2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 13:45
Reklama  |  facebook

Tarp Klaipėdos veiklos prioritetų – kvartalinė renovacija ir infrastruktūros projektai

2019-07-25 13:22
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino savivaldybės veiklos prioritetus 2019–2023 metams. Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, taip užbrėžtos gairės bei labai ambicingi ir atsakingi uždaviniai, kuriuos per ateinančius ketverius metus turės įgyvendinti ne vien tik valdančioji dauguma, bet ir visa miesto taryba bei Savivaldybės administracija.
nuotrauka
Klaipėdos savivaldybės (FB) nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

„Kad ir kiek diskusijų kėlė svarstymui pateikti prioritetai, visi vienodai turime suprasti, kad darbai, reikalingi miestui ir jo augimui bei plėtrai, turi būti padaryti. Tam sutelkti jėgas turi visi – tiek valdančioji dauguma, tiek opozicija, tiek Savivaldybės administracija. Prioritetai parodo pagrindines gaires kelyje, kuriuo turėsime eiti, ir tikiuosi, jog baigiantis kadencijai, bus galima konstatuoti, kad jeigu ir ne visi, tai bent jau didžioji dalis tų prioritetų tapo kūnu, ir kad tai pamatytų ne tik politikai, bet ir pajaustų miestiečiai kasdieniame savo gyvenime“, – savivaldybės pranešime cituojamas Vytautas Grubliauskas. 

Ateinančiais ketveriais metais savivaldybės veikla bus koncentruota į aplinkosaugą, miesto ir uosto darnią plėtrą, modernios miesto infrastruktūros vystymą, senamiesčio atgaivinimą, švietimo sistemos plėtojimą, sveikatos ir socialinių paslaugų kokybės bei prieinamumo didinimą, kultūros, sporto paslaugų bei jaunimo politikos plėtrą, skaidrią ir efektyvią savivaldą.

Aplinkosaugos srityje numatyta parengti ir įgyvendinti Aplinkos oro kokybės valdymo planą, parengti ir įgyvendinti žvyrkelių asfaltavimo planą siekiant išasfaltuoti ne mažiau kaip 10 km žvyruotų kelių, siekiama apželdinti labiausiai taršos veikiamas teritorijas, atnaujinti viešojo transporto parką didinant alternatyviu kuru varomų viešojo transporto priemonių dalį, taip pat numatoma socialiai jautrioms grupėms numatyti papildomų nuolaidų viešojo transporto bilietams ir kt. priemonės. 

Įgyvendinant miesto ir uosto darnios plėtros prioritetą numatoma stiprinti savivaldybės įtaką uosto valdyme, kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bei Klaipėdos laisvąja ekonomine zona siekti, kad būtų įgyvendinti Baltijos pr. – Šilutės pl. rekonstrukcijos, Statybininkų prospekto tęsinio, Pietinio aplinkkelio tiesimo projektai, įrengta vidaus vandenų uostelių ir kt.

Vystant modernią miesto infrastruktūrą numatoma spartinti daugiabučių namų kiemų tvarkymą, skatinti daugiabučių namų kvartalinę renovaciją, tobulinti susisiekimo sistemą didinant gatvių pralaidumą ir kt.

Siekiant atgaivinti senamiestį numatomos tokios priemonės kaip paveldo tvarkybos programos įgyvendinimas, nekilnojamojo turto mokesčio lengvatų taikymas senamiestyje esančių pastatų fasadus ir stogus tvarkantiems juridiniams asmenims, senamiesčio gatvių tvarkymas pagal universalaus dizaino principus, taip pat numatyta rekonstruoti Senosios turgavietės prekybos halę, sutvarkyti Turgaus aikštę, atstatyti Pilies bokštą ir kt. 

Plėtojant Švietimo sistemą užsibrėžta įrengti 230 naujų vietų lopšeliuose- darželiuose centrinėje ir šiaurinėje miesto dalyje, pastatyti naują mokyklą šiaurinėje miesto dalyje, renovuoti ne mažiau kaip 5 mokyklų pastatus ir ne mažiau kaip 6 lopšelius-darželius, įsteigti universitetines klases ir universitetinę mokyklą, parengti veiksmų planą dėl vaikų skaičiaus mažinimo lopšelių-darželių grupėse ir mokyklų klasėse, sumažinti pailgintos dienos grupės mokestį, padidinti finansavimą vasaros poilsio stovykloms ir kt.

Didinat Sveikatos ir socialinių paslaugų kokybę bei prieinamumą numatyta parengti ir įgyvendinti VšĮ „Klaipėdos universitetinė ligoninė“ modernizavimo programą, pasiekti, kad dvi sveikatos priežiūros įstaigos mieste atitiktų poliklinikos statusą, padidinti paslaugų apimtis sutrikusios raidos ir neįgaliems vaikams, socialinių paslaugų, t.y. pagalbos į namus, dienos socialinės globos, budinčių globėjų, socialinės rizikos vaikų priežiūros, apimtis, taip pat numatyta įsteigti grupinio ir savarankiško gyvenimo namus vaikams, paliekantiems vaikų globos namus, pastatyti senyvo amžiaus asmenų globos namus Melnragėje. 

Plėtojant kultūros, sporto paslaugų ir jaunimo politiką užsibrėžta kultūrai pritaikyti bent vieną netradicinę erdvę, įrengti dvi atviras jaunimo erdves, įgyvendinti Europos jaunimo sostinės programą, suorganizuoti „Europiados“ festivalį, užtikrinti regatos „The Tall Ships Races“ priėmimą, atnaujinti kultūros bei sporto reikmėms skirtą infrastruktūrą ir kt.

Įgyvendinant prioritetą Skaidri ir efektyvi savivalda numatyta užtikrinti Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos vykdymą, patvirtinti ir įgyvendinti miesto bendrąjį planą, savivaldybėje įdiegti kokybės vadybos sistemą, patvirtinti ir įgyvendinti naują darbo organizavimo struktūrą, tobulinti elektronines paslaugas ir kt., praneša Savivaldybė.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
2023-11-16 08:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl sostinėje projektuojamų objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus, antikorupcinį vertinimą. Sprendimo nuostatomis galimai nepagrįstai siaurinamas Architektūros įsta...
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-14 09:43
Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) perduodamos Lietuvos bendrojo plano stebėsenos ir jo įgyvendinimo savivaldybių bendruosiuose planuose funkcijos leis sukurti šalies urbanistikos kompetencijų centrą, sako agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse