2024 birželio 18 d. antradienis, 4:52
Reklama  |  facebook

Teismas atmetė ieškinį byloje dėl daugiabučio namo renovacijos

2020-09-25 13:58
Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėja Aldona Burbienė išnagrinėjo civilinę bylą pagal daugiabučio namo gyventojo ieškinį savivaldybės įmonei „Plungės būstas“, tretiesiems asmenims Plungės rajono savivaldybės administracijai bei fiziniams asmenims.
nuotrauka
Plungės r. sav./FB nuotr.


Minimos įmonės
Plungės r. savivaldybė,
Plungės būstas, SĮ,
Kaip pranešė Plungės apylinkės teismas, ieškovas prašė teismo pripažinti negaliojančiu daugiabučio gyvenamojo namo, esančio V. Mačernio gatvėje, Plungėje, butų ir kitų patalpų savininkų 2016 m. vasario mėnesio susirinkimo protokolą. Ieškovas taip pat prašė pripažinti nepagrįstais daugiabučio namo administratoriaus „Plungės būstas“ mokestinius reikalavimus bei atnaujinti praleistą terminą ieškiniui paduoti.

Ieškovas byloje ginčijo savivaldybės įmonės „Plungės būsto“ reikalavimą sumokėti įsiskolinimą – vyriškis teigė nedavęs sutikimo vykdyti namo renovaciją. Ieškovas taip pat nurodė, jog 2016 m. vasario mėnesį vykusiame namo gyventojų susirinkime dėl renovacijos buvo padaryti įvairūs pažeidimai: butų savininkų buvo mažiau, nei reikalauja teisės aktai, nebuvo išduoti vardiniai balsavimo biuleteniai, susirinkimo dalyvių sąrašas buvo papildytas po susirinkimo. Ieškovo nuomone, taip pat nebuvo laikomasi kitų teisės aktų bei savivaldybės įmonė nepaskelbė reikiamų dokumentų, neįdėjo į pašto dėžutę susirinkimo protokolo kopijų ir kt.

Ieškinį dėl susirinkimo pripažinimo negaliojančiu pilietis pateikė praėjus daugiau nei trims metams po susirinkimo – 2019 m. lapkričio mėnesį. Prašymą atnaujinti senaties terminą ieškovas pagrindė šiomis priežastimis: teigė nežinojęs apie renovacijos procesą, nes susirinkime priimti sprendimai nebuvo paviešinti. Taip pat nurodė, jog užsitęsė dokumentų bylai surinkimas.

Atsakovas – savivaldybės įmonė „Plungės būstas“ su ieškiniu nesutiko, prašė jį atmesti ir taikyti ieškinio senatį. Atsakovo teigimu, kaip pranešė teismas, atnaujinti daugiabutį namą pritarė dauguma dalyvavusiųjų, o per kelerius metus ne vienas iš patalpų savininkų nepareiškė pretenzijų dėl įvykusio susirinkimo teisėtumo bei priimto sprendimo pagrįstumo. Pasak atsakovo, ieškovas namo gyventojų susirinkime nedalyvavo, todėl neaišku, kokiais duomenimis konstatuoja tam tikrus faktus. Atsakovo teigimu, apie susirinkimą buvo paskelbta skelbimų lentose, pranešimai apie susirinkimą pateikti kiekvienam butui, taip pat buvo parengti vardiniai balsavimo biuleteniai. Atsakovas informavo, jog ieškovas į jį dėl dokumentų pateikimo kreipėsi 2018 metų kovo mėnesį – praėjus daugiau nei dviem metams po susirinkimo, taip pat nurodė, jog butui tenkančio atnaujinimo išlaidų dydis (įskaitant banko palūkanas) priskaičiuojamas remiantis buto plotu, panaudotą lengvatinio kredito sumą padalinant visiems butų ir patalpų savininkams proporcingai jų valdomai turto daliai.

Plungės rajono savivaldybės administracija su ieškinio reikalavimais nesutiko, be kita ko, pažymėjo, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti rinkliavas ir kitus mokesčius.

Teismas priėmė sprendimą ieškinį dėl susirinkimo protokolo pripažinimo negaliojančiu atmesti – ieškovas praleido 6 mėnesių teisės kreiptis į teismą terminą ir nenurodė svarbių priežasčių, kurios būtų pagrindu šį terminą atnaujinti. Teismas nurodė, jog ieškovas apie susirinkimą buvo informuotas telefonu, tačiau į susirinkimą neatvyko ir savo, kaip buto savininko teise pareikšti nuomonę dėl namo renovacijos proceso, nepasinaudojo. Be to, „Plungės būstas“ pateikė raštą, patvirtinantį, jog ieškovas buvo informuotas apie galimybę susipažinti su namo renovacijos dokumentais.

Ieškovas civilinėje byloje taip pat prašė pripažinti nepagrįstais „Plungės būsto“ mokestinius reikalavimus – ieškovo skola savivaldybės įmonei yra 572,24 Eur. Teismas prašymo netenkino – butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo turimai nuosavybės daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus, kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Teismas pasisakė, kad išlaidas galima atsisakyti mokėti dviem atvejais. Pirmasis – kai dėl jų teisės aktų nustatyta tvarka nėra priimto sprendimo, antrasis – kai butų ir kitų patalpų savininkas nėra davęs sutikimo dėl šių išlaidų (šiuo atveju būtina dar viena sąlyga – išlaidos turi būti nesusijusios su privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais). Teismo nuomone, šioje byloje daugiabučio namo butų ir kitų savininkų sprendimas dėl namo atnaujinimo (modernizavimo) yra priimtas ir nenuginčytas, todėl, esant daugumos savininkų sprendimui, individualaus ieškovo sutikimo nebuvimas neatleidžia ieškovo nuo išlaidų mokėjimo.

Plungės apylinkės teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs ir per 30 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Plungės apylinkės teismo Plungės rūmus. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-06-17 14:34
Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau už analogiškas nusikalstamas veikas nė karto neteistas kaunietis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po bankroto administratoriaus k...
nuotrauka
2024-06-17 13:37
Nespėjusiems pasinaudoti parama, atsisakant SND balionų daugiabučiuose namuose, geros žinios. Pakeitus teisės aktus, atnaujintas paraiškų priėmimas – daugiabučių namų atstovai kviečiami teikti paraiškas iki birželio 28 d.
nuotrauka
2024-06-17 13:35
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie atvertą naują rizikos kriterijų VMI kliento profilyje. Verslas nuo šiandien gali matyti, ar įmonė deklaruoja nuostolius.
nuotrauka
2024-06-17 13:16
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informuoja apie LR viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) ir LR pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) pakeitimus. Atkreiptinas dėmesys, kad VPĮ pakeitimai įsigalios, kai įstatymą...
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:03
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-14 10:24
Daugiabučių renovacijos projektus administruojanti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą" kartu su „Vakarų medienos grupės" technologais sostinės gyventojams pristatė naujieną Lietuvoje – skydinę renovaciją.
nuotrauka
2024-06-13 15:41
Praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) pristatyta įmonių Tvarumo ataskaitų teikimo direktyva (angl. CSRD) netrukus įsigalios ir Lietuvoje, ją perkeliant į šalies nacionalinę teisę iki šių metų liepos – pakeitimai jau aktyviai svarstomi Seime. Įsigaliojus direktyvos nuostatoms, verslas bus įpareig...
nuotrauka
2024-06-13 13:30
Seimas pritarė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko siūlymams, įpareigojantiems kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, šis įsigaliojęs sprendimas suteiks realią naudą neki...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-13 10:42
Nuo liepos 1 d. griežtėja bausmės už nelegaliai įdarbintus darbuotojus. Darbdaviams, su darbuotojais nesudariusiems darbo sutarties ar nepranešusiems „Sodrai“ mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki darbo pradžios apie darbuotojo priėmimą į darbą, net kelis kartus didės finansinės baudos, o nelegalia...
nuotrauka
2024-06-13 09:22
Siekiant apsaugoti elektros energetikos sistemą nuo išorinių grėsmių bei užtikrinti jos patikimą veikimą ir darbo veikimą nenumatytais atvejais, Energetikos ministerija siūlo uždrausti Kinijos gamintojų valdymo sistemų, naudojančių programinę įrangą ar debesijos paslaugas, naudojimą didesnių nei 100...
nuotrauka
2024-06-13 09:21
Trys fiziniai ir vienas juridinis asmuo sulaukė kaltinimų dėl 16 nusikalstamų veikų, tarp kurių – galimas sukčiavimas stambiu mastu, lėšų pasisavinimas, apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas, didelės vertės svetimo turto iššvaistymas, mokesčių vengimas teikiant neteisingus duomenis apie pajamas...
nuotrauka
2024-06-13 09:08
Lietuvos sostinė, palyginti su kitais miestais, išsiskiria keliais specifiniais bruožais. Vilnius traukia įvairių sričių kvalifikuotus darbuotojus, čia yra daugiausiai dirbančių užsieniečių. Taip pat – didžiausias šalyje dirbančių gyventojų mobilumas. Ambicingiems kvalifikuotiems specialistams karje...
nuotrauka
2024-06-13 08:21
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė arti 11 tūkst. gyventojų paraiškų. Toks kiekis gaminančių vartotojų generuos kiek daugiau nei 90 ...
nuotrauka
2024-06-12 15:43
Klaipėdos senamiestyje apleistų teritorijų liks mažiau – sklype šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis....
nuotrauka
2024-06-12 13:42
Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ laikydamasis aplinkosauginių įsipareigojimų žengė dar vieną žingsnį didesnio tvarumo link ir ant savo pastato stogo įsirengė 480 kW galios saulės elektrinę. Planuojama, kad ji sugeneruos beveik dešimtadalį pastate sunaudojamos elektros energijos. Be to, ant prekybo...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos