2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 22:09
Reklama  |  facebook

UAB „Detas“: sprendimas, nulėmęs verslo sėkmę

2015-05-06 10:32
Inžinerinių tinklų projektavimo, statybos ir renovacijos įmonės „Detas“ įkūrėjas Egidijus Račkauskas šiandien nesigaili, kad 2007-aisiais, bankrutavus jo darbovietei, pasirinko verslininko ir vadovo kelią. Pradėjo dirbti su dviem mechanizatoriais, iš technikos tebuvo du išperkamosios nuomos būdu įsigyti traktoriai – sunki pradžia užgrūdino ir suteikė impulsą eiti į priekį.
nuotrauka
UAB „Detas“ darbuotojams užsakymų nestinga – savo darbu užsirekomendavo patikimos ir atsakingos įmonės įvaizdį. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Detas, UAB
YIT, Suomijos statybos kompanija,
YIT Technika, UAB
Mitnija, UAB
Centromera, UAB
LitCon, UAB
Kauno energetikos remontas, UAB
Kauno vandenys, UAB
Giraitės vandenys, UAB
Komunalinių paslaugų centras, UAB
Visi objektai – išskirtiniai

Pradėjęs nuo kelių žmonių, šiandien E. Račkauskas didžiuojasi subūręs jauną 50 darbuotojų kolektyvą, kurio didžiąją dalį sudaro hidrotechnikai, o darbuotojų amžiaus vidurkis siekia 30 metų.

UAB „Detas“ darbuotojams užsakymų nestinga – savo darbu užsirekomendavo patikimos ir atsakingos įmonės įvaizdį. Apimtys – nuo nedidelių objektų (įvadai privatiems gyvenamiesiems namams, sklendynų renovacija, nedidelių avarijų likvidavimas) iki didelės apimties projektų plečiant ir renovuojant kvartalinius ir magistralinius inžinerinius tinklus, įrengiant siurblines, montuojant priešgaisrinius rezervuarus, atliekant kitus didelius inžinerinių tinklų įrengimo projektus. Paprašytas įvardinti sudėtingiausius ar originalių sprendimų pareikalavusius darbus, įmonės vadovas patikino, kad visi jie buvo išskirtiniai, pareikalavę tam tikrų nestandartinių sprendimų. Juk įgyvendinta šimtai projektų įvairiuose Lietuvos vietose – Naujojoje Vilnioje, Kairėnuose, Kėdainiuose, Panevėžyje, Kaune, sveikatingumo komplekse Druskininkuose, įrengti Aukštadvario nuotėkų tinklai ir kt.

Nuo 80 tūkstančių iki 8 milijonų

Įmonės vadovas E. Račkauskas pripažįsta, kad sprendimas pradėti verslą buvo teisingas: „Sunkus laikotarpis, bet esu patenkintas visu tuo, ką turime – ir išaugusiu kolektyvu, ir užsakovais, kurių ieškoti nereikia, greičiau mūsų ieško. Per visą įmonės veiklos laikotarpį stengėmės tvarkytis racionaliai – taupėme, netaškėme pinigėlių, vis investavome į techniką ir nuo 80 tūkst. litų metinės apyvartos pirmaisiais metais užaugome iki generuojančių 8 mln. litų praėjusiais metais“.

Užsakovų įmonei netrūksta. Tarp jų – daug žinomų įmonių: „YIT Kausta“, „YIT Technika“, „Mitnija“, „Centromera“, „Litcon“, „Kauno energetikos remontas“, „Kauno vandenys“, „Giraitės vandenys“, „Komunalinių paslaugų centras“ ir kt.

Įmonės technikos parkas pasipildė reikiama technika – vikšrinis ir ratiniai ekskavatoriai, krautuvai, buldozeris, savivarčiai ir kt. UAB „Detas“ atlieka susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų statybos bei renovacijos darbus taikydami betranšėjes technologijas. Šios pažangios technologijos padeda tiesti ar renovuoti vamzdynus po kelio dangomis, geležinkelio bėgiais, pastatais, medžiais, upėmis. Jų pagalba, naudojant vibroklotuvus, klojami kabeliai, vamzdynai minimaliai pažeidžiant pasėlius ir augmeniją. Tam įmonė įsigijo dvi gręžimo mašinas. 
„Kiekvienais metais technikos parką atnaujiname – stengiamės įsigyti tai, ko mums reikia, kas reikalauja išlaidų nuomai“, – pasakojo vadovas.

Kol kas – ir Lietuvoje darbų netrūksta

Mintyse E. Račkauskas jau žvelgia į ateitį. Pasak jo, kai baigsis ES remiami projektai, įmonė bandys įsitvirtinti Rusijos ir Vokietijos rinkose. „Tačiau tai dar nėra aiškus žvilgsnis, nes darbų Lietuvoje – per akis“, – pripažįsta vadovas.

Įvertinęs nueitą kelią, E. Račkauskas mano, kad sunkiausia buvo suburti tinkamą kolektyvą: „Kad būtume kaip šeima, o tai gana sudėtinga, nes žmonių jau yra nemažai, visi užsiėmę, pats pastebiu, kad tiesiog jau pabendrauti ar pakalbėti apie jų rūpesčius laiko pritrūksta“.

O noro pagelbėti ne vien savo kolegoms UAB „Detas“ direktorius E. Račkauskas turi – jis aktyviai dalyvauja labdaros projektuose, remiančiuose vaikus ir neįgaliuosius. 
Reklama
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos