenamieji namai ir verslo centra...
nuotrauka
2021-11-26 10:55
Minimalistinis, neperkrautas stilius vis labiau įsitvirtina ne tik atskirose gyvenimo srityse, bet ir mūsų namuose. Dizaineriai taisyklę „mažiau yra daugiau“, kaip, beje, ir naujakuriai, siekia pritaikyti ne tik bendrose, dažnai naudojamose erdvėse, bet ir labiau intymiose zonose, pavyzdžiui, vonios...
nuotrauka
2021-11-22 14:09
Anksčiau pajusti šventinę nuotaiką ir namuose sukurti jaukią atmosferą padeda kalėdinės dekoracijos. Namų ir eglutės puošimas, šventinio stalo dekoro planavimas palengvina švenčių laukimą.
nuotrauka
2021-11-22 07:03
Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinio atviro architektūrinio projekto konkursas artėja prie galutinės vertinimo eilės sudarymo. Vertinimo komisija iš konkursui pateiktų darbų, kurie nebuvo atmesti pagal konkurso sąlygas, sudarė preliminarią archi...
nuotrauka
2021-11-19 11:10
Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė, kad Kauno centrinio pašto rūmai būtų įrašyti į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Tai reiškia, kad šis kultūros paminklas įgyja nacionalinio reikšmingumo lygmens apsaugą.
nuotrauka
2021-11-19 07:13
Architektų ir teritorijų planavimo vadovų profesinis atestavimas nuo šiol bus skaidresnis ir aiškesnis. Už tai atsakingi Architektų rūmai privalo užtikrinti, kad Architektų profesinio atestavimo komisijos sprendimai būtų objektyvūs ir nešališki, ji prisiimtų atsakomybę už savo išvadų pagrįstumą.
nuotrauka
2021-11-17 11:39
Pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėję loftai turi ir privalumų, ir trūkumų, bet gerai apgalvotas jo interjeras gali nustebinti kiekvieną. „Citus“ interjero architektė Vilė Kasperavičiūtė kūrė demonstracinių loftų „Radio City“ projektą, interjerus ir turi ką patarti.
nuotrauka
2021-11-16 10:53
Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko spalvą „Kestrel“ (L478). Tai ramybę spinduliuojanti ruda spalva su šaltos raudonos spalvos atspalviu – klasika su netikėtumo elementu. Ji sukuria pažįstamos, bet ir naujos žavios aplinkos jausmą ir dera tiek modernaus, tiek tradicinio stiliaus interjere.
nuotrauka
2021-11-15 10:57
Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Konkurse ryškiai matomos tapo dvi Lietuvos atstovės.
nuotrauka
2021-11-12 10:13
Kaip rodo Lietuvos Statistikos departamento duomenys, daugiabučiams tenka 45 proc. viso šalyje registruoto gyvenamojo būsto ploto. Tačiau didelė dalis butų, kuriuose gyvena lietuviai, yra pastatyti dar prieš kelis dešimtmečius, vadovaujantis visai kitais standartais nei šiandien.
nuotrauka
2021-11-08 06:56
Panevėžys rengiasi statyti naują miesto savivaldybės pastatą, kuriam parinktas neužstatytas sklypas miesto centrinėje dalyje, Savanorių a. 3A, greta autobusų stoties.
nuotrauka
2021-11-08 06:37
Kuriant namų viziją ir planuojant interjero sprendimus, itin svarbu numatyti kiekvienam daiktui savo vietą – neapkrauta erdvė atrodo kur kas tvarkingiau.
nuotrauka
2021-11-05 12:30
Garsus dušo kabinų ir padėklų gamintojas „Radaway“ žinomas dėl kokybiškų, funkcionalių ir patogių sprendimų, pritaikytų nuolat kintantiems vartotojų poreikiams.
nuotrauka
2021-11-05 11:01
Vilnius kuria naują įrankį unikalios medinės architektūros fiksavimui ir priežiūrai. Jis bus nuolat pildomas medinių pastatų 3D modeliais, brėžiniais, nuotraukomis, archyvine ir kita medžiaga. Tikimasi, kad duomenų bazė vilniečiams padės geriau rūpintis istoriniais pastatais ir jų detalėmis.
nuotrauka
2021-11-04 10:30
Planuojantiems įsirengti ar atnaujinti savo būstą žinoma „instagramerė“, grožio bei gyvenimo būdo tinklaraštininkė Greta Bitinaitė pataria neskirstyti užduočių į vyriškas ar moteriškas, įveikiamas savarankiškai ar paliekamas tik tos srities žinovams. Priešingai – pačiam įsitraukus į būsto įrengimo p...
nuotrauka
2021-11-02 07:02
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius, išnagrinėjęs gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektinius pasiūlymus, nusprendė jiems nepritarti ir grąžino projektą taisyti iš esmės.
nuotrauka
2021-10-06 07:09
Baigėsi Lietuvos architektų sąungos vykdytas VšĮ Centro poliklinikos diagnostikos centro priestato Pylimo g. 3, Vilniuje, tarptautinės vertės atviras architektūrinis projekto konkursas.
nuotrauka
2021-09-28 06:06
VŠĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, atviro architektūrinio projekto konkursui pateikti 5 projekto pasiūlymai, kurie bus eksponuojami LRT pagrindinio pastato foje (S. Konarskio g. 49, Vilnius).

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras