2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 6:42
Reklama  |  facebook

Telšiuose kyla nauja karkasinių surenkamų namų gamykla Fotogalerija

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-07-15 14:19,      Papildyta fotogalerija 2015-07-15 14:19
Bendra švedų ir lietuvių bendrovė „Workman“ Telšių rajone, Viešvėnuose, pradėjo statyti gamyklą – bendrovė nebeišsitenka dabartiniame ceche. Užbaigus naują gamyklą bendrovė kas mėnesį galės pagaminti po keturis karkasinius namus. Tiesa, šiuo metu visi bendrovės pagaminti namai iškeliauja į Švediją.
nuotrauka
Bendrovės „Workman“ statomi karkasiniai namai. UAB „Workman“ nuotr.


Su bendrovės atstovais susitikę Telšių rajono savivaldybės atstovai apžiūrėjo prasidedančias statybas, tarėsi dėl naujų darbo vietų kūrimo ir verslumo galimybių.

Šiuo metu bendrovėje „Workman“ dirba 27 darbuotojai. Jos vyriausioji finansininkė Gitana Vainavičienė portalo statybunaujienos.lt žurnalistams teigė, jog Telšių rajone papildomai prireiks 4–5 naujų darbuotojų, o apskritai (ir Švedijoje) bus įdarbinti maždaug 23 darbuotojai. Savo darbuotojams įmonė suteikia galimybę išvykti į Švediją, kad jie šiek tiek atitrūktų nuo darbo monotonijos.  

Lietuviai planuoja, kad namas dar liktų vaikams ir anūkams

Bendrovė karkasinius namus gamina Lietuvoje, O Švedijoje lieka juos tik surinkti. 
 
„Orientuojamės į Skandinaviją. Mus domina ir norvegai, ir kiti galimi užsakovai. Šiuo metu bendradarbiaujame su užsakovais Švedijoje. Kaip lietuviai? Mūsų pastebėjimu, karkasiniai namai Lietuvoje nėra itin paklausūs. Mūsų žmonės, atrodo, vis tik yra labiau linkę statyti mūrinius namus“, – prisipažino G. Vainavičienė.
 
 
Jos teigimu, mažesniuose miestuose, tokiuose, kaip Telšiai, gyventojai siekia, kad namas liktų vaikams ir anūkams. Didesnių miestų gyventojų požiūris kiek kitoks. Paklausta, kaip karkasinius namus vertina jų užsakovai Švedijoje, G. Vainavičienė sako, kad jų požiūris į tokio tipo namus yra labai pozityvus. Kodėl lietuviai renkasi mūrą? Todėl, kad pas mus yra pigi darbo jėga. Skandinavijoje statybinės medžiagos, žinoma, šiek tiek brangesnės, bet nedaug“, – teigė G. Vainavičienė.
 
Naujoje gamykloje kolektyvui bus sukurtos geros darbo sąlygos: įrengta valgykla, persirengimo kambariai, patogios darbo vietos. 
 
„Kad būtų žmonėms patogiau, kad būtų šilta, malonu dirbti. Žinoma, išaugs ir darbo našumas, nes bus daug didesnis plotas, nei mes dabar turime, galėsime pagaminti daugiau produkcijos“, – sakė G. Vainavičienė.
 
Bendrovė planuoja per mėnesį pagaminti keturis karkasinius namus, nors švedai, iš kurių verslininkai perka kompiuterines gamybos stakles, tvirtina, jog yra galimybė pagaminti ir daugiau. 
 
Lietuvių neišsižada
 
Nors šiuo metu bendrovė galina karkasinius namus tik užsienio rinkai, tačiau, kaip sakė G. Vainavičienė, jie mielai juos tiektų ir vietos rinkai. 
 
„Nė vienam užsakovui neatsakom. Šiuo metu vykdome savo įsipareigojimus užsakovams Švedijoje. Kitais metais, pastačius naują gamyklą ir dėl to išaugus pajėgumams, namų gaminsime daugiau, tad jų užteks ir Lietuvos rinkai“, – kalbėjo bendrovės atstovė.
 
Jos teigimu, karkasinio namo kaina labai priklauso nuo projekto, kokio būsimas šeimininkas nori sienų storio, kokiomis medžiagomis galvoja apšiltinti stogą, taip pat kokios medžiagos bus naudojamos statybose: metalo konstrukcijos, klijuota mediena ar medžio masyvo sijos.
 
Telšiai laukia verslininkų išskėstomis rankomis
 
Savivaldybės atstovai įvertino Viešvėnuose kuriamų darbo vietų naudą rajonui – net ir kelios naujos darbo vietos suteikia rajono gyventojams galimybę dirbti gimtajame rajone, išlaikyti šeimas.
 
Tikimasi, kad vis daugiau verslininkų, skatinami ir padedami savivaldos, investuos Telšių rajone. Gerinti verslo ir ūkininkavimo sąlygas Telšių rajono savivaldybėje siekiama ir Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programa. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams gali būti kompensuojamos įmonės įregistravimo išlaidos, palūkanos už paskolas, skiriama parama parodoms, renginiams, konferencijoms ir seminarams organizuoti, leidiniams leisti.  
 
Bendrovės „Workman“ nuotraukose – karkasiniai namai statomi Švedijoje
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2021-12-08 13:51
„Eika“ įmonių grupė ir „Eternia Solar“ pasirašė susitarimą dėl 5 MW bendros galios saulės elektrinių parko statybos ir eksploatacinės priežiūros. Šiuo susitarimu „Eika“ užtikrintai kreipia veiklą tvarumo kryptimi – nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins 85 proc. „Eika“ įmonių grupės dabartinio energijos...
nuotrauka
2021-12-08 12:02
Tvaraus nekilnojamojo turto vystymas – viena iš pagrindinių atsakingų bendrovių misijų. Įmonė „Summus Capital“ siekia kurti patogią ir draugišką aplinką tiek pirkėjams, tiek darbuotojams. Vienas iš valdomų objektų – prekybos slėnis „NØRDIKA“ – vienas pirmųjų prekybos centrų Baltijos šalyje, kuris ga...
nuotrauka
2021-12-08 08:57
„EfTEN Capital“ įkūrė naują komercinio nekilnojamojo turto fondą, kuris vadovausis žaliųjų investicijų principais. Pirmasis fondo įsigijimas – „Danske Bank“ biurų pastatas Vilniuje.
nuotrauka
2021-12-07 11:41
Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ sutarė įsigyti bendrovės „CSUB AS“ kontrolinį akcijų paketą. Norvegijos įmonė, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžiner...
nuotrauka
2021-12-06 15:40
Kaune Nemuno saloje kylantį mokslo muziejų „Mokslo salą“ pasiekė įspūdingų gabaritų inovatyvūs įrenginiai – dvi šalčio mašinos, kurios mokslo populiarinimui skirtas erdves aprūpins vėsuma. Tai pirmasis tokios apimties į vėsumos tiekimo rinką žengiančios bendrovės „Kauno energija“ projektas.
nuotrauka
2021-12-06 14:21
Įgyvendindamas plėtros planą, parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ gruodžio 6 d. atidarė ketvirtą tinklo parduotuvę Vilniuje – Pilaitės rajone, šalia prekybos centro „Vilnius Outlet“. Bendros investicijos čia viršija 12,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-12-03 07:31
Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui minint 30-ąsias įkūrimo metines, atnaujinta bataliono infrastruktūra ir restauruotos į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas kareivinių pastatas.
nuotrauka
2021-12-03 07:18
Netyčia sušlapus drabužius, neilgai trukus pradėsite šalti, kadangi jūsų organizmas tam tikrą šilumos kiekį išskirs kuo greičiau drabužiams išdžiovinti. O kai drabužiai bus sausi, sušilsite ir patys. Panaši analogija tinka ir norint įvertinti drėgmės įtaką medžiagos šiluminėms savybėms – kuo medžiag...
nuotrauka
2021-12-02 15:57
Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., beveik 350 Kauno apskrities policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių įsikūrė naujai įrengtose patalpose Radvilėnų plente.
nuotrauka
2021-12-02 11:46
Gruodžio 3 d. Vilniaus Santaros slėnyje šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos.
nuotrauka
2021-12-02 10:39
Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų. Bendrovės plėtojamoje Spaudos g. esančioje teritorijoje naująjį verslo centrą planuojama p...
nuotrauka
2021-12-01 09:53
Kritiškai svarbią antžeminę infrastruktūrą šiemet už 9,7 mln. eurų iš esmės atnaujinęs Šiaulių oro uostas ją naudoti pradeda gavęs Transporto kompetencijų agentūros leidimą. Tai reiškia, kad ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turintis oro uostas ypač didelių transatlantinių orlaivių pil...
nuotrauka
2021-11-30 11:50
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) pranešė apie sutvarkytą paveldo objektą – šįkart tai Šilutėje esantys Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį.
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-29 10:43
Lietuvos nacionalinis muziejus 2023 m. pabaigoje ketina pradėti vieno iš pagrindinių padalinių – Naujojo arsenalo, esančio šalia Mindaugo paminklo Vilniuje – rekonstravimo darbus. Kad šiems darbams būtų tinkamai pasiruošta, muziejuje šiuo metu atliekami taikomieji – architektūros, istorijos, polichr...
nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas