2021 birželio 14 d. pirmadienis, 20:43
Reklama  |  facebook

Turi automobilį – turi ir bėdų arba kas daugiabučių kiemus sieja su bulviasodžiu

Viktorija KARSOKAITĖ      2015-03-24 12:54
Jei norėtumėte įsivaizduoti, kaip atrodo Vilniaus daugiabučių kiemai pavasarį, reikėtų nuvažiuoti į ūkį ir stebėti pasiruošimą bulviasodžiui. Aplink stūkso automobiliai, žemė išarta, o vaikai nesibaimindami žaidžia. Ilgametė Vilniaus problema – kur palikti automobilį – ne tik nėra sprendžiama, bet, miestui augant, ji tampa dar aktualesnė. Visai kaip bulvės.
nuotrauka
Vilniečiai savo automobiliams vietas atsikariauja iš vaikų, sporto mėgėjų, nes jų statyti tiesiog neturi kur. Portalo pašnekovo nuotr.


Į portalo www.statybunaujienos.lt redakciją kreipėsi Vilniuje, Viršuliškių mikrorajone gyvenantis žmogus. Anot jo, situacija kraupi – namo gyventojai piktybiškai ignoruoja įstatymus – automobilius statosi ant žalios vejos, išmala žemę ir nesikuklina jų palikti vaikų žaidimo aikštelėse.

„Nerasdami, kur pasistatyti mašiną, bent jau mano kieme, vairuotojai stato jas žaidimų aikštelėse. Ši problema nėra sezoninė – savo transporto priemones čia stato kiaurus metus. Tačiau esmė ta, kad vaikai dažnai žaidžia tose aikštelėse iki išnaktų. Esu matęs, kaip užmeta kamuolį ant mašinos ir tuomet juos aprėkia“, – pasakoja vilnietis. 

Pasak vilniečio, kita problema – vairuotojai važinėja ir šaligatviais. Jiems nerūpi, kad ten vaikšto pėstieji. Jie nejaučia ribų, išmala žemę, o tvarkyti niekas nenori. Be to, tokie pažeidėjai gudrūs – automobilius sustato naktį, kai niekas nemato. Paklausus, ar namo bendrijos nariai bando kovoti su tokiais gudročiais, pašnekovas nusijuokė.
„Neabejoju, kad namo bendrijos nariai patys ten statosi. Apie tai visiškai nėra kalbama. Toks jausmas, kad absoliučiai niekas nieko nemato. Tiesiog reikia, nėra kur. Vienintelis pasiteisinimas – o kur statyti?“ – sako Viršuliškių mikrorajono gyventojas.

Savivaldybė: įstatymų turi laikytis visi

Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, administracinė atsakomybė dėl kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų pastatant automobilį neleistinose vietose yra numatyta LR Administracinių teisės pažeidimų kodekse, o kur negalima sustoti, kiekvienas vairuotojas yra perskaitęs KET. Už ne vietoje paliktą automobilį, važiavimą šaligatviu ir kitas neleistinas veikas gali gauti baudą nuo 28 iki 86 eurų. Anot Gintaro Lepersko, Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus vedėjo, sankcijas gali taikyti policijos pareigūnai ir savivaldybių administracijų įgalioti valstybės tarnautojai. Tačiau savivaldybių pareigūnai neturi teisės nuvežti neleistinoje vietoje pastatytų transporto priemonių.

„Yra paliekami informacinio pobūdžio pranešimai apie užfiksuotą KET pažeidimą (tokie pranešimai nėra būtini). Jeigu vairuotojo nebuvo vietoje, tai administracinio teisės pažeidimo protokolas siunčiamas asmeniui į deklaruotą gyvenamąją vietą arba darbovietę. Jeigu tokį pažeidimą padarė pakartotinai per metus, tuomet asmuo kviečiamas į įstaigą, nagrinėjančią pažeidimą“, – teigia Andžejus Dinikis, Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas. 

Kiekvienas motorinės transporto priemonės vairuotojas privalo turėti teisę vairuoti transporto priemonę, žinoti Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir jų laikytis. Savivaldybės atstovai teigia, kad 99 procentai baudžiamų vairuotojų žino pažeidžiantys KET reikalavimus, tačiau sąmoningai tai daro toliau.

Architektas: norų daug, galimybių mažai

Gyvena daugiabutyje, bet jaučiasi lyg nuosavame name – taip pagrindinę problemą įvardijo architektas Aurimas Lukšys (nuotraukoje). Vilniaus miegamųjų rajonų kiemų problema kyla, nes žmonės nori automobilius statyti ranka pasiekiamoje vietoje. Patogumo atžvilgiu, specialisto nuomone, geriausia būtų statyti požeminę automobilių aikštelę – būtų laimingi ir vyresnio amžiaus žmonės, pro langą norintys matyti žalumą ir medžius, o transporto priemonių savininkai neniurzgėtų dėl toli paliktos mašinos ar gautos baudos dėl netinkamo parkavimo.

„Ekonomiškai naudingiausia būtų plėsti parkavimo vietų skaičių mieste, nes tam nereikia statyti papildomų statinių. Tačiau tai užima labai daug vietos. Vietos atžvilgiu yra kiti, racionalesni sprendimai. Vieta yra brangi ir verta turėti žaliuosius plotus. Tokiu atveju problema sprendžiama požeminėmis arba antžeminėmis aikštelėmis. Sunku pasakyti, kokia būtų jų kaina. Viskas priklauso nuo architektūrinių ir konstrukcinių sprendimų“, – sako p. Lukšys. 

Tačiau, anot architekto, pradėjus spręsti problemą dažnai atsimušama į biurokratijos sieną. Teritorijos aplink daugiabučius priklauso ne gyventojams, o savivaldybei. Didžiąja dalimi užklausos dėl parkavimo vietų išplėtimo ir lieka užklausomis. Be to, požeminės aikštelės statymas kainuotų nemažai, todėl kyla konfliktai tarp kaimynų.

„Dalis pagyvenusių žmonių nori matyti daugiau pievos ir medžių, o, kas turi automobilius, nori juos statyti ir, žinoma, reikia tuos plotus mažinti. Tokiu atveju atsiranda priešprieša su tarp gyventojų“, – kalba architektas.  

Nuotraukas portalui atsiuntė vilnietis, kreipęsis dėl automobilių statymo problemų

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.
nuotrauka
2021-04-30 10:16
Pirmieji šiais metais dujų balionus pasikeitė dviejų daugiabučių Radviliškio raj. Baisiogalos sen. gyventojai. Dar daugiau nei 250 daugiabučių visoje Lietuvoje jau yra užsitikrinę paramą ir pradėję rangos darbus, o 116 daugiabučių jau pateikė paraiškas ir laukia patvirtinimo dėl skirto finansavimo.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.