2022 sausio 17 d. pirmadienis, 3:28
Reklama  |  facebook

Turto bankas Utenoje ieško nuomai patalpų, kuriose įsikurtų Užimtumo tarnyba

2020-12-11 09:55
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, reaguodamas į klientų poreikius, pradėjo taikyti ir nuomos rinkoje praktiką. Pirmas toks atvejis yra Utenoje, kur, po alternatyvų analizės, buvo priimtas sprendimas išnuomoti patalpas vietos Užimtumo tarnybos padaliniui.
nuotrauka
Turto banko/FB iliustr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Užimtumo tarnyba,
Utenoje Užimtumo tarnybos padalinys veikė dviem adresais – valstybei priklausančiame bendrabutyje ir administraciniame savvalybei priklausančiame pastate. Savivaldai perspėjus apie patalpų panaudos sutarties nutraukimą ir nesant galimybės aprūpinti darbo vietomis visus darbuotojus valstybei priklausančiame pastate, Turto bankas pradėjo rūpintis naujų patalpų paieškomis institucijai.

Turo bankas pranešė, kad po atliktos valstybės turto Utenos mieste analizės paaiškėjo, kad tinkamų patalpų Užimtumo tarnybos veiklai nėra. Iš viso buvo atlikta 19 valstybės objektų pritaikomumo analizė. Esamos patalpos nebuvo tinkamo ploto, neatitiko reikalavimų arba buvo nepatogios Užimtumo tarnybos lankytojams.

„Nauja Valstybės turto disponavimo įstatymo redakcija suteikia Turto bankui kaip centralizuotam valdytojui daug platesnes galimybes aprūpinti institucijas patalpomis. Prioritetas teikiamas valstybei priklausančių patalpų panaudojimui, tačiau neradus tinkamų, galimi ir tokie variantai kaip nuoma rinkoje, turimų patalpų atnaujinimas, patalpų pritaikymas administracinei veiklai ar naujų įsigijimas. Toks platus pasirinkimas leidžia ieškoti ne tik ekonomiškai naudingiausių sprendimų, bet ir atsižvelgti į individualius institucijų poreikius, tokius kaip lokacija mieste, susisiekimas, patalpų išplanavimas ir kitus“, – pranešime cituojamas Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Turto bankas paskelbė nuomos pirkimų procedūrą 300-500 kv. m administracinės paskirtiems patalpoms Utenos mieste, kuriose galima įrengti ne mažiau nei 30 darbo vietų. Nuomos laikotarpis – penkeri metai, su galimybę pratęsti nuomą tokiomis pačiomis sąlygomis dar iki trejų metų. Gauti pasiūlymai bus vertinami ekonominio naudingumo kriterijais, tokiais kaip kaina, patalpų tinkamumas, išlaidos šildymui ir nutolimas nuo Utenos miesto autobusų stoties. Pasiūlymų laukiama iki gruodžio 23 d. Su nuomos sąlygomis galima susipažinti čia.

Prieš priimant sprendimą, Turto banko specialistai, kaip pranešama, išanalizavo esamo valstybės turto pritaikymą mieste ir galimas alternatyvas, tokias kaip patalpų nuoma, patalpų įsigijimas ir turimo pastato rekonstrukcija. Nustatyta, kad ekonomiškai naudingiausia yra nuoma iš rinkos – dėl vietos nekilnojamo turto konjunktūros toks variantas pasirodė kelis kartus ekonomiškai naudingesnis nei kiti svarstyti variantai.

Išnuomavus patalpas Užimtumo tarnybos padalinio veiklai, numatoma parduoti patalpas, kuriose veikė tarnyba. Planuojamos pardavimo pajamos sudarytų apie 43 tūkst. Eur.

„Centralizacijos prioritetas lieka tas pats – administracinių valstybės patalpų konsolidacija, o valdomo turto apimtys leidžia ją nuosekliai vykdyti. Visgi, didesnis instrumentų kiekis, tenkinant institucijų poreikius nekilnojamajam turtui, įneš lankstumo ir leis rinktis tinkamiausią variantą iš visų įmanomų, ko anksčiau trūko“, – sako M. Sinkevičius.

Turto banko duomenimis, 2019 m. pabaigoje valstybinės institucijos iš rinkos nuomavosi 76 tūkst. kv. m ploto patalpų. Siekiant efektyviai naudoti valstybės turimą administracinės paskirties turtą, sprendimą dėl nuomos iš rinkos administracinėms patalpoms priima Turto bankas. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Nuoma
Aktualijos

nuotrauka
2022-01-14 15:36
Įvairių vėjo energetikos specialistų skaičius išaugs penkis kartus, prognozuoja „Deutsche Welle“ (DW). Portalo duomenimis, dabar vėjo energetikos sektoriuje visame pasaulyje dirba beveik 1,3 mln. žmonių. Daugiausia – apie 600 000 dirba vėjo parkų planavimo sektoriuje. Dar beveik 450 000 žmonių – tur...
nuotrauka
2022-01-14 15:26
Kelių ir gatvių priežiūros, lietaus nuotekų tinklų priežiūros ir plėtros, avarinių situacijų lokalizavimo, viešųjų miesto teritorijų, kiemų priežiūros ir remonto bei kitas paslaugas Vilniuje teikianti UAB „Grinda" turi naują vadovą – viešą Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjo Andriu...
nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-13 08:14
Jei esi statytojas ir nuomojamoje valstybinėje žemėje planuoji statybas – svarbu žinoti apie Žemės įstatymo pakeitimą, kuris įsigalios jau nuo 2022 m. kovo 1 dienos.
nuotrauka
2022-01-12 09:13
Trys asmenys siunčiami į teisiamųjų suolą dėl galimai apgaule įgytų per 48 tūkst. eurų lėšų iš „Sodros“ administruojamo Garantinio fondo. Jiems pareikšti kaltinimai apgaule įgijus didelės vertės svetimą turtą. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėž...
nuotrauka
2022-01-11 10:25
Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai išnagrinėjo civilinę bylą,– Rokiškio rajono savivaldybės administracijai leista nugriauti Juodupės miestelio buvusį gyvenamąjį pastatą be bendrasavininkų sutikimo.
nuotrauka
2022-01-11 09:57
Lietuvos darbo rinka stabilizavosi – tai rodo gruodžio mėnesio registruoto nedarbo lygis. Jis sausio 1 d. siekė 10,2 proc. ir, palyginti su lapkričio mėnesiu, didėjo 0,1 proc. Tokios tendencijos, kai žiemos sezono paveikta darbo rinka pasižymi lėtesniais įdarbinimo procesais ir mažėjančiu darbo viet...
nuotrauka
2022-01-10 14:44
Statant ir rekonstruojant naujus pastatus, jų parkingo aikštelėse elektromobilių įkrovimo prieigų turės būti įrengta 20 proc. nuo bendrų automobilių stovėjimo vietų skaičiaus.
nuotrauka
2022-01-10 14:42
Vykdant teismo sprendimą, kuriuo buvo patenkintas Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ieškinys, praėjusių metų paskutinėmis dienomis buvo nugriauti Vilniuje valstybinės žemės sklype neteisėtai pastatyti statiniai.
nuotrauka
2022-01-10 14:22
Dar 2020 metais Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenys rodė, kad žalieji pirkimai sudarė tik 5 proc. visų viešųjų pirkimų vertės. Baigiantis 2021 metams, remiantis VPT duomenimis, žaliųjų pirkimų vertė siekė beveik 15 proc. Nors skaičiai dar toli gražu nėra dideli, tačiau pokytis matomas. Prie jo t...
nuotrauka
2022-01-10 11:12
Šių metų pradžioje Registrų centras baigė svarbų Nekilnojamojo turto registro ir naujai pradėjusio veikti Sutarčių ir teisių suvaržymo registro modernizavimo projektą. Šis technologinis pokytis gyventojams ir verslui sudarė daugiau galimybių savarankiškai nuotoliniu būdu susitvarkyti įkeitimo (hipot...
nuotrauka
2022-01-10 09:55
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), siekdama didinti Statybos inspekcijos veiklos efektyvumą, mažinti įstaigos sukeliamą priežiūros ir administracinę naštą, tobulinti informacinėmis sistemomis teikiamų paslaugų kokybę, įsteigė Pata...
nuotrauka
2022-01-10 08:52
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus, paskutinį žodį tarė kaltinamieji. Kiek anksčiau išklausyta šioje byloje valstybinio kaltintojo baigiamoji kalba, kurioje jis teismo prašė visu...
nuotrauka
2022-01-07 12:51
Už „Rail Baltica” projekto Lietuvoje vykdymą atsakinga „LTG Infra” paskelbė dar vieną rangos darbų konkursą. Pastarojo nugalėtojas įrengs beveik 18 km ilgio naujo geležinkelio sankasą dvikeliui bei pastatys inžinerinius statinius Jonavos rajone, konkrečiai – atkarpoje tarp Žeimių ir Šėtos.
nuotrauka
2022-01-07 10:18
Pandemija, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, didelės įtakos įmonių skaičiaus kitimui neturėjo. Ryškiau pasikeitė tik vienas sektorius.
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-06 13:52
Žaliojo koridoriaus iniciatyva paskatino stambius investuotojus plėstis regionuose. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai su bendrovėmis „Teltonika EMS“ „ir „Vilmers“ pasirašius stambaus investicinio projekto sutartis, verslininkai planuoja sukurti 784 naujas darbo vietas Šiauliuose ir Molėtuose.
nuotrauka
2022-01-06 11:14
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai paskelbus apie galimybę gauti kompensaciją už būsto šildymą, apgauti pasijuto tėvai, kurių vaikai yra studentai.
nuotrauka
2022-01-06 10:57
Statytojas UAB „Briko LT“ prie savo projektuojamo prekybos paskirties pastato (Pilaitės pr. 65) planuoja ir privačią 0,5 ha parko teritoriją, kuri bus atvira visiems vilniečiams. Bendrovė netrukus pristatys viešos erdvės projektinius pasiūlymus gyventojams viešame aptarime. Visuomenei svarstyti pate...
nuotrauka
2022-01-06 10:00
Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiemet pajūryje, netoli Gargždų statys didžiausią Lietuvoje saulės parką, kurio galingumas sieks 13 megavatų (MW). Bendrovė šio parko statybai jau turi preliminarius leidimus, pradeda projektavimo darbus ir planuoja investuoti apie 8 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos