2021 birželio 19 d. šeštadienis, 19:22
Reklama  |  facebook

Teismas pripažino, kad dalis valstybinės žemės Klaipėdoje fiziniams asmenims parduota neteisėtai

2020-09-10 08:27
Klaipėdos apygardos teismas baigė nagrinėti civilinę bylą, kurioje ieškovė LR Generalinė prokuratūra, ginanti viešąjį interesą, pareiškė reikalavimus atsakovams Nacionalinei žemės tarnybai, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai bei UAB „Donelaičio namai“ ir trims fiziniams asmenims dėl valstybinės želės sklypo pirkimo-pardavimo sutarčių pripažinimo negaliojančiomis ir kt. susijusių reikalavimų. Teismas, kaikp skelbiama pranešime, nusprendė, kad ieškovės ieškinys iš dalies pagrįstas.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav./FB nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),
Ieškovė Generalinė prokuratūra prašė pripažinti negaliojančiomis 4 valstybinės žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis, taip pat atsakovo UAB „Donelaičio namai” akcininko sprendimą dėl bendrovės įstatinio kapitalo padidinimo žemės sklypu, įsigytu pagal byloje ginčijamas sutartis ir šio sklypo perdavimo bendrovės nuosavybėn; prašė grąžinti žemės sklypą valstybei ir priteisti atsakovams fiziniams asmenims už sklypus sumokėtas sumas. Generalinė prokuratūra taip pat prašė pripažinti negaliojančiu atsakovei (statytojai) I. Š. (kaip rašoma vietos žiniasklaidoje, tai Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė) išduotą statybos leidimą rekonstruoti statinį žemės sklype, dėl kurio vyko ginčas ir įpareigoti I. Š. nugriauti statinį – priestatą per 3 mėn. nuo sprendimo įsiteisėjimo. Atsakovai su ieškiniu nesutiko ir prašė jį atmesti.

Bylą išnagrinėjęs teismas, kaip pranešė Klaipėdos apygardos teismas, nustatė, kad ieškinys iš dalies pagrįstas ir pripažino negaliojančiomis dvi iš keturių ieškovės ginčijamų sutarčių (2014 m. sudarytas sutartis), taikė restituciją ir panaikino atsakovės UAB „Donelaičio namai“ su atsakovėmis M. Š. ir I. Š. sudarytas akcijų pasirašymo sutarčių dalis dėl 411/1271 ir 389/1271 žemės sklypo dalių perleidimo, grąžinant atsakovei UAB „Donelaičio namai“ paprastąsias vardines nematerialiąsias akcijas, kuriomis buvo apmokėtos nurodytos žemės sklypo dalys, o valstybei grąžino nurodytas žemės sklypo dalis, priteisiant iš valstybės atsakovėms jų už žemės sklypo dalis sumokėtas sumas – 3451,64 Eur atsakovei M. Š., 4370,67 Eur atsakovei I. Š. Teismas taip pat pripažino negaliojančia Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atsakovei I. Š. išduoto leidimo dalį dėl 2-jų aukštų su mansarda priestato statybos; atsakovė I. Š. įpareigota per 3 mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos nugriauti 2-jų aukštų priestatą su mansarda Nacionalinės žemės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos lėšomis bei sutvarkyti statybvietę.

Įvertinęs byloje surinktus įrodymus dėl dviejų 2014 m. sudarytų valstybinės žemės pirkimo-pardavimo sutarčių pripažinimo negaliojančiomis, teismas padarė išvadą, kad sudarant minėtas sutartis buvo pažeistos imperatyviosios įstatymų nuostatos, nes ne aukciono tvarka buvo perleista didesnė dalis žemės sklypo ploto, nei buvo reikalinga atsakovėms (seserims I. Š. ir M. Š.) nuosavybės teise turimoms patalpoms eksploatuoti pagal jų tiesioginę paskirtį. Dėl to buvo pažeisti visuomeninės naudos, efektyvumo, racionalumo, viešosios teisės principai, naudojant valstybės turtą.

Teismas atmetė ieškinio dalį dėl 2006 m. ir 2007 m. valstybinio žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutarčių pripažinimo negaliojančiomis, nes konstatavo, kad pagal šias sutartis atsakovei I. Š. parduoti žemės sklypų plotai buvo proporcingi jos nuosavybės teise valdomoms gyvenamosioms patalpoms pagal jų tiesioginę paskirtį eksploatuoti.

Apygardos teismo sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Statybunaujienos.lt
Žymės  Teismas, Sklypai
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-18 18:01
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2021-06-18 08:00
Seimas priėmė Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos užtikrinant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis.
nuotrauka
2021-06-18 07:50
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procese yra tobulintinų veiklų: elektrinės uždarymo darbai ne visada atliekami laikantis grafiko, o giluminio atliekyno įrengimui būtina užsitikrinti reikiamus finansinius išteklius, rodo Valstybės kontrolės audito „Ignalinos atominės elektrinės...
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-17 06:51
2021 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai daugiau skolino gyventojams būstui įsigyti ir verslo įmonėms, tačiau paskolų srautas dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Klientų indėliai bankuose toliau augo.
nuotrauka
2021-06-17 06:22
Aplinkos ministerijai atnaujinus apdoroto nuotekų dumblo reikalavimus, suvienodintos galimybės jį panaudoti tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti. Dabar vandentiekininkams nebereikės šitos žaliavos kaupti, kai nėra galimybių jos, pavyzdžiui, panaudoti kaip trąšą.
nuotrauka
2021-06-16 10:44
Žaliuojančios erdvės ir poreikis atkurti ryšį su gamta užima vis didesnę dalį Vilniaus gyvenime – atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, kad miesto vidury būtų galima džiaugtis gamtos oaze.
nuotrauka
2021-06-16 08:59
„EfTEN Real Estate Fund III“ sudarė 10 mln. eurų pardavimo sandorį ir įsigijo 2 pramoninius pastatus Panevėžyje.
nuotrauka
2021-06-16 07:44
Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas ...
nuotrauka
2021-06-15 08:20
2021 m. balandžio mėn. šalyje atlikta statybos darbų, kaip praneša Statistikos departamentas, už 284,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 3,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei kovo mėn. (nepašalinus – 22 proc. daugiau).
nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos