2021 birželio 14 d. pirmadienis, 21:39
Reklama  |  facebook

Svarbu: energetikai nepataria pasirašinėti tiekimo sutarčių ilgesniam laikotarpiui

2015-09-02 13:17
Nepriklausomi elektros tiekėjai džiaugiasi liberalizuota elektros rinka, nes per trejus metus elektros energijos kainos Lietuvoje žymiai sumažėjo. Elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos zonoje šiemet jos – vidutiniškai 18,6 proc. mažesnės nei praeitais metais, skaičiuoja nepriklausomas elektros tiekėjas „Enefit“.
nuotrauka
Elektros kainos greitai reaguoja į elektros gamybos ir perdavimo pajėgumų pasikeitimus. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
Enefit, UAB
Anot „Enefit“, mažų kainų tendencijos turėtų išsilaikyti ir ateityje, nes nuo šių metų pradžios nukrito ir elektros ateities sandorių kainos. Į šį faktą energetikai siūlo atkreipti dėmesį elektros vartotojams, pasirašantiems tiekimo sutartis metų ar ilgesniam laikotarpiui.

Nuo 2013 m., kai elektrą laisvojoje rinkoje pradėjo pirkti visi juridiniai asmenys, jos metinė kaina svyravo apie 50 Eur/megavatvalandę (MWh). Nuo to laiko ji sumažėjo visose Baltijos šalyse ir Skandinavijoje, o tą lėmė palankūs elektros gamybos ir tiekimo pokyčiai regione. Praėjusių metų pabaigoje buvo prognozuojama, kad šiemet elektros kaina biržoje sieks apie 44-45 Eur/MWh, tačiau sausį-rugpjūtį ji kainuoja vidutiniškai 39,7 Eur/MWh. Tai – 10 proc. mažiau, nei prognozuota ir beveik penktadaliu mažiau, nei atitinkamą 2014 m. laikotarpį. Šį sumažėjimą geriausiai jaučia įmonės, kurios pasirinko pirkti elektrą už biržoje esančią kainą.

„Kainų kritimą Baltijos regione šiuo metu labiausiai veikia bendra pasaulinė energijos išteklių pigimo tendencija, taip pat pigi Skandinavijos vėjo jėgainių ir hidroelektrinių pagaminama elektra. Tikimasi, kad naujos elektros tiekimo linijos, kurios sujungs Lietuvą su Švedija ir Lenkija, padės ne tik išlaikyti dabartinį žemesnį kainų lygį, bet ir skatins tolimesnį jų mažėjimą“, – sakė „Enefit“ generalinis direktorius Janis Bethers.

Palankioms kainų perspektyvoms pagrindo suteikia tai, kad „Nasdaq OMX“ biržoje elektros energijos ateities sandorių kainos taip pat rodo mažėjimo tendenciją. Pavyzdžiui, rugpjūtį elektros energija 2016 metams siūloma už 39,3 Eur/MWh, ir tai yra 10 proc. mažiau, nei už elektrą 2016 metams buvo prašoma šį sausį. Artimiausiais metais išlaikyti mažesnes elektros kainas turėtų padėti ir tai, kad Europos Parlamentas atidėjo ir tik nuo 2019 metų imsis įgyvendinti taršos leidimų reformą. Šie veiksniai, pasak „Enefit“ vadovo, leidžia prognozuoti, kad vartotojai, kurie šiemet sudarys naujas elektros tiekimo sutartis, už energiją mokės pigiau, nei tie, kuriems elektros kaina buvo nustatyta 2014 metais ar dar anksčiau.

Bendrovės vadovas taip pat pastebi tendenciją, kad stambesni elektros vartotojai yra linkę nuolat peržiūrėti elektros tiekimo sutartis ir derėtis dėl kainų, priklausomai nuo situacijos elektros biržoje. Tuo tarpu vidutinio dydžio ir smulkūs elektros vartotojai dažniausiai pratęsia turimas terminuotas sutartis nepasidomėję didmeninių kainų kitimu.

„Vartotojai turėtų žinoti, kad elektros rinka yra labai aktyvi ir elektros kainos greitai reaguoja į elektros gamybos ir perdavimo pajėgumų pasikeitimus. Todėl rinkoje daugiausiai sutaupo tie vartotojai, kurie joje dalyvauja aktyviai, seka naujienas ir tendencijas“, – J. Bethers. – Įmonėms, kurios sudarinės sutartis, svarbu suprast dabartinę situaciją elektros rinkoje, o lengviausias būdas tai padaryti – gauti pasiūlymus iš bent kelių skirtingų elektros tiekėjų, kad būtų galima objektyviai palyginti kainas ir kitas sutarties sąlygas“. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Elektra
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.
nuotrauka
2021-06-10 15:41
Parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ atnaujino PROFICARD lojalumo programą – nuo šiol ji skirta ne tik fiziniams asmenims, tačiau ir statybų, remonto, renovacijos, meistrų paslaugas teikiančioms įmonėms. Lojalumo programos dalyviai reikalingas prekes gali įsigyti palankesnėmis sąlygomis, jiems suteik...
nuotrauka
2021-06-10 11:09
„MC Grupė“, valdanti namų apdailos centrą „Unideco“, nuomininkus atrinks pagal geriausią pasiūlytą idėją. Nuomos objektas – 2000 kv. m ploto teritorija Šiaurės miestelyje šalia Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos. Nuomininkams bus siūloma sklypu naudotis nemokamai arba už simbolinį nuomos mokestį.
nuotrauka
2021-06-10 10:54
Peržiūrėjus ir patikslinus vertingąsias buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės pastatų komplekso savybes, valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia šio objekto pakartotinį viešą aukcioną. Aukcionas įvyks liepos pabaigoje, pradinė kaina u...
nuotrauka
2021-06-10 10:52
Kinijoje sukeltas statybinių medžiagų kainų cunamis jau drebina ir statybas Lietuvoje. Nuogąstaujama, kad dalį jų gali tekti stabdyti. Kaip tai paveiks nekilnojamojo turto rinką? Ar būstas dar brangs?
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:51
Seimas birželio 8 d. priėmė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą vadinamąjį darbuotojų relokacijos įstatymų paketą, kuris atveria paprastesnes sąlygas investuotojams iš trečiųjų šalių perkelti savo darbuotojus ir jų šeimų narius. Šie pakeitimai ypač aktualūs į Lietuvą persikeliančioms ar ...
nuotrauka
2021-06-09 08:56
Visuomenės, politikų ir įmonių dėmesys tvariai ekonominei veiklai niekada nebuvo toks didelis kaip pastaruoju metu. Tai rodo ir žaliųjų, tvariųjų bei socialinių finansinių skolos priemonių kapitalo rinkos augimas. Apskaičiuota, kad 2020 m. žaliųjų, tvariųjų, socialinių paskolų ir obligacijų emisijos...
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.
nuotrauka
2021-06-08 08:13
Aplinkos ministerija ragina įmones pasirūpinti, kad iš jų teritorijos nesklistų nemalonūs kvapai. Tam jos privalo išsiimti specialiąją taršos leidimo dalį „Kvapų valdymas“, įpareigojančią įdiegti efektyvias kvapų valdymo priemones.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.