2023 spalio 4 d. trečiadienis, 21:58
Reklama  |  facebook

Takus ir kiemus sostinėje valys daugiau technikos

2022-12-01 11:13
Nors kalendorinė žiema prasideda šiandien, vilniečiai jau turėjo progų prasilenkti su miesto teritoriją tvarkančių įmonių traktoriais, motoblokais, kompaktiškais sniego valytuvais bei kita įranga. Šį šaltąjį sezoną sostinės viešąsias erdves prižiūrės daugiau kaip 200 skirtingos technikos.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
„Gausiai sningant visame mieste ant takų vienu metu susikaupusį sniegą nuvalyti sudėtinga, todėl greta namo nenuvalytą praėjimą išvydę gyventojai turėtų žinoti, kad technika baigia darbą aukštesnio lygio priežiūros zonoje ir jau yra pakeliui. Atkreipėme miestą tvarkančių įmonių dėmesį į neįgaliųjų, vaikų ir kitų asmenų saugų patekimą į valstybines įstaigas, mokyklas, darželius, poliklinikas, ligonines, bažnyčias ir kitus svarbius objektus, taip pat įrengtus specialius privažiavimus neįgaliesiems (prie daugiabučių esančiais pandusais turėtų pasirūpinti namų administratoriai)", – Vilniaus savivaldybės pranešime cituojamas Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Pasak G. Runovičiaus, takų priežiūros lygiai skirstomi pagal miesto zoną, gatvės kategoriją, viešojo transporto keleivių srautus ir gyventojų skaičių prie gatvių 200 m atstumu. Kuriam lygiui priklauso vienas ar kitas takas bei konkreti erdvė, gyventojai visuomet gali sužinoti Tvarkomų bendro naudojimo teritorijų žemėlapyje.

Kaip ir pernai, pirmenybė bus teikiama laiptams, takams prie sankryžų ir pėsčiųjų perėjų, visuomeninio transporto stotelėms, magistraliniams šaligatviams prie gatvių ir dviračių takams, o tik vėliau – šaligatviams prie gatvių ir gyvenamųjų namų kiemams. Sningant nuolat pėstiesiems užtikrinamas ne mažesnis kaip 0,8 m praėjimas. Nustojus snigti ar pustyti, visu pločiu iki dangos pėsčiųjų takai prie gatvių, šaligatviai, dviračių takai ir laiptai nuvalomi ne vėliau kaip per 3–5 val.

gatvių valymas

Nuvalius sniegą nuo pėsčiųjų takų ar laiptų, jie tuojau pat turi būti pabarstyti druska ar kitomis alternatyviomis sniegą ir ledą tirpdančiomis medžiagomis, kad būtų išvengta apledėjimo.

Pėsčiųjų take susiformavus slidžiai dangai, darbo dienomis jis turi būti nuvalyti ir (ar) pabarsyti ne vėliau kaip iki 7–9 val. ryto, poilsio ir švenčių dienomis – ne vėliau kaip iki 8–12 val. ryto, pagal gatvės priežiūros lygį. Slidžiai dangai susiformavus dviračių take, darbo dienomis pastarasis turi būti nuvalytas ir (ar) pabarstytas ne vėliau kaip iki 6–9 val. ryto, poilsio ir švenčių dienomis – ne vėliau kaip iki 8–10 ryto, pagal gatvės lygį. Jei slidi danga susiformavo ant laiptų, jie turi būti nuvalyti ir (ar) pabarstyti darbo dienomis ne vėliau kaip iki 7–9 val., poilsio ir švenčių dienomis – ne vėliau kaip iki 8–12 val., pagal gatvės lygį.

Plikledžio atveju pėsčiųjų tako, šaligatvio, dviračių tako danga turi būti pabarstyta ne vėliau kaip per 2–4 val., pagal gatvės lygį. Kiemų šaligatviai ir takai, laiptai turi būti nuvalyti per 12 val. nuo snigimo pabaigos. Primintina, kad bendro naudojimo teritoriją prižiūri Savivaldybė, teritoriją, kuri turi suformuotą ir registruotą žemės sklypą – sklypų savininkai.

Šaltuoju sezonu vilniečiams pastebėjus likusius nenuvalytus pėsčiųjų takus, šaligatvius, dviračių takus, laiptus ar kitas viešąsias erdves G. Runovičius gyventojams pataria kreiptis į savo seniūniją ar pranešti trumpuoju numeriu 1664 arba išmaniojoje programėlėje „Tvarkau miestą". Už netinkamai atliktą ar neatliktą darbą rangovams yra numatytos ir finansinės sankcijos.

 Vilniaus m. sav. nuotr.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-09-29 15:41
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti su institucijomis Vyriausybės nutarimo „Dėl steigiamo Germanto regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą. Iniciatyva įsteigti Germanto regioninį parką atėjo iš Telšių regiono, tam 2022 m. ...
nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse