2024 vasario 28 d. trečiadienis, 1:53
Reklama  |  facebook

Sutvarkytam Panevėžio pėsčiųjų tiltui norėjo suteikti grakštų vaizdą

2015-11-27 10:00
Panevėžyje oficialiai atidarytas atnaujintas Kultūros ir poilsio parko pėsčiųjų tiltą per Nevėžio upę. Tiltui rekonstruoti Savivaldybė skyrė beveik 540 tūkst. eur.
nuotrauka
Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį buvo pastatytas 1984 m. ir nuo to laiko iš esmės neremontuotas. Panevėžio m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kelprojektas, UAB
Panevėžio m. savivaldybė,
MO – 24, UAB
Tiltą sutvarkyti jau buvo būtina

Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį buvo pastatytas 1984 m. ir nuo to laiko iš esmės neremontuotas.

Naujojo tilto techninį projektą parengė UAB „Kelprojektas“, statybos darbus atliko Latvijos bendrovės „Tilts“ filialas „MO-24“. Sustiprintos tilto konstrukcijos, įrengti nauji metaliniai turėklai su LED apšvietimu, maumedžio ir pušies sijomis atnaujinta tilto perdanga, sutvarkytos prieigos.

UAB „Kelprojektas“ tiltų skyriaus vedėja Žana Lašienė portalui Statybunaujienos.lt teigė, kad tiltui remontas buvo tiesiog būtinas.

„Atlikus pirminę tilto apžiūrą, buvo nustatytą, kad perdangos būklė buvo labai bloga. Pagrindinių laikančiųjų konstrukcijų mediena buvo stipriai paveikta korozijos, pagrindinėse sijose atsivėrę išilginiai plyšiai, jos išlinkusios. Esamas tilto būklė buvo pripažinta kritinė, dėl šių priežasčių tiltas buvo uždarytas, pėsčiųjų eismas buvo nutrauktas. Panevėžio miesto savivaldybei buvo pateikti keli tilto variantai, kuriems buvo atliktas techninis ekonominis palyginimas. Po techninių pasitarimų buvo pritarta klijuotos medienos konstrukcijų tilto variantui“, – dėstė ji.

Pasinaudojo užsienio projektuotojų patirtimi

Projekto autorių nuomone, svarbiausia užduotis projektuojant pjautinės bei klijuotos medienos konstrukcijas – tinkama medienos apsauga nuo tiesioginio atmosferos poveikio. Dėl šios priežasties, remiantis užsienio projektuotojų patirtimi, buvo nuspręsta einamąją dalį iškelti į viršų. Dėl to šio tilto paklotas (konstrukcijos dalis, kuria eina žmonės) įrengtas ant pagrindinių sijų viršaus.

Pagrindinės sijos papildomai uždengtos plieniniais profiliais. Tai apsaugos pagrindines laikančiąsias klijuotos medienos konstrukcijas nuo įmirkimo, tai prailgins medienos eksploatacijos trukmę. Palyginimui – senojo tilto paklotas buvo įrengtas pagrindinių sijų apačioje, jos nebuvo apsaugotos nuo tiesioginio lietaus poveikio, sniego, susikaupusio ant pakloto, tirpsmo vandens. Tai turėjo įtakos tilto eksploatacijos trukmei.

Tiltui buvo keliami ne tik funkcionalumo, bet ir tam tikri estetiniai reikalavimai. Norėjosi, kad jis organiškiau įsipaišytų į parko peizažą.

„Tilto estetinį vaizdą ir patrauklumą taikliausiai įvertins miesto gyventojai ir svečiai. Mūsų vizija ir tikslas buvo harmoningai susieti su vietovės parko natūralumu, suteikti jam grakštų vaizdą“, – teigė Ž. Lašienė.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-27 09:13
Jeigu netoli namų pasigendate gerų kelių, pramogų vietų ar kitų patogumų – esate ne vieni. Naujausia „Luminor“ banko užsakymu atlikta apklausa rodo, kad net pusė Lietuvos gyventojų ne iki galo patenkinti savo gyvenamosiomis apylinkėmis. Vis dėlto, rečiau besikraustantys žmonės apie savo gyvenvietes ...
nuotrauka
2024-02-27 09:07
Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo teisės įgyvendinimu. Šių naujų valstybinės žemės patikėtini...
nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse