2022 rugpjūčio 12 d. penktadienis, 12:22
Reklama  |  facebook

Turto bankas Utenoje ieško nuomai patalpų, kuriose įsikurtų Užimtumo tarnyba

2020-12-11 09:55
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, reaguodamas į klientų poreikius, pradėjo taikyti ir nuomos rinkoje praktiką. Pirmas toks atvejis yra Utenoje, kur, po alternatyvų analizės, buvo priimtas sprendimas išnuomoti patalpas vietos Užimtumo tarnybos padaliniui.
nuotrauka
Turto banko/FB iliustr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Užimtumo tarnyba,
Utenoje Užimtumo tarnybos padalinys veikė dviem adresais – valstybei priklausančiame bendrabutyje ir administraciniame savvalybei priklausančiame pastate. Savivaldai perspėjus apie patalpų panaudos sutarties nutraukimą ir nesant galimybės aprūpinti darbo vietomis visus darbuotojus valstybei priklausančiame pastate, Turto bankas pradėjo rūpintis naujų patalpų paieškomis institucijai.

Turo bankas pranešė, kad po atliktos valstybės turto Utenos mieste analizės paaiškėjo, kad tinkamų patalpų Užimtumo tarnybos veiklai nėra. Iš viso buvo atlikta 19 valstybės objektų pritaikomumo analizė. Esamos patalpos nebuvo tinkamo ploto, neatitiko reikalavimų arba buvo nepatogios Užimtumo tarnybos lankytojams.

„Nauja Valstybės turto disponavimo įstatymo redakcija suteikia Turto bankui kaip centralizuotam valdytojui daug platesnes galimybes aprūpinti institucijas patalpomis. Prioritetas teikiamas valstybei priklausančių patalpų panaudojimui, tačiau neradus tinkamų, galimi ir tokie variantai kaip nuoma rinkoje, turimų patalpų atnaujinimas, patalpų pritaikymas administracinei veiklai ar naujų įsigijimas. Toks platus pasirinkimas leidžia ieškoti ne tik ekonomiškai naudingiausių sprendimų, bet ir atsižvelgti į individualius institucijų poreikius, tokius kaip lokacija mieste, susisiekimas, patalpų išplanavimas ir kitus“, – pranešime cituojamas Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Turto bankas paskelbė nuomos pirkimų procedūrą 300-500 kv. m administracinės paskirtiems patalpoms Utenos mieste, kuriose galima įrengti ne mažiau nei 30 darbo vietų. Nuomos laikotarpis – penkeri metai, su galimybę pratęsti nuomą tokiomis pačiomis sąlygomis dar iki trejų metų. Gauti pasiūlymai bus vertinami ekonominio naudingumo kriterijais, tokiais kaip kaina, patalpų tinkamumas, išlaidos šildymui ir nutolimas nuo Utenos miesto autobusų stoties. Pasiūlymų laukiama iki gruodžio 23 d. Su nuomos sąlygomis galima susipažinti čia.

Prieš priimant sprendimą, Turto banko specialistai, kaip pranešama, išanalizavo esamo valstybės turto pritaikymą mieste ir galimas alternatyvas, tokias kaip patalpų nuoma, patalpų įsigijimas ir turimo pastato rekonstrukcija. Nustatyta, kad ekonomiškai naudingiausia yra nuoma iš rinkos – dėl vietos nekilnojamo turto konjunktūros toks variantas pasirodė kelis kartus ekonomiškai naudingesnis nei kiti svarstyti variantai.

Išnuomavus patalpas Užimtumo tarnybos padalinio veiklai, numatoma parduoti patalpas, kuriose veikė tarnyba. Planuojamos pardavimo pajamos sudarytų apie 43 tūkst. Eur.

„Centralizacijos prioritetas lieka tas pats – administracinių valstybės patalpų konsolidacija, o valdomo turto apimtys leidžia ją nuosekliai vykdyti. Visgi, didesnis instrumentų kiekis, tenkinant institucijų poreikius nekilnojamajam turtui, įneš lankstumo ir leis rinktis tinkamiausią variantą iš visų įmanomų, ko anksčiau trūko“, – sako M. Sinkevičius.

Turto banko duomenimis, 2019 m. pabaigoje valstybinės institucijos iš rinkos nuomavosi 76 tūkst. kv. m ploto patalpų. Siekiant efektyviai naudoti valstybės turimą administracinės paskirties turtą, sprendimą dėl nuomos iš rinkos administracinėms patalpoms priima Turto bankas. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Nuoma
Aktualijos

nuotrauka
2022-08-12 11:01
Kultūros ministerija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos pristato interaktyvų kultūros paveldo objektų, kurie bus pradėti tvarkyti pagal Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) finansavimo 2022–2024 metų programą, žemėlapį.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:28
2022 m. antrąjį ketvirtį baigta statyti 2 493 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 47,1 proc. daugiau nei 2021 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2022-08-10 10:00
Pastarieji du vasaros mėnesiai – pragaištingi. Vien per šių metų liepos ir rugpjūčio mėn. įvyko keli tragedija pasibaigę nelaimingi atsitikimai darbe. Neužtikrinus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų dėl elektros srovės poveikio žuvo 3 darbuotojai.
nuotrauka
2022-08-08 14:51
Kasmet valstybė paveldi apie 400 butų, įmonių akcijų, įvairių ūkinių pastatų ir kitokio turto bei jo dalių. Toks valstybei tenkantis nekilnojamasis turtas, kai jo dėl skolų nenori priimti įpėdiniai arba jų tiesiog nėra, perduodamas Turto bankui ir vėliau parduodamas viešuose aukcionuose. Praėjusiais...
nuotrauka
2022-08-08 13:51
Vidurvasarį – net 30 proc. (67,6 tūkst.) mažiau darbo neturinčių žmonių nei prieš metus. Rugpjūčio 1 d. Užimtumo tarnyboje registruota 158,7 tūkst. neaktyvių darbingo amžiaus gyventojų.
nuotrauka
2022-08-08 13:35,      papildyta 2022-08-09 12:30, Papildyta
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai n...
nuotrauka
2022-08-08 10:04
Liepos 15 d. startavęs kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų jau sulaukė milžiniško susidomėjimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė daugiau kaip 5200 paraiškų už 8,5 mln. eurų.
nuotrauka
2022-08-05 11:13
Šią savaitę baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimas teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos l...
nuotrauka
2022-08-05 09:44
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupė iš sostinės centro ketina iškelti lokomotyvų remonto depą. Senamiesčio kaimynystėje esanti 3,6 ha ploto teritorija yra stoties rajono konversijos projekto „Vilnius Connect“ dalis. Ateityje buvusi lokomotyvų remonto bazės teritorija su čia esančiais pastatais galės...
nuotrauka
2022-08-05 09:12
Augančios kainos neaplenkė ir būsto nuomos rinkos. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per metus gyvenamojo nekilnojamojo turto nuoma brango visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tik uos-tamiestyje ji liko panaši. Nors daugiausia už būsto nuomą moka vilniečiai ir kauniečiai, praėjusiai...
nuotrauka
2022-08-04 14:47
Rugsėjo mėnesį aukcione bus parduodamas, kaip teigiama, vienintelis pasaulyje išlikęs pastatas tiesiogiai susijęs su esperanto kalbos atsiradimu. Šios kalbos sumanytojo garbei pavadintoje L. Zamenhofo gatvėje, Kaune, Turto bankas parduoda greta esančius du objektus.
nuotrauka
2022-08-04 11:40
Remiantis Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio. Daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektor...
nuotrauka
2022-08-03 09:11
156,8 tūkst. – tiek darbo skelbimų Užimtumo tarnybos informacinėje platformoje pirmąjį pusmetį įregistravo šalies darbdaviai. Laisvų darbo vietų neterminuotam darbui šiemet 0,7 tūkst. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu terminuotam mažėjo šeštadaliu (1,9 tūkst.). Vidutiniškai kas mėn...
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-08-01 15:12
Šiuo metu galiojančio LR Darbo kodekso (DK) 144 str. 8 d. nustatyta, kad darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba atliekamas lauko sąlygomis, arba susijęs su kelionėmis ar važiavimu, kompensuojamos su tuo susijusios padidėjusios išlaidos už faktiškai tokio pobūdžio dirbtą darbo laiką...
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-08-01 11:43
Šiandien, rugpjūčio 1 d., įsigalioja LR piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimas, kuriuo pratęsiamas laikas už miestuose turėtą žemę pasirinkti miško plotą kaimo vietovėje. Tikimasi, kad šios įstatymo pataisos paspartins nuosavybės teisių a...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos