2024 liepos 19 d. penktadienis, 6:44
Reklama  |  facebook

Tarp Klaipėdos veiklos prioritetų – kvartalinė renovacija ir infrastruktūros projektai

2019-07-25 13:22
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino savivaldybės veiklos prioritetus 2019–2023 metams. Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, taip užbrėžtos gairės bei labai ambicingi ir atsakingi uždaviniai, kuriuos per ateinančius ketverius metus turės įgyvendinti ne vien tik valdančioji dauguma, bet ir visa miesto taryba bei Savivaldybės administracija.
nuotrauka
Klaipėdos savivaldybės (FB) nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

„Kad ir kiek diskusijų kėlė svarstymui pateikti prioritetai, visi vienodai turime suprasti, kad darbai, reikalingi miestui ir jo augimui bei plėtrai, turi būti padaryti. Tam sutelkti jėgas turi visi – tiek valdančioji dauguma, tiek opozicija, tiek Savivaldybės administracija. Prioritetai parodo pagrindines gaires kelyje, kuriuo turėsime eiti, ir tikiuosi, jog baigiantis kadencijai, bus galima konstatuoti, kad jeigu ir ne visi, tai bent jau didžioji dalis tų prioritetų tapo kūnu, ir kad tai pamatytų ne tik politikai, bet ir pajaustų miestiečiai kasdieniame savo gyvenime“, – savivaldybės pranešime cituojamas Vytautas Grubliauskas. 

Ateinančiais ketveriais metais savivaldybės veikla bus koncentruota į aplinkosaugą, miesto ir uosto darnią plėtrą, modernios miesto infrastruktūros vystymą, senamiesčio atgaivinimą, švietimo sistemos plėtojimą, sveikatos ir socialinių paslaugų kokybės bei prieinamumo didinimą, kultūros, sporto paslaugų bei jaunimo politikos plėtrą, skaidrią ir efektyvią savivaldą.

Aplinkosaugos srityje numatyta parengti ir įgyvendinti Aplinkos oro kokybės valdymo planą, parengti ir įgyvendinti žvyrkelių asfaltavimo planą siekiant išasfaltuoti ne mažiau kaip 10 km žvyruotų kelių, siekiama apželdinti labiausiai taršos veikiamas teritorijas, atnaujinti viešojo transporto parką didinant alternatyviu kuru varomų viešojo transporto priemonių dalį, taip pat numatoma socialiai jautrioms grupėms numatyti papildomų nuolaidų viešojo transporto bilietams ir kt. priemonės. 

Įgyvendinant miesto ir uosto darnios plėtros prioritetą numatoma stiprinti savivaldybės įtaką uosto valdyme, kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bei Klaipėdos laisvąja ekonomine zona siekti, kad būtų įgyvendinti Baltijos pr. – Šilutės pl. rekonstrukcijos, Statybininkų prospekto tęsinio, Pietinio aplinkkelio tiesimo projektai, įrengta vidaus vandenų uostelių ir kt.

Vystant modernią miesto infrastruktūrą numatoma spartinti daugiabučių namų kiemų tvarkymą, skatinti daugiabučių namų kvartalinę renovaciją, tobulinti susisiekimo sistemą didinant gatvių pralaidumą ir kt.

Siekiant atgaivinti senamiestį numatomos tokios priemonės kaip paveldo tvarkybos programos įgyvendinimas, nekilnojamojo turto mokesčio lengvatų taikymas senamiestyje esančių pastatų fasadus ir stogus tvarkantiems juridiniams asmenims, senamiesčio gatvių tvarkymas pagal universalaus dizaino principus, taip pat numatyta rekonstruoti Senosios turgavietės prekybos halę, sutvarkyti Turgaus aikštę, atstatyti Pilies bokštą ir kt. 

Plėtojant Švietimo sistemą užsibrėžta įrengti 230 naujų vietų lopšeliuose- darželiuose centrinėje ir šiaurinėje miesto dalyje, pastatyti naują mokyklą šiaurinėje miesto dalyje, renovuoti ne mažiau kaip 5 mokyklų pastatus ir ne mažiau kaip 6 lopšelius-darželius, įsteigti universitetines klases ir universitetinę mokyklą, parengti veiksmų planą dėl vaikų skaičiaus mažinimo lopšelių-darželių grupėse ir mokyklų klasėse, sumažinti pailgintos dienos grupės mokestį, padidinti finansavimą vasaros poilsio stovykloms ir kt.

Didinat Sveikatos ir socialinių paslaugų kokybę bei prieinamumą numatyta parengti ir įgyvendinti VšĮ „Klaipėdos universitetinė ligoninė“ modernizavimo programą, pasiekti, kad dvi sveikatos priežiūros įstaigos mieste atitiktų poliklinikos statusą, padidinti paslaugų apimtis sutrikusios raidos ir neįgaliems vaikams, socialinių paslaugų, t.y. pagalbos į namus, dienos socialinės globos, budinčių globėjų, socialinės rizikos vaikų priežiūros, apimtis, taip pat numatyta įsteigti grupinio ir savarankiško gyvenimo namus vaikams, paliekantiems vaikų globos namus, pastatyti senyvo amžiaus asmenų globos namus Melnragėje. 

Plėtojant kultūros, sporto paslaugų ir jaunimo politiką užsibrėžta kultūrai pritaikyti bent vieną netradicinę erdvę, įrengti dvi atviras jaunimo erdves, įgyvendinti Europos jaunimo sostinės programą, suorganizuoti „Europiados“ festivalį, užtikrinti regatos „The Tall Ships Races“ priėmimą, atnaujinti kultūros bei sporto reikmėms skirtą infrastruktūrą ir kt.

Įgyvendinant prioritetą Skaidri ir efektyvi savivalda numatyta užtikrinti Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos vykdymą, patvirtinti ir įgyvendinti miesto bendrąjį planą, savivaldybėje įdiegti kokybės vadybos sistemą, patvirtinti ir įgyvendinti naują darbo organizavimo struktūrą, tobulinti elektronines paslaugas ir kt., praneša Savivaldybė.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-07-17 13:56
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei svarbaus projekto statusą.
nuotrauka
2024-07-17 09:38
Seimas priėmė Aplinkos ministerijos parengtas Želdynų įstatymo pataisas, kurios leis optimizuoti ir efektyvinti savivaldybių vykdomą želdynų ir želdinių inventorizaciją bei stebėseną, sumažins administracinę naštą savivaldybių administracijoms ir užtikrins kokybišką, centralizuotą duomenų apie želdi...
nuotrauka
2024-07-17 09:33
Panevėžio miesto savivaldybė atnaujina miesto sporto infrastruktūrą. Artimiausiu metu darbai prasidės Smėlynės g. 2B esančiame futbolo stadione.
nuotrauka
2024-07-17 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė tęsia senamiesčio gatvių atnaujinimą. Šiais metais tvarkomos Subačiaus, Paupio, V. Šopeno, Vingrių, Žygimantų, T. Kosciuškos, Seinų, M. Daukšos, Aušros Vartų gatvės, dalis Pylimo gatvės šaligatvių. Ateinančiais metais bus pradėtos tvarkyti Trakų, Barboros Radvilaitės ir M...
nuotrauka
2024-07-16 12:05
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) visuomenei pristatė ilgai lauktą naujieną – naują didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 1D, Šiauliai. Apie 3,7 tūkst. kvadratinių metrų plote įsikūrusioje atliekų surinkimo aikštelėje gyven...
nuotrauka
2024-07-15 16:01
Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad vyksta gražiausios aplinkos konkursas ir kviečia jame dalyvauti Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones, privačių valdų savininkus.
nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-12 11:36
Klaipėdoje toliau gerinama infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Darbai neseniai baigti Šilutės plente, ties bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorija, taip pat – Dubysos gatvėje. Šilutės plente įrengta daugiau nei pusė kilometro naujų takų, Dubysos gatvėje – daugiau nei 300 metrų. Abiejuose...
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...
nuotrauka
2024-07-05 15:14
Jau keletą metų Marijampolės savivaldybėje vyksta ypač intensyvūs ugdymo įstaigų stadionų ir sporto aikštynų atnaujinimo darbai. Šią savaitę atnaujintų sporto objektų sąrašas pasipildė dar vienu – Sūduvos gimnazijos stadionu. Su rangovais susitiko bei atliktus darbus įvertino Marijampolės savivaldyb...
nuotrauka
2024-07-05 14:34
Vilniuje po rekonstrukcijos pašventintas ir lankymui atidarytas Liuteronų sodas – Vilniaus evangelikų senosios kapinės ant Tauro kalno. Sovietmečiu likvidavus kapines teritorija buvo žinoma kaip parkas šalia Vilniaus santuokų rūmų. Rekonstruotas ir dabar šios vietos istoriją ir tikrąją paskirtį su d...
nuotrauka
2024-07-05 10:52
Liepos 12 d. po 2,5 metų trukusių atnaujinimo darbų lankytojams duris atvers „baltąja gulbe“ vadinama istorinė miesto rotušė. Daugiau nei 1500 kv. m. pastatas po didžiausio remonto per pastaruosius kelis dešimtmečius pasitiks su unikalia, Kauno miestui skirta ekspozicija, parodoms ir edukacijai skir...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse